Announcement

Collapse
No announcement yet.

P90X program

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: P90X program

    Originally posted by DzONI
    Posle kolko se pocne dobijati na misicnoj masi ???

    Bok!

    Sve uvijek ovisi o prehrani!

    Savjetujem ti da procitas sto vise mozes na forumu o pravilnoj prehrani, koliko puta dnevno jesti i sta, koje suplemente uzimati prije i poslije treninga itd.

    Ako je prehrana neadekvatna ne mozes ocekivati da ces nesto znatno dobiti na masi, stovise - posto je ovo vecim dijelom cardio postoji mogucnost da vrlo brzo i izgubis na kilazi, nekome je to i u interesu.

    Moj savjet ti je da KRENES i ne zamaras se puno sa kilazom i masom itd. Kreni odmah ispocetka sa ozbiljnim stavom prema prehrani, pojacaj proteine, ugljikohidrate ujutro i onda kad ti treba energija - na forumu sve pise, malo proceprkaj.

    Necu ici u detalje oko prehrane posto je to prilicno individualna stvar, kao sto rekoh pogledaj malo na forumu sto se pise i napravi si nekakve okvirne smjernice, ako hoces dobiti na masi onda razmisli i o nekakvim mass gainerima da ti pomognu u pocetku, kad dodjes na zeljenu kilazu onda se prebaci na whey i ostatak kompenziraj sa hranom.

    Bitno je samo krenut, kad se malo ufuras ces vec i sam znat kako stvari idu pa ces moci kompenzirati.

    poz!
    P90X I hate it! But I LOVE IT!!

    Comment


    • Re: P90X program

      Ok hvala puno na savjetu, a interesuje me u kom si ti danu treninga ? ako nije tajna

      Comment


      • Re: P90X program

        Originally posted by DzONI
        Ok hvala puno na savjetu, a interesuje me u kom si ti danu treninga ? ako nije tajna
        Ja trenutno u teretani radim p90x dane koji se rade sa utezima (chest & back, shoulders & arms, legs & back itd...) a 1x tjedno imam doma instanity cardio vjezbe. Dakle, ne radim po p90x programu kao takvom - tako ce biti do proljeca kada cu se maknuti sa mase i onda se vracam na full p90x + insanity rutinu, dakle kombinacija ova dva programa.

        No, za pocetnike preporucam bas da rade po p90x programu da se uhvati nekakva rutina i navika, dalje stvari same po sebi dolaze (eventualno rad u teretani kad su vjezbe za masu i kombinacija sa insanity-em).

        eto, poz!
        P90X I hate it! But I LOVE IT!!

        Comment


        • Re: P90X program

          Kolko si ti dugo bio na ovom programu ?

          Comment


          • Re: P90X program

            Originally posted by DzONI
            Kolko si ti dugo bio na ovom programu ?
            Uspio sam odraditi 3 mjeseca u komadu i onda poslije toga u segmentima sam odradjivao ispocetka ali nisam bio konzistentan zbog bolesti da bih pred kraj krenuo sa ovom kombinacijom p90x + insanity + teretana. Kao sto sam rekao, u proljece planiram odraditi jos jednu rundu p90x u komadu.
            P90X I hate it! But I LOVE IT!!

            Comment


            • Re: P90X program

              Mozes staviti par slika ? da vidim sta si postigao ?

              Comment


              • Re: P90X program

                Originally posted by DzONI
                Mozes staviti par slika ? da vidim sta si postigao ?
                Budem se skoro ponovno fotkao pa postavim, strpi se malo
                P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                Comment


                • Re: P90X program

                  Originally posted by marinxy
                  Originally posted by DzONI
                  Mozes staviti par slika ? da vidim sta si postigao ?
                  Budem se skoro ponovno fotkao pa postavim, strpi se malo

                  Ok ali vise bi voljeo ako jos uvjek imas slike posle 90 dana da vidim Before-After rezultate :P

                  Comment


                  • Re: P90X program

                    Originally posted by DzONI
                    Originally posted by marinxy
                    Originally posted by DzONI
                    Mozes staviti par slika ? da vidim sta si postigao ?
                    Budem se skoro ponovno fotkao pa postavim, strpi se malo

                    Ok ali vise bi voljeo ako jos uvjek imas slike posle 90 dana da vidim Before-After rezultate :P

                    Nazalost, nemam nakon 90 dana. Kao sto sam rekao, bio sam nesto bolestan i onda sam malo dulji period imao pauzu dok nisam krenuo sa drugacijim rezimom (p90x + teretana) sa ciljem dobivanja mase pa onda na proljece definicija pa onda fotke

                    Poz!
                    P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                    Comment


                    • Re: P90X program

                      Ok

                      Comment


                      • Re: P90X program

                        Počeo sam sa p90x prošli tjedan u ponedjeljak.

                        U petak sam primjetio da me, kad radim ab ripper x, u vježbi fifer scissors (na videu počne na 5:15) strašno počne bolit donji dio leđa. Prekinuo sam trening i mislio da će proći.

                        Međutim danas mi se dogodilo isto, bol u donjem dijelu leđa tako da nemogu odradit vježbu do kraja. Nisam prekinuo trening, nastavio sam dalje i ista bol mi se pojavila u vježbama hip rock n raise, pulse ups i v up/rolls-up combos.
                        Čim bi osjetio bol, vježbu sam preskočio i odradio ostale koje sam mogao do kraja.


