Announcement

Collapse
No announcement yet.

Megara training log

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT

    cucnut cu i ja 220, but can he pull 265 ?

    ili cu se udebljati malo

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    pa neces ni ti, njen momak je u tvojoj kategoriji, valjda je prosli put cucnuo 220.

    e1c9347933bba099ddd785ac5190fa7d.jpg

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    yup, bring some jeger da utopim tugu...

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: Megara training log

    Originally posted by Megara View Post
    kategorija ha-ha you're too weak
    (do 67.5 ja, jevra za dvije gore ja mislim, ona do 82)

    soo..gledati
    nafurat cu ja par random cura iz teretane da izadju, necete ni ti ni jevra uzeti medalju :P

    Leave a comment:


  • Maximus1950
    replied
    Re: Megara training log

    Originally posted by Megara View Post
    soo..gledati

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: Megara training log

    kategorija ha-ha you're too weak
    (do 67.5 ja, jevra za dvije gore ja mislim, ona do 82)

    soo..gledati

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT

    jesi li ti mislila izaci na ovo takmicenje u SA ili samo gledati ?

    i koja bi ti kategorija bila ?



    edit: moj pick up line ce biti: hodi kceri vamo ima čiko amonijaka
    Last edited by TripleZ; 02-05-14, 12:03.

    Leave a comment:


  • Homemade
    replied
    Re: CHAT

    Originally posted by Megara View Post
    fin je to post..fino to sve zvuci..al ne ide mi bas tako lako i malo ko to moze razumjeti. ja bih najvise voljela da se moj trening sastoji od par trica i keceva. u takvom sam trenutno mindsetu, opet kazem, ne moze svako skontati zasto ja to tako.. 20 ponavljanja na izolacijama mi nista ne znaci, pimplanje, pump.....nista..

    a sto se tice programa i maxiranja, predvidjeno je 1rm nakon svakog ciklusa na jednom liftu. ispucala sam max za ovaj ciklus na squatu, al kao sto rekoh morala sam juce...al samo sam gore napravila


    nije to bas tako ''jedi, treniraj, spavaj i rezultati ce doci''. jest nekom kome je sve poslozeno fino u zivotu.

    edit: jos nesto: meni se znalo desavati sljedece: idem na 50x10 bubam, izvucem savrseno, osjecam se super, stavim 55x5, super 60x5 super, 70 krenem za max, ne mogu, spustim na 55 ne mogu ni jednom. fak me, right?







    p.s. sto vise citam o zamoru cns-a sve sam gluplja.
    Prvo obrati paznju na kvalitetan obrok prije treninga pa nece bit tolike oscilacije. Takoder po pravilima je kod cura je malo dugacije pase im veci volumen al to nemora bit pravilo i kod tebe i kad radis maks nemoj kopirat sheme nego sto manje serija prije maksiranja. Tipa 3 x 50, 3 x 60, 3 x 65 , 1 x 70. Bez problema cns mozes sprzit i na 12 x 50 ako ti je taj 12 da nemres vise i silujes. Moras shvatit jednu stvar, ne postoji program koji je napravljen za tebe nego ti prilagodavas sebi. Npr. ti radis program 3 serije npr. prva 3 x 48,5 x 48, pa onda napravis 12 x 60. Ocito tebi i tvom tijelu raspored ne odgovara i stresira te velik broj ponavljanja. Zato prilagodis sebi. Ne radis 3 serije nego radis 6 serija. Tipa radis 48 x 3, 55 x 3, 60 x 3, 60 x 3, 60 x 3, 60 x 3. Znaci shema je ista al si ti razdjelila jednu seriju u 4. Ukupni volumen je isti sto je jedino bitno. I tebi je cilj u te 4 prave radne serije postic 12 ponavljanja. Ako si to uspjela sljedeci trening ides na 62.5 i radis opet 4 serije ista shema. Bit je igre je ti mozes i vise napravit al stanes jer je tvoj cns tako programiran i odmoris 2 minute npr izmedu serije i ides na sljedecu kad si opet spremna za ta 3 ponavljanja. Poprilicno sam siguran da bi to tebi vise odgovaralo iz tvojih postova, a i tvog nacina razmisljanja, a opet pratis program i pratis napredak. Kad ides maksirat opet drzis svoju shemu po 3 ponavljanja samo ne radis 4 radne serije nego kak sam napisao prije. Probaj ovo i mislim da ces rjesit problem. Takoder pratis koji dio pokreta ti je najslabiji i fokusiraj se na dodatne vjezbe da ojacas bas to, ignoriraj ovo sto pise da moras bas tu i tu vjezbu nakon. Nemoras ti nista, nego radis ono sto ce ti dat progress na tvoj main lift, tj. ono di vidis da ti steka. Prilagodi sebi i nema tu izgovora sreden zivot i bla bla, nikom nije nis sredeno i imam osobno problema svakakvih nego slozi sama sebi i prilagodi sebi, nema kopiranja, nema shema, postoji samo ono sto tebi odgovara i nista drugo.

