Announcement

Collapse
No announcement yet.

P90X program

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: P90X program

    Originally posted by Archiv3r
    Originally posted by josip93
    hvala na odgovoru, ali malo si me krivo razumio, ja sam rekao za masu da cu nabit ako ovo ne profunkcionira, a gledao sam rezultate i onaj lik najpoznatiji (bar koliko gledam) http://www.youtube.com/watch?v=RZciY7ymPmU ima tijelo koje je za mene san snova, ja bih nešto u onom stilu a ako ne profunkcionira to za 9 mjeseci onda prelazim na masu
    pogledao sam transformaciju ovog lika ...nekako mi se cini da je ovo samo za "pocetnike" koji imaju dosta velik BF jer nevidim neki znacajniji napredak od 90. dana do 400.
    i meni se cini ali trebalo bi kombinirati sa BB i bilo bi savrseno bar za mene

    Comment


    • Re: P90X program

      Imam pitanje
      evo već par tjedana vježbam P90X i zanima me šta vi mislite o jogi, plyometricsu, kenpo, i x-strechu? jel radite to? i jel pijete kakav PWM nakon takvih stvari(jer nisu baš vježbe sa utezima) ---------jel ja mogu te stvari zamijeniti s nečim. naprimjer kenpo zamijenim sa trčanjem. X strech bi možda ostavio jer kažu kao da to oblikuje mišiće.

      Comment


      • Re: P90X program

        Originally posted by Neobilder
        Imam pitanje
        evo već par tjedana vježbam P90X i zanima me šta vi mislite o jogi, plyometricsu, kenpo, i x-strechu? jel radite to? i jel pijete kakav PWM nakon takvih stvari(jer nisu baš vježbe sa utezima) ---------jel ja mogu te stvari zamijeniti s nečim. naprimjer kenpo zamijenim sa trčanjem. X strech bi možda ostavio jer kažu kao da to oblikuje mišiće.
        Bok!

        Gle, svaka od tih vjezbi ima svoj smisao i svoju svrhu, koliko god to tebi izgledalo dosadno i besmisleno. Naravno, sam odlucujes cime ces se i kako baviti no, ja ti preporucujem da se natjeras i odradis sve po planu i programu jer je isti napravljen sa razlogom...

        Sto se PWM-a tice, ja svakako uzmem whey poslije bilo koje vjezbe...Niti sam ne znam da li treba ili ne ali ja ga uzmem, u svakom slucaju ne moze skoditi

        Sto se trcanja tice, evo ti jedan clanak:

        http://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjet ... anjem.aspx


        Budi uporan!

        poz!
        P90X I hate it! But I LOVE IT!!

        Comment


        • Re: P90X program

          Halo!

          Da malo maknem hrdju sa ovog topica.

          Oni koji vjezbaju: kako napreduje, gdje su slike?!

          Oni koji se premisljaju: ajde, krenite vise!

          Oni koji ne vjezbaju: ZASTO ne vjezbate?!

          Keep it up!
          P90X I hate it! But I LOVE IT!!

          Comment


          • Re: P90X program

            Marin, molim te za pomoć. Koje dane se radi trening za prsa, triceps i ramena. Ne vidim nigdje u workout schedule taj trening.

            Please help

            Comment


            • Re: P90X program

              Originally posted by markovg
              Marin, molim te za pomoć. Koje dane se radi trening za prsa, triceps i ramena. Ne vidim nigdje u workout schedule taj trening.

              Please help

              Hej!

              Gle, to ti je po tablici faza 2. znaci drugi mjesec i radis ga prvi dan u tjednu (ako si uzmes da kreces od ponedjeljka, recimo...).

              S tim da kad radis toliko puno sklekova se stvarno potrudi da ih odradis kako treba (dupe u ravnini sa ledjima) posto netko ima tendenciju da pred kraj pocne dizat dupe u visinu pa kao da ih neko sa strikom vuce prema gore Bilo bi idealno kada bi se jos imale one rucke za sklekove posto se moze napraviti "dublji" sklek i da se paralelno gledas u ogledalo da si siguran da ti je cijelo tijelo u ravnini, kao daska.

              Pravilni sklek, osim prsa, jako puno pomaze za ucvrscenje jezgre...

              POZ!
              P90X I hate it! But I LOVE IT!!

              Comment


              • Re: P90X program

                Originally posted by brink
                Počinjem sa ovim programom 4.1.2011. godine, čim se vratim sa puta.
                Tad ide i prvi set slika

                Imam 20 godina, 181 cm, 83 kg, a po konstrukciji tijela rekao bi da sam mezomorf koji se nikada nije ozbiljnije bavio nekim sportom koji bi izuskivao velike napore od mene.
                Kako sam student informatike i malo vremena provodim u pokretu počelo se polako (ali sigurno!) skupljati salo i radit škembica
                Ne želim tako izgledat pa sam se odlučio na ovaj program.

