Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

    CYCLE 1, WEEK 1, BENCH DAY 5+:

    BENCH:
    80 x 5
    90 x 5
    100 x 9


    ACCESORY:
    incline bench: 80x9, 80x8, 70x9

    incline bucice: 24ke x13, 30ke x10, 30ke x10 (jako lose, malo nego sto sam navikao ali valjda zato sto sam se izmorio s dva pressinga prije ovoga)

    flys s kablovima 2 serije (inace cu raditi s bucicama)

    dips: BWx12, 20kg x 10, 30kg x9

    close grip bench 3 serije



    komentar: dobar trening, ne osjecam se izmorenim trenutno a ovo je i manji volumen nego sto sam navikao, i cini mi se da mi dobro lezi odprilike ovaj workload

    @stara: znaci u isti dan smo poceli a ?
    Last edited by TripleZ; 15-08-13, 00:10.
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #32
      Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

      tako je...samo sto su meni kilaze daleko manje i asesori je identican od onoga s prvog linka..

      jeidno sranje sto neradi danas gym..pa cu odraditi jos petak i sub pa pon... a trebo sam sve do nedelje odradit(1 week), jebiga...
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #33
        Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

        CYCLE 1, WEEK 1, DEADLIFT DAY 5+:


        sumo deadlift:
        115 x 5
        135 x 5
        155 x 13


        ACCESSORY:

        pullups:
        BW x 8
        +10kg x 8
        +15kg x 7
        BW x 13

        rows s kablovima jednorucni: 3 serije

        rows s bucicama na kosoj klupi: 15ke x 12, 15ke x12, 20ke x10

        biceps curls na kosoj klupi: 10kg x 13, 10ke x 13, 15ke x8 + dropset

        biceps curls stojeci s sipkom: 2 serije

        komentar: trening malo ranije nego inace, ne odgovara mi bas, mislim da sam mogao izvuci i 15 ponavljanja u zadnjoj seriji ali uredu je i ovako...volumen sam taman potrefio ja mislim, po potrebi cu smanjivati

        edit: e da, trebam i bb rows ubaciti umjesto jedne od one dvije gore, definitivno
        Last edited by TripleZ; 15-08-13, 20:44.
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #34
          Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

          Originally posted by TripleZ View Post

          edit: e da, trebam i bb rows ubaciti umjesto jedne od one dvije gore, definitivno
          umjesto rows s bucicama na kosoj klup defintiivno...i zamjenis redosljed..prvo barbell row, onda row kablovima jednorucni..
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #35
            Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

            Originally posted by staragarda View Post
            umjesto rows s bucicama na kosoj klup defintiivno...i zamjenis redosljed..prvo barbell row, onda row kablovima jednorucni..
            da da tako sam i mislio
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #36
              Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

              CYCLE 1, WEEK 1, OHP DAY 5+:

              OHP:
              50 kg x 5
              55 kg x 5
              65 kg x 12


              paused kosi bench:
              50 kg x 11
              70 kg x 10
              90 kg x 7
              100 kg x 5 (ovdje je pauza bila poprilicno kratka priznajem)

              seated OHP s bucicama:
              20ke x 12
              24ke x 12
              28ce x 8
              28 x 9

              - lateral raises 4 serije
              - face pulls 3 serije
              - trapez 3 serije

              komentar: tezina poprilicno lagano, jos jedan rep samo mogao izvuci na glavnom setu ali bi to bio malo cheat press ovako je sve striktno pa nek ostane za pocetak tako - sve u svemu dobro je, jos squatting i prva ''sedmica'' gotova
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #37
                Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                Eto da i ja buden no lifer i odgovorin u petak u ponoc

                Kako stojis s otkazima, ne vidin da to spominjes? Sam treniras?

                Comment


                • #38
                  Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                  Originally posted by Maximus1950 View Post
                  Eto da i ja buden no lifer i odgovorin u petak u ponoc

                  Kako stojis s otkazima, ne vidin da to spominjes? Sam treniras?
                  da, ako mi treba spotter zamolim momke koji znaju spottat...ako ne znaju napomenem ih da ne diraju sipku dok mi se ne zalijepi za prsa


                  ali ne praktikujem da neko drugi pomaze na mojim repovima
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #39
                    Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                    Originally posted by TripleZ View Post
                    da, ako mi treba spotter zamolim momke koji znaju spottat...ako ne znaju napomenem ih da ne diraju sipku dok mi se ne zalijepi za prsa


                    ali ne praktikujem da neko drugi pomaze na mojim repovima
                    Haha kolko sam se ja puta susreto zamolim lika recimo bench kazem mu vrhovima prstiju guraj kad stane a on odma prvo ponavljanje uzme u šaku šipku i stavi je na bench hahahaha prakticno otme mi sipku

