Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

    Originally posted by Newbie
    Neznam zasto se uopce raspravljate o ovome kada cista logika i jednostavna matematika govori da je nemoguce da BB prehrana jeftinija od standardne kakvu trose vecina stanovnistva. (pogotovo siromasniji kakvih je sve vise kod nas, nazalost)

    Zato sto oni nejdu u teretanu i njihove dnevne potrebe za hranom su manje za te potrosene kalorije ... sto bude dosta velika razlika ovisi o treningu i kg ..

    Da ne govorimo da ta razlika mora biti nadomjestena sa proteinima sto su najskuplji izvor hrane .. (M i UH su puno jeftinije)

    Moja prehrana je sigurno 30% ako ne i vise skuplja od neke standarnde, znaci govorimo o prehrani ne pusenju, alkoholu itd... ljudi jedu po 2 puta max 3 dnevno i od toga su dva obroka neko varivo i kruh eventualno komadic mesa ...

    A pogotovo mladi ljudi koji idu u skolu i na faks i osudeni su na tradicionalnu domacu kuhinju koja nema razumjevanja za BB i sa tih variva i ostaloga moraju preci na meso, posni sir, zobene i dodatke prehrani ...

    Jos tu pribrojite clanarinu, troskovi dolaska odlaska u gym itd... nakupi se dosta toga tako da ne kuzim kako mozete izracunati da je to jeftinije ...

    potpis,sta se tice prehrane...nema sanse da je bb prehrana jeftinija...


    al da je jeftinije kupiti whey,nego izlaziti svaki dan na pijacu,kupiti stalno novu odjecu,obucu..da..al to je druga prica

    govorimo o prehrani...koja je bb puno skuplja...

    Comment


    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

      A da je umjesto wheya svako malo otici u toplice ....otici na kurve ...otici na vikend na more.....
      Ima i drugih gušteva na koje se novci mogu potrošit
      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

      Comment


      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

        Kupujem danas doručak za starog i buraza - bijeli kruh, 2 bureka sa sirom - 27 kn! Kila pilećih prsa u Metrou - 25 kn!
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

          Originally posted by PatrickStar
          Kupujem danas doručak za starog i buraza - bijeli kruh, 2 bureka sa sirom - 27 kn! Kila pilećih prsa u Metrou - 25 kn!
          sta ih ne navedes na pravi put?

          Comment


          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

            Originally posted by FEARiTseLF
            Originally posted by PatrickStar
            Kupujem danas doručak za starog i buraza - bijeli kruh, 2 bureka sa sirom - 27 kn! Kila pilećih prsa u Metrou - 25 kn!
            sta ih ne navedes na pravi put?
            Nema tu pomoći, ha, ha!
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

              zdrava prehrana jest skuplja...evo znam po sebi..love i hrane nemam ali izmislim nekih oko 6 obroka na dan i to sve zavisi...s time da mi jedan ili vise cak obroka na dan mogu biti jad i bijeda u bodybilderskom smislu..znaci kruh s necim ali posto sam ektomorf vjerujem da i to sranje meni pomaze...imam 85 kila na visinu 185 i neam noge tj noge su mi mrsavije od 80 posto zenski...ali ioako se ne hranim ovako kako vi mozete po sebi znam da sam bolji(razvijeniji) od 85 posto ljudi bar u mojoj teretani...i stvarno kako se reklo u prijasnjim postovima nekad se zivi samo na grahu(u mom slucaju u grahu ima jos dosta toga pa znam da ima hranjive vrijednosti).ne pusim ne pijem,ne jedem skupi shit i opet mi je to preskupo...imam whey proteine i to je to, kad potrosim ubrzo necu ni to imat...sta to znaci da nema smisla da treniram?? recite vi meni jer ja mislim a i znam da je sve stvar mjesanja ...ako pojedes 2 od 6 obroka nezdravo ne mora znacit da se hranis nezdravo..pa i bodybuilderi si uzmu jedan dan u tjednu samo za shit i to ne znaci da se hrane nezdravo...lljudi su stvorili sf film od ovog s time sta uzimaju vitam ovaj vitamin ovaj kreatin ovaj kreatin onaj....lijepo je to ako imas para(osim kreatina po meni)ali po meni rijetko tko to moze u ovoj drzavi a glupost je govorit da bez toga neamos nis postici...znam po sebi i drugima...naravno nemoes se nabildat od nutele ali govorit ljudima da ne jedu grah ako to imaju je glupo i evo majke mi ja od graha(manestre) se osjecam pet puta bolje nego od posnog sira a s time da sam jeo prije samo zdrave stvari ali sad je takva situacija da jedem sta mi dodje i bolje se osjecam i iizgledam.

