Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Aerobni trening, kada?

    jel mi moze tko rec jel opasno za zglobove preskakanje konopca na tvrdoj podlozi kao sto je beton.
    Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

    Comment


    • Re: Aerobni trening, kada?

      Originally posted by Boban
      jel mi moze tko rec jel opasno za zglobove preskakanje konopca na tvrdoj podlozi kao sto je beton.
      Ne bi trebalo biti. Uglavnom se preskače u dvoranama na parketu.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • Re: Aerobni trening, kada?

        http://magazin.net.hr/ljepota/fitness/p ... tml?pos=n1


        komentari?

        Comment


        • Re: Aerobni trening, kada?

          Originally posted by supermark
          http://magazin.net.hr/ljepota/fitness/page/2011/08/26/0369006.html?pos=n1


          komentari?
          Nadam se da nitko ne trči na prazan želudac! Nekako sumnjam da je ovo istraživanje vršeno na osobama sa dobro isplaniranom dijetom i planom treninga. Uostalom - fizika - troši više nego što uneseš i mršaviš.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • Re: Aerobni trening, kada?

            hmmmm
            zar svi na ovom sajtu ne propagiraju trčanje na prazan želudac, tj. ujutro prije doručka?

            Comment


            • Re: Aerobni trening, kada?

              Originally posted by supermark
              hmmmm
              zar svi na ovom sajtu ne propagiraju trčanje na prazan želudac, tj. ujutro prije doručka?
              trčanje nije isto brzom hodanju natašte

              Comment


              • Re: Aerobni trening, kada?

                Vježbam 3 puta tjedno, popodne.
                PON prsa, biceps, zadnje rame, SRI leđa, trapez, triceps, PET noge.
                Kad mi je najbolje trčati, samo u dane kad ne vježbam popodne ili svaki dan u jutro?
                Dali da trčim na prazan želudac ili posli marende?
                Jeli za topljenje masti oko droba je najbolji lagani tempo trčanja?

                Comment


                • Re: Aerobni trening, kada?

                  Možeš brzo hodati u jutro na tašte, ili nakon treninga nekih pola sata, bilo kada kasnije u danu kada želiš i koliko dugo želiš. Naravno, uz kvalitetnu prehranu!
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • Re: Aerobni trening, kada?

                    Jel se moze kardio nakon treninga recimo 15 min bicikla i 15 min brzo hodanje, ili bolje 30 min bic ili brzo hod
                    Pain is temporary, pride is forever.

                    Comment


                    • Re: Aerobni trening, kada?

                      Totalno svejedno.
                      Originally posted by magarac
                      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                      dzaba mu sve

                      Comment


                      • Re: Aerobni trening, kada?

                        Kad radim brzo hodanje (6.5 km/h) fs max mi bude oko 55 % a tek kad trcim lagano na 9 km/h fs max je 70-75 % , dali onda da hodam ili trcim.
                        Pain is temporary, pride is forever.

                        Comment


                        • Re: Aerobni trening, kada?

                          Pa ovak, sve je to vrlo slično. Evo, nekad sam se oslanjao uvijek na trčanje dok se danas, kad po osjećaju znam praktički u kaloriju kolko sam potrošio/pojeo, oslanjam na hodanje.

                          Ako si nov u tome, onda možeš i lagano trčati. Ali trči najsporije moguće. Znači, tek toliko da ti se noge odvajaju od zemlje. Čisto da možemo reći da bi to bilo trčanje.

                          Ili recimo, prvih 15 min možeš tako lagano trčati da bi dao neki "kick start" metabolizmu, a onda nastaviš s brzim hodanjem. Tak sam puno puta radio.
                          Originally posted by magarac
                          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                          dzaba mu sve

                          Comment


                          • Re: Aerobni trening, kada?

                            Originally posted by zumbul View Post
                            Kad radim brzo hodanje (6.5 km/h) fs max mi bude oko 55 % a tek kad trcim lagano na 9 km/h fs max je 70-75 % , dali onda da hodam ili trcim.
                            Vjerojatno ti je cilj potrošnja sala; ako prije aerobnog treninga odradiš anaerobni onda možeš ići i do 75% jer je povećana potrošnja sala kad nema glikogena.
                            Ako ideš na aerobno odmah onda ne bi trebao prelaziti 60%.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: Aerobni trening, kada?

                              imam par dilema pa bih volio cuti misljenje...
                              cilj mi je unistavanje potkoznog masnog tkiva ali uz maksimalno moguce ocuvanje misicne mase......
                              imam 5 treninga tjedno.
                              koja je od sljedecih solucija najbolja..

                              1) prije svakog treninga odraditi kardio do pola sata, nakon treninga nista.
                              2) nakon svakog treninga odraditi kardio do pola sata.
                              3) u danima odmora odraditi kardio od 60 do 90 min sa ne prevelikim intenzitetom, recimo oko 60-70%
                              4) u danima odmora raditi kardio kao u br.4 i jos raditi lagani kardio nakon svakog treninga pola sata laganiji tempo

                              i pitanje, ukoliko se kardio radi odmah nakon treninga treba li whey i glukozu popiti prije ili poslije?
                              There is a price to pay for everything you gain.

                              Comment


                              • Re: Aerobni trening, kada?

                                Opcija br.1 u biti i nije opcija,pa je necu ni uzeti u razmatranje.

                                Uz 5 anaerobnih treninga tjedno, gurati jos i kardio u preostala 2 slobodna dana i jos ga raditi i uz trening mi se ne cini kao bas mudar potez,pa opcija 4 isto odmah otpada.
                                Dakle, biraj izmedju 2. i 3., ovisno o tome kako ti vise odgovara.

                                Ako radis kardio odmah nakon treninga, whey i glukozu uzmi nakon sto si zavrsio kardio. Ovo isto ne mora biti pravilo,ali dosta ovisi o intenzitetu i vrsti treninga, duzini trajanja treninga i duzini,vrsti i intenzitetu kardia. U tvom slucaju,buduci da se radi o samo pola sata kardia nakon treninga uzeo bih PWM nakon odradjenog kardia.
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X