Announcement

Collapse
No announcement yet.

Megara training log

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • staragarda
    replied
    Re: Megara training log

    svaki ciklus nakon 3 tjedna odradena povecavas liftove za 2,5 kg gornji dio tjela i 5 kg donji dio tjela, ti povecaj DL za 10 kg TM.

    edit:evo skuzila si.

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    aaaaaaaa skontala sam, znači na kraju ciklusa umjesto onog +5kg da dodam 10? može ! a na BP 2.5 ili ? to na TM mislim

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: Megara training log

    o da, da u pravu si za glup acc, ja zaboravila ponijeti papir sa accessory vježbama taj prvi dan i šta ću, uzela ovo treninzi su mi prelaki, u ohp dan i juče sam još išla i trčati..nuff said..

    Originally posted by staragarda View Post
    DL povecaj za duplo vise nego sto si htjela sljedeci ciklus.. dakle za 10 kg, jelda.
    ne kontam?

    Originally posted by TripleZ View Post
    jedina stvar od tih koja ti treba hipertrofijski je leg curls na kraju treninga jer je tesko tako stimulirati misice compound vjezbama
    baš super e, s obzirom da je to jedina mašina na kojoj radim sa 10kg i ni makac godinama i još je užasno postavljena tako da se može namjestiti samo do određene visine i meni naravno ne odgovara i najviše osjetim donja leđa a ne glutes i hamzies -.-
    Last edited by Megara; 13-04-14, 13:13.

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT

    ja...strong pussy leg workout

    ubaci malo ozbiljnijih vjezbi, jedina stvar od tih koja ti treba hipertrofijski je leg curls na kraju treninga jer je tesko tako stimulirati misice compound vjezbama

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT

    sta se mucis s racunanjima...http://www.strstd.com/

    DL povecaj za duplo vise nego sto si htjela sljedeci ciklus.. dakle za 10 kg, jelda.

    btw cini im se glupkast asesori za SQ,ubaci paused SQ,.. , te previsoka ponavljanja u svim asesori vjezbama(vecini makar, npr ohp bucicom od 4 kg..wtf..ide to sa 8 kg makar.. itd =) )
    sampo rokaj bit ce uspjeha

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    hoću i ja da pišem malo..bilo bi mi drago kad bi komentarisali da znam gdje su mi greške
    (btw stidim se kao da mi je prvi put na forumu )

    Evo prva tri dana, sq, ohp i dl, sutra je bp

    CYCLE 1, WEEK 1, SQ DAY, 5+ :
    (TM= 80% od 1RM, znaci=64kg)

    ~warm up: @ 40% x 5 = 24kg, 50% x 5 =32kg i 60% x 3 =38kg~

    radne serije:

    65%= 42 x 5
    75%=48 x 5
    85%= 54 x 5+ ... =>11

    Accessory:
    -leg curl 3x10 [10kg,10kg,7kg]
    -leg press 4x15-20 [30,40kg]
    -goblet squat 3-4x15-20 [db 14kg]
    -walking lunges 3 djira sa db 6kg
    -bodyweight bulgarian split sq 3x
    __________________________________________________ ___________

    CYCLE 1, WEEK 1, OHP DAY, 5+ :
    [TM= 80% od 1RM-a= 20kg]

    ~warmup: @40% x 5 8kg, 50% x 5 10kg, 60% x 3 12kg ~

    radne serije:
    65%= (trebalo je 13, 15, 17 ali nema takvih tegova pa sam) 14 x 5
    75%=16 x 5
    85%=18 x 5+ ... =>11

    note: forma mi je noobovska, no s obzirom da slabo radim ohp, dobro je
    gledam klipove, valjda ce nesto uci u glavu

    Accessory:
    seated db ohp 3 x oko15-20 [db=4kg]
    paused BP 3x12 [14kg]
    side raises db 3x15-20 [4kg]
    facepulls 3x15-20 [20kg]
    dips na kontrategu 3x8-10 [45kg]
    malo planks i sklekovi
    __________________________________________________ ___________
    CYCLE 1, WEEK 1, DL DAY, 5+ :

    mislim da sam uzela premal TM za DL (isti kao i za SQ tj 64kg)

    ~warm up: @ 40% x 5 = 24kg, 50% x 5 =32kg i 60% x 3 =38kg~

    radne serije:

