Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

    Originally posted by Mir7a
    brijači ste...lol naravno da ono, mogu jest cijeli dan kruh i vodu, i to će me doć ~3 kune a bit ću sit..mislim to uopće nije point, u tom slučaju naravno da je -prehrana za preživljavanje- skuplja od bb prehrane, bilokakve....

    ALI npr moja stara na prehranu trošo tipa 600 kuna tjedno, samo za sebe (to podrazumjevam pod prehranu "običnog čovjeka")...što je pun k.... para a ne kupi ustvari ništa pametno. ja trošim duplo manje od toga pa imam dnevno 300g proteina i gomilu kalorija. jednostavno, možete vi brijat da je bb prehrana skupa ali ona to nije, za prosječnog građanina/studenta pogotovo.

    +10000

    Ja sam svjestan da ima ljudi koji stvarno jedva sklapaju kraj s krajem, al većina ljudi ima neka prosječna primanja koja bi mogla pokrit osnovne potrepštine za BB. Makar to bila i kila brazilske piletine i kila riže. A u ostalom, kad se već govori o tome kako nitko u Hrvatskoj nema para, zašto su onda trgovački centri poput Avenue malla puni kao mravinjak?
    Chill bro

    Comment


    • #62
      Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

      VelikiBlek - nebi se složio s tobom da bilderi jedu jednolično, mislim jedu oni svaki dan isto ali bome tu je dosta raznovrsnih namirnica, a po meni jedan prosječan čovjek ne pojede u tjedan ono šta bilder pojede u danu.

      Meso - crveno\piletina, jaja, posni sir, tunjevina, zobene, integralni kruh, integralna riža, pire krumpi, manistra, voće i povrće, voda, maslinovo ulje...itd Ovo su sve birane namirnice sa što manje masnoća, e sad ti meni reci koje su to namirnice kvalitetnije i zdravije od ovih?? Hoćeš reći da su to vegići? trava, soja i tofu sir?
      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

      Comment


      • #63
        Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

        Originally posted by sthooligan
        VelikiBlek - nebi se složio s tobom da bilderi jedu jednolično, mislim jedu oni svaki dan isto ali bome tu je dosta raznovrsnih namirnica, a po meni jedan prosječan čovjek ne pojede u tjedan ono šta bilder pojede u danu.

        Meso - crveno\piletina, jaja, posni sir, tunjevina, zobene, integralni kruh, integralna riža, pire krumpi, manistra, voće i povrće, voda, maslinovo ulje...itd Ovo su sve birane namirnice sa što manje masnoća, e sad ti meni reci koje su to namirnice kvalitetnije i zdravije od ovih?? Hoćeš reći da su to vegići? trava, soja i tofu sir?
        Ja sam govorio o jednoličnosti. Ja sam ekto pa jedem doslovce sve ko metlom..Oni koji ozbiljnije paze sigurno ne jedu sve.
        Ne možeš mi navesti da jedu voće i povrće kad znaš i sam da od povrća builderi jedu par stvari(krompir,brokula,), voća isto tako,možda malo više. Recimo bilo bi lipo znat koliko pojedu ovog : paradajz,mrkva,poriluk, krastavac,tikvica, kupus, raštika, zelje, fažol, kelj,rodakva....Voće neću nabrajat.
        I da....jedan prosječan čovjek jede ono što si rekao da bilder pojede u danu,ali umjereno raspoređeno na malo duži period i kombinirano sa gore navedenim povrćem recimo.Taj prosječan čovjek nejede sigurno svaki dan pancetu, kobase, kulen ili nesto ekstra masno....ali svakako da dugoročno jede masnije od bildera(tu nema dileme)

        Dakle..ovo si naveo-- Meso - crveno\piletina, jaja, posni sir, tunjevina, zobene, integralni kruh, integralna riža, pire krumpi, manistra, voda, maslinovo ulje--+krompir i brokula....ako to nije jednolično onda ne znam što je.
        Pazi...jedeš minimalno 3 puta dnevno x 7dana u tjednu....ne može se tu puno kombinirat sa tih7-8namirnica.

