Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biceps trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Biceps trening

    Originally posted by baksuz
    Originally posted by Nin0
    Originally posted by SemaMare
    da ne otvaram novu temu zanima me u vezi bicepsa sta mislite o vjezbi 777, 3 u 1 vjezba,
    Bilo tko, tko zna išta o anatomiji i funkciji bicepsa u našem tijelu, će lako zaključiti da je ta vježba lupanje prazne slame.

    Mozes li Nino ovo malo pojasnit ako ti nije problem?
    Biceps, kao i svaki drugi mišić, ima svoju funkciju u našem tijelu.
    Biceps ima dvije funkcije:
    1. Pregibanje podlaktice
    2. Uvrtanje podlaktice (supinacija)
    Maksimalno skraćenje (kontrakcija) bicepsa je kad su podlaktica i nadlaktica pod kutem od, otprilike, 90 stupnjeva, a podlaktica u punoj supinaciji (uvrnuta prema van).
    Maksimalno produljenje bicepsa je kad podlaktica i nadlaktica leže na istom pravcu (kad je ruka ispružena), a podlaktica u punoj pronaciji (izvrnuta prema unutra).
    Iz navedenog je lako zaključiti da ćemo biceps najbolje stimulirati ako ga vježbamo sa oba pokreta, za koje je on namijenjen, istovremeno.
    Vježba 21's se radi tako da se prvih 7 ponavljanja izvodi od opružene ruke do negdje pravog kuta i to je dobra stimulacija bicepsa ukoliko dlanovi kroz cijeli pokret gledaju u strop. Idućih 7 ponavljanja se sastoji od pokreta koji kreće od pravog kuta, pa skroz dok štanga ne dodirne bradu. Kod tih 7 ponavljanja biceps ne radi uopće ili radi minimalno. Zadnjih 7 ponavljanja se izvodi od opružene ruke pa sve dok štanga ne dotakne bradu. Kod tih zadnjih 7 ponavljanja jasno možemo zaključiti da biceps nije opterećen u cijelom dijelu pokreta već samo u prvoj polovici.
    Iz toga možemo zaključiti da 21's nije dobra vježba za treniranje bicepsa.
    Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
    Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

    Comment


    • Re: Biceps trening

      Da, dakle idealan je samo 1. dio 21s, taj do pravog kuta...
      hvala Nino
      panta rei

      Comment


      • Re: Biceps trening

        Originally posted by Nin0
        Originally posted by baksuz
        Originally posted by Nin0
        Originally posted by SemaMare
        da ne otvaram novu temu zanima me u vezi bicepsa sta mislite o vjezbi 777, 3 u 1 vjezba,
        Bilo tko, tko zna išta o anatomiji i funkciji bicepsa u našem tijelu, će lako zaključiti da je ta vježba lupanje prazne slame.

        Mozes li Nino ovo malo pojasnit ako ti nije problem?
        Biceps, kao i svaki drugi mišić, ima svoju funkciju u našem tijelu.
        Biceps ima dvije funkcije:
        1. Pregibanje podlaktice
        2. Uvrtanje podlaktice (supinacija)
        Maksimalno skraćenje (kontrakcija) bicepsa je kad su podlaktica i nadlaktica pod kutem od, otprilike, 90 stupnjeva, a podlaktica u punoj supinaciji (uvrnuta prema van).
        Maksimalno produljenje bicepsa je kad podlaktica i nadlaktica leže na istom pravcu (kad je ruka ispružena), a podlaktica u punoj pronaciji (izvrnuta prema unutra).
        Iz navedenog je lako zaključiti da ćemo biceps najbolje stimulirati ako ga vježbamo sa oba pokreta, za koje je on namijenjen, istovremeno.
        Vježba 21's se radi tako da se prvih 7 ponavljanja izvodi od opružene ruke do negdje pravog kuta i to je dobra stimulacija bicepsa ukoliko dlanovi kroz cijeli pokret gledaju u strop. Idućih 7 ponavljanja se sastoji od pokreta koji kreće od pravog kuta, pa skroz dok štanga ne dodirne bradu. Kod tih 7 ponavljanja biceps ne radi uopće ili radi minimalno. Zadnjih 7 ponavljanja se izvodi od opružene ruke pa sve dok štanga ne dotakne bradu. Kod tih zadnjih 7 ponavljanja jasno možemo zaključiti da biceps nije opterećen u cijelom dijelu pokreta već samo u prvoj polovici.
        Iz toga možemo zaključiti da 21's nije dobra vježba za treniranje bicepsa.
        Imati Ninu na forumu je skoro kao da imamo VJ. Odlično objašnjeno.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • Re: Biceps trening

