Announcement

Collapse
No announcement yet.

Režim prehrane početnika

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Režim prehrane početnika

    Ja ga živim

    Comment


    • #47
      Re: Režim prehrane početnika

      Bio bih zahvalan ako ima neko voljan da me uputi.Znam da je masa pitanja koje postavljaju početnici poput mene apsurdno glupa ali jbg...

      Comment


      • #48
        Re: Režim prehrane početnika

        odgovorio bih ti ali nisi naveo o kakvoj je prehrani i vježbanju riječ.znaj samo da izgradnja mišića i topljenje masti odjednom nije moguće nikakvim režimom.prvo jedno i onda drugo.btw nemoj si pucat u glavu.uzmi vreću za boks.

        Comment


        • #49
          Re: Režim prehrane početnika

          Hranim se po Ps-u što bi se reklo.Ujutro zobene,mlijeko,užina riža pileća prsa,ručak isto ili riba,dosta povrća itd.trening oko 20.00 također po ps-u 1.prsa-biceps,2.noge-podlaktica,3. kardio,4.leđa-trbuh,5.kardio odmor 1 dan pa ispočetka prije treninga proteinske pločice,poslije whey prije spavanja posni ili zrnati light.<E sada...pročitao sam točno što ti kažeš neide brale i jedno i drugo pa sam navalio na kardio svaki dan 12-14 kilometara na orbitreku misleći da ću topiti.Doslovno sam se ubijao.Nakon 2,5-3 tjedna nisam mogao više.pretrenirao sam se i doveo u katabolizam osjetno jer sam također i smanjio unos kalorija.Sada nemam blage više šta da radim i molim vas za savjet ako imate strpljenja.Čitao sam dosta ovaj forum ali ćesto se ekipa zajebava sa početnicima ili neiskusni daju savjete koji ne drže vodu pa je teško naći odgovarajuće riješenje a i nismo svi isti.moj tip tijela je endomorf i borim se sa težinom cijeli život.2006 godine sam imao 115 kg pa ekstremnom dijetom na 88 pa sam vratio na 100 kroz godinu dvije.Sada imam 84 kg i držim gotovo 10 mjeseci jer vodim ovaj zdravi način života i ne planiram odustati niti sam na ovom forumu padobranac koji će ga napustiti nakon dobivenog odgovora.Hvala vam unaprijed

          Comment


          • #50
            Re: Režim prehrane početnika

            Originally posted by Till Rammstein View Post
            Hranim se po Ps-u što bi se reklo.Ujutro zobene,mlijeko,užina riža pileća prsa,ručak isto ili riba,dosta povrća itd.trening oko 20.00 također po ps-u 1.prsa-biceps,2.noge-podlaktica,3. kardio,4.leđa-trbuh,5.kardio odmor 1 dan pa ispočetka prije treninga proteinske pločice,poslije whey prije spavanja posni ili zrnati light.<E sada...pročitao sam točno što ti kažeš neide brale i jedno i drugo pa sam navalio na kardio svaki dan 12-14 kilometara na orbitreku misleći da ću topiti.Doslovno sam se ubijao.Nakon 2,5-3 tjedna nisam mogao više.pretrenirao sam se i doveo u katabolizam osjetno jer sam također i smanjio unos kalorija.Sada nemam blage više šta da radim i molim vas za savjet ako imate strpljenja.Čitao sam dosta ovaj forum ali ćesto se ekipa zajebava sa početnicima ili neiskusni daju savjete koji ne drže vodu pa je teško naći odgovarajuće riješenje a i nismo svi isti.moj tip tijela je endomorf i borim se sa težinom cijeli život.2006 godine sam imao 115 kg pa ekstremnom dijetom na 88 pa sam vratio na 100 kroz godinu dvije.Sada imam 84 kg i držim gotovo 10 mjeseci jer vodim ovaj zdravi način života i ne planiram odustati niti sam na ovom forumu padobranac koji će ga napustiti nakon dobivenog odgovora.Hvala vam unaprijed
            ujutro ubaci izvor P,sredi malo bolje tu prehranu
            kolko vidim triceps neradiš?