                Trenutno sam u fazi nabavljanja sve potrebne opreme za ovo, uključujući i suplemente.
                Nisam još odradio fit test, no po onome što sam pročitao u fitness guide, mislim da neće biti nekih posebnih problema.


                Nakon što sam dobro proučio ovaj nutrition guide, otkrio da spadam u nutrition level 2 i evo kako sam složio prehranu.


                09:00 10g whey
                09:30 doručak + 1 kapsula multivitamina
                12:00 1. međuobrok
                14:30 ručak + 1 kapsula multivitamina
                16:00 2. međuobrok + 10g whey
                16:45 kreatin 5g
                17:00-18:15 trening, samo VODA, nakon treninga 20g protein, 5g kreatin, 5g glutamin
                20:00 večera
                22:30 5g glutamin

                (postoje za neke dane male varijacije na ovo zbog obaveza na faksu i poslu, no to je više manje to)

                Molim članove foruma ako mogu bacit pogled na ovo i reći svoje mišljenje o tome kako sam rasporedio prehranu i reći je li sve u redu?
                I još jedno pitanje, je li bolje piti whey sa ovim 2. međuobrokom ili neposredno prije spavanja, zajedno sa glutaminom?
                Smatram da je svaki, pa i onaj najmanji detalj bitan

                Bok!

                Gle, odmah u startu da ti kazem sa ces navjerojatnije dobiti komentare da ovaj upit za prehranu ne spada pod ovu temu (s cim se i ja slazem i molim admina da post prebaci na odgovarajucu temu).

                Ako imas kakvih konkretnih pitanja vezanih uz p90x onda pitaj ovdje i bude ti odgovoreno sigurno.

                Sto se prehrane tice imas poseban topic:

                viewforum.php?f=44
                rekao bih ta je ovo prava tema za tvoj post



                Btw. Po pitanju kreatina, malo sam se raspitao i ispada da ga je najbolje ipak uzimati nakon treninga, osim ako ne pijes cisti kreatin pa onda imas faze punjenja ali to onda zahtijeva drugaciji pristup kroz cijeli dan.

                U svakom slucaju, sretno!

                Poz!
                P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                Comment


                • Re: P90X program

                  ok, nisam znao, molim moderatora da onda prebaci moj post u novu temu gdje ću ga ja onda detaljnije doraditi što se tiče količine suplemenata itd.


                  Ajmo onda jedno pitanje vezano uz sam trening
                  Znam da se pomoću ovog treninga može dobiti masa (što želim) i to tako da se radi 8-10 ponavljanja dok dižemo utege i da utezi trebaju biti te težine gdje ćemo jedva odradit ova zadnja 2 puta.
                  Međutim nisam shvatio koliko bi trebali često dodavati kilažu na utege?
                  Nakon svake faze dodati na uteg nekoliko (koliko?) kila ili neki drugi sistem? Možda svaka 2 tjedna 2,5 kg na uteg?

                  Comment


                  • Re: P90X program

                    Originally posted by brink
                    ok, nisam znao, molim moderatora da onda prebaci moj post u novu temu gdje ću ga ja onda detaljnije doraditi što se tiče količine suplemenata itd.


                    Ajmo onda jedno pitanje vezano uz sam trening
                    Znam da se pomoću ovog treninga može dobiti masa (što želim) i to tako da se radi 8-10 ponavljanja dok dižemo utege i da utezi trebaju biti te težine gdje ćemo jedva odradit ova zadnja 2 puta.
                    Međutim nisam shvatio koliko bi trebali često dodavati kilažu na utege?
                    Nakon svake faze dodati na uteg nekoliko (koliko?) kila ili neki drugi sistem? Možda svaka 2 tjedna 2,5 kg na uteg?
                    stavljas kila toliko da mozes dignut samo 6-10 puta, znaci ako napravis samo 5 puta i nemozes vise onda malo smanjis kilazu, ako moze vise od 10 povecas i to ti je to
                    Originally posted by Bilderčić
                    Originally posted by Dehydronator
                    sve do grama tjedno je natural
                    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                    Comment


                    • Re: P90X program

                      Originally posted by brink
                      ok, nisam znao, molim moderatora da onda prebaci moj post u novu temu gdje ću ga ja onda detaljnije doraditi što se tiče količine suplemenata itd.