        Ovo nije atak na ljubitelje bildanja (i sam sam taj)nego realno stanje stvari.
        Hrana je dosta jednolična, a pitanje guštanja u hrani nećemo otvarati.
        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

        Comment


        • #64
          Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

          Originally posted by VelikiBlek

          Ovo nije atak na ljubitelje bildanja (i sam sam taj)nego realno stanje stvari.
          Hrana je dosta jednolična, a pitanje guštanja u hrani nećemo otvarati.
          BB prehrana može bit itekako ukusna. Samo se treba potrudit malo oko pripreme.
          Chill bro

          Comment


          • #65
            Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

            Originally posted by Soner
            Ja sam svjestan da ima ljudi koji stvarno jedva sklapaju kraj s krajem, al većina ljudi ima neka prosječna primanja koja bi mogla pokrit osnovne potrepštine za BB. Makar to bila i kila brazilske piletine i kila riže. A u ostalom, kad se već govori o tome kako nitko u Hrvatskoj nema para, zašto su onda trgovački centri poput Avenue malla puni kao mravinjak?
            To je opet druga tema. Zašto se u Zagrebu sad otvara opet novi trgovački centar-najveći u Hrvatskoj ako ne i u regiji ako ljudi nemaju para...ko će kupovat....Ako je centar pun ljudi to ne znači da svi ti ljudi troše.Pa znam ja koliko puta odem pa nekupim ništa..tražiš nešto bagatelno pa nenađeš i direkt doma.Druga stvar ljudi troše pun k ... na garderobu i manje potrebna sranja. Koliko parova znam da troše na odjeću ohoho a kad treba odgajat dijete to nije njihov posao, nema se novaca. Pa koliko vas na ovom forumu se oblokaje vikendima, koliko tu novaca potrošite...za jedan vikend potrošite 1kg proteina minimalno.Ali to je gušt...a pojest kutiju domaćice nije gušt nego grijeh.
            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

            Comment


            • #66
              Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

              Originally posted by igor
              usporedi samo Pizzu sa posnim sirom! Ne moramo dalje!
              Posni sir 500g 15kn- o kvaliteti i vrjednostima neču jer svi dobro znamo!
              Pizza cca 20kn- o kvaliteti neču jer.....jer...jer...jer to nije kvalitetno !
              Još ti ostane minimalno 5 kn za žvake
              ..zar je tako skup dole posni...ovdje(brisel)uzimam 500g za 40 euro centi...a posni leti ovaj
              U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
              sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

              Comment


              • #67
                Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                Originally posted by Soner
                Originally posted by VelikiBlek

                Ovo nije atak na ljubitelje bildanja (i sam sam taj)nego realno stanje stvari.
                Hrana je dosta jednolična, a pitanje guštanja u hrani nećemo otvarati.
                BB prehrana može bit itekako ukusna. Samo se treba potrudit malo oko pripreme.

                Slažem se. Evo pitanje za teb..Koje ti je najdraže jelo???E sad zamisli da si ga jeo danas, sutra, prekosutra, i dan iza toga , i dan iza toga, cijeli tjedan, cijeli mjesec...svaaaaki dan.
                Mislim da ćeš 20i dan reći- ovo mi više nije najdraže jelo,ali znaš da ti ti proteinčići dobro dođu pa ćeš jesti tek mišića radi.
                Zaključak: Želiš mišiće moraš podnijeti žrtvu.
                Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                Comment


                • #68
                  Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                  Originally posted by VelikiBlek
                  Originally posted by Soner
                  Originally posted by VelikiBlek

                  Ovo nije atak na ljubitelje bildanja (i sam sam taj)nego realno stanje stvari.
                  Hrana je dosta jednolična, a pitanje guštanja u hrani nećemo otvarati.
                  BB prehrana može bit itekako ukusna. Samo se treba potrudit malo oko pripreme.

                  Slažem se. Evo pitanje za teb..Koje ti je najdraže jelo???E sad zamisli da si ga jeo danas, sutra, prekosutra, i dan iza toga , i dan iza toga, cijeli tjedan, cijeli mjesec...svaaaaki dan.
                  Mislim da ćeš 20i dan reći- ovo mi više nije najdraže jelo,ali znaš da ti ti proteinčići dobro dođu pa ćeš jesti tek mišića radi.
                  Zaključak: Želiš mišiće moraš podnijeti žrtvu.
                  I ja 6 puta tjedno jedem samo piletinu ili puretinu. To sto kazes, mora se podnijeti zrtva.
                  There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                  Comment


                  • #69
                    Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                    ..ja se samo pitam koliko je uredu jesti stalno jedno te isto skoro...npr svaki dan7-8 jaja
                    U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
                    sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

                    Comment


                    • #70
                      Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                      Originally posted by VelikiBlek
                      Originally posted by Soner
                      Originally posted by VelikiBlek

                      Ovo nije atak na ljubitelje bildanja (i sam sam taj)nego realno stanje stvari.
                      Hrana je dosta jednolična, a pitanje guštanja u hrani nećemo otvarati.
                      BB prehrana može bit itekako ukusna. Samo se treba potrudit malo oko pripreme.

