Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jelovnici forumaša

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jelovnici forumaša

    Originally posted by mario91
    Originally posted by matuljac
    12:30 to nije obrok i voce se jede do podna
    prije treninga bi radje popio whey
    Ok, ali što da onda ubacim u pola četiri ako ne banane? Nemam neke ideje, ipak sam u školi.

    Isto tako, kažeš prije treninga whey. S čime da onda zamjenim proteinsku pločicu? Jer kao 2h prije treninga UH unijeti.
    pa umjesto banana pojedi P+UH ili P+M
    2h prije treninga pojesti kruti obrok i odna pol sata prije treninga neki suplement...
    LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

    Comment


    • Re: Jelovnici forumaša

      Evo mene opet sa pitanjima,... meni je ipak praksa malo jaca strana, dok sto se tice ''teorije'' oko ishrane mogu od mnogih ovde jos puno da naucim..

      Pa eo odma i da lupim,
      Meni je trenin rano ujutru, i tu mi treba nesto sto ce mi najbrze obezbjediti energiju...i sta mislite o petit keksu.sa mlijekom..od UH...plus sto ja uzmem ili jaja ili whey za izvor proteina...
      a i inace dal moze (i kad ne treniram) taj keks sa mlijekom ujutru...

      I evo jos jedan prijedlog, sta mislite da otvorimo temu tipa ''pitanja o prehrani'' pa da ne bi i ja svako mlao upadao sa pitanjima ovde na temu jelovnici, a i da ne bi svako za jedno pitanje moraoi da otvara posebno temu o prehrani..nego da u tu jednu postavljamo pitanja, i da se odgovara .. ?? Pozz
      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

      http://www.staying-fit.net/

      Comment


      • Re: Jelovnici forumaša

        Originally posted by Da_Mask
        Evo mene opet sa pitanjima,... meni je ipak praksa malo jaca strana, dok sto se tice ''teorije'' oko ishrane mogu od mnogih ovde jos puno da naucim..

        Pa eo odma i da lupim,
        Meni je trenin rano ujutru, i tu mi treba nesto sto ce mi najbrze obezbjediti energiju...i sta mislite o petit keksu.sa mlijekom..od UH...plus sto ja uzmem ili jaja ili whey za izvor proteina...
        a i inace dal moze (i kad ne treniram) taj keks sa mlijekom ujutru...

        I evo jos jedan prijedlog, sta mislite da otvorimo temu tipa ''pitanja o prehrani'' pa da ne bi i ja svako mlao upadao sa pitanjima ovde na temu jelovnici, a i da ne bi svako za jedno pitanje moraoi da otvara posebno temu o prehrani..nego da u tu jednu postavljamo pitanja, i da se odgovara .. ?? Pozz
        vidio sam da dosta ljudi odobrava te kekse,pa nevidim razloga zasto ne?
        jel si probo sa klasicnim doruckom(zobene,whey)?

        tema 'pitanja o prehrani' je dobra ideja
        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

        Comment


        • Re: Jelovnici forumaša

          Lave ti me stvarno ponekad iznenadiš sa svojim pitanjima (nemoj me krivo shvatit,ne mislim niš loše)
          Kao prvo kakvi petit keksi,pa to je hrana za dojenčad.
          Ja bi ti preporučio(tak ja radim) da u zobene dodaš neki brzi UH,naravno tu bi najčišči i najbolji izvor bio dextroza.
          npr.staviš 100 gr zobenih i dodaš u to 20-30 gr dextroze,whey i obrok do jaja.Dobiješ brzi šečer,da malo nadopuniš zalihe glikogena nabrzinu i budeš spreman za trening,a i tu imaš kompleksni UH koji če te hraniti jedan duži period.
          Pazi sad,možeš ti probat npr.ubaciti 20-30 gr Nesquika,on je isto jednostavan šečer ali ima još i masnoča tralallalala.
          Kužiš kaj ti hoču reči?

          Kaj se tiče mlijeka ujutro,ono će ti usporiti apsorbciju jer se mliječna mast lijepi po stijenki želuca i samim time usporava apsorbciju.Znači ak već nemožeš bez mlijeka,koristi malomasno.

          Comment


          • Re: Jelovnici forumaša

            Heh... al jedina je stvar tu finansije...mislim pored SVIH stvari koje ja sam sebi moram da obezbjedim, jer je starcima (kao i mnogim) apsurdno da pored onog sot oni kupuju, ssto stara sprema itd..odvajaju posebno za moj ''cejf'' razumijes..pa svu hranu koja mi treba, sve supse itd..ja sam sebi moram kupiti, jer nemam zivaca da ja objasnjavam njima neke stvari..bitno je da ja znam...

            I tako meni dodje puuunoo jeftinije ujutru taj keks, plus i jedna banana i kao sto sam rekao jaja..nego da uzimam zobene,..nsu one bas ni jeftine, kad uzmem u obzir da one mene moraju i da zasite..a meni treba malo vise toga da bi me zasitilo.

