Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

    prije dok nisam trenirao nista, jeo sam 3 puta dnevno, ujutro neki sendvič, u skoli bi nekad jeo, nekad ne, ako bi jeo isto sendvič za nekih 10 kn, sto ih dobijem. rucao bi, i vecerao, od kad se bavim sportom jedem barem 5 puta dnevno, i tako da su troskovi samo veci ne manji. i stalno kao nezdravu hranu spominjete neke pizze i hamburgere a njih jedem samo ako imam love, jer su skupi, tako da nemozete njih usporedivati, usporedite bolje neku najjjjefitniju salamu u tgovini i dimcek sto nas vecina jede tu. pa cete vidit sta je skuplje.
    Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

    Comment


    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

      100 g piletine (Metro) + 100 g K-plus riže (a što je solidan ručak za nekoga tko ne vježba) je 3 kune i 45 lipa. Hranjivo, a ne može jeftinije od toga.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

        Originally posted by PatrickStar
        100 g piletine (Metro) + 100 g K-plus riže (a što je solidan ručak za nekoga tko ne vježba) je 3 kune i 45 lipa. Hranjivo, a ne može jeftinije od toga.
        Drito to.
        Chill bro

        Comment


        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

          Glupo je usporedivat cijenu zdrave i nezdrave prehrane. Za pocetak, zobene pahuljice, cine okosnicu zdrave prehrane i obavezan su pocetak dana vecine nas na forumu, a njihova cijena? Presmijesna... Whey proteini-ima ih za 400kn 2,5 kile, a ima ih i za preko 600kn ako cemo uzimat 94%. Ali sto se tice prehrane, zamijenio bih whey kazeinom, jer mi ionako whey sluzi za nakon treninga sto ne smatram obrokom jer me ne zasiti, za tu potrebu uzimam kazein. A sto se tice junka, ta hrana je skuplja od zdrave jer ljudi koji jedu junk nece gledat da pojedu neko govno za kunu-dvije, nego ce gledat da im bude fino to sto jedu, pa to ukljucuje hamburgere, kebabe, pizze itd. I prije nego sto se netko javi da nemaju svi za pizzu, ne mora to biti cijela pizza za 35kn, nego to moze bit komad pizze u pekarni za 10kn. A oni sta ce rec da ljudi jedu junk jer nemaju novaca i jer su im place 2500kn, nek odmah zasute jer ne spadaju u tu skupinu ljudi i nemaju iskustva s time, jer mislim da netko tko ima placu 2500kn nema za racunalo i nema za internet pretplatu i ne zanimaju ga nase prepirke.


          POANTA CIJELE PRICE: Nije bitno koja je prehrana jeftinija, bitno je da je zdrava prehrana dostupna i cijenom pristupacna. Izbor je na vama da ucinite nesto za svoje zdravlje, no excuses!!! Na kraju krajeva, bit cete zadovoljniji i osjecat cete se bolje

          Comment


          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

            Originally posted by superormar
            Glupo je usporedivat cijenu zdrave i nezdrave prehrane. Za pocetak, zobene pahuljice, cine okosnicu zdrave prehrane i obavezan su pocetak dana vecine nas na forumu, a njihova cijena? Presmijesna... Whey proteini-ima ih za 400kn 2,5 kile, a ima ih i za preko 600kn ako cemo uzimat 94%. Ali sto se tice prehrane, zamijenio bih whey kazeinom, jer mi ionako whey sluzi za nakon treninga sto ne smatram obrokom jer me ne zasiti, za tu potrebu uzimam kazein. A sto se tice junka, ta hrana je skuplja od zdrave jer ljudi koji jedu junk nece gledat da pojedu neko govno za kunu-dvije, nego ce gledat da im bude fino to sto jedu, pa to ukljucuje hamburgere, kebabe, pizze itd. I prije nego sto se netko javi da nemaju svi za pizzu, ne mora to biti cijela pizza za 35kn, nego to moze bit komad pizze u pekarni za 10kn. A oni sta ce rec da ljudi jedu junk jer nemaju novaca i jer su im place 2500kn, nek odmah zasute jer ne spadaju u tu skupinu ljudi i nemaju iskustva s time, jer mislim da netko tko ima placu 2500kn nema za racunalo i nema za internet pretplatu i ne zanimaju ga nase prepirke.


            POANTA CIJELE PRICE: Nije bitno koja je prehrana jeftinija, bitno je da je zdrava prehrana dostupna i cijenom pristupacna. Izbor je na vama da ucinite nesto za svoje zdravlje, no excuses!!! Na kraju krajeva, bit cete zadovoljniji i osjecat cete se bolje
            Osim u ovom topicu!
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • Zdrava prehrana nije nužno skupa

              Dvi ribe, dva kumpira

              Nepotrebno je da ovdje naglašavam da svi stručnjaci sugeriraju konzumiranje ribe 2-3 puta tjedno, ponajviše zbog zaštite srca, krvožilnog sustava, poboljšavanja pamćenja i općenito moždanih aktivnosti, ponajviše zbog omega 3 masnih kiselina koju ribe sadrže.