    65%= 42 x 5
    75%=48 x 5
    85%= 54 x 5+ ... =>20, moglo je i jos 3 grindera

    Accessory:
    bentover rows 3x8-10 [34kg]
    zgibici na kontrateg spravi, 3x10 [50kg]
    one arm rows db 3x15 [db 8kg]
    face pulls 3x20 [15kg]
    mnogo vjezbi za biceps, barem 6-8 serija, curls for the gurls..wait what ?
    malo bw hiperekstenzije 3-4x20
    2x plankovi

    note: prvi put u zivotu radila DL da nije iz deficita (izmjerila tacno 22.5cm do sredine sipke od poda, nisam znala da se tako mjeri, da je to fiksan oly pprecnik, do sada sam radila uvijek iz velikog deficita jer je poluprecnik mojih tegova od 10kg samo 13cm..jos se ja cudim sto mi je forma k)..osjecaj super, sve kako treba, pokret, tajtness, snaga...
    __________________________________________________ ___________

    Leave a comment:


  • hardstyle91
    replied
    Re: Megara training log

    Originally posted by Megara View Post
    blesonja jedan, pa niš ne čitaš!! čuj kako mi izgleda trening nogu, misliš da ne radim squat? pa meni ne može trening proći bez squata završila sam sa 5x5, vjerovatno ću krenuti 5/3/1, u medjuvremenu idem u gym kad stignem, tj 3x sedmično, radim DL-SQ-DL, jedan DL day mi je uparen sa ledjima i listom, drugi DL day sa rukama i benchpressom i tako. a SQ day je za noge i gluteus.



    EDIT: nisam se dobro izrazila u prethodnom postu, vjerovatno te je to zbunilo, mislila sam reći da ne MAXIRAM SQ dok nisam potpuno sigurna da smijem izaći. jer ako padnem, gotovo
    sad je jasnije gdje si i sta si, citao sam između redova, ubuduce citam red po red, squat po squat, sve u svemu, gl

    Leave a comment:


  • jozo13
    replied
    Re: Megara training log

    bravo

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: Megara training log

    blesonja jedan, pa niš ne čitaš!! čuj kako mi izgleda trening nogu, misliš da ne radim squat? pa meni ne može trening proći bez squata završila sam sa 5x5, vjerovatno ću krenuti 5/3/1, u medjuvremenu idem u gym kad stignem, tj 3x sedmično, radim DL-SQ-DL, jedan DL day mi je uparen sa ledjima i listom, drugi DL day sa rukama i benchpressom i tako. a SQ day je za noge i gluteus.



    EDIT: nisam se dobro izrazila u prethodnom postu, vjerovatno te je to zbunilo, mislila sam reći da ne MAXIRAM SQ dok nisam potpuno sigurna da smijem izaći. jer ako padnem, gotovo
    Last edited by Megara; 19-03-14, 17:31.

    Leave a comment:


  • hardstyle91
    replied
    Re: CHAT

    Kako ti onda izgleda trening nogu? Usmjeri me, ako si već negdje pisala. Smeta im sto si alfa ženka postala, da si muško smetaLA bi im.

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    nije, a i neće. ne bi mi bilo krivo da ima barem jedna teretana u gradu squat rack. ima valjda ova jedna ali mi je skupa i daleko od kuće. ne smijem raditi sq dok nisam potpuno sigurna da mogu 'izaći' iz one ''suicidal death machine, suicidal death machine''

    a vidim i da im malo smeta kad radim DL :/

    Leave a comment:


  • hardstyle91
    replied
    Re: Megara training log

    Originally posted by Megara View Post
    ne laži tu, vidjela sam da si mi unlike-ovao post!!

    što ti je izbrisana tema sa onog foruma?
    tako je, unlike sam bacio cisto motivacijski da se ne umislis previse i da sljedeci put imam jos bolji materijal za gledati i sebi za motivaciju, vidis da imam komplekse kao sto bi rekao gosp. Premium, no evo komentirao sam ti da me ne hejtaš jer znam da te motiviram izbrisana je jer sam ja tako htio, ovdje ce isto biti izbrisana te cu biti baniran nadam se

    jel ti stigo squat rack više?

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: Megara training log

    ne laži tu, vidjela sam da si mi unlike-ovao post!!

    što ti je izbrisana tema sa onog foruma?

    Leave a comment:


  • hardstyle91
    replied
    Re: CHAT

    Megi, uljepšala si forum, odlican posao

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    hvala Vea ! :* ma to se povela priča u temi CHAT, pa sam tamo napisala ovaj prvi post sa slikama...pa sam onda otvorila ovu temu jer ću kasnije pisati trening

    Leave a comment:

Working...
X