Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jelovnici forumaša

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jelovnici forumaša

    Originally posted by Maxigor
    Pozdrav svima, evo novi sam ovdje na forumu,
    sta preporucujete za jelovnik i koji tip treninga
    Pozdrav i tebi,
    pitanje ti je preopširno, imaš sve na portalu i na forumu o prehrani i o treninzima i o definiciji pa malo čitaj,
    čujemo se.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: Jelovnici forumaša

      Ma dobro ja sam samo napisao genezu stvari...u biti htio bih poceti trenirati opet ali ovaj put sa pravilnom prehranom..i da vise ne idem preko 100kg jasno ako to nisu misici..

      Comment


      • Re: Jelovnici forumaša

        Originally posted by kelly
        Ako si na defki onda UH samo ujutro i prvi obrok nakon pwm-a. Svaki četvrti dan možeš UH u svim obrocima osim zadnjeg.
        Jel nužno ovo nakon treninga? Meni završava trening u cca. pola 9, a već u 10 sam za krevet. Tak da je zasad pwn i posni + masnoće, a ako je tako bitno onda ubacim i taj UH + P (što mi ne odgovara baš, u tako kratkom vremenu toliko pojesti, a i morao bih kasnije spavati)..

        Comment


        • Re: Jelovnici forumaša

          heh, citajuci ovi zadnjih 30ak stranica o raznim menu-ima, i nacinima prehrane za ljude određene tezine i visine,dosao sam u dilemu da li ja zapravo trebam defku ili masu, s obzirom na kilazu

          dakle 188 visina
          93 tezina , ali imam slaufa oko stuka...

          cilj bi mi bio ojacati dakle dobiti misice ali s obzirom da znam da se na mene ljepi sve..bojim se da programom mase 8kako vidim u jelovnicima ovdje na forumu, brdo jaja i tako...) dobio puno kila koje nebi uspio dobro rasporedit, (citaj. misici a ne slauf).

          nadam se da shvacate u cem je frka...nisam jedini sigurno s tom dilemom...

          hvala na odgovorima...

          Comment


          • Re: Jelovnici forumaša

            Originally posted by eevahn
            Dakle uz svesrdnu pomoće Herr Kelly-a editirao sam jelovnik pa sad izgleda ovako.

            183 cm, 93 kg

            Program definicije

            10:00 P+UH
            • 100g zobene sa mjericom whey-a

            13:00 P+M
            • 250g meso (piletina, puretina,teletina, junetina) + zelena salata s maslinovim uljem.
            • Zelenjava (kelj, špinat, blitva) s maslinovim uljem

            16:00
            • 150g tuna ili nekakva salata sa tunom s maslinovim uljem

            17:00
            • TRENING (3X tjedno utezi, 3X tjedno trčanje, bicikl)

            18:00
            • PWM (50g whey, 30g glukoza, 10g glutamin)

            19:00 P+UH
            • 250g meso (piletina, puretina, teletina, govedina, riba, kuhani bjelanjci...) + riža ili krumpir ili integralna pašta + nekakva salata

            22:00 P+M
            • 250g Posni sir + 50g bademi ili lješnjac ili kikiriki i sl.

            Ovaj jelovnik je ovakav na dan kad sam slobodan, a na dan kad radim doručak ide u 8:00, a u 10:00 međuobrok (P + M). Između obroka pojedm i neku voćku. Obroci su mi identični i na dane kad nemam trening, samo što izbacim PWM.
            Uz hranu uzimam multivitamine poslije ručka i omega 369 complex prije spavanja.
            *** Svaki četvrti dan UH u svim obrocima osim zadnjeg.
            sta mislite o ovome, izgleda da je covijek to dobro slozio...moze li se tako krenuti jesti i trenirati...

            i da jel ova riba u 4 mora biti tuna , vjerojatno ne mora ali ukom obliku moze riba, iz konzerve, petpostavljam ne przena (zbog ulja)..

            i OWM se izbaci kad se ne trenira dakle kad se trenira ide 2 mjerice wheya ujutro i poslje treninga, a kad se ne trenira samo jutro sa zobenim.!?

            eto hvala na odgovorima, pomazete mi puno

            Comment


            • Re: Jelovnici forumaša

              da, uglavnom se konzumira tuna iz konzerve, a kao zamjenu mozes uzet nesto tipa sardine i da u dane netreniranja ne uzimas PWM, a ne OWM !