          Originally posted by baksuz
          Da, dakle idealan je samo 1. dio 21s, taj do pravog kuta...
          hvala Nino
          Dobar je, ali nije idealan.
          Idealan bi bio kad bi u pokret bilo uključeno i uvrtanje podlaktice. Šipka nam to onemogućava pa bi se trebali poslužiti bućicama. Bućice su idealne za vježbanje bicepsa, ne šipka.
          Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
          Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

          Comment


          • Re: Biceps trening

            Za bicepse je tovoljno 2, za tricepse može 2-3. O kakvim "kutevima" pričaš? Biceps ima svoje dvije finkcije u našem tijelu, a to su; pregibanje i uvrtanje podlaktice (supinacija), pa ih tako i treba doživljavati, i, najbitnije: i trenirati!.
            pa recimo radiš dvoručni pregib sa šipkom i radi ti, ovisno o hvatu, unutarnji ili vanjski dio mišića. hammer pregib ti najviše pogađa vanjski dio (onaj posebni mišić između tricepsa i bicepsa) dok koncentracijski pregib pogađa sam vrh bicepsa.

            Vježba 21's se radi tako da se prvih 7 ponavljanja izvodi od opružene ruke do negdje pravog kuta i to je dobra stimulacija bicepsa ukoliko dlanovi kroz cijeli pokret gledaju u strop
            slično kao i propovjedački pregib na scottovoj klupi. ja dižem bučicu samo do trena gdje mi je podlaktica paralelna sa podom i onda opet polako supštam dolje. kad digneš do brade, ruka ti se odmara i nema takvog efekta. i to sam objašnjavao likovima u gym-u, ali nitko te ne doživljava.

            Comment


            • Re: Biceps trening

              Nino, mislis da sam u krivu u vezi s mrtvim i čučnjem

              Comment


              • Re: Biceps trening

                @SKUMS-slično kao i propovjedački pregib na scottovoj klupi. ja dižem bučicu samo do trena gdje mi je podlaktica paralelna sa podom i onda opet polako supštam dolje. kad digneš do brade, ruka ti se odmara i nema takvog efekta. i to sam objašnjavao likovima u gym-u, ali nitko te ne doživljava.[/quote]
                TOCNO,i ja tako radim al puno ljudi te gleda u cudu,VJ je davnih dana ojasnjavao tako na f-teretana,i od kad sam poceo tako tadit tj do kuta od 90% i spustanje najmanje 3 puta sporije od dizanja,konacno sam poceo imat upale bicepsa nakon par godina,a i pocea je rast konacno,inace to mi je po snazi najjaca misicna grupa,a izgledom najslabija...
                mogu,hoču i želim!!!

                Comment


                • Re: Biceps trening

                  Originally posted by Skums
                  pa recimo radiš dvoručni pregib sa šipkom i radi ti, ovisno o hvatu, unutarnji ili vanjski dio mišića. hammer pregib ti najviše pogađa vanjski dio (onaj posebni mišić između tricepsa i bicepsa) dok koncentracijski pregib pogađa sam vrh bicepsa.
                  Koncentracijski pregib bućicom (uz uvrtanje, naravno) pogađa biceps "od glave do pete". Vrh bicepsa, koji se dobije takvim načinom treniranja bicepsa, rezultat je treniranja bicepsa na onaj način za koji on i jest namijenjen.

