Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ti čudesni psi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Ti čudesni psi

    Jeje, i terijeri isto znaju bit zajebani.. House, gledam u uzgajvačnicama i kod provjerenih ljudi..

    Comment


    • Re: Ti čudesni psi

      terijeri svako nisu za svakog, a pogotovo za nekoga tko nema jakooooooo punooooooooo vremena za njih. Ja sam za mog imala i previše pa je opet genetika i terijerska krv napravila svoje. Inače imala sam najzajebaniju terijersku rasu, njemačkog lovnog terijera. (još uvijek ih smatram jednom od najvještijih i najpametnijih pasmina iznimno temperamentnih, inteligentnih i energičnih, žao mi je što od svog nisam uspjela napraviti najboljeg prijatelja )
      Isto smo bili razmišljali o jacku ali je čistokrvni iz uzgajivačnice bio preskup. za ovo što se desilo tvome psu ja isključivo krivim tebe, a ne ljude kod kojih je prvo bitno bio.
      Kad si uzeo psa, tog trenutka postao je tvoj i svu odgovornost za njega si snosio ti. Ukoliko si znao da ti pas nije socijaliziran i da je agresivan( i vrlo često ne znaš kako će reagirati), odakle ti samo ideja da ga pustiš bez povodca i brnjice pred sebe . Šta da je umjesto toga jacka na kojeg je naletio bilo dijete koje ga je nečim iziritiralo? Tko bi onda bio kriv, nesocijalizirani pas ili vlasnik?
      I moj je pas u kasnijoj dobi postao nepredvidiv, ali je onda fino i brnjicu dobio, pa čak i u dvorištu kad je počeo bježati iako je imao samo 15 kg i realno gledano odrasloj osobi i nije mogao baš nauditi, ali zašto riskirati...

      Comment


      • Re: Ti čudesni psi

        Dak voli djecu, nekad kad bi znao zbrisati ode dole kod susjeda i ništa, nije ih šljivio 5%.. Dosad nijednom nije ono pogledao na neko dijete da bi skočio na njega.. Već se viđao sa susjedovim Jackom, i samo bi ga ponjuškao i prošao dalje, zato me i iznenadilo ovo danas.
        Da stvar bude gore, pukla mu je brnjica u petak navečer, subotom i nedjeljom neradi vet shop i eto moralo se baš danas dogoditi Inače neide nikud bez brnjice, osim u par navrata kad se brzo vraćamo kući i neide na daleke relacije.. Ali eto, što sad, uzimam 2 jacka i jednog poklanjam susjedu..

        Čitao sam malo o njima i vidim da su hiperaktivni, i da treba dosta rada s njima, al upravo ono što me odvlači od njih je taj "terijerski" nagon koji zna proraditi.. Neznam, neću brzati s odabirom pasa, od agresivnijih ne želim ništa jer susjedi se tresu kad prolazim s Dakom. Želim nešto što je razigrano i kada dođe već u neke godine, i da je bezopasno i da nije krupnije građe, tj veće.
        Želja mi je Ridgeback, istina da se protivi svim gore navedenim uvjetima ali i taj pas može biti beba.. A i ne mislim više davati velike novce za psa, a i Ridgeback je relativno skup.. Gledam cijene 8-10 milja kn. Osim toga, ni sam neznam dal mi se vraća 3 milje eura koje sam dao za Daka

        Ajde dajte neke prijedloge pasmina

        Comment


        • Re: Ti čudesni psi

          Dao si 3000 € za Daka i popušio, sad ćeš dati još 1500 € za psa...
          Odi u azil i udomi kojega psa besplatno, i ti psi zaslužuju ljubav i dom, a milju eura uplati na račun azila, opet će ti ostati 500 €...

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • Re: Ti čudesni psi

            Rekao sam gore da ne razmisljam vise davati velike novce za psa.
            Što se tiče azila, slažem se s tobom, ali želim provjerenog psa od provjerenih ljudi

            Comment


            • Re: Ti čudesni psi

              Originally posted by Mauro9
              Što se tiče azila, slažem se s tobom, ali želim provjerenog psa od provjerenih ljudi
              Ne moraš ti uzeti odraslog psa, uzmi štene pa ga odgoji kako treba i bit će provjeren.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • Re: Ti čudesni psi

                Apsolutno se slažem s kellyem...
                Originally posted by HeadacheR
                Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                Comment


                • Re: Ti čudesni psi

                  Sad sam popričao sa starim. Lova će doći nazad, pas ide instruktoru od kojeg smo ga kupili, i taj instruktor bi trebao ovih dana dobiti štenad od Daka. Razmišljam sada uzeti Dakovo štene, pario Dak sa Luči, Luči je kći višestrukog prvaka Europe i apsolutnog prvaka Hrvatske, tko god je u tim vodama sa belgijskim ovčarima zna tko je Legija.
                  Psa bi odgojio onako kako ja želim i nebi bilo problema.

                  Comment


                  • Re: Ti čudesni psi

                    Originally posted by Mauro9
                    Dak voli djecu, nekad kad bi znao zbrisati ode dole kod susjeda i ništa, nije ih šljivio 5%.. Dosad nijednom nije ono pogledao na neko dijete da bi skočio na njega.. Već se viđao sa susjedovim Jackom, i samo bi ga ponjuškao i prošao dalje, zato me i iznenadilo ovo danas.
                    Znači isto koliko si siguran da ne bi napao dijete toliko si bio i siguran da ne bi napao susjedovog jacka i iznenadilo te. Tako te moglo iznenaditi i na nekom dijetetu . Iskreno kupi si prvo psa koji nikoga ne može ozljediti pa treniraj odgoj, a velikih se pasmina ostavi sve dok tako razmišljaš. Osjetljiva sam jako na agresivne pse i neodgovorne vlasnike jer imam malo dijete i znam koliku opasnost takvi ne vezani psi, bez brnjica za njih predstavljaju. Da je pas ne znam koliko dobar, ako spada u veliku pasminu nema šta raditi odvezan i bez brnjice na cesti ma koliko on bio dobro treniran i odgojen. Moj prijatelj dresira pse i svi su mu psi iznimno poslušni i dobro obučeni, ali svejedno ih gradom šeta sa brnjicom i na povodcu, bolje spriječiti nego lječiti. nadam se da si sada na svojoj pogrešci nešto naučio.