            Comment


            • #51
              Re: Režim prehrane početnika

              najgore što možeš napravit su ekstremne dijete i naglo mršavljenje,zato si i išao u qrac.izračunaj si bazalni metabolizam i vidi koliko trebaš jesti,da nije previše ni premalo.svako jutro natašte kardio pola h,ne treba ti više i nek ti netko iskusan složi program.ako tjedno izgubiš 1 kg to je super,samo treba strpljenja.

              Comment


              • #52
                Re: Režim prehrane početnika

                Originally posted by bilder18 View Post
                ujutro ubaci izvor P,sredi malo bolje tu prehranu
                kolko vidim triceps neradiš?
                Radim u sklopu leđa-trbuh ali izostavio napisati.

                To :Šjor Bepo...Da totalno si u pravu.Ne planiram to više nikada na takav brzinski način.Opasnije je nego ljudi i misle ali problem kod pretilih je što : U jbt koliko posla za skinuti jedan kilogram sala...! kg sala = 9000 kalorija a jedan sat ubijanja na npr. orbitreku = cca 600 kalorija.Normalnim vježbanjem trebale bi godine da se skine 30 kg pa sam kao i mnogi išao ''prečicom''.Imam strpljenja i napravio sam ogroman posao što mi je dovoljna motivacija da idem još dalje.Imam strpljenja nije problem,ne klešem se samo zato jer ljeto dolazi Čehinje u Pulu dolaze i zimi

                Comment


                • #53
                  Re: Režim prehrane početnika

                  ne očekuj previše do ovog ljeta.do drugog si zmaj ako radiš po pravilima.poznajem ja pulu jako dobro

                  Comment


                  • #54
                    Re: Režim prehrane početnika

                    Ma imam samo par kila skinuti još.muči taj trbuh i prsa,ali ići će to da se zainatim riješim to do ljeta sa Clenom al od njega mi ruke heklaju i herc radi ko Singerica pa sam odustao.

                    Comment


                    • #55
                      Re: Režim prehrane početnika

                      U mom početku pravilne prehrane naišao sam na jedan problem.
                      Kada jesti posni sir, a kada bananu??
                      htio bi da mi to netko potkrijepi činjenicama i netko tko ima iskustva, a ne laik kao i ja
                      Koliko ja znam posni sir je kazein(sporo razgradivi protein), pa bi se on skupa s nekim orašastim voćem TREBAO jesti tik prije spavanja da se organizam regenerira; ZANIMA ME KADA SE JOŠ JEDE POSNI SIR??(samo nemojte reć kad god hoćeš kolko god hoćeš-->on je jednostavno zdrav ZATO JER to i sam znam, a i ne mogu cijeli dan jesti posni)
                      što se tiče banana...
                      netko kaže prije treninga, netko poslije.
                      znam da ona ima visoki glikemijski indeks pa pretpostavljam da se jede poslije, ali ipak tražim potvrdu jer sam izbacio ugljikohidrate (jedino za doručak i prije treninga), pa se pazim...
                      Molim da mi netko kaže kada je najbolje jesti bananu...
                      ja ju jedem za doručak ili poslije treninga ili prije treninga-->neka mi netko kaže jeli to pametno??
                      hvala puno

                      Comment


                      • #56
                        Re: Režim prehrane početnika

                        ja bananu jedem prije...a UH moras i poslje treninga

                        Comment


                        • #57
                          Re: Režim prehrane početnika

                          čini mi se da u ovom jelovniku iz prvog posta ima premalo masti.

                          4 jaja, 50g tune i 2-3 žlice kikirikija, pa tu nema ni 70g masti.
                          a za nekog tko mora uzimati 3500 kalorija da bi dizao masu, tih 70g masti će jedva činiti 10% ukupno dnevnog unosa, a autor članka sam kaže da bi mast trebala činiti 20-30% dnevnog unosa.

                          pitanje je koji su još dobri izvori masti i gdje ih ubaciti?
                          što mislite o kikiriki maslacu u obroku 90min prije treninga?

