Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana za gubitak masnih naslaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

    Originally posted by kelly View Post
    Naravno da je znanost bitna, samo što postoje kontradiktorne studije, pa su najbolje one dokazane u praksi.
    Ako čovjek piša krv u teretani godinama i osvaja zlatne medalje, i probao se defkati sa čokoladom i vidi da je to nemoguće, onda sa studijama koje to "dokazuju" možeš guzu obrisati.
    99% natjecatelja nema prostor za eksperimente jer ga to može koštati medalje, a ko bi rizikovao.

    Ja nisam nigdje rekao da se defka da čokoladi ja sam samo rekao da su bitni makonutrijenti u cjelini a ne odakle oni dolaze, kada ih tajmiramo, da li ih mješamo i sl. A volio bih vidjeti toga ko je probao raditi defku da umjesto riže stavi neki drugi izvor UH ili sećer, to niko nije probao samo se kategorično odbija kao nemoguće bez ijednog argumenta zašto bi bilo nemoguće.

    Ali jbg natjecatelji nemaju prostora ni vremena za eksperimentiranje zato postoje naučnici koji to rade i čije su studije gore navedene. Ja još nisam naišao na neke studije koje govore suprotno gore navedenim, ako nađeš postaj a do tada stoji ono što je u gornjim studijama navedeno i kroz praksu(studije) dokazano.

    Toliko od mene u ovoj temi

    Comment


    • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

      cijela ludnica ucen sam ovako kako kelly i wtf pricaju.. zanimljivo mi je cuti i procitati sta govore tripelz dino i ta strana.

      volio bi da jednog dana probam obje.. al sumnjam da itko od nas ide do ekstrema ( jakooo nizak bf) gdje bi se vjerovatno vidjele razlike "sa junkom" "bez junka"...a i onaj koji bude htio spremit se za natjecanje sigurno nece imatimati muda zamjeniti zobene s ckoloadom haha.

      btw pustite peru, i takmicare koji koriste abnormalne kolicine inzulina...
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

        Nisan dugo na forumu,al vec sam uvidio da je wtf nekako bahat i covjek kratkog fitilja i brzo krene sa osobnim uvredama..ovo je samo forum ohladi malo,bez uvrede

        Comment


        • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

          No dino pa daj probaj jogurt sa medom prije spavanja i isprovociraj inzulin prije spavanja i probaj skinut tako ono najtvrdokornije salo i garantiram da neces uspjet i da nikako nemozes imat iste rezultate kao netko tko je konzumirao sporootpustajuci protein prije spavanja i potaknuo sagorijevanje sala dok spava bez provociranja inzulina i da ste oboje na jednakom deficitu. Govorim iz osobnog iskustva, imao sam problema sa snom i slusao svakakve kvazi strucknjake da med i jogurt prije spavanja za bolji san bla bla. I kad sam pokusavao skinut onaj zadnji dio sala sa donjeg dijela trbuha u velikoj zelji da mi se vide sve plocice ( znam bio sam glup i mlad) , izgubio sam hrpu misica, bio sam u postenom deficitu, prehrana tokom dana je bila stvarno sredena, trcao i sl al naprosto nije islo nikako. Sve dok nisam izbacio jogrut i med prije spavanja i ubacio 500 grama posnog sira i 20 grama oraha sto je puno vise kalorija od jednog jogurta i malo meda i zamisli cuda u roku tjedan dana salo sa donjeg dijela trbuha je nestalo. Netreba mi nikakva studija kad sam to probao na sebi. I ne postoji ni jedna studija koja tvrdi da provociranje inzulina prije spavanja je zdravo i da ne utjece na gubitak masti tokom spavanja u to sam siguran sto posto. Studije su radene na nacin da pokazu da je najbitniji deficit tokom mrsavljenja da bi se masti topile i to se naravno svi slazemo ali to ne znaci da netko tko se hranio pravilno nece postici jos bolje rezultate nego netko tko je trpao smece u sebe makar bili na jednakom deficitu i mislim da je to svima kristalno jasno ali traze opravdanja za vlasitu glupost.