                    Inače pasmine koje su meni drage i koje bih voljela imati u budućnosti su Švicarski bijeli ovčar, Shar pei i neka mala pasmina možda chiuahua.

                    Comment


                    • Re: Ti čudesni psi

                      Malo sam tražio i raspitivao se, i gledam koji bi pas mogao zadovoljiti ono što tražim od njega. Da bude poslušan, da bude privržen obitelji i da je neumoran i izdržljiv.
                      Malo sam porazgovarao sa starcima i eto ako Dak ode, jedan od kandidata je americki staford terijer.

                      Američki Staffordshire Terrier je pas za širok spektar ljudi. Što god tražili od njega, on će to i pružiti. On je lijep pas pun snage, neustrašiv i odlučan, a istovremeno inteligentan, nježan, drag i odan. Brojne su odlike Američkog Stafford terijera, što mogu potvrditi svi koji su ga ikad imali. Staffordi su općenito dobrog zdravlja i uz dobru njegu njegova životna dob može biti od 12 do 16 godina.
                      On je prvenstveno obiteljski pas, najsretniji su kad su među ljudima koji ga vole i koje on voli i čini sve da usreći svog gospodara, te time čini iznimnog kućnog psa koji je tih, miran i poslušan. Dobro se snalaze i po gradovima, stan koji čuva Stafford sigurniji je od tvrđave. Kratka dlaka traži vrlo malo njege i lako ju je odravati čistom.
                      Međutim, Stafford nikad ne odoljeva zovu drugih pasa, te ga treba držati u ograđenim prostorima. Isto tako, nikad ga se ne smijevoditi bez povodnika, niti samostalne izlaske izvan dvorišta ili stana jer će zasigurno upasti u neku nevolju.


                      Američki starfordski terijer
                      Postoje brojne priče gdje je stafford spasio dijete od nesreće, opasnosti, požara ili napada drugog psa. Borit će se na život ili smrt kako bi obranio člana svoje obitelji. Stafford će se sa djecom igrati satima i satima, ne pokazujući umor ili dosadu. Budući da je ovaj pas tih i ne laje često Stafford je izuzetan čuvar. Saznanje da je Stafford u blizini zasigurno će odbiti lopove i ljude sa zlim namjerama. Neki uzgajivači u Americi uključili su se u program terapije bolesne djece, ili djece sa posebnim potrebama, i postigli su više nego zadovoljavajuće rezultate.
                      Iako izgledaju grubo i opasno ovi su psi djeca u duši, uživajući u svom domu, maženju i druženju s ljudima. Dobro se slažu i sa drugim životinjama ako se socijaliziraju u ranoj dobi.
                      Tragično je što su Stafford terijeri i njima slični psi često izvrgnuti lošem publicitetu. Tome su pridonjeli neodgovorni i zli pojedinci koji nisu dorasli ovakvom psu, koji su psa naučili da bude agresivan čak i prema ljudima, a da ne govorimo koliko je pasa završilo u nelegalnim borbama završavajući tragično, sve to da bi ugodili svom vlasniku. Bitno je znati da se pas ne rađa agresivan i zao, već se tomu uči. U rukama nepouzdanih i neodgovornih ljudi ovaj pas može biti opasna prijetnja kao i svaki pas.
                      Stafford mora imati čvrstu ruku vlasnika, mora se već u ranoj dobi socijalizirati sa ljudima i drugim psima, a svakako ne bi bilo loše uključiti ga u obuku poslušnosti.
                      Ovaj pas ne preporuča se ljudima koji ać mu popustiti u svakom trenutku ili onima koji neće posvetiti dovoljno vremena svom psu. Pas koji je danima zatvoren ili vezan bez ikakve pažnje zasigurno će s vremenom pokazati neposlušnost a često i agresivnost.

                      Comment


                      • Re: Ti čudesni psi

                        Imam ti ja staforda... odličan pas...
                        Originally posted by HeadacheR
                        Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                        Comment


                        • Re: Ti čudesni psi

                          Daj piši malo o njemu, zanimam se sad za njega, jer po meni pas nema mana

                          Comment


                          • Re: Ti čudesni psi

                            Originally posted by Mauro9
                            Daj piši malo o njemu, zanimam se sad za njega, jer po meni pas nema mana
                            Jedina mana mu je što ne voli druge pse.
                            Originally posted by HeadacheR
                            Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                            Comment


                            • Re: Ti čudesni psi

                              Našao sam neke štence iz uzgajivačnice sa rodovnikom, cijepljeni su i prodaju se za 2400kn i cijena nije fixna, malo mi se čini jeftino

                              Što se tiče toga, sretan sam što će pas biti kod mene kao štene i odrasti kako ja želim.
                              Evo baš danas mi je stari javio da je kupio Jacka Russela za susjeda, pa ću ih skupa družiti odmalena, a obje pasmine dominantne xD

                              Comment


                              • Re: Ti čudesni psi

                                Danas bio sa Dakom na početku zimskih treninga u Zagrebu, mogu reći da je bio među 3 najmirnija

                                Comment

                                Working...
                                X