              Comment


              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                edinjo dobro razmišljanje ali vjerujem da nisi uzeo nekoliko faktora u obzir. istina, samim time što jedemo više obroka nego neki hrvatski prosjek (koji je i ispod onog preporučenog 3 obroka + 2 užine/međuobroka) povećava se financijski trošak, tj. trebao bi po nekoj logici jer je više obroka u pitanju.

                No kad pogledaš šta neki prosječni hrvat jede može se zaključiti kako bb prehrana i nije toliki izdatak. kupe neke kroasane iz pekare il burek s jogurtom, pa jedna kava iz aparata, pa druga, cigara tu i tam, predvečer vrećica čipsa il čokolada, pa preko dana na cugu, vikendom obavezno spizditi hrpu para na izlazak itd itd. Dakle, troši se itekako samo što se taj trošak ne smatra troškom nego eto "potrebom", navikom itd.

                E sad, ne treba bit čarobnjak da bi se jeftino hranio, sam treba kupovati na pravim mjestima i pratiti akcije. pileći file za 25kn/kg, jaja već za kunu po komadu, svježi za 20kn/kg, whey/bjelanjci u prahu od 100-120kn/kg, svježeg mesa zna bit već za 27,28kn/kg za svinjski but, pa povrće i voće koje isto nije skupo, zobene/riža/tjestenina za neke smiješne cifre, zatim ak imaš x-icu moš i tu neš kupit... A tek kad dođu akcije bude i jeftinije.

                Što se tiče suplemenata...ne trebaju ti svi koji se "preporučuju".. whey/multi vit-mineral, dekstroza, c vitamin, omega ak imaš para, i još pokoji mineral i ćao.

                Može se, istina treba i za to para, ali ako si već u ovome onda ćeš se već nekako snaći
                https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                Overload Strength team

                Comment


                • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                  Originally posted by Dehydronator
                  ...........No kad pogledaš šta neki prosječni hrvat jede može se zaključiti kako bb prehrana i nije toliki izdatak. kupe neke kroasane iz pekare il burek s jogurtom, pa jedna kava iz aparata, pa druga, cigara tu i tam, predvečer vrećica čipsa il čokolada, pa preko dana na cugu, vikendom obavezno spizditi hrpu para na izlazak itd itd. Dakle, troši se itekako samo što se taj trošak ne smatra troškom nego eto "potrebom", navikom itd.........
                  Daj mi reci po tvom mišljenju u postocima, koliko BB ekipe koristi samo whey, glukozu i multivitamine što se tiče suplementacije??
                  Misliš da si prosječan Hrvat može priuštiti išta osim kruha iz pekare Kave iz aparata da ne spominjem, čips i čokolada također postaju luksuz...koji sigurno na mjesečnoj razini nije veći od onih 200tinjak kn koje BB-ovci daju za teretanu..
                  Ne napadam samo kažem
                  Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                  Comment


                  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                    Bilo bi lipo napravit jedan test. Znači svatko izabere nekog svog ukučana npr. brata, sestru, mater, oca.... i neka ga mjesec dana prati i zapisuje što je sve pojeo. Poslje to stavimo ovdje i izračunamo koliko je potrošio. Ja ću probat brata nagovorit da zapiše što jede i približno koliko. Ovako možemo do beskonačnosti pisat koja hrana je jeftinija, zato od sutra testiramooo
                    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                    Comment


                    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                      Originally posted by sthooligan
                      Bilo bi lipo napravit jedan test. Znači svatko izabere nekog svog ukučana npr. brata, sestru, mater, oca.... i neka ga mjesec dana prati i zapisuje što je sve pojeo. Poslje to stavimo ovdje i izračunamo koliko je potrošio. Ja ću probat brata nagovorit da zapiše što jede i približno koliko. Ovako možemo do beskonačnosti pisat koja hrana je jeftinija, zato od sutra testiramooo
                      zanimljivo hehe
                      al za mene nema smisla, zivim sa materon a jede isto sta i ja

