Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biceps trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Biceps trening

    Ne mora gornji dio nužno biti slabiji, ako se cijelokupni biceps kontinuirano razvija i jača raznolikim vježbama. A ako i ova VJ "teorija" vrijedi, onda je i taj gornji dio pod značajno manjim stresom. Logično mi je da taj osječaj "upaljenosti" ostaje, ako kontinuirano povećavamo opterečenje, broj ponavljanja, serija i ostale varijacije kojima "šokiramo" mišić. Uostalom, vrijeme će pokazati, di sam ja još od 10 godina vježbanja, he, he!
    Analogija s prsima - ciljano možemo pogoditi gornji, srednji ili doljnji dio prsa, zbog položaja mišičnih vlakana, a unutarnji ili vanjski dio ne. Međutim, po BB siteovima redovito se nalaze informacije da uskim benchom možemo veći dio stresa prebaciti na unutrašnji dio, a sa širokim hvatom stres prebacujemo više na vanjski dio mišića. Uostalom i nije tako rijetko da uglavnom fali unutrašnji dio prsa zbog benchanja?
    Inače, spomenuo si fiziku, pa VJ je profesor fizike. Sumnjam da bi tvrdio nešto protivno fizikalnim zakonima... I u samom BBu ne bi bilo prvi put da se teorija i praksa ne slažu!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • Re: Biceps trening

      Originally posted by PatrickStar
      Ne mora gornji dio nužno biti slabiji, ako se cijelokupni biceps kontinuirano razvija i jača raznolikim vježbama.A ako i ova VJ "teorija" vrijedi, onda je i taj gornji dio pod značajno manjim stresom. Logično mi je da taj osječaj "upaljenosti" ostaje, ako kontinuirano povećavamo opterečenje, broj ponavljanja, serija i ostale varijacije kojima "šokiramo" mišić. Uostalom, vrijeme će pokazati, di sam ja još od 10 godina vježbanja, he, he!
      Da,cjelokupni biceps,a na jedan dio manje,a drugi vise(mozda jedna glava manje,a druga vise,ali ne gornji-donji).
      Gledaj ovo:broj vlakana je jednak u gornjem i donjem dijelu.
      Isti ih zivac pokrece,a debljina vlakna je ista u gornjem i donjem dijelu.
      Distribucija sile je jednaka na cijelo vlakno po citavoj duzini(tako nalaze fizika).
      Koje je onda logicno objasnjenje zasto bi u odredjenoj pozi jedan dio bio pod vecim stresom?



      Originally posted by PatrickStar
      Analogija s prsima - ciljano možemo pogoditi gornji, srednji ili doljnji dio prsa, zbog položaja mišičnih vlakana, a unutarnji ili vanjski dio ne. Međutim, po BB siteovima redovito se nalaze informacije da uskim benchom možemo veći dio stresa prebaciti na unutrašnji dio, a sa širokim hvatom stres prebacujemo više na vanjski dio mišića. Uostalom i nije tako rijetko da uglavnom fali unutrašnji dio prsa zbog benchanja?
      Inače, spomenuo si fiziku, pa VJ je profesor fizike. Sumnjam da bi tvrdio nešto protivno fizikalnim zakonima... I u samom BBu ne bi bilo prvi put da se teorija i praksa ne slažu!

      Po BB siteovima(i na ogradi )se pise svasta.
      Inace, i Dorian se ne bi slozio sa tim:
      http://www.youtube.com/watch?v=US4JpqVi ... re=related
      premotaj na 2:10, ili jos bolje direktno na cca 2:40.

      Sto se tice fizike i VJ-a,neznam....upravo zato sam i usao u raspravu o tome.
      Da je to netko drugi izjavio,otpilio bih ga vec odavno i rekao da je neozbiljan.
      Bas zato sto to tvrdi jedan VJ mi je interesantno o tome razglabati,ali ja i dalje ne vidim neki osnovani razlog,zbog kojeg bi to bilo tako kako on kaze.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • Re: Biceps trening

        IGyBoy, jel ti se nikad nije upalio jače vanjski dio prsa od unutarnjeg?

        Comment


        • Re: Biceps trening

          Originally posted by salemetal
          IGyBoy, jel ti se nikad nije upalio jače vanjski dio prsa od unutarnjeg?
          Nemogu reci niti da je,niti da nije jer nisam obracao paznju na to.Ali medicinski je nemoguce pogoditi samo vanjski dio.
          Objasnjenje bi za to bilo sljedece:cinjenica je da je situacija tu slicna kao i sa bicepsom.Na vanjskom djelu se prsni misic u jednoj točci veze za humerus i tu je opterecenje na tetivu vece nego na sternalnom djelu gdje su vlakna vezana za puno vecu povrsinu i vezivno tkivo puno manje opterecenje podnosi jer je sila distribuirana na vece podrucje.Odatle moze i doci do tog osjecaja "zarenja",ili jace upale vanjskog dijela prsnog misica,odnosno donjeg dijela bicepsa.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • Re: Biceps trening

            Evo nešto s teretana foruma vezano za ovo(autor Kova):

            Rocco wrote:
            ti prsa mozes samo povecati,oblik misica ne mozes mjenjati zato sto je on genetski odredjen...

