Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Aerobni trening, kada?

    Pročitaj ona dva članka i sve će ti biti jasno.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: Aerobni trening, kada?

      Nezz di da ovo pitam pa ću ovdje,ovako ja sam na masi i planiram biti još dugo dok ne dođem do željene kilaže,pa onda tek defka. Zato još nisam ništa pročitao vezano uz definiciju,aerobni trening...
      Za otprilike 4 tjedna počinje škola i s njime tjelesni (trčanja 6 min,1000m,400m,100m....)
      Pa planiram tjedan ili dva tjedna prije nastave početi sa trčanjem,da se malo dovedem u formu,da nebi bilo da nakon 100 metara nebudem više mogao trčati.
      Zanima me kako da se dovedem u formu,na koj način,lagani intenzitet,hit...da se dovedem u forma a da čim manje gubim na mišićima...? može odgovor,članak bilo što?
      Hvala
      -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

      Comment


      • Re: Aerobni trening, kada?

        I za tebe vrijedi isto:

        Originally posted by kelly
        Pročitaj ona dva članka i sve će ti biti jasno.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • Re: Aerobni trening, kada?

          Originally posted by kelly
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • Re: Aerobni trening, kada?

            Originally posted by kelly
            Pročitaj ona dva članka i sve će ti biti jasno.

            Pročitao oba 2 puta. Jasno mi je sada ovo što se tiče gubljenja masti, što meni ne treba. Ali mi još uvijek nije jasno ovo oko kondicije, je li to ovaj aerobni kapacitet? Ako da, onda bi meni najbolje bilo raditi ovaj HIIT trening?

            Comment


            • Re: Aerobni trening, kada?

              Originally posted by markojuric
              Originally posted by kelly
              Pročitaj ona dva članka i sve će ti biti jasno.

              Pročitao oba 2 puta. Jasno mi je sada ovo što se tiče gubljenja masti, što meni ne treba. Ali mi još uvijek nije jasno ovo oko kondicije, je li to ovaj aerobni kapacitet? Ako da, onda bi meni najbolje bilo raditi ovaj HIIT trening?
              Piše ti lijepo da možeš trčati najviše 8 tjedana u razdoblju pripreme, nakon toga samo šprint i brzo hodanje.
              Pročitaj opet, i opet...

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • Re: Aerobni trening, kada?

                tnx kelly

                Ja budem tjedan dana,možda 2 tjedan, 3 put tjedno poslije anaerobnog treninga
                odradil po 15 min kombinaciju visokog i niskog intenziteta.
                -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                Comment


                • Re: Aerobni trening, kada?

                  Originally posted by KCmatija
                  tnx kelly

                  Ja budem tjedan dana,možda 2 tjedan, 3 put tjedno poslije anaerobnog treninga
                  odradil po 15 min kombinaciju visokog i niskog intenziteta.
                  Ne možeš šprintati nakon utega!

                  Šprintanje je isto kao i utezi, mora ići u samostalan trening.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • Re: Aerobni trening, kada?

                    A prije utega? :P :P :P (šalim se)

                    A onda ću samo niski intenzitet,poslije utega...
                    -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                    Comment


                    • aerobno vježbanje natašte za vrijeme mase!?

                      jel dobro ujutro natašte npr. vozit 30-45min bicikla dok sam na masi? pošto se onda koristi masno tkivo, a ne toliko mišići. naravno, niskim intenzitetom.

                      Comment


                      • Re: aerobno vježbanje natašte za vrijeme mase!?

                        Da, preporuča se na masi radit cardio

                        Comment


                        • Re: Aerobni trening, kada?

                          Originally posted by nmajcen
                          jel dobro ujutro natašte npr. vozit 30-45min bicikla dok sam na masi? pošto se onda koristi masno tkivo, a ne toliko mišići. naravno, niskim intenzitetom.
                          Sve ovisi kakav tip tijela imaš, ali u većini slučajeva izaziva nepotrebnu stagnaciju.. Bolje oderi masu pošteno pa onda na defku ..

                          Originally posted by Joochy
                          Da, preporuča se na masi radit cardio
                          Joochy ako ne znaš odgovoriti čovjeku lijepo nemoj ni pisati ništa.. samo nešto spamiraš non-stop...

                          Comment


                          • Re: aerobno vježbanje natašte za vrijeme mase!?

                            Originally posted by nmajcen
                            jel dobro ujutro natašte npr. vozit 30-45min bicikla dok sam na masi? pošto se onda koristi masno tkivo, a ne toliko mišići. naravno, niskim intenzitetom.
                            bolje je odmarati se što više i pustiti da mišići rastu. Cardio na masi bi jedino dobar bio zbog ubrzanja metabolizma, ali ako misliš biti na masi odnosno kalorijskom suficitu, onda nemoj ni razmišljati o skidanju PMT-a. Previše se olako shvatilo taj cardio na prazan zeludac ujutro
                            S dobrom prehranom i dosta odmora, doći će i mišićna masa, a povećanem mišićne mase, da se razumijemo, neće doći do skidanja PMT-a, ali će doći do spuštanja BF-a, i vizualnog smanjivanja sala. Iskoristi to

                            Jedan mali edit:

                            ako ne možeš izbjeći taj jutarnji cardio, onda se barem potrudi da povećaš kalorijski unos u tom danu, kako ne bi došlo do stagnacije kako je rebound također potvrdio
                            Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

                            Comment


                            • Re: Aerobni trening, kada?

                              Ako sam dobro shvatila, bilo kakav cardio preko 60-70% u trajanju od 40-ak minuta je kontraproduktivan?
                              (HIIT ne ubrajam kao cardio nego trening sui generis )

                              ujutro + LI nakon anaerobnog,
                              Ujutro LI + navecer LI iako su tokom dana konzumirani UH i bit ce dovoljno za solidnu potrosnju salceta?

                              Jucer mi je bio off dan i uradila sam jutarnji LI, pa navecer jos neki cardio tipa Zumba (koji je definitivno preko 60-70%) i osjecala sam se premoreno i misici me bole od prekjucerasnjeg treninga, sto nema smisla jer nemam upale misica vise ovo sam zabrljala, a?

                              Comment


                              • Re: Aerobni trening, kada?

                                bilo je postova o tome, da se nakon cardia mišići " smanje" zbog gubitka vode

                                može li se ta voda najnormalnije nadoknaditi, pijući nakon treninga

                                ili, može li se to "smanjivanje" smanjiti u startu, pijući dovoljno vode prije i poslje

                                Comment

                                Working...
                                X