                      Ajmo onda jedno pitanje vezano uz sam trening
                      Znam da se pomoću ovog treninga može dobiti masa (što želim) i to tako da se radi 8-10 ponavljanja dok dižemo utege i da utezi trebaju biti te težine gdje ćemo jedva odradit ova zadnja 2 puta.
                      Međutim nisam shvatio koliko bi trebali često dodavati kilažu na utege?
                      Nakon svake faze dodati na uteg nekoliko (koliko?) kila ili neki drugi sistem? Možda svaka 2 tjedna 2,5 kg na uteg?
                      Covjek ti je sve rekao...

                      Gledas po sebi, sto si snazniji to vise mozes dizat i to vecom lakocom.

                      Moras se sam sa sobom natjecat

                      Zato sam ja ove dane, kad nije cardio, prebacio u teretanu jer je prakticnije.

                      Problem je sto, kad radis masu, imas prozor od sat sat i pol kad ima smisla vjezbati, preko toga se smisao gubi i vise stete nego koristi za organizam. A, mijenjanjem utega svakih 5 minuta se to zna oduziti i preko 2 sata. Stoga je lakse isprintat si workout sheet i ponijeti sa sobom a, paralelno na mobu (ako imas malo bolji mob) si ubacis video pa, ako zaglibis na nekoj vjezbi na sheet-u, si pogledas na mobu kako oni tu vjezbu rade - da se podsjetis.

                      Poz!
                      P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                      Comment


                      • Re: P90X program

                        praktičnije mi je to doma izvest

                        prije nego idem u nabavku utega isprobat ću kod frenda koja mi je granica

                        uz to, našao sam one kratke šipke za utege po cijeni od 55 kn sa kvačicama, što mi se čini super cijena tako da ću to nabaviti.

                        Comment


                        • Re: P90X program

                          Originally posted by brink
                          praktičnije mi je to doma izvest

                          prije nego idem u nabavku utega isprobat ću kod frenda koja mi je granica

                          uz to, našao sam one kratke šipke za utege po cijeni od 55 kn sa kvačicama, što mi se čini super cijena tako da ću to nabaviti.
                          Hehe, pa takvi smo mi informaticari...sve nam je prakticnije doma

                          zato sam i zapeo za ovaj program inicijalno bio jer sam trazio za nesto od doma da se moze, ali se kasnije ispostavilo da mi je ovako lakse otic u teretanu i djelomicno ga tamo odraditi...no, sve u svemu - sam ti kreni kako si naumio i onda dalje ces sam vidjet kako ti se bude cinilo lakse,

                          poz!
                          P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                          Comment


                          • Re: P90X program

                            Originally posted by marinxy
                            Originally posted by markovg
                            Marin, molim te za pomoć. Koje dane se radi trening za prsa, triceps i ramena. Ne vidim nigdje u workout schedule taj trening.

                            Please help

                            Hej!

                            Gle, to ti je po tablici faza 2. znaci drugi mjesec i radis ga prvi dan u tjednu (ako si uzmes da kreces od ponedjeljka, recimo...).

                            S tim da kad radis toliko puno sklekova se stvarno potrudi da ih odradis kako treba (dupe u ravnini sa ledjima) posto netko ima tendenciju da pred kraj pocne dizat dupe u visinu pa kao da ih neko sa strikom vuce prema gore Bilo bi idealno kada bi se jos imale one rucke za sklekove posto se moze napraviti "dublji" sklek i da se paralelno gledas u ogledalo da si siguran da ti je cijelo tijelo u ravnini, kao daska.

                            Pravilni sklek, osim prsa, jako puno pomaze za ucvrscenje jezgre...


                            Hvala ti na odgovoru, skužio sam. Imam još jedno pitanje: po rasporedu u 5. tjednu 3. dan rade se prsa, ramena i triceps skupa sa Ab ripper. Imam 12 videa, ali među njima nema toga, već imam prsa sa leđima i ramena sa rukama . Jel ja to krivo vidim ili???

                            Comment


                            • Re: P90X program

                              ja imam p90x program doma al ne koristim ga...neznam dali sam krivo vidio al i za to treba imati neke osnovne sprave,tipa bucice,vratilo itd...
                              Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                              Comment


                              • Re: P90X program

                                Originally posted by marink
                                ja imam p90x program doma al ne koristim ga...neznam dali sam krivo vidio al i za to treba imati neke osnovne sprave,tipa bucice,vratilo itd...

                                Bok,

                                za p90x program ti trebaju bucice, stanga za zgibove za vrata i set utega min. 10kg (ako nemas zasebno onda modularni kojemu se daju mijenjati tezine) te fitness podloga.

                                Preleti malo po vec napisanim postovima imas dosta puta objasnjeno sto i kako.

                                poz!
                                P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                                Comment

                                Working...
                                X