          Comment


          • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

            Originally posted by diinnoo View Post
            99% natjecatelja nema prostor za eksperimente jer ga to može koštati medalje, a ko bi rizikovao.
            Svi natjecatelji imaju prostor za eksperimente i svi to rade, jer dok ne upoznaš svoje tijelo ne znaš šta ti odgovara a šta ne.
            A volio bih vidjeti toga ko je probao raditi defku da umjesto riže stavi neki drugi izvor UH ili sećer, to niko nije probao samo se kategorično odbija kao nemoguće bez ijednog argumenta zašto bi bilo nemoguće.
            Probali su ljudi i vidjeli da ne ide.
            Ali jbg natjecatelji nemaju prostora ni vremena za eksperimentiranje zato postoje naučnici koji to rade i čije su studije gore navedene. Ja još nisam naišao na neke studije koje govore suprotno gore navedenim, ako nađeš postaj a do tada stoji ono što je u gornjim studijama navedeno i kroz praksu(studije) dokazano.
            Tvoje studije su provođene na pretilim ljudima koji imaju bf 50%, ne vježbaju a mišićna masa im je na minimumu. Misliš da je isto skidati bf sa 50 na 40 ili sa 20 na 10 ili ispod 10%? Jako se varaš.
            I stvarno je dosta i meni ove teme, ponavljaš stvari na koje smo ti već odgovorili.

            Kad budeš jeo pravu hranu možda se malo i udebljaš.
            Last edited by kelly; 24-04-13, 00:06.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

              Originally posted by Homemade View Post
              No dino pa daj probaj jogurt sa medom prije spavanja i isprovociraj inzulin prije spavanja i probaj skinut tako ono najtvrdokornije salo i garantiram da neces uspjet i da nikako nemozes imat iste rezultate kao netko tko je konzumirao sporootpustajuci protein prije spavanja i potaknuo sagorijevanje sala dok spava bez provociranja inzulina i da ste oboje na jednakom deficitu. Govorim iz osobnog iskustva, imao sam problema sa snom i slusao svakakve kvazi strucknjake da med i jogurt prije spavanja za bolji san bla bla. I kad sam pokusavao skinut onaj zadnji dio sala sa donjeg dijela trbuha u velikoj zelji da mi se vide sve plocice ( znam bio sam glup i mlad) , izgubio sam hrpu misica, bio sam u postenom deficitu, prehrana tokom dana je bila stvarno sredena, trcao i sl al naprosto nije islo nikako. Sve dok nisam izbacio jogrut i med prije spavanja i ubacio 500 grama posnog sira i 20 grama oraha sto je puno vise kalorija od jednog jogurta i malo meda i zamisli cuda u roku tjedan dana salo sa donjeg dijela trbuha je nestalo. Netreba mi nikakva studija kad sam to probao na sebi. I ne postoji ni jedna studija koja tvrdi da provociranje inzulina prije spavanja je zdravo i da ne utjece na gubitak masti tokom spavanja u to sam siguran sto posto. Studije su radene na nacin da pokazu da je najbitniji deficit tokom mrsavljenja da bi se masti topile i to se naravno svi slazemo ali to ne znaci da netko tko se hranio pravilno nece postici jos bolje rezultate nego netko tko je trpao smece u sebe makar bili na jednakom deficitu i mislim da je to svima kristalno jasno ali traze opravdanja za vlasitu glupost.
              pošto sam prozvan

              ne pričaj gluposti, ti ne možeš unosom hrane kontrolirati inzulin to je jedna od najvećih gluposti

              I UH i proteini su inzulogeni i gore je pokazana studija da količina lučenog inzulina ne utiče na krajnji rezultat.

              To što si ti došao do tok kvazi zaključka ne može ništa da znači, da se tako lako zaključuje niko ne bi radio ovakve rigorozne studije a ne neki homemade zaključio da će šta ja znam inzulin prije spavanja inhibirati lipolizu a protein neće on ne diže inzulin.

              Je*eš ti Aragona koji je radio testove na 200 ljudi 12 mjeseci i došao do drugog zaljučka, ne homemade je zaključio drugačije molim vas, ni slučajno med i jogurt prije spavanja ispitivanjem 1000 ljudi došli smo do zaključka da nećete moći skinuti ono zadnje salo, ali možete sporootpuštajući protein on neće izazvati reakciju inzulina, to što su naučnici dokazali da hoće, koga boli *rac.

