Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biceps trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Biceps trening

    Zar nije previše rame opterećeno kad su laktovi ispred tijela?

    Comment


    • Re: Biceps trening

      Originally posted by Skums
      Zar nije previše rame opterećeno kad su laktovi ispred tijela?
      Ne.

      Comment


      • Re: Biceps trening

        Ok,jedno mi nije jasno,ali na koji nacin mislite "pribliziti" ili "povuci" misic blize podlaktici ako radite vise vjezbe gdje je lakat ispred ramena?
        Sa svim duznim stovanjem spram VJ-a,ali nikako ne nalazim znanstveno uporiste i objasnjenje u toj teoriji.
        Polaziste bicepsa(hvatiste) se nalazi na podlaktici,na koju se obje glave vezu jednom tetivom.Duzina te tetive odredjuje koliko je biceps "povucen" prema podlaktici.
        Takodjer,duzinu tetive je nemoguce promjeniti. Ista stvar je i s druge strane.
        Na koji onda nacin bi se biceps tebao vise povuci na jednu ili na drugu stranu?
        Ne pravim se pametan,ali ocito nesto ne znam ili svi ostali zive u zabludi?
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • Re: Biceps trening

          Originally posted by IgyBoy
          Ok,jedno mi nije jasno,ali na koji nacin mislite "pribliziti" ili "povuci" misic blize podlaktici ako radite vise vjezbe gdje je lakat ispred ramena?
          Sa svim duznim stovanjem spram VJ-a,ali nikako ne nalazim znanstveno uporiste i objasnjenje u toj teoriji.
          Polaziste bicepsa(hvatiste) se nalazi na podlaktici,na koju se obje glave vezu jednom tetivom.Duzina te tetive odredjuje koliko je biceps "povucen" prema podlaktici.
          Takodjer,duzinu tetive je nemoguce promjeniti. Ista stvar je i s druge strane.
          Na koji onda nacin bi se biceps tebao vise povuci na jednu ili na drugu stranu?
          Ne pravim se pametan,ali ocito nesto ne znam ili svi ostali zive u zabludi?
          Mislim da je samo stvar u tome da se bolje pogađa taj dio bicepsa (bliži podlaktici), a ne u fizičkom pomicanju mišića, naravno.

          Comment


          • Re: Biceps trening

            Originally posted by small
            i dali netko zna možda vježbe za "produženje" bicepsa..jer biceps mi tek 5 cm od nadlaktice te je dosta kratak...?
            Da odgovorim u skladu sa mojim spoznajama....nemas nacina produziti biceps.
            Genetski imas duze ili krace tetive i protiv toga se ne moze.
            Mozes jacati podlakticu i biceps u cjelosti,tj. nabiti vise mase i na taj nacin vizualno "pribliziti" biceps podlaktici.Druge nema.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • Re: Biceps trening

              Originally posted by IgyBoy
              Originally posted by small
              i dali netko zna možda vježbe za "produženje" bicepsa..jer biceps mi tek 5 cm od nadlaktice te je dosta kratak...?
              Da odgovorim u skladu sa mojim spoznajama....nemas nacina produziti biceps.
              Genetski imas duze ili krace tetive i protiv toga se ne moze.
              Mozes jacati podlakticu i biceps u cjelosti,tj. nabiti vise mase i na taj nacin vizualno "pribliziti" biceps podlaktici.Druge nema.
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • Re: Biceps trening

                Originally posted by salemetal
                Mislim da je samo stvar u tome da se bolje pogađa taj dio bicepsa (bliži podlaktici), a ne u fizičkom pomicanju mišića, naravno.
                Gledano anatomski,cak niti takvo sto nije moguce.
                Buduci da obje glave bicepsa imaju ista polazista i buduci da je za njihovo pokretanje zaduzen jedan zivac,nemoguce je vise angazirati dio do podlaktice, ili dio do ramena.
                Moguce je angazirati vise misicnih vlakana,moguce je pogoditi vise brachialis ili vise biceps,moguce je istegnuti ga vise odredjenim polozajem ruke(humerusa u odnosu na ramena i/ili lakat),ali nije moguce vise aktivirati dio misica blizi jednom ili drugom hvatistu.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • Re: Biceps trening

                  Evo da citiram VJ-a: "Moguće je vježbanjem utjecati na hipertrofiju onog dijela mišićnih vlakana koji se nalazi bliže donjem hvatištu bicepsa, a također: truditi se što manje vježbanjem pogađati onaj dio mišićnih vlakana koji se nalazi bliže gornjem hvatištu bicepsa."

                  Comment


                  • Re: Biceps trening

                    Originally posted by Mersault
                    Evo da citiram VJ-a: "Moguće je vježbanjem utjecati na hipertrofiju onog dijela mišićnih vlakana koji se nalazi bliže donjem hvatištu bicepsa, a također: truditi se što manje vježbanjem pogađati onaj dio mišićnih vlakana koji se nalazi bliže gornjem hvatištu bicepsa."


