Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kelly
    replied
    Originally posted by slavix97 View Post
    jedem zobene sa vodom i jabukom ili grozdiicama al ovo ako bude valjalo bit ce brutalno, okus vanilia whey oce odgovarat ?
    Ti ćeš piti, bitno je da tebi odgovara.

    Leave a comment:


  • slavix97
    replied
    jedem zobene sa vodom i jabukom ili grozdiicama al ovo ako bude valjalo bit ce brutalno, okus vanilia whey oce odgovarat ?

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Sipam u šejker cca 2 dl zelenog čaja, onda ubacim zobene i whey, nadopunim zeleni čaj skoro do vrha, sve to promućkam (bez mrežice) i polako pijem. Prije svakog gutljaja treba malo promućkati jer zobene padaju na dno.

    Leave a comment:


  • slavix97
    replied
    kelly moze li onaj recept za zobene sa zelenim cajem ?

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Najbolja je mast, ako imaš domaću svinjsku, nijedno ulje nije baš dobro.

    Leave a comment:


  • mr.pajo
    replied
    Koje je najbolje ulje za pecenje npr. jaja, nemam bas vremena za kuhanje pa svaki dan ispecem nekoliko. Dosad sam koristio suncokretovo ulje, ali sam procitao da steti kardiovaskularnom sustavu pa sam odlucio nabaviti bolje ulje, a da nije preskupo.

    Leave a comment:


  • a_ntonio
    replied
    Pozdrav, evo da pitam vaše mišljenje i sugestiju vezano za prehranu, nije mi jača strana slaganje jelovnika al kuhanje mi ide od ruke
    Što jedem odnosno ne jedem? Primjeri doručka, ručka, večere i međuobroka. Prilikom koncipiranja jelovnika Paleo dijete su mi bile predložak uz neke moje izmjene. Znači na jelovniku nema prerađenih proizvoda nikakve vrste, odnosno svedeno je na minimum. Određene namirnice imam priliku jest iz domaćeg uzgoja: med, jaja, puretinu i piletinu (ponekad), velik dio povrća i voća.
    U pripremi jela koristim maslinovo ulje ili običnu svinjsku mast. NE konzumiram uopće rafinirani šećer osim kad je cheat day i to u jednom obroku, koristim steviu.

    Primjeri Doručka
    Zobene pahuljice sa mljevenim lanom i jogurtom + whey shake sa malomasnim mlijekom
    Integralni tost sa maslacem (klasični maslac) i medom + whey shake sa malomasnim mlijekom
    Omlet sa šunkom ili pancetom + dodaci (gljive, luk, kapula kako kada) + voće (kruška, smokve, banane) ubacim i svježega sira ili skutu
    Palačinke od zobenih i jaja sa pekmezom ili medom + whey shake
    Griz sa malomasnim mlijekom + tost i maslac + voće


    Međuobroci
    Voće razno što se nađe, integralni krekeri ili dvopeci, orašasti plodovi,
    Voćni shake od jogurta ili svježega sira

    Ručak primjeri:

    Puretina ili piletina uz povrće (razni pirei od kuhanog povrća npr brokula + krumpir, ili zapečeno povrće tikvice, patlidžan) salate od povrća (maslinovo ulje + ocat) ili tabasco ili chili
    Kuhana variva od mahunarki sa suhim mesom
    Juneći ili teleći gulaši sa graškom, krumpirima, mrkvom uz ovo opet zelena salata sezonska
    Juneći ili Teleći šnicli (medaljoni) + neka salata
    Grill meso ili riba (obično jednom tjedno)
    Rižoto od piletine ili morskih plodova (morske plodove NE zamrznute kupuje se na ribarnici)
    Peka povremeno (junetina, perad, teletina + povrće ugl)
    Brudeti i juhe od ribe

    Večera obično sat do 2 prije spavanja
    Tuna, sardine i sl sa maslinovim uljem uz povrće na salatu (zelena salata, grah salata, leća na salatu)
    Svježi sir ili skuta (skuta je moj favorit među sirevima) + integralni dvopek ili kreker
    Piletina ili puretina (obično ako ostane od ručka) + salata ili svježi sir ili skuta
    Kuhana Jaja + salata