              Sretno

              Comment


              • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                Originally posted by kelly View Post
                Svi natjecatelji imaju prostor za eksperimente i svi to rade, jer dok ne upoznaš svoje tijelo ne znaš šta ti odgovara a šta ne.
                Probali su ljudi i vidjeli da ne ide.
                Tvoje studije su provođene na pretilim ljudima koji imaju bf 50%, ne vježbaju a mišićna masa im je na minimumu. Misliš da je isto skidati bf sa 50 na 40 ili sa 20 na 10 ili ispod 10%? Jako se varaš.
                I stvarno je dosta i meni ove teme, ponavljaš stvari na koje smo ti već odgovorili.

                Kad budeš jeo pravu hranu možda se malo i udebljaš.
                u našim bolnicama nema aparata da bi se radile bolje analize a ne da ih natjecatelji imaju pa da oni eksperimentišu

                ali eto volio bih čuti koji su to radili i njihova zapažanja, kako se hormonalna slika mjenjala, kolika je bila količina inzulina u krvi i sl. stvari koje su potrebne za objektivan zaključak

                da si kliknuo i na jednu od onih studija vidio bih da si u krivu

                i ne varam se, možda se ti varaš

                Comment


                • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                  diinnoo jedno pitanje....
                  Imas 180 cm i 77kg. Ako masu mozes raditi tako da ces UH uzimati iz nesquika (+ gomilu šecera) a P iz wheya i mesa i M iz npr maslinovog ulja zasto jos uvijek nisi velik? Zasto to ne radiš a znanstveno je dokazano i ti si uvjeren da je to ispravno?
                  Zar stvarno mislis da studije mogu nad.****** praksu koje provode bodybuilderi? Mislis da jedan naučnik na kojem se rade testovi moze imati jednak ritam kao i bodybuilder? Zar mislis da ako je tako, da u svijetu nebi bilo barem 50 bodybuildera koji ne jedu rizu, krumpir i zobene vec jedu secere raznorazne i nesquike?
                  Dali mislis da je po toj logici industrijski šecer ili nesquik = zobene/riza/krumpir jednako kao da kazes mozes UH i M namiriti iz nutelle?
                  Dali bi ja mogao pojesti veliku teglu nutelle na dan (750g) i tako s tom teglom pokriti 400g UH i 150 M?
                  Jer po macrosima na kojima ja rastem meni bi idealno bilo da na dam pojedem kilo ipo mesa i teglu nutelle...I eto P 320, UH: 400-500 i M:120-150. Dali mi preporucas da tako masu radim? Na nutelli?


                  Primjer prehrane na masi po tvojim studijama po kojima je svejedno od kud dolaze macrosi...

                  Buđenje: 2 fete kruha namazane nutellom i 60g wheya
                  Međuobrok: 2 fete kruha namazane nutellom i 30g wheya
                  Rucak: 2 fete kruha namazane nutellom i 30g wheya
                  Međuobrok: 2 fete kruha namazane nutellom i 60g wheya
                  Pwm: 30g wheya + industrijski šecer (maznes u nekom kaficu 10 vrečica )
                  Večera: 2 fete kruha namazane nutellom i 30g wheya
                  Pred spavanje: 2 fete kruha namazane nutellom i 30g wheya
                  Uz svaki obrok moze povrče.

                  Samo treba pripaziti koliko nutelle namazati jer je sam kruh UH pa da nutellom jos ne odemo previse u suficit.
                  Znaci namirili smo P iz wheya, UH iz kruha i nutelle i M iz nutelle.


                  Primjer jelovnika broj 2

                  Buđenje: 100g nesquika i 60g wheya
                  Međuobrok: 60g nesquika i 60g wheya
                  Rucak: 60g nesquika i 30g wheya
                  Međuobrok: 60g nesquika i 60g wheya
                  Pwm: 100g nesquika i 60g wheya + 150g badema
                  Večera: 60g nesquika i 30g wheya
                  Pred spavanje: 60g nesquika i 30g wheya
                  Uz svaki obrok moze povrče.


                  Primjer jelovnika broj 3
                  (pošto je IIFYM kojeg zagovaras imam drugaciji primjer)

                  Buđenje: 400g industriskog šecera + 320g whey proteina (dnevni unos P i UH namiren u napitku vec za prvi obrok )
                  Međuobrok: grickanje 20g badema
                  Rucak: grickanje 20g badema
                  Međuobrok: grickanje 20g badema
                  Pwm: 400g brokule
                  Večera: grickanje 20g badema
                  Pred spavanje: grickanje 20g badema


                  Primjer jelovnika broj 4

                  Buđenje: brokula
                  Međuobrok: ništa
                  Rucak: ništa
                  Međuobrok: brokula
                  pwm: ništa
                  Večera: 300g čipsa + 1 kg oslića
                  Pred spavanje: 250g dextroze + 100g whey



                  Predobro da bi bilo istinito a?
                  Svi bi mi prejaki bili da to tako ide....
                  Last edited by WTF; 24-04-13, 00:19.