                    Neznam sto je time htio reci,jer polaziste svih vlakana na bicepsu je isto i sa jedne strane i sa druge strane.
                    Sva vlakna na bicepsu se protezu cijelom duzinom bicepsa.Angazirati samo jedan dio vlakna nije moguce.Medicinski je nemoguce.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • Re: Biceps trening

                      Originally posted by IgyBoy
                      Originally posted by Mersault
                      Evo da citiram VJ-a: "Moguće je vježbanjem utjecati na hipertrofiju onog dijela mišićnih vlakana koji se nalazi bliže donjem hvatištu bicepsa, a također: truditi se što manje vježbanjem pogađati onaj dio mišićnih vlakana koji se nalazi bliže gornjem hvatištu bicepsa."


                      Neznam sto je time htio reci,jer polaziste svih vlakana na bicepsu je isto i sa jedne strane i sa druge strane.
                      Sva vlakna na bicepsu se protezu cijelom duzinom bicepsa.Angazirati samo jedan dio vlakna nije moguce.Medicinski je nemoguce.
                      EDIT:ispravljam se, polaziste na bicepsu nije isto s obje strane,budici da je to,kao sto mu i naziv kaze:dvoglavi misic,tj. na strani ramena je vezan u dvije tocke.Ali to ne mjenja stanje stvari sa mojom teorijom.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • Re: Biceps trening

                        Originally posted by IgyBoy

                        Neznam sto je time htio reci,jer polaziste svih vlakana na bicepsu je isto i sa jedne strane i sa druge strane.
                        Sva vlakna na bicepsu se protezu cijelom duzinom bicepsa.Angazirati samo jedan dio vlakna nije moguce.Medicinski je nemoguce.
                        Naravno da nije moguće, ali je moguće više angažirati jedan dio, po tome što ti govoriš ispada da je u svakom dijelu pokreta opterećenje na svim djelovima isto.

                        Comment


                        • Re: Biceps trening

                          Originally posted by Mersault
                          Originally posted by IgyBoy

                          Neznam sto je time htio reci,jer polaziste svih vlakana na bicepsu je isto i sa jedne strane i sa druge strane.
                          Sva vlakna na bicepsu se protezu cijelom duzinom bicepsa.Angazirati samo jedan dio vlakna nije moguce.Medicinski je nemoguce.
                          Naravno da nije moguće, ali je moguće više angažirati jedan dio, po tome što ti govoriš ispada da je u svakom dijelu pokreta opterećenje na svim djelovima isto.
                          Pa naravno da je.
                          Imas nit koja se proteze od tocke A do tocke B.Zamisli da je rijec o koncu.Na konac objesis uteg od 1kg,kako ce se distribuirati sila?Ovo je osnovno gradivo iz fizike.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • Re: Biceps trening

                            O.k., ali dok radim npr. koncentracioni pregib u pretklonu, osjećam "žarenje" u prednjem dijelu bicepsa, bliže podlaktici...? Što daje naslutiti da je veći dio stresa upravo na tom dijelu, ili...?
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • Re: Biceps trening

                              Originally posted by PatrickStar
                              O.k., ali dok radim npr. koncentracioni pregib u pretklonu, osjećam "žarenje" u prednjem dijelu bicepsa, bliže podlaktici...? Što daje naslutiti da je veći dio stresa upravo na tom dijelu, ili...?
                              To je samo subjektivni dojam i moze ovisiti o kutu pod kojim se nalaze tetiva i misic u odnosu na mjesto gdje se vezu na kost,pa je mozda polozaj (ne)povoljniji i stoga taj osjecaj.
                              I da je tako kako kazes,zasto se s vremenom ne izgubi taj osjecaj,vec je on tu vjezbali mi takvom tehnikom mjesec dana ili 10 godina.S vremenom bi doslo do veceg zadebljanja donjeg dijela misica,pa bi tom logikom poceo sada boljeti gornji dio,koji je slabiji.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • Re: Biceps trening

                                Originally posted by IgyBoy
                                Originally posted by PatrickStar
                                O.k., ali dok radim npr. koncentracioni pregib u pretklonu, osjećam "žarenje" u prednjem dijelu bicepsa, bliže podlaktici...? Što daje naslutiti da je veći dio stresa upravo na tom dijelu, ili...?
                                To je samo subjektivni dojam i moze ovisiti o kutu pod kojim se nalaze tetiva i misic u odnosu na mjesto gdje se vezu na kost,pa je mozda polozaj (ne)povoljniji i stoga taj osjecaj.
                                I da je tako kako kazes,zasto se s vremenom ne izgubi taj osjecaj,vec je on tu vjezbali mi takvom tehnikom mjesec dana ili 10 godina.S vremenom bi doslo do veceg zadebljanja donjeg dijela misica,pa bi tom logikom poceo sada boljeti gornji dio,koji je slabiji.
                                Uz to,zaboravio sam jos jednu stvar zasto bi to moglo biti tako kako sam napisao...
                                Na gornjem dijelu(blize ramena) je biceps vezan u dvije tocke,s dvije tetive.
                                U donjem dijelu je cijeli misic vezan jednom tetivom,tako da to hvatiste trpi vece opterecenje,pa je moguce da i to utjece na osjecaj "zarenja" u tom dijelu.
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X