                      Slažem se. Evo pitanje za teb..Koje ti je najdraže jelo???E sad zamisli da si ga jeo danas, sutra, prekosutra, i dan iza toga , i dan iza toga, cijeli tjedan, cijeli mjesec...svaaaaki dan.
                      Mislim da ćeš 20i dan reći- ovo mi više nije najdraže jelo,ali znaš da ti ti proteinčići dobro dođu pa ćeš jesti tek mišića radi.
                      Zaključak: Želiš mišiće moraš podnijeti žrtvu.
                      Najdraže jelo mi je svinjetina, točnije svinjski but s povrćem kuhanim na pari. A zašto jedeš jednu te istu namirnicu svaki dan?

                      Uostalom, da se hoćeš malo potrudit, mogao bi uživat u BB prehrani, ja čak nemam osjećaj da mi nešto fali od hrane, zapravo ništa me nit ne fali
                      Sve BB approve namirnice se mogu pripremit na jako puno načina, mogu se dodavat razno razni začiti te se tako i ovaj sport tj. način života može malo ublažit
                      Chill bro

                      Comment


                      • #71
                        Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                        Originally posted by Demo
                        ..ja se samo pitam koliko je uredu jesti stalno jedno te isto skoro...npr svaki dan7-8 jaja
                        Zdravije je nego da se svaki dan natrpavaš junk foodom.
                        Chill bro

                        Comment


                        • #72
                          Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                          ..nema potrebe to ni napominjati, ali samo kazem da jednolikost nezz koliko odgovara organizmu..iako i sam to radim..jbg, malo se preispitujem..ne treba valjda sve slijepo pratiti i slusati.
                          U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
                          sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

                          Comment


                          • #73
                            Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                            Originally posted by kelly
                            Originally posted by t111
                            ja ne govorim o pizzi. govorim o jeftinoj alternativi u vidu lonca graha u koji nakon 3 dana dodas ricet.
                            govorim o rizi-biziju koji radis sa bijelom standard rizom koja kosta 4kn/kg. govorim o biljnom ulju koje kosta 7kn/l. govorim o svinjetini koja kosta svjeza 22kn/kg. ajmo ne govoriti o lagodnoj alternativi uz svakodnevne cevape... govorimo onako kako zivi jedna prosjecna hrvatska obitelj. a moramo pogledati istini u oci i reci da prosjecne obitelji u hrvatskoj sve siromasnije i sve blize mom pojmu jeftine nezdrave prehrane (iako ne vidim nista lose u grahu i rizi biziju )
                            Umjesto svinjetine uzmeš jeftinija pileća prsa po cijeni - 22 kn/kg, umjesto masnog sira uzmeš jeftiniji posni sir, rižu i mi jedemo, umjesto bijelog kruha uzmeš jeftiniji crni, grah i mi jedemo, umjesto otrovne cole piješ višestruko jeftiniji zeleni čaj, umjesto smrdljivog hamburgera kupiš kilu ribe, umjesto onih smrdljivih salama i pašteta kupiš triput jeftiniju skušu, peci bez ulja - zdravije je i još uštediš lovu za ulje, zobene su 11 kn/kg - jeftinije nekoliko puta od musli i cornflakesa, itd. itd. itd. itd...vidiš da je zdravije jeftinije.
                            lijepo receno kelly!

                            Comment


                            • #74
                              Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                              Piletina 22kn/kg....to kad nađeš na nekoj akciji i to neku iz prahistorije.Da se može po 22kn kupit ja bi odmah uzeo tonu
                              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                              Comment


                              • #75
                                Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                                BB " zdrava prehrana " je skuplja 5-etostruko nego obicna, stavio sam pod navodnicima zdrava prehrana jer vi negledate koliko je sta zdravo neko sta koliko cega ima, zdrava hrana je i kuhano zelje sa krompirima ali gdje problem pa problem je sto tu nema proteina i moram i to uz to jesti, zdravo je i salata + domaca kukuruza + jogurt ali sta problem pa ponovo treba tu jos pola kile mesa itd... da nepricam.

                                Comment

                                Working...
                                X