            Nebih se slozio.

            Dokazano je da se sva vlakna ne protezu kroz citav misic. Iako ta vlakna nisu u vecini, odeđeni postotak vlakana (zavisi od misica do misica) pokriva samo dio misica
            "Sakuma et al. (2004)":
            Quote:
            ''(...)the percentage of type I and IIA fibres in the middle region were higher than that of the proximal and distal regions''

            Ako je određeni tip vlakana prisutan samo u jednom dijelu misica, nije li moguce izazvati "lokalni rast" samo tog dijala misica, izlaganjem tih vlakana vecem stresu?

            Također "Seger et al." dokazuje je da negativni dio pokreta (spustanje) uzokuje vise ostecenja na distalnim dijelovima misica, tj. kod tetiva, tok poztivni dio pokreta (dizanje) uzrokuje vise stete u proksimalnom dijelu, tj. sredini misica (tzv. misicni trbuh).
            Oba dva tipa pokreta uzrokuju ostecenja kroz cijeli misic, ali ipak vise na određeni dio, i samim time zakljucujem da mozemo staviti vise stresa na određeni dio misica.

            "Jose Antonio (2000)":
            ''Skeletal muscle is a heterogeneous tissue that exhibits numerous inter- and intramuscular differences (i.e., architecture, fiber composition, and muscle function). An individual muscle cannot be simplistically described as a compilation of muscle fibers that span from origin to insertion. In fact, there are unique differences within a single muscle and within single muscle fibers with respect to fiber size and protein composition. Electromyographic data indicate that there is selective recruitment of different regions of a muscle that can be altered, depending on the type of exercise performed. Longitudinal resistance-training studies also demonstrate that individual muscles as well as groups of synergist muscles adapt in a regional-specific manner. The author speculates that no single exercise can maximize the hypertrophic response of all regions of a particular muscle. Thus, for maximal hypertrophy of an entire muscle, athletes (particularly bodybuilders) are justified in incorporating various exercises that purportedly stimulate growth in a regional-specific manner.''

            Također, obavezno procitajte studiju "by Kawakami (2005):"
            http://www.shobix.co.jp/ijshs/tempfiles ... 050199.pdf
            Dokazuje par interesantnih stvarcica, nama zaniljiva da hipertrofija nije linearna kroz cijeli misic.

            Comment


            • Re: Biceps trening

              Originally posted by Mersault
              Evo nešto s teretana foruma vezano za ovo(autor Kova):
              Vidim da si searchao.
              U medjuvremenu sam naisao na ista ta istrazivanja na PubMed-u(NCBI-u) i sve ih podrobno istrazio.Htio sam ispraviti sam sebe i napisati ovdje detaljan review svega toga za objasnjenje svekolikoj forumskoj populaciji,ali sada nema potrebe.
              Sto reci,drago mi je da sam naceo tu temu jer(najvjerovatnije) bi vecina foruma zivjela bez ovog saznanja,ukljucujuci i mene.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • Re: Biceps trening

                Ma nije mi nikako dalo mira jer mi je imalo smisla ono šta govoriš samo mi se činilo da u svemu tome nešto nedostaje, a i samo tijelo je ukazivalo na suprotno.
                Ako imaš još nekakvih zanimljivih izvora vezanih za ovo podijeli s nama.

                Comment


                • Re: Biceps trening

                  Originally posted by Mersault
                  Ma nije mi nikako dalo mira jer mi je imalo smisla ono šta govoriš samo mi se činilo da u svemu tome nešto nedostaje, a i samo tijelo je ukazivalo na suprotno.
                  Ako imaš još nekakvih zanimljivih izvora vezanih za ovo podijeli s nama.
                  Naisao sam na dosta materijala po netu i na nekoliko istrazivanja,a evo i linkova:

                  http://en.wikipedia.org/wiki/Pennate_muscle
                  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8365975
                  http://eurekamag.com/keyword/p/120/pennation.php

                  Jako zanimljiv PDF:
                  http://tinyurl.com/3788c2f


                  i ima toga jos poprilicno,ali da ne stavljam linkove,samo odite na ncbi i potrazite teme "mucle pennation fiber length" ili sl.
                  Dobit cete dosta studija na tu temu ili sl.

                  U svakom slucaju,meni jako interesantno i u ovih nekoliko dana sam vec gomilu toga proucio o mehanici misica,razlicitom odgovoru na vrstu,duzinu i intenzitet stimulansa i nacinu prilagodbe....bla,bla...
                  Uglavnom, meni zanimljivo stivo,a vjerujem i svima onima koji zele nesto vise nauciti.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • Re: Biceps trening

                    zanimljiv rasplet teme
                    prije nekog vremena se dosta pričalo o regionalnoj hipertrofiji
                    no i o iracionalnoj hipertrofiji, no o tom ne bi smjeli jer bi se puno ljudi pobunilo
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • Re: Biceps trening

                      Moze li mi netko reci neku vjezbu ili oo u cemu grijesim u radu bicepsa jer mi je vanjska strana bicepsa slaba tj. nisam zadovoljan sa njom nimalo pa ako ima neka vjezba koja nju pogada bio bih jako zadovoljan da mi je kazete...
                      Usuditi se: to je cijena napretka.

