Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Mit o zdravom mlijeku

    Originally posted by Joochy
    Koristim mlijeko samo kad radim Junkfest tipa kao ovaj iz potpisa, znaci nemogu tada bez mlijeka, a i treba pojest 1kg cokoladnog cornflakesa bez mlijeka, zato mlijeko rules kad je Junkfest na tapeti, inace whey rokam sa vodom, zobene također
    Imaš poseban dan za Junkfest ?

    Comment


    • Re: Mit o zdravom mlijeku

      Vidim ovdje neki jedu čokolino, drugi se tove sa čokoladnim mlijekom.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • Re: Mit o zdravom mlijeku

        Potpisujem iggyjev post.

        Sto se tice cokoladnog mlijeka cokolina i inih gluposti, iz iskustva govorim da mi nit kvare formu ni zdravlje (bar po onom sto ja mogu zakljucit). Bf mi je jednoznamenkast ili nisko dvoznamenkast, no to sam ja, netko bi se od toga sigurno zamastio.

        Mlijeko se nepotrebno demonizira. Kao i sve ostalo ima svoje dobre i lose strane. Laprdamo o mlijecnoj industriji a ne sjetimo se piletine sopane antibioticima kojom se svakodnevno tovimo, tunjevine prepune zive i ostalih teskih metala itd itd.
        Animal. Can you handle it?

        Comment


        • Re: Mit o zdravom mlijeku

          Zanima me koja je uloga laktoze u cijeloj ovoj priči? Pročitao sam samo da je to loš UH jer je spor...?
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • Re: Mit o zdravom mlijeku

            Originally posted by PatrickStar
            Zanima me koja je uloga laktoze u cijeloj ovoj priči? Pročitao sam samo da je to loš UH jer je spor...?
            Ako bi i uzimao mlijeko u obroku poslije treninga,uzimao bi ga sa jednostavnim UH(glukozom),uz 50gr glukoze.Laktoza iz mlijeka tada nece odigrati znacajnu ulogu u usporavanju probave glukoze,koja ce svejedno obaviti zadacu koja joj je namjenjena-podizanju inzulina i dostavu makronutrijenata do stanica.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • Re: Mit o zdravom mlijeku

              Diskutabilno je to pitanje oko mlijeka. Whey i casein jesu zaista kvalitetni izvori proteina, ali pitanje je da li vrijedi piti toliku kolicinu mlijeka zarad tog broja proteina. Covjek je jedina vrsta koja konzumira mlijeko u ishrani (govorimo o odrasloj jedinki). Inace i mnogi gube laktazu tokom zivota pa im mlijeko stvara dosta problema.

              Comment


              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                Originally posted by El Ninho
                Diskutabilno je to pitanje oko mlijeka. Whey i casein jesu zaista kvalitetni izvori proteina, ali pitanje je da li vrijedi piti toliku kolicinu mlijeka zarad tog broja proteina.
                Otkrio si toplu vodu.
                Diskutabilno - da, ali zato i jesmo ovdje.No,konstantno se pokusava svrstati mlijeko u rang sa junkom,a to svakako nije ok,jer mlijeko ima svoje mjesto u prehrani,kao i bilo koja druga namirnica.

                Originally posted by El Ninho
                Covjek je jedina vrsta koja konzumira mlijeko u ishrani (govorimo o odrasloj jedinki). Inace i mnogi gube laktazu tokom zivota pa im mlijeko stvara dosta problema.
                Covjek je i jedina vrsta koja preradjuje hranu - i sto nam to govori - nista.
                Laktozu smo vec komentirali - ako ti se ne svidja, nemoj piti.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • Re: Mit o zdravom mlijeku

                  ''Mlijeko ima svoje mjesto u prehrani kao i bilo koja druga namirnica''

                  Netacno. Svaka namirnica moze da se konzumira, a da li je to ispravno ciniti, nije, zavisi sta ti je cilj.

                  Ne pisem ovo ja radi sebe, znam ja dobro sta mi je ciniti.

                  Comment


                  • Re: Mit o zdravom mlijeku

                    Originally posted by El Ninho
                    ''Mlijeko ima svoje mjesto u prehrani kao i bilo koja druga namirnica''

                    Netacno. Svaka namirnica moze da se konzumira, a da li je to ispravno ciniti, nije, zavisi sta ti je cilj.

                    Ne pisem ovo ja radi sebe, znam ja dobro sta mi je ciniti.
                    Koja je uopce poanta ovoga sto si pisao?
                    Mlijeko moze imati svoje mjesto u prehrani koliko god to tebi zvucalo nevjerovatno.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • Re: Mit o zdravom mlijeku

                      Ne citas dobro, ili ne razumijes.

                      Comment


                      • Re: Mit o zdravom mlijeku

                        Originally posted by El Ninho
                        Ne citas dobro, ili ne razumijes.
                        Razumijem ja savrseno,ali ono sto si napisao je kontradiktorno.

                        Dakle:
                        Originally posted by El Ninho
                        ''Mlijeko ima svoje mjesto u prehrani kao i bilo koja druga namirnica''

                        Netacno. Svaka namirnica moze da se konzumira, a da li je to ispravno ciniti, nije, zavisi sta ti je cilj.

                        Ne pisem ovo ja radi sebe, znam ja dobro sta mi je ciniti.

                        Crvena boja: "Svaka namirnica moze da se konzumira,a da li je to ispravno ciniti, nije, zavisi sta ti je cilj."

                        Ova recenica ti je malo kontradiktorna, ili u najmanju ruku - nejasna,zar ne mislis?

                        Zato sam i pitao:

                        Originally posted by IgyBoy
                        Koja je uopce poanta ovoga sto si pisao?
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • Re: Mit o zdravom mlijeku

                          I bijeli hljeb, slanina, iznutrice, plazma keks, bijeli secer, sve to moze da se konzumira, samo je pitanje(retoricko) treba li nam to, ili mozemo naci bolje izvore bjelancevina, masti i carbsa.

                          Comment


                          • Re: Mit o zdravom mlijeku

                            Originally posted by El Ninho
                            I bijeli hljeb, slanina, iznutrice, plazma keks, bijeli secer, sve to moze da se konzumira, samo je pitanje(retoricko) treba li nam to, ili mozemo naci bolje izvore bjelancevina, masti i carbsa.
                            Da si tako odmah napisao ne bi bilo nedoumica.
                            Nego,da se vratimo na temu:

                            Ti si ovime direktno povezao mlijeko sa junkom - sto mlijeko nije!
                            Ima li boljih izvora proteina - ima, no je li mlijeko dobar izvor proteina - svakako da jeste,samo nije prikladan za svaki dio dana.
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • Re: Mit o zdravom mlijeku

                              Ja dnevno popijem oko litar mlijeka i ne osjećam ni da mi smeta , a kamoli da mi šteti

                              Comment


                              • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                                svi govore da se mlijeko ne bi trebalo piti poslije treninga (kao usporava "hranjenje" mišića) .. al' ima whey-a koji se mjesaju sa mlijekom .. npr sa aromom cokoade.. pa sta se preporucuje sad .. da se prije treninga razmuti whey sa mlijekom , a poslije treninga glukoza sa wheyom al' u vodi il kako vec ?? .. neka mi neko objasni ovo

                                Comment

                                Working...
                                X