              Htio sam staviti naglasak na tezu da zdrava prehrana, u ovom slučaju riba, ne mora biti uvijek skupa kao što mnogi naglašavaju.

              Srdela i skuše su plave ribe, jako zdrave, bogate hranjivim i dragocjenim tvarima te cjenovno prihvatljive zbog čega se u narodu nepotrebno smatraju nekvalitetnom ribom.

              Ja ih osobno volim i toplo preporučam.

              Comment


              • Re: Zdrava prehrana nije nužno skupa

                viewtopic.php?f=6&t=5287
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • Re: Zdrava prehrana nije nužno skupa

                  Originally posted by PatrickStar
                  http://www.building-body.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=5287
                  Nisam vidio da već postoji topic. My bad. Ups!

                  Comment


                  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                    meni ispada jeftinije nego prije posto sam prije redovito iso u mcdonalds, fast foodove i ostala smeca al ne mora bit nuzno jeftinije, neki su prije prelaska na bb prehranu jeli stvari tipa kifle za par kuna, imaju po 2 obroka dnevno itd da ne pricam... mozete raspravljat kolko ocete al na kraju ovisi od osobe do osobe , financijskog stanja i ukusa koja ga prehrana na kraju dođe jeftinije

                    Comment


                    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                      Mislim da je jeftinija zdrava prehrana ako se malo potrudiš gdje nabaviti namirnice i sam ih pripremiš,pileća prsa, riža, srdela, skuše, cjelovite žitarice...

                      Sigurno jeftinija od junk fooda.

                      Ali i da je i skuplja, ako je čovjek u mogučnosti na tome netreba štediti i iskreno nerazumijem ljude koji troše lovu na fensi gluposti a na hrani štede.

                      Comment


                      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                        Neki dan sam jeo pizzu koju sam platio 40 kuna. Samo neznam sta u toj pizzi ima za 40 kuna. Za 40 kuna si kupim pola kile piletine, pola kile tijesta i litru mlijeka, i još mi ostane za žvake.
                        "Your body is your biggest artwork."

                        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                        Comment


                        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                          presmijesno je mislit da je BB prehrana, odnosno zdrava prehrana, jeftinija od one druge
                          oni koji tako misle kao da nikada nisu izasli iz kuce

                          BB jedu 6 puta dnevno, svaki dan meso, ribu itd.
                          ovi drugi pojedu u danu varivo, grah, kruh, namažu nešto na kruh i to je to
                          meso im ni ne treba

                          Comment


                          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                            Originally posted by MarkoPolo
                            Neki dan sam jeo pizzu koju sam platio 40 kuna. Samo neznam sta u toj pizzi ima za 40 kuna. Za 40 kuna si kupim pola kile piletine, pola kile tijesta i litru mlijeka, i još mi ostane za žvake.
                            logika ti je stvarno super!
                            pa naravno da pizza u restoranu dodje 40kn, zar ce i piletina u restoranu izaci 10kn po kg? kao sto mnogi u ovom topicu navode

                            i zasto svi gledaju pod nezdravu, ne-BB prehranu Pizze, bureke itd?
                            nitko ne gleda kruh i namaz, varivo i ostalo
                            graha napravis 10kg za sitniš a možeš ga jesti tjedan dana

                            Comment


                            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                              kada vazemo sta je jeftinije sta je skuplje, zdrava ili nezdrava, moramo vagati po tome sto sve dobijmo s 100 kn zdrave sto s 100 kn nezdrave prehrane. i onda ispada da je zdrava prehrana jeftinija...
                              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                              Youtube:

                              Primjer treninga snage/hipertrofije
                              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                              Sve o prehrani
                              Sve o treningu

                              Comment


                              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                                koe gluposti isusati..

                                PA EVO PRIMJER.. 3 konz. tune 15 kn, 500 g int. pašte (10 kn) 500 g posnog 10 kn, 5 jaja 4 kn.. 500 g zobenih 7 kn.. šta vi oćete ? kupus 1 kn kg u lidla..

                                pa nema šanse dae skuplja zdrava prehrana.. + toga može je se učinit itekako finom.. iako ja nekoristin nikakve začine i nebi je ovakvu minja ni za šta.. a dok san bia mali prasac svakih 10-20 kn koe bi dobija san tuka na tople pice i to... da san svaki put sačuva to ima bi hotel u dubiaju..

                                oni koi sere da je junk jeftiniji odnosno nezdrava prehrana samo traži izlike.. ćao
                                Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                                R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                                <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                                Comment

                                Working...
                                X