                          Comment


                          • #58
                            Re: Režim prehrane početnika

                            Hvala puno autoru ovog članka ! od Ponedjeljka krecem.....buden vas informirao kak mi ide

                            Comment


                            • #59
                              Re: Režim prehrane početnika

                              pozdrav, nisam htio otvarati novu temu jer je slična ovoj pa da upitam, ako sam možda u pogrešnoj temi unaprijed isprika. naime dosta sam čitao po forumu i sve to u prvu ruku izgleda jasno ali isto sam malo zbunjen kod nekih stvari. uglavnom imam 190cm i oko 92-94kg. više manje idealno ali ima sala oko trbuha. dok sam trenirao 2 puta dnevno nisam iskreno pazio što jedem i kada jedem jer bih sve to i potrošio. ali otkako radim već zadnje 3godine nisam više u mogućnosti trenirati i naravno prehrambene navike su ostale pa sam uhvatio malo sala. nije puno ali bolje skinuti dok ga ima manje. iskreno zbog posla teško mogu uhvatiit vremena za fizički dio, jedino ujutro prije posla i poslije posla negdje oko 17 ili 20h ovisno da li moram raditi ili ne.. pa sam odlučio da reguliram prehranu, jer znam da sa pravom prehranom uz malu vježbu bih trebao polučiti neki rezultat. e sad bih želio da me ispravite ako negdje griješim. dakle koliko sam shvatio da je režim prehrane uglavnom
                              1.ujutro P+UH
                              2. P tijekom dana
                              3.poslije treninga P+UH
                              4. navečer P+M

                              ja sam već počeo sa nekim vježbama, tipa ujutro prije posla na tašte kardio, sobna bicikla nekih 45min. nakon toga jedem zobene sa zelenim čajem i dodam mjericu wheya. e sad pitanje, u slučaju da nemam whey koji obrok jesti da je u prehrani protein??

                              poslije toga tokom jutra jedem uglavnom sendvič od piletine i nekih 50tak grama posnog sira i to uzmem kruh u dm raženi sa sjemenkama. tada ide ručak, oko 3-4h to je raznovrsno od piletine, ribe, bifteka, tjestenine. tada poslije ručka odmorim 1h, nakon toga ovisno da li sam slobodan ili ne odradim neki terning. to bude ili oko 17.30 ili 20h. tada odradim ili kardio na bicikli ili odradim neke vježbe sa utezima, biceps, triceps, prsa, ramena ne više od 45min. a ponekad nakon utega dodam nekih 20tak min kardio. uglavnom kombiniram. poslije treninga opet ide pwm, dakle mjerica whey u zelenom čaju ili vodi, i sad bih treba dodati UH,pitanje koji UH, banana ili nešto drugo. i navečer treba jesti P i M, stoga jesti npr. tunjevinu, posni sir, recimo znam jesti 3kom tvrdo kuhanih jaja sa reženim sa sjemenkama.

                              i pitanje, kada recimo vježbam kasno navečer npr. 20,30 trening koji traje nekih 60min to je već 21,30 da li popiti whey + UH, ili odraditi večeru tj. p+m...jer recimo idem spavati oko 23h.

                              i još jedno pitanjce, volim lješnjake i suhe grožđice, kada je njih najbolje jesti. između obroka, ili navečer

                              i napomena, do sada od kada sam počeo trenirati i tome sl. nikad poslije trening nisam mogao jesti. trebalo bi proći više od 30min da bih mogao nešto pojesti. tako je sada npr. dok radim s utezima uvijek malo pijuckam vodu, i kad trebam recio popiti pwm popijem ali kao da sam popio litru vode.
                              hvala,
                              Last edited by Johny97; 15-11-12, 22:04.

                              Comment


                              • #60
                                Re: Režim prehrane početnika

                                Originally posted by matija94 View Post
                                nemozes nista bez creatina monohydrata i whey proteina
                                ne koristim to, mislim da sam postigao makar ''nesto''


                                EDIT: lol tek sad vidio da se zezas
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X