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT

    Originally posted by Megara View Post
    A missed DL max attempt can completely obliterate your chances at heavy pulling for a month or more afterwards.
    ne u tvom stadiju treninga...


    kako budes napredovala bice potrebno da pametnije radis treninge, sad trenutno not so much (to ukljucuje da se prebacis na mentalitet ''do less stupid shit'' sto ukljucuje da prestanes zbog svake sitnice i nervoze u zivotu odstupati od plana i radis na svoju ruku)


    evo ja sinoc jedva 180x3 na DL-u radio, sve od umora odvajanja 250 prije 3 dana - da sam isao dalje i fulio 260 ne bih bio funkcionalan nikako jos nekoliko dana, sigurno...ali dok mi se max DL vrtio oko 150-180 mogao sam fuliti max jedan dan i sutra se vratiti i biti jaci bez ikakvih problema ( i sad vec znam da necu na novi 1RM ici jos 6 sedmica)

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    fin je to post..fino to sve zvuci..al ne ide mi bas tako lako i malo ko to moze razumjeti. ja bih najvise voljela da se moj trening sastoji od par trica i keceva. u takvom sam trenutno mindsetu, opet kazem, ne moze svako skontati zasto ja to tako.. 20 ponavljanja na izolacijama mi nista ne znaci, pimplanje, pump.....nista..

    a sto se tice programa i maxiranja, predvidjeno je 1rm nakon svakog ciklusa na jednom liftu. ispucala sam max za ovaj ciklus na squatu, al kao sto rekoh morala sam juce...al samo sam gore napravila


    nije to bas tako ''jedi, treniraj, spavaj i rezultati ce doci''. jest nekom kome je sve poslozeno fino u zivotu.

    edit: jos nesto: meni se znalo desavati sljedece: idem na 50x10 bubam, izvucem savrseno, osjecam se super, stavim 55x5, super 60x5 super, 70 krenem za max, ne mogu, spustim na 55 ne mogu ni jednom. fak me, right?







    p.s. sto vise citam o zamoru cns-a sve sam gluplja.
    Last edited by Megara; 01-05-14, 11:14.

    Leave a comment:


  • Homemade
    replied
    Re: CHAT

    Samo jedan savjet. Daj se prestani opeterecivat sa tim gdje sta pise i slicno. Radi program i kad osjetis da mozes i da si taj dan maksimalno odmorna onda probaj max kilazu. Nit smo svi isti, nit su nam svi dani isti, nit se osjecamo isto svaki dan isto, nit je taj koji je to pisao pisao samo za tebe. Tako da ne opterecuj se, hrani se kvalitetno i gledaj da si bolja iz treninga u trening u broju ponavljanja i povecavanju tezine i treniraj na 70 - 80 posto od maksimuma na veci broj ponavljanja i tako polagano pomjeras tezinu i broj ponavljanja i rezultati ce doci. Kad vidis da napredujes i kad budes taj dan odmorna i na zagrijavanju fino odradis onda probaj maksimum. Nemoj nis planirat tad i tad moram maksirat inace ovo ono.... To tak ne funkcionira jer nismo strojevi. Tezi da napredujes iz treninga u trening i ubaci kvalitetne obroke prije treninga, a ne hrpu slatkisa od kojih nemas energije u pola treninga i samo uzivaj i rezultati ce doci.

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    A missed DL max attempt can completely obliterate your chances at heavy pulling for a month or more afterwards.





























    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT

    Originally posted by Megara View Post

    znaci ja ako uradim npr 60x10, ne mogu ni 80 x 1..?

    yeah, science bitch




    mislim ne mora nuzno biti tacno ali ono, djevojke bolje podnose high volume/low intensity ... jednom kad krenu povecavati intensity ''ocekivane'' brojke se generalno smanjuju

    ima tu varijacija i medju muskarcima i zenama(zato ne rade za svakog isto programi koji ti daju odredjene postotke za dizanje)

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT

    mogao si to i ranije nekad..da, kalkulator..ok hvala

    znaci ja ako uradim npr 60x10, ne mogu ni 80 x 1..? pa da, preveliki je to skok, PRIMJETILA* sam..bolje da sam ubacila onda npr 70x5 pa 75x3 i tako...al jbg gledala sam kod vas kako vi..i cucanj sam skocila na 1x90 sa 60x10na zadnjem, pa sam zato mislila....




    (nego vjerovatno 62 x 1.
    how nice.
    awesome.)



    *edit: kaže se PRIMJETITI a ne PRIMIJETITI. O.o mind=blown
    Last edited by Megara; 01-05-14, 00:01.

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: Megara training log

    jedna razlika izmedju zena i muskaraca kod treninga je sto vi kako se priblizavate 1RM drasticno smanjivate broj ponavljanja koje mozete raditi (generalno, ne sve ali bar vecina) tako da dok neki muskarac sa 80% uradi ''samo'' 6 ponavljanja vi sa 80% mozete uraditi 12 - ali cim na tih 80% dodas jos 10% taj broj se vec smanji na 2-3

    tako da ne znam da li za racunice tih svojih mogucih laganih one rep maxova (tipa ovih 100kg danas) koristis neki kalkulator ili slicno, ali ako da - nemoj se oslanjati na to puno, sumnjam da ce ti dati dobru ideju onoga sto mozes

    Leave a comment:

Working...
X