                  Comment


                  • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                    Originally posted by diinnoo View Post

                    ne pričaj gluposti, ti ne možeš unosom hrane kontrolirati inzulin to je jedna od najvećih gluposti

                    I UH i proteini su inzulogeni i gore je pokazana studija da količina lučenog inzulina ne utiče na krajnji rezultat.
                    Ti pričaš gluposti, sva hrana diže inzulin ali ne jednako. I daj se ostavi studija sa pretilim ljudima od 50% bf-a. Moguće je da stalno jedeš šećere i da si stalno gladan, dok sa hranom sa niskim II to nije moguće.

                    Evo štivo za učenje od VJ: "Od ugljikohidratne hrane radije koristiti onu s manjim glikemijskim indeksom, jer ona dovodi do sporijeg porasta šećera u krvi i manjeg izlučivanja inzulina (tjestenina, raženi kruh, naranča, jabuka). Tako je nivo šećera u krvi približno stalan, što rezultira stalnom radnom sposobnošću, a bez izlučivanja inzulina nema mogućnosti pohranjivanja šećera iz krvi u masno tkivo.

                    Kod uzimanja ugljikohidratne hrane s većim glikemijskim indeksom (kuhinjski šećer, kolači, banana, riža) šećer u krvi naglo poraste pa se izluči inzulin koji taj šećer povuče iz krvi (pad šećera u krvi trenuto izazove pad radne sposobnosti) i pohrani ga u mišić (samo ako je mišić dovoljno iscrpljen) i u potkožno masno tkivo.

                    Kod uzimanja ugljikohidratne hrane s većim glikemijskim indeksom očito je moguće stalno osjećati umor i istovremeno se debljati.


                    Ugljikohidratna hrana s većim glikemijskim indeksom poželjna je samo neposredno nakon treninga, kad je potrebno da se izluči inzulin koji će šećer iz krvi što brže uvući u iscrpljeni mišić (ali ako je šećera u krvi više nego što ga mišić može primiti, inzulin će višak šećera ipak pohraniti u masno tkivo koje ima neograničenu mogućnost pohrane)."

                    Ajde mi reci zašto si tako mršav? Sudeći po tvome "znanju" trebao bi imati barem 10-15 kg više.
                    Last edited by kelly; 24-04-13, 00:24.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                      Sve provocira inzulin ali ne u istoj mjeri i dobro ti znas o cem ja pricam, inzulinski indeks jogurta je 120 , prostih secera je 100, pa sad ti vidi dal ja pricam nebuloze ili ne. Uostalom ova rasprava nema smisla ja sam samo dao primjer iz vlastitog iskustva pa sad neka svatko procjeni sam.

                      Comment


                      • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                        Imas 180 cm i 77kg. Ako masu mozes raditi tako da ces UH uzimati iz nesquika (+ gomilu šecera) a P iz wheya i mesa i M iz npr maslinovog ulja zasto jos uvijek nisi velik?
                        Zato što je proces nautral građenja mišića veoma dug, a nemam namjeru da se pikam pa se moram zadovoljti da neću imati ogroman napredak kao neki hemijaši

                        Ajde mi reci zašto si tako mršav? Sudeći po tvome "znanju" trebao bi imati barem 20 kg više.
                        Ne znam, ja kada sam bio na 71kg sebi nisam bio mršav, sada nisam pogotovo. Meni je najbitnije moje mišljenje, ovo radim zobg sebe ne zbog drugih. Ako ti šta znači imao sam 85 pa čak i 90 kg i vjeruj mi ništa posebno

                        to za pretilost sam već komentario neda mi se ponavljat, a imaš i u onom citatu

                        VJ- čekaj da zaspem pa da se probudim za 3 sata možda mi nivo HGH ili testa bude veći.
                        Kod uzimanja ugljikohidratne hrane s većim glikemijskim indeksom očito je moguće stalno osjećati umor i istovremeno se debljati.
                        sorry brahs ne deblja suficit nego UH , a umor i glad su subjektivna i induvidulna stvar

                        i naš organizam ima magično svojstvo da dio energije koji mu nedostaje pohrani u masno tkivo, revolucija.
                        Last edited by diinnoo; 24-04-13, 00:32.