                      Comment


                      • Re: Biceps trening

                        Originally posted by xpress
                        zanimljiv rasplet teme
                        prije nekog vremena se dosta pričalo o regionalnoj hipertrofiji
                        no i o iracionalnoj hipertrofiji, no o tom ne bi smjeli jer bi se puno ljudi pobunilo
                        Zasto mislis da bi se ljudi bunili?
                        Osobno, mislim da bi dosta ljudi voljelo cuti o sarkoplazmicnoj i sarkomernoj hipertrofiji.Mnogima je mozda problem "iracionalna hipertrofija"(meni je bila), a da toga nisu niti svjesni....
                        Ja nemam bas vremena pisati puno,a ovdje bi bilo OT,pa nabaci nesto pod "Clanke" - ako imas vremena. Diskusije(one kvalitetne,naravno) nikada previse.

                        Originally posted by ivaninho111
                        Moze li mi netko reci neku vjezbu ili oo u cemu grijesim u radu bicepsa jer mi je vanjska strana bicepsa slaba tj. nisam zadovoljan sa njom nimalo pa ako ima neka vjezba koja nju pogada bio bih jako zadovoljan da mi je kazete...
                        Chins - sirokim hvatom.
                        Sve vjezbe sipkom raditi sirokim hvatom.
                        Obrnuti pregib sipkom.
                        Hammer,zotman curl i sl.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • Re: Biceps trening

                          zanima me kako vi radite trening bicepsa, striktno mislim na ove sto rade hamer-cekic, dal prvo rade pregibe il hamer, ja do sad sam radio prvo pregibe i hamer i dosta me bole ruke kad radim hamer posle, pa cu probat prvo hamer pa onda pregibe na scot i kosoj klupi ...
                          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                          Comment


                          • Re: Biceps trening

                            Tema je preduga i nesistematična, ali svi ogdovori se tu nalaze. Svakodnevno se ponavljaju ista pitanja i onda se u istoj temi odgovara 100 puta ista stvar. Nino je stvarno odlično odgovorio na većinu pitanja i stvari su prilično jasne.

                            Bilo bi lijepo kad bi admini ove zadnje rasprave prebacili u posebnu temu da se može nastavit bez OT-a.

                            Comment


                            • Re: Biceps trening

                              Originally posted by IgyBoy
                              Originally posted by ivaninho111
                              Moze li mi netko reci neku vjezbu ili oo u cemu grijesim u radu bicepsa jer mi je vanjska strana bicepsa slaba tj. nisam zadovoljan sa njom nimalo pa ako ima neka vjezba koja nju pogada bio bih jako zadovoljan da mi je kazete...
                              Chins - sirokim hvatom.
                              Sve vjezbe sipkom raditi sirokim hvatom.
                              Obrnuti pregib sipkom.
                              Hammer,zotman curl i sl.
                              Da se nisi malo zezno?
                              Široki hvat pogađa unutarnju glavu bicepsa. I obrnuto.

                              Moja preporuka, uski hvat scottova klupa i općenito vježbe sa laktovima ispred.
                              Koncentracijski curl i tako.

                              Comment


                              • Re: Biceps trening

                                Originally posted by salemetal
                                Originally posted by IgyBoy
                                Originally posted by ivaninho111
                                Moze li mi netko reci neku vjezbu ili oo u cemu grijesim u radu bicepsa jer mi je vanjska strana bicepsa slaba tj. nisam zadovoljan sa njom nimalo pa ako ima neka vjezba koja nju pogada bio bih jako zadovoljan da mi je kazete...
                                Chins - sirokim hvatom.
                                Sve vjezbe sipkom raditi sirokim hvatom.
                                Obrnuti pregib sipkom.
                                Hammer,zotman curl i sl.
                                Da se nisi malo zezno?
                                Široki hvat pogađa unutarnju glavu bicepsa. I obrnuto.

                                Moja preporuka, uski hvat scottova klupa i općenito vježbe sa laktovima ispred.
                                Koncentracijski curl i tako.
                                Da,zeznuo sam se - imas pravo.
                                Uski hvat je za vanjsku glavu i za "peak".
                                No,ne bi se slozio sa drugim djelom gdje kazes da su vjezbe sa laktovima ispred namjenjene za vanjsku glavu.
                                Za pogoditi vanjsku glavu je bitno da je lakat, po mogucnosti povucen sto vise "iza".
                                Na taj nacin se vise isteze vanjska glava bicepsa i omogucuje da se vise stavi naglasak na nju - i to dosta vise od razlike koju imamo kod sirine hvatova(uski vs. siroki).

                                Stoga,moje preporuke za vanjsku glavu su:
                                incline db curls(moze i standing - laktovi ce vam prirodno ici unazad,jer ce na taj nacin vanjska glava pokazati punu snagu)
                                hammer curl,
                                sve vrste pregiba uskim hvatom.
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X