Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vege - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Vege - slike

    Hvala Patrick i Soner!
    Pa dobro, od sad radim military press svaki trening ramena. Vi mislite na stojeći military? Ja samo takav radim, nekako mi super osećaj, kao da sam stvarno neki "dizač tegova" Ili da sednem? Ispred glave ili iza glave? Meni ne smeta ni kad radim iza, imam flekisbilnost ramena, ali čuo sam da je opasno, pa radim samo ispred glave. Ali kao što rekoh, najviše volim klasičan military press stojeći i ispred glave...
    Super savet za predzamor, poslušao sam već Patricka jednom da radim predzamor razvlačenje pre potiska i benča i čini mi se da se stvari poboljšavaju od tada. A vidite nisam razmišljao da istu tehniku primenim na rame, a što da ne... Pa jel radite vi taj predzamor za sve grupe mišića?
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • Re: Vege - slike

      Originally posted by vege
      Hvala Patrick i Soner!
      Pa dobro, od sad radim military press svaki trening ramena. Vi mislite na stojeći military? Ja samo takav radim, nekako mi super osećaj, kao da sam stvarno neki "dizač tegova" Ili da sednem? Ispred glave ili iza glave? Meni ne smeta ni kad radim iza, imam flekisbilnost ramena, ali čuo sam da je opasno, pa radim samo ispred glave. Ali kao što rekoh, najviše volim klasičan military press stojeći i ispred glave...
      Super savet za predzamor, poslušao sam već Patricka jednom da radim predzamor razvlačenje pre potiska i benča i čini mi se da se stvari poboljšavaju od tada. A vidite nisam razmišljao da istu tehniku primenim na rame, a što da ne... Pa jel radite vi taj predzamor za sve grupe mišića?
      Pod millitary press se podrazumijeva samo verzija u kojoj ti je forma izvođenja striktna, znači bez leg drivea, šipku dižeš u stojećem položaju ispred glave i spuštaš ispred glave. Sve ostalo su razne varijacije na tu vježbu i imaju svoje nazive, push press, push jerk, behind the neck press, seated dumbbell press, seated barbell press, arnold press, etc.

      Sve verzije su super i radi onu koja ti najbolje odgovara i s kojom najbolje pogađaš ono što želiš pogodit. Radi iza glave ako ti najbolje odgovara i ako ti tvoja fleksibilnost to dozvoljava. Meni je npr. ova verzija odlična i super mi pogodi lateralnu glavu ramena i kompletan upper back
      http://www.exrx.net/WeightExercises/Oly ... dNeck.html

      Što se tiče prezamora, već neko vrijeme se koncentriram samo na osnovne liftove i izolacije stvarno rijetko koristim, trenutno mi je snaga i napredak u snazi najbitniji pa ne radim metodu predzamora, ali prije dok sam imao problema s aktivacijom pektoralisa sam često znao ubacit pokoju seriju flyeva prije potiska itd. Ok ti je to i s vremenom ćeš na taj način postić odličan mind-muscle pa ti kasnije neće bit ni potrebna ta metoda. Evo sad npr. pogodim prsa sa 5 serija običnog benč presa, prije mi je to bio SF
      Chill bro

      Comment


      • Re: Vege - slike

        @Soner
        Hvala za savete! Ovaj military što si ga postovao izgleda *****o, ovako sa tim radom nogu i rukama iza, izgleda pomalo i opasno, nadam se da neću nekog da zavalim tegom iza sebe. Ali, probaću! Meni su do sad noge bile nepomične, kao ukopane, možda malo cimnem u kolenima, ali ne ovoliko. To je izgleda fora da digneš više, a time i opteretiš više mišić, pa bolje i raste... Probaću u svakom slučaju
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • Re: Vege - slike

          Originally posted by vege
          @Soner
          Hvala za savete! Ovaj military što si ga postovao izgleda j....., ovako sa tim radom nogu i rukama iza, izgleda pomalo i opasno, nadam se da neću nekog da zavalim tegom iza sebe. Ali, probaću! Meni su do sad noge bile nepomične, kao ukopane, možda malo cimnem u kolenima, ali ne ovoliko. To je izgleda fora da digneš više, a time i opteretiš više mišić, pa bolje i raste... Probaću u svakom slučaju
          Evo ja sam isto tek nedavno počeo radit ovu verziju overhead pressa i stvarno super radi. Ja sam na početku radio 10+ ponavljanja po seriji dok nisam malo usvojio tehniku
          Nemaš se čega bojati, staneš u poziciju za čučanj i samo izbaciš gore, nema šanse da se prevrneš nazad
          Chill bro

          Comment


          • Re: Vege - slike

            evo jedna leđa u fazonu hardstyle91 wannabe
            vežbam pozing dok u međuvremenu ne porastem
            zanima me da li kod ove poze treba da se na kraju malo pogrbim, odnosno povijem ramena ka unutra, ili da se baš trudim da skroz ispravim leđa... kako je pravilno? Ovde sam nešto između napravio...
            ignorišite moju malu skoliozu, tu nemam mogućnosti ništa da promenim
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • Re: Vege - slike

              lijepa građa
              ali treba popunit taj rameni pojas.
              ne repam o politici možda bi trebo,
              politika je mala ljadro još je nisam jebo

              Comment


              • Re: Vege - slike

                Originally posted by Mir7a
                lijepa građa
                ali treba popunit taj rameni pojas.
                treba, treba! slažem se! evo popunjavamo, hehehehe...
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • Re: Vege - slike

                  Ako će moj muškarac izgledati tako blizu 40-e.... !!!