            Da se razumijemo, uzmem ja i zobene s vremena na vrijeme, pa tako i znam koliko mi treba,...

            Tako da mi ova varijanta koju koristim izadje i jeftinije, a najedem se..tako da ne pocnem da haluciniram na pola treninga od gladi

            Tako je stavr i sa whey-om, da bi ga koristio jos i ujutru, duplo brze bi otisao, meni on sluzi iskljucivo kao PWM i nista drugo..ostatak dana je kvalitetna ishrana... jebga, razumijem ja tebe sta si mislio, a i kao sto sam rekao, ishrana mi nije najjaca strana (sto se znanja tice) al ucim...pa pokusavam pa pokrijem sve troskove a da sto bolje iskoristim ono sto imam na raspolaganju
            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

            http://www.staying-fit.net/

            Comment


            • Re: Jelovnici forumaša

              sto se tice troska wheya, ja osobno za PWM uzimam neki izolat, ajmo rec kvaliteniji whey...
              dok za dorucak imam obicni koncetrat od pro.nutritiona, 135kn kila, tako da ne trosim ON recimo za dorucak
              sto se tice zobenih, ne razumijem kako te izadju skuplje od keksa, 500g je 5kn?
              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

              Comment


              • Re: Jelovnici forumaša

                Ma je ok,al da ti kažem iskreno po cjenama tu u Zagrebu ja ne kužim kak je tebi to jeftinija opcija.
                Gledaj,tu u Konzumu košta 500 gr zobenih 5 kuna.500 gr dekstroze je 11,50 kn.Whey uzimam od pro.nutritiona,izolat 175 kn/kg.
                Znači da bi te navedeni obrok koštao cca.5-6 kn(ak staviš nekih 25-30 gr proteina netto)
                To je brate mili meni ujedno i najjeftiniji obrok,kad bi svi takvi bili dnevno bi trošio 30 kn za hranu
                opet kažem,neznam u kakvoj si ti situaciji u MOstaru(ak sam dobro zapamtio),kakvo je tržište,cjene,itd.
                I da,zaboravio sam ti u postu prije napisat,u zobenima za razliku od tih keksa ima i nekih drugih stvari-vlakana,minerala,vitamina,itd.

                Comment


                • Re: Jelovnici forumaša

                  ajmo ovde nastavit...

                  viewtopic.php?f=6&t=2366
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • Re: Jelovnici forumaša

                    Pitanjce....

                    dali navecer u posni mogu zamjesta 2 zlice kikiriki maslaca?


                    inace moj jelovnik ide ovak

                    7:30
                    zobene + whey

                    9-10
                    4 bjelanka i jedno cjelo jaje ili 200g piletine + riza

                    13:00
                    piletina+riza

                    17:00 --- trening
                    supercharge

                    18:00 PWM
                    whey+glukoza

                    19:00
                    - piletina + riza + salata ili tuna + tjestenina

                    22-23:00
                    - tuna ili 150g posnog

                    komentari...sugestije??!!

                    pozdrav,

                    majti

                    Comment


                    • Re: Jelovnici forumaša

                      Originally posted by majti
                      Pitanjce....

                      dali navecer u posni mogu zamjesta 2 zlice kikiriki maslaca?
                      umoran sam jako, pa cu samo na ovo odg...
                      znas li opce sastav posnog i sastav tog maslaca?
                      taj maslac je cisti M obrok, (osim ako ima secera i jos nekih sranja pa je i UH), dok je posni cisti P obrok... nemoze ga zamijeniti apsolutno nikako...pa ni tako...
                      ako sam radis kikiriki maslac, od neprzenog kikirikia, mozes dodati UZ POSNI, nikako kao zamjena...
                      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                      Comment


                      • Re: Jelovnici forumaša

                        Mozda sam krivo objasnio...nisam mislio zamjenig posni sa malsecom vec da ih ukombiniram zajedno tj. pomjesat

                        sorry ak nisam biol jasan u prvom postu

                        pozdrav,
                        majti

                        Comment


                        • Re: Jelovnici forumaša

                          ma i ja sam umoran pa sam skuzio umjesto...malo si izokrenuo rijec
                          ako je dobar maslac (pogledaj sastav) onda mozes da...
                          ako nije radjen od przenog i soljenog, te nema puno secera, ok je...
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment


                          • Re: Jelovnici forumaša

                            a zasto ne bi ubacio oko 17:00h jos nesto.. nesto mi ovako prevelik razmak..
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • Re: Jelovnici forumaša

                              u 17 mu je gym... mislio si 15-15:30?
                              ja nisam ni obraco paznju, u pravu si mask, obrok 4h prije treninga je velik razmak...
                              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                              Comment


                              • Re: Jelovnici forumaša

                                Originally posted by Šimun
                                u 17 mu je gym... mislio si 15-15:30?
                                ja nisam ni obraco paznju, u pravu si mask, obrok 4h prije treninga je velik razmak...
                                Potvrđujem,evo ja sam danas imao obrok 3-4 sata prije teretane i odma sam to osjetio na performansama

                                Comment

                                Working...
                                X