                        Zašto imam tu bol u leđima? Vježbe radim na dosta debelom tepihu tako da tvrdoća podloge nebi trebala biti problem.

                        Comment


                        • Re: P90X program

                          Originally posted by brink
                          Počeo sam sa p90x prošli tjedan u ponedjeljak.

                          U petak sam primjetio da me, kad radim ab ripper x, u vježbi fifer scissors (na videu počne na 5:15) strašno počne bolit donji dio leđa. Prekinuo sam trening i mislio da će proći.

                          Međutim danas mi se dogodilo isto, bol u donjem dijelu leđa tako da nemogu odradit vježbu do kraja. Nisam prekinuo trening, nastavio sam dalje i ista bol mi se pojavila u vježbama hip rock n raise, pulse ups i v up/rolls-up combos.
                          Čim bi osjetio bol, vježbu sam preskočio i odradio ostale koje sam mogao do kraja.


                          Zašto imam tu bol u leđima? Vježbe radim na dosta debelom tepihu tako da tvrdoća podloge nebi trebala biti problem.
                          Bok!

                          Meni je u pocetku na toj vjezbi scissors skljocalo u kukovima i bio sam totalno zbunjen zbog cega, cak i na pocetku od bicikla mi je bila ista stvar i to me poprilicno brinulo dok kasnije nisam skuzio da sam samo bio nerazgiban i samo od sebe je proslo.

                          Sto se tebe tice, mozda imas neku deformaciju kraljeznice - mozda bi trebao otici na nekakav pregled da ti vide to malo.

                          U svakom slucaju, bilo sto da te boli do te mjere da ne mozes normalno raditi vjezbu bi trebao preskociti i otici vidjeti kod nekakvog specijaliste da te pregleda malo u cemu je problem, niti jedna od ovih vjezbi ne bi trebala biti takva da imas tolike bolove u samom pocetku cim pocnes raditi.

                          Isto tako imas i Yoga X dan gdje se poprilicno dobro rastegnes pa probaj, za pocetak, prvo to par puta odraditi i vidi da li ces se stogod razgibati.

                          Jedino sto te mogu savjetovati je da sve polagano radis do mjere do koje se osjecas ugodno, sve sto ti pricinjava bol ili nelagodu nije dobro - bar u pocetku dok se ne naucis kontrolirati. Ako imas vjezbe za trbusnjake koje te ne bole toliko - radi njih za pocetak, kasnije isprobaj pa vidi ako se stogod popravilo.

                          Shvati da mi ovdje nismo doktori (bar ja nisam) i bilo kakva intenzivna bol je nesto oko cega se ti sam za sebe trebas zabrinuti i odmah otici kod ljudi koji se u to kuze i time se bave, bolje da u startu vidis da nesto ne stima i odmah krenes u smjeru da se to cim prije rijesi nego da si kazes da "mozda bude proslo samo od sebe"

                          Budi pametan i uporan!

                          Drz se! Poz!
                          P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                          Comment


                          • Re: P90X program

                            marinxy hvala na podršci.

                            ovo škljocanje sa kukovima mi je poznato

                            pričao sam maloprije sa frendom koji se već duže vremena bavi teratanom a od nedavno je i on počeo p90x program.
                            kaže da mi je to vrlo vjerovatno zbog toga što mi mišići donjeg dijela leđa nisu razvijeni, a u ovim vježbama koje sam naveo većina težine odlazi baš na donji dio leđa.

                            Dat će mi dodatne vježbe za donji dio leđa (jer u p90x se radi samo gornji dio leđa) tako da ojačam te mišiće.

                            Idućih mjesec dana jednostavno ću preskočit te 4 navedene vježbe dok ću radit ab ripper.

                            A možda se i zaletim do doktora za 2 tjedna, samo da mi prođu ovi ispiti na faksu.

                            Još jednom fala

                            Comment


                            • Re: P90X program

                              Originally posted by brink
                              marinxy hvala na podršci.

                              ovo škljocanje sa kukovima mi je poznato

                              pričao sam maloprije sa frendom koji se već duže vremena bavi teratanom a od nedavno je i on počeo p90x program.
                              kaže da mi je to vrlo vjerovatno zbog toga što mi mišići donjeg dijela leđa nisu razvijeni, a u ovim vježbama koje sam naveo većina težine odlazi baš na donji dio leđa.

                              Dat će mi dodatne vježbe za donji dio leđa (jer u p90x se radi samo gornji dio leđa) tako da ojačam te mišiće.

                              Idućih mjesec dana jednostavno ću preskočit te 4 navedene vježbe dok ću radit ab ripper.

                              A možda se i zaletim do doktora za 2 tjedna, samo da mi prođu ovi ispiti na faksu.

                              Još jednom fala
                              Hehe, to je sigurno tebi od sjedenja na stolcu i ucenja za fax

                              To sto ti frend govori isto ima smisla, probaj pa ces vidjet!

                              Sretno!
                              P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                              Comment


                              • Re: P90X program

                                Pitanje za one koji su završili i oni koji rade još po programu.
                                Jel ste se pridržavali strikno njihovog plana prehrane? Ili ste jeli nešto svoje umjesto njihovog(ali opet ne kalorično više)?

                                I kakva je prehrana u Recovery tjednu? Nisam nigdje naišao na jelovnik za taj tjedan

                                Comment

                                Working...
                                X