    Cheat obrok je obično neki kolač ili palačinke sa nutelom jednom na tjedan
    Turska kava bez šećera neznam di bi je svrstao al popijem obično 2 dnevno

    Treninzi su najčešće u popodnevnim satima, nešto rjeđe kroz jutro, (nikad ne treniram gladan)
    Suplementi: Whey, kreatin (koristio SciMuscle MassRage, trenutno Scitecov Attack 2.0 koristim)

    ugl ovakvim režimom prehrane + treninga primjetio sam pad u masnim naslagama i tjelesnoj težini. al svakako svaka sugestija je dobrodošla
    Last edited by a_ntonio; 24-03-16, 14:42.

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Originally posted by Stafeen View Post
    Pozz, postavljam pitanje koje krši sve zakone zdravog života i bodybuildinga . Idem za 2 dana na maturalnu ekskurziju u Prag. Nedavno sam krenio na masu tačnije prije nekih 7 dana.Imao sam u pocetku 89-90, a cilj mi je 95.Maturalna ekskurzija traje 7 dana. Kao što znate alkohola će biti svakodnevno na pretek i to mi je sad i ko zna kad, ali ipak imam tu neku grižnju savesti i moram vas pitati ima li svrhe da pojačam unos proteina na ekskurziji.Prošle godine sam se vratio sa ekskurzije 4kg lakši, ali sad ne želim da si to dopustim kad sam krenio na masu.Zanima me hoće li imati efekta forsiranje kalorija kroz hranu i proteina iz hrane. Ne želim se vratiti mršaviji sa ekskurzije, ali ono ne vidim baš neki izbor nego papat tamo puno više nego prošle godine. Valda ste shvatili šta je pitanje, haha
    Opusti se i uživaj, jednom u životu se ide na maturalnu ekskurziju. Nemoj biti gladan i ne možeš nikakvu veću štetu napraviti.

    Leave a comment:


  • Stafeen
    replied
    Pozz, postavljam pitanje koje krši sve zakone zdravog života i bodybuildinga . Idem za 2 dana na maturalnu ekskurziju u Prag. Nedavno sam krenio na masu tačnije prije nekih 7 dana.Imao sam u pocetku 89-90, a cilj mi je 95.Maturalna ekskurzija traje 7 dana. Kao što znate alkohola će biti svakodnevno na pretek i to mi je sad i ko zna kad, ali ipak imam tu neku grižnju savesti i moram vas pitati ima li svrhe da pojačam unos proteina na ekskurziji.Prošle godine sam se vratio sa ekskurzije 4kg lakši, ali sad ne želim da si to dopustim kad sam krenio na masu.Zanima me hoće li imati efekta forsiranje kalorija kroz hranu i proteina iz hrane. Ne želim se vratiti mršaviji sa ekskurzije, ali ono ne vidim baš neki izbor nego papat tamo puno više nego prošle godine. Valda ste shvatili šta je pitanje, haha

    Leave a comment:


  • remode
    replied
    Originally posted by jovica View Post
    Re: CHAT Prehrana

    Sta mislite jeli IIFYM jednako uncikovit ko "approved" prehrena ako ga max ukomponiramo u dnevni unos? I imam pitanje di nalazite sve one smajlice xD?
    nije, jer kalorija nije kalorija

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Imaš u Ravliću pileća prsa sa kožom i kostima po nekih 27 kuna.

    Leave a comment:


  • Ivanowski
    replied
    Ekipa gdje nabavljate povoljno pileca prsa a da po mogucnosti nisu smrznuta brazilska? Stiso me buđet pa bih bia sritan ako bi ih naša negdi za max 35kn po kg....Znam da san cak na ovom forumu davno prije procita kako ih neki nabavljaju za po 27-30kn/kg, nadan se da to nisu mitovi i bajke.

    Leave a comment:


  • Aldiin
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Ma samo rokaj tunu, ja jedem i po 150g dnevno, evo upravo obroka sa nekih 80g tune.

    12207490_10206775368815438_2084140503_o.jpg

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Nije......

    Leave a comment:


  • balavac
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Ljudi, jel puno jesti jednju konzervu tunjevine (100g) na dan, zbog žive u krvi?

    Leave a comment:

Working...
X