              Comment


              • Re: Jelovnici forumaša

                heeh greska ..hvala

                ako jos tko ima komentar kakav ili sugestiju slobodno pisite

                Comment


                • Re: Jelovnici forumaša

                  evo ja sam od ovog tjedna krenuo sa ovakvim jelovnikom...djelomicno po uzoru na neke clanove foruma, djelomicno po svojim osobnim mogucnostima:

                  08:30 zobene(70g) + whey(30g) + dualtabs

                  11:30 tuna(konzerva)/posni sir(250g) + crni kruh ili neki integralni + vitamin C (400mg)

                  14:00 neko meso(200g) + riza/krompir + neko povrce(salata)

                  17:00 PREWM glutamin(5g) + banana + guarana (ako idem direkt sa faxa iscrpljen ili pospan)
                  18:30 trening
                  20:00 PWM whey (40g) + glukoza(60g) + glutamin (5g)

                  20:30 piletina(200g)/5 jaja/neko meso drugo + crni kruh + vitamini(1/2 tablete)

                  23:30 250g posnog + orasi i kikiriki + minerali(1 tableta) + omega3(1 kapsula)

                  to je idealna verzija jelovnika...ovih 3-4 dana ga se drzim 100% uz mala odstupanja satima jer sam se dizao malo kasnije...sto se tice kolicine, nije mi uopce problem, dapace jos cu dizati kolicinu za nekih tjedan-dva dok se tijelo privikne skroz na ovaj nacin ishrane...
                  inace cilj mi je masa, sada variram izmedu 78-80kg a bilo bi super kad bih dosao iznad 85-86kg...eto, ako ima neko prijedlog, kritiku, komentar dobrodoslo je

                  Comment


                  • Re: Jelovnici forumaša

                    ubaci obrok prije gyma, ovo je velik razmak
                    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                    Comment


                    • Re: Jelovnici forumaša

                      Originally posted by Šimun
                      ubaci obrok prije gyma, ovo je velik razmak
                      Tako je Šimune.
                      Jaja su obrok P+M, tako da njih ne možeš u prvom obroku iza pwm-a, prvi obrok iza pwm-a treba biti P+UH.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: Jelovnici forumaša

                        Originally posted by mario91
                        Originally posted by kelly
                        Ako si na defki onda UH samo ujutro i prvi obrok nakon pwm-a. Svaki četvrti dan možeš UH u svim obrocima osim zadnjeg.
                        Jel nužno ovo nakon treninga? Meni završava trening u cca. pola 9, a već u 10 sam za krevet. Tak da je zasad pwn i posni + masnoće, a ako je tako bitno onda ubacim i taj UH + P (što mi ne odgovara baš, u tako kratkom vremenu toliko pojesti, a i morao bih kasnije spavati)..
                        To zavisi koji si tip (ekto, mezo) i koji ti je trenutni cilj.
                        Pojačaj malo glukozu u pwm-u i onda možeš zadnji obrok uzeti P+M, znači u 20.30 pwm a prije spavanja oko 22.00 uzmeš P+M.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: Jelovnici forumaša

                          vidim da pisete o ovim tipovima sta je to i kako saznati koji sam tip!?

                          To zavisi koji si tip (ekto, mezo) i koji ti je trenutni cilj.

                          Comment


                          • Re: Jelovnici forumaša

                            Originally posted by kelly
                            Originally posted by Šimun
                            ubaci obrok prije gyma, ovo je velik razmak
                            Tako je Šimune.
                            Jaja su obrok P+M, tako da njih ne možeš u prvom obroku iza pwm-a, prvi obrok iza pwm-a treba biti P+UH.

                            thx obadvojici...
                            je tek sada vidim rupu, vjerovatno nisam u praksi primjetio jer sati nisu u minutu tocni jer ako sam na predavanju ili tako nesto...pa se ta tri obroka prvi ipak malo razvuku..kuzite sami...
                            onda cu ubacit neki obrok P+M na 17:00 a ovaj prewm na 18:00...
                            e i jedna napomena, ovi vitamini sto pisu na 21:30 su greska...to mi je bila nekakva prijasnja kombinacija pa valjda nisam makao kad sam mijenjao na dualtabs...

                            Comment


                            • Re: Jelovnici forumaša

                              bolje da u 14:00 imas P M, a prije gyma P UH
                              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                              Comment


                              • Re: Jelovnici forumaša

                                Originally posted by Maxigor
                                vidim da pisete o ovim tipovima sta je to i kako saznati koji sam tip!?

                                To zavisi koji si tip (ekto, mezo) i koji ti je trenutni cilj.
                                http://www.building-body.com/Ektomorfska-krizaljka.html

                                Treba samo malo pročitati...

                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X