                        Comment


                        • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                          Originally posted by diinnoo View Post
                          Zato što je proces nautral građenja mišića veoma dug, a nemam namjeru da se pikam pa se moram zadovoljti da neću imati ogroman napredak kao neki hemijaši
                          Ja ne vidim razliku između mene i tebe osim u godinama što je prednost za tebe. I odgovorno mogu tvrditi da taj proces nije toliko dug koliko naporan i zahtjevan i trazi maksimalnu posvecenost.
                          A to što ti i onaj tripičar nemožete prdnuti s mjesta vec duze vrijeme čitajuci studije najlakse vam je za druge reci da se kemijaju zar ne?
                          Gle kelly-jev potpis, ti si gubitnik i trazis razloge...
                          I jedini nacin da opravdas svoj neuspjeh je tako da sebi kazes '' nisam na kemiji'' ja to ne mogu, a on napreduje jer je na kemiji...
                          Jel mali darica od 15 godina na kemiji isto? A njegov biceps jede tvoju glavu.

                          Comment


                          • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                            Originally posted by WTF View Post
                            Ja ne vidim razliku između mene i tebe osim u godinama što je prednost za tebe. I odgovorno mogu tvrditi da taj proces nije toliko dug koliko naporan i zahtjevan i trazi maksimalnu posvecenost.
                            A to što ti i onaj tripičar nemožete prdnuti s mjesta vec duze vrijeme čitajuci studije najlakse vam je za druge reci da se kemijaju zar ne?
                            Gle kelly-i potpis, ti si gubitnik i trazis razloge...
                            I jedini nacin da opravdas svoj neuspjeh je tako da sebi kazes '' nisam na kemiji'' ja to ne mogu, a on napreduje jer je na kemiji...
                            Jel mali darica od 15 godina na kemiji isto? A njegov biceps jede tvoju glavu.
                            sorry brah izvlačiš krive zaključke, mali darica radi masu 2 godine.

                            Ja ne tražim razloge, niti sam se ikada požalio na svoju genetiku niti sl. stvari, ako jesam slobodno me ispravi

                            Ja sam na masi 3 mjeseca šta očekuješ da postanem Hulk ? Napredak u 3 mjeseca u mm neki velik može samo na hemiji



                            i tvoj cilj je da zaspamaš svaku temu ovim glupim konstatacijama, ako smo na podforumu prehrana drži se toga i iznosi činjenice (kojih nemaš) uz prehranu, a imamo podforum slike pa ćemo tamo o nečijem napredku raspravljat
                            Last edited by diinnoo; 24-04-13, 00:42.

                            Comment


                            • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                              Originally posted by diinnoo View Post
                              sorry brah izvlačiš krive zaključke, mali darica radi masu 2 godine.

                              Ja ne tražim razloge, niti sam se ikada požalio na svoju genetiku niti sl. stvari, ako jesam slobodno me ispravi

                              Ja sam na masi 3 mjeseca šta očekuješ da postanem Hulk ? Napredak u 3 mjeseca u mm neki velik može samo na hemiji



                              i tvoj cilj je da zaspamaš svaku temu ovim glupim konstatacijama, ako smo na podforumu prehrana drži se toga i iznosi činjenice (kojih nemaš) uz prehranu, a imamo podforum slike pa ćemo tamo o nečijem napredku raspravljat

                              Zasto spominjes kemiju onda? Pa nije kemija hrana. Pricajmo sto se moze natural a ne sto bi se moglo na kemiji i kako bi to izgledalo.
                              Moj cilj je osvijestiti mlade ljude od nebuloza koje pises tako da jadničci ne krenu industrijskim putem kuzis?
                              Zar ne vidis da te ama bas nitko normalan ne podrzava pri tezi da je industrijski secer jednak zobenim pahuljicama?
                              I kako da ne spamam kad mi žao sirotih momaka.
                              Last edited by kelly; 24-04-13, 11:22.

                              Comment


                              • Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                                btw dinek ignorirao is moj post oko kojeg sam se trudio:

                                http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post945735

                                molim komentar.

                                Comment

                                Working...
                                X