                  Ima za "popunit", ali čini mi se sve bolje i bolje, vege, ide to tebi

                  "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                  Comment


                  • Re: Vege - slike

                    Originally posted by vea
                    Ako će moj muškarac izgledati tako blizu 40-e.... !!!

                    Ima za "popunit", ali čini mi se sve bolje i bolje, vege, ide to tebi
                    eee, hvala ti mnogo! moj prvi komentar od strane lepšeg pola
                    pa čuj, ja sam zadovoljan, s obzirom da treniram manje od godinu dana, a ne pijem čak ni vege proteine (možda ih nabavim uskoro) a i nisam više u jeku puberteta sa neograničenim količinam testosterona
                    ali, polako, ja sam uvek bio "tiha voda breg roni", što se kaže
                    ne izostajem sa časova, vredno radim i dobar sam đak
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • Re: Vege - slike

                      Originally posted by vege
                      evo jedna leđa u fazonu hardstyle91 wannabe

                      Vege odlicno je to, jako lijepi detalji
                      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                      Comment


                      • Re: Vege - slike

                        Originally posted by hardstyle91
                        Originally posted by vege
                        evo jedna leđa u fazonu hardstyle91 wannabe

                        Vege odlicno je to, jako lijepi detalji
                        hehehe, leđni idolu moj, hvala PUNO! biće i od mene ptica letačica za koju godinicu))))
                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • Re: Vege - slike

                          Originally posted by vege
                          Originally posted by hardstyle91
                          Originally posted by vege
                          evo jedna leđa u fazonu hardstyle91 wannabe

                          Vege odlicno je to, jako lijepi detalji
                          hehehe, leđni idolu moj, hvala PUNO! biće i od mene ptica letačica za koju godinicu))))
                          heheheh, ajd da sam i ja nekome idol, lijepo za čuti kolega ...bit će sigurno, dosada si jako puno napravio u malo vremena i još u tim godinama
                          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                          Comment


                          • Re: Vege - slike

                            Vege, kad sam vidio ovu zadnju sliku ostao sam WTF
                            Leđa su stvarno odlična, imaš jako dobru "dubinu" i vidi se da deadliftaš često
                            Stvarno odličan napredak
                            Chill bro

                            Comment


                            • Re: Vege - slike

                              Originally posted by Soner
                              Vege, kad sam vidio ovu zadnju sliku ostao sam WTF
                              Leđa su stvarno odlična, imaš jako dobru "dubinu" i vidi se da deadliftaš često
                              Stvarno odličan napredak
                              e hvala! do pre mesec, možda i malo više, baš sam deadliftao - dvaput nedeljno: prvi put romanian za zadnju ložu i dupe, pa onda klasičan skroz do poda za donji deo leđa i celo telo mislim. Nažalost, povredio sam malo neku tetivu s unutrašnje strane butine, tj preponu, i od tada, već mesec i više, ne mogu da radim ni čučanj, a ni klasičan deadlift. Čekao sam da se povreda zaleči, pa sam danas konačno počeo polako sa rumunskim deadliftom, jer mi on mnogo manje napreže prepone.
                              Ne smem nažalost mnogo da stavljam kilaže, nije da ne mogu da podignem, nego imam od rođenja neke aritmije, pa počne srce baš da mi iskače iz grudi, jednom sam mislio da ču da završim život u teretani. Tako da sad radim i čučanj i deadlift s umerenim težinama, pa malo više ponavljanja. Danas sam radio rumusko sa 90 kg. SUPER JE!!! Volim deadlift, šta ćeš

                              E, a šta tačno mislite kad kažete "dubina" leđa? Mislite koliko su "debeli" mišići, da nisu samo istaknuti i odvojeni, nego i napupčeni, jel to?
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • Re: Vege - slike

                                Originally posted by vege
                                Originally posted by Soner
                                Vege, kad sam vidio ovu zadnju sliku ostao sam WTF
                                Leđa su stvarno odlična, imaš jako dobru "dubinu" i vidi se da deadliftaš često
                                Stvarno odličan napredak
                                e hvala! do pre mesec, možda i malo više, baš sam deadliftao - dvaput nedeljno: prvi put romanian za zadnju ložu i dupe, pa onda klasičan skroz do poda za donji deo leđa i celo telo mislim. Nažalost, povredio sam malo neku tetivu s unutrašnje strane butine, tj preponu, i od tada, već mesec i više, ne mogu da radim ni čučanj, a ni klasičan deadlift. Čekao sam da se povreda zaleči, pa sam danas konačno počeo polako sa rumunskim deadliftom, jer mi on mnogo manje napreže prepone.
                                Ne smem nažalost mnogo da stavljam kilaže, nije da ne mogu da podignem, nego imam od rođenja neke aritmije, pa počne srce baš da mi iskače iz grudi, jednom sam mislio da ču da završim život u teretani. Tako da sad radim i čučanj i deadlift s umerenim težinama, pa malo više ponavljanja. Danas sam radio rumusko sa 90 kg. SUPER JE!!! Volim deadlift, šta ćeš

                                E, a šta tačno mislite kad kažete "dubina" leđa? Mislite koliko su "debeli" mišići, da nisu samo istaknuti i odvojeni, nego i napupčeni, jel to?
                                Za dubinu se misli konkretno na mišiće koji daju leđima dubinu, znači kompletan trapezius, rhomboidi i erektori, mada bi ja tu ubrojio i zadnje rame. Nema neke definicije, jednostavno ako imaš dobro razvijene te mišiće, imaš dobru dubinu leđa
                                Chill bro

                                Comment

                                Working...
                                X