                      Comment


                      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                        Originally posted by sthooligan
                        Bilo bi lipo napravit jedan test. Znači svatko izabere nekog svog ukučana npr. brata, sestru, mater, oca.... i neka ga mjesec dana prati i zapisuje što je sve pojeo. Poslje to stavimo ovdje i izračunamo koliko je potrošio. Ja ću probat brata nagovorit da zapiše što jede i približno koliko. Ovako možemo do beskonačnosti pisat koja hrana je jeftinija, zato od sutra testiramooo
                        Pa računao sam... došlo mi je da plačem kad vidim koliko ja više potrošim....a još se moji dosta zdravo hrane.....Cjelo vrijeme i govorim na temelju te računice
                        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                        Comment


                        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                          kad mi kazu da sam potrosio 500 maraka na suplemente koji mu traju mjesecima
                          a oni svaki vikend dadnu 100 maraka
                          smijem im se u facu
                          hebiga... stedi rodjo pa ces imati ^^
                          ne izlazim vanka, ne pijem, ne pusim... rezem troskove koliko mogu
                          al zdrav ZIVOT je daleko jeftiniji nego nezdrav ^^
                          ne znam za hranu
                          ovisi koliko "nezdravo" se hrani pojedinac
                          nezdravo je i sjediti u igraonici i jesti cijeli dan cipseve (daleko najisplativije)
                          al kupit uz to 4-5 piva, 2 kutije cigara, pizzetu poslije, ostat budan do 4-5 ujutro dok se ne zatvori klub ovo ono...
                          kilo posnog kosta cca 25 kn, raspodijeli taj kazein ^^
                          Originally posted by servantess
                          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                          Comment


                          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                            ocito neki nisu skuzili...ja nisam prico o nikakvim kavama cigarama sve je to iznad prosjeka ali istina da se mnogi ljude zale da nemaju para za zdraviju hranu a piju puse i te spike...govori o tome kad stvarno jedva imas za neki mizeran rucak i kruh i to prema hranjivim vrijednostima nije tolko zdravo ali opet ti napuni zeludac...ja se snadjem nekako..pojedem tih 6 obroka ne super hranjivih ali ipak dovoljno...a od suplamenta samo proteine jer mislim da nije potrebno tijelo naucit na to jer ce onda kasnije manje lucit te bitne sastojke iz hrane(moje misljenje)...ali evo reci ti meni da imas 500 kn za 15 dana prezivjet za hranu na 3 osobe...jeli moguce jos uz to neko zdravlje hranjenje :/..tesko je prezivjet a kamoli da je to jos zdravija hrana...moji medjuobroci su veciinom nekvalitetni tolko jer nemogu si priustit tunu i tako to.skuta je jedino nes jeftino od toga sto moze posluzit kao medjuobrok ......sve ovo stoji da je bolje i jeftinije pojest neku tjesteninu (ne integralnu jer je skuplja)pilece meso(jeftino) nego neki burek pizuu za rucak ali pizza burek je sigurno skupo i ne vjerujem da neko ima novaca da se hrani s time svaki dan...sve u svemu bb je skup sport i nije jeftin makar vi neki tvrdili to ali istina je dokle god imas nije ti zao dati zadnju kunu za kvalitetnu hranu jer bolje to nego na cigare i cugu....

                            Comment


                            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                              hebiga
                              zdrava ishrana se mora podrazumijevati pod bodybuildingom
                              al istina jest , ljudi zive i od 5 maraka dnevno
                              Originally posted by servantess
                              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                              Comment


                              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                                Originally posted by Edihnjo
                                .ali evo reci ti meni da imas 500 kn za 15 dana prezivjet za hranu na 3 osobe...jeli moguce jos uz to neko zdravlje hranjenje :/..tesko je prezivjet a kamoli da je to jos zdravija hrana...
                                ajmo sad bez okolišanja jer očito smo dobili krivi dojam. pričamo kako je ovo jeftinije, ono je bolje itd. al đabe ak nemaš novaca za to jel

                                moje je mišljenje da ako jedva krpaš kraj s krajem da ti teretana i općenito bildanje neće biti ni na kraju pameti. egzistencija je definitivno iznad ovakvog luksuza. ako ti ne možeš zadovoljiti, tj. ako pak jedva zadovoljavaš svoje osnovne potrebe nemaš ti šta tražiti po teretani, kupovat suplemente i smišljat *****rije od deset obroka dnevno. mislim možeš, da me ne bi sad svi napali, ali pitanje je koliko ćeš dugo moći i koje područje tvog života će trpiti. to je za mene onda rasipanje resursa.

                                tako da...odluči sam sa sobom što želiš i koji su ti prioriteti.
                                https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                                Overload Strength team

                                Comment

                                Working...
                                X