                  Originally posted by Skums
                  slično kao i propovjedački pregib na scottovoj klupi. ja dižem bučicu samo do trena gdje mi je podlaktica paralelna sa podom i onda opet polako supštam dolje. kad digneš do brade, ruka ti se odmara i nema takvog efekta.
                  Bućicu treba dizati, i istovremeno uvrtati prema van, do otprilike pravog kuta između podlaktice i nadlaktice. Dakle, tvoj način treniranja na scottovoj klupi bi bio ispravan, samo ako je klupa točno okomita sa podom.
                  Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                  Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                  Comment


                  • Re: Biceps trening

                    Originally posted by mrav
                    Nino, mislis da sam u krivu u vezi s mrtvim i čučnjem
                    Možeš li mi objasniti mehanizam rasta bicepsa kod vježbi u kojima on uopće ne sudjeluje?
                    Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                    Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                    Comment


                    • Re: Biceps trening

                      Ova tematika se već reciklira po stoti put(kao i većina tema u zadnje vrijeme), dobro je imat stav, ali isto neke stvari treba prihvatit kao činjenice(npr. funkcija bicepsa) i na kraju zaključeno sistematizirat, jer nakon svih detaljnih i argumentiranih objašnjenja opet će se za dva dana otvorit nova tema slične tematike. Ne vidim svrhu postojanja 100 tema za jednu stvar npr. biceps

                      Comment


                      • Re: Biceps trening

                        Originally posted by Mersault
                        Ova tematika se već reciklira po stoti put(kao i većina tema u zadnje vrijeme), dobro je imat stav, ali isto neke stvari treba prihvatit kao činjenice(npr. funkcija bicepsa) i na kraju zaključeno sistematizirat, jer nakon svih detaljnih i argumentiranih objašnjenja opet će se za dva dana otvorit nova tema slične tematike. Ne vidim svrhu postojanja 100 tema za jednu stvar npr. biceps
                        slazem se, tema je vec odavno i vise nego jasna zahvaljujuci nini
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • Re: Biceps trening

                          Originally posted by Nin0
                          Originally posted by mrav
                          Nino, mislis da sam u krivu u vezi s mrtvim i čučnjem
                          Možeš li mi objasniti mehanizam rasta bicepsa kod vježbi u kojima on uopće ne sudjeluje?

                          nisam mislio da ce biceps rast sa vježbom čučnja i mrtvog nego da ce te vježbe imat nuspojave koje idu u korist ruku, a pri tom ubacit i trening za biceps koji ce dobro reagirat s njima

                          Comment


                          • Re: Biceps trening

                            pa čučnjevi su odlični sami po sebi jer potiču lučenje testosterona više nego bilo koja druga viježba. ok, i deadlift je tu negdje. ali ruke isto tako moraš raditi jednako intenzivno kao i ostale skupine.

                            Comment


                            • Re: Biceps trening

                              Originally posted by Skums
                              pa čučnjevi su odlični sami po sebi jer potiču lučenje testosterona više nego bilo koja druga viježba. ok, i deadlift je tu negdje. ali ruke isto tako moraš raditi jednako intenzivno kao i ostale skupine.
                              Nitko ne tvrdi da se ruke ne trebaju raditi intenzivno, ali općenito je mišić čim bolje pogoditi sa što manje radnih serija radi oporavka. Pogotovo to vrijedi za manje mišiče.To kaj ti odradiš biceps sa 9 serija, ne znači da si ga odradio bolje od onoga koji je napravio otkaz u 5 radnih serija.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment


                              • Re: Biceps trening

                                Originally posted by Skums
                                pa čučnjevi su odlični sami po sebi jer potiču lučenje testosterona više nego bilo koja druga viježba. ok, i deadlift je tu negdje. ali ruke isto tako moraš raditi jednako intenzivno kao i ostale skupine.

                                ja sam protivnik jedino toga, kad netko kaže da je bolje trenirat cjeli trening sa nekim pregibima i izolacijama za ruke, kad je isplativije i bolje napravit potiske za gornji dio tijela i varijacije mrtvog i čučnja te veslanja, a ne se cjeli trening zezat s bučicom u ruci

                                Comment

                                Working...
                                X