                    Comment


                    • #40
                      Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                      Originally posted by Viper View Post
                      Haha kolko sam se ja puta susreto zamolim lika recimo bench kazem mu vrhovima prstiju guraj kad stane a on odma prvo ponavljanje uzme u šaku šipku i stavi je na bench hahahaha prakticno otme mi sipku
                      ja ne znam jel mi to gore, ili kad mene neko zamoli, uradi 3 ponavljanja, kaze ''sad pomozi'', prakticki mu ja podignem jos 2-3 ponavljanja, i onda on kaze '' UFFF joss samooo dvaa''
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #41
                        Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                        Ja treniran s prijateljem vec 2 godine i znamo se u dusu tako da meni recimo to nije problem, znan da si negdi spomenia da si u pravilu sam pa me zanimalo. Bez obzira sta radin u hammerstrength kavezu koji je ko space shuttle, ipak iman tu psihicku blokadu ako nema nikoga iza mene a ja san na +90% 1RM na cucnju recimo. Valjda je to pitanje navike...

                        Zapravo pitanje nije bilo na temu kakve spottere volis nego me zanima kako gledas na otkaz u power movement vjezbama i koja je reakcija. Dosta trenera ima filozofiju 3 strikes and you're out(neki cak spominju i 2). Znan da ti je TM dosta nizak ali kasnije kad dodju vece tezine ieventualno otkaz, mislis li napravit duzu pauzu nakon otkaza, lagano zagrijavanje ponovo ili normalna pauza i dalje po planu? Jel prekid treninga(bar sta se tice power movementa) opcija u slucaju novog otkaza u iducoj seriji?

                        Niko o otkazu ne govori a to je sastavni dio treninga pa me interesira tvoje vidjenje i eventualni plan postupanja.

                        Comment


                        • #42
                          Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                          aham...kada dodje taj trenutak kad ne budem mogao uraditi minimalni broj ponavljanja po programu(nadam se da nece par mjeseci makar) znaci u globalu to predstavlja novo postavljanje TM-a ili deload week i sl.

                          a za konkretno taj trening: kad se to desavalo, CNS nije vise na mojoj strani a bas imam i tu psihicku blokadu da kad vec maloprije nisam mogao, kako cu sad, a jos umorniji - tako da smanjim tezinu ili samo dodam volumen drugim vjezbama ili jednostavno izadjem iz teretane...sve zavisi kako se osjecam, ako je stvarno ''los dan'' onda necu glavom pokusavati kroz zid - ako sam u formi pogrijesio, lose disao ili sta vec mozda i cak pokusam nastaviti normalno i pokusati opet...
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #43
                            Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                            Deload je za picke!

                            Sta ce tice tehnike, tu se stvarno moran slozit, i najmanja sitna pogreska u setupu rezultira failom(otkrili smo toplu vodu ), znalo mi se desit da u drugom pokusaju izvucen istu tezinu i to cak 2 puta...

                            Ja nakon faila u pravilu mrvicu smanjin tezinu, 5-10kg, duza pauza, odradin par ponavljanja sa nekom smjesnom tezinom uz maksimalni fokus na setup i tehniku i ajmo. Nakon drugog se pakiran. Doduse, meni se to jos nije desilo nego prijatelju al svejedno.

                            Jedino sta me malo brine je sta se pretvaran u Monka. Iman cili ritual prije svakog lifta i to traje cilu vjecnost... Neki treneri kazu da nije lose stvorit te neke uzorke ponasanja kojima se salje signal mozgu u stilu, ok znan sta sad ide, dizen ovo 100%, al sam sebi izgledan ko ludjak... Kako stojis po pitanju ovog?

                            Comment


                            • #44
                              Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                              Originally posted by Maximus1950 View Post
                              Deload je za picke!

                              Sta ce tice tehnike, tu se stvarno moran slozit, i najmanja sitna pogreska u setupu rezultira failom(otkrili smo toplu vodu ), znalo mi se desit da u drugom pokusaju izvucen istu tezinu i to cak 2 puta...

                              Ja nakon faila u pravilu mrvicu smanjin tezinu, 5-10kg, duza pauza, odradin par ponavljanja sa nekom smjesnom tezinom uz maksimalni fokus na setup i tehniku i ajmo. Nakon drugog se pakiran. Doduse, meni se to jos nije desilo nego prijatelju al svejedno.

                              Jedino sta me malo brine je sta se pretvaran u Monka. Iman cili ritual prije svakog lifta i to traje cilu vjecnost... Neki treneri kazu da nije lose stvorit te neke uzorke ponasanja kojima se salje signal mozgu u stilu, ok znan sta sad ide, dizen ovo 100%, al sam sebi izgledan ko ludjak... Kako stojis po pitanju ovog?
                              Izvini sto se ubacam u raspravu ali ima ljudi pukne mu šamarčinu da bi ga malo motivisao razljutio sta vec Ono zamoli ga

                              Comment


                              • #45
                                Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                                Nisan jos u fazi pleskanja i snifanja amonijaka. Mozda jednog dana...

                                Al da bi rado nekome zalipia motivacijsku samarcinu, bi.

                                Comment

                                Working...
                                X