Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Kako da dobijem na masi?

    Sinko ajde malo čitaj:

    http://www.building-body.com/forum/f...i%C4%87nu-masu
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Ljudiii treba mi hitno pomoc :/

      EE ljudi imam jednu molbu za nekog ko je iskusan i zna, pocetnik sam sto se tice vezbi, imam 179, 71kg, i mrsavan sam, onako fudbalske gradje, imam problema sa svojim misicima, definicija mi je super, al misici su mi se previse povukli, nmg nikako da ih "istjeram na povrsinu", poceo sam kuci da vezbam, sklekovi, trbusnjaci, propadanja, cucnjevi bla, bla, al nzm oculi imati efekta od toga, jedan normala nista preterano Konto sam uzet gainer sebi cuo sam od kolege da daje masu. E sad me zanima: Ako budem vezbao kuci normalno! Dali ce se ta masa rasporediti fino po meni il ce mi otici sve u stomak, nedaj boze! I Koliko trebam piti u 3 4 meseca da bi dobio makar 80 kg Hvala unapred, CJENIO BI SVACIJU POMOC, PECETNIK SAM!

      Comment


      • Re: Ljudiii treba mi hitno pomoc :/

        Samo od gainera da dobijes 9 kila trebati ce ti jedno 20 kanti ...šalu na stranu ,trebas povecati obroke a ne racunati koliko ti treba kanti... Gainer moze pomoci ali mislim da je bolji whey ako vec nesto zelis kupiti... Probaj da jedes svakih 4-5 sati max. Jedi kvalitetno.

        Comment


        • Re: Ljudiii treba mi hitno pomoc :/

          Pa znam, al mene zanima dali imam ucinka od gainera uz vezbe i ishranu, jbg jedem 4 puta dnevno I za koje vreme mogu nabaciti kila sebi, to mi je nemoguca misija odavno vec, i dali kucna teretana ima ucinka uz sve to! Inace sam pusac, smeta li puno???

          Comment


          • Re: Ljudiii treba mi hitno pomoc :/

            pušenje smeta jako za dobivanje mase

            Comment


            • Re: Ljudiii treba mi hitno pomoc :/

              zašto.....?

              Comment


              • Re: ja želim masu

                Paaa sad, smeta li il ne smeta, i jel me to koci puno! Imal neko da je pusac ovde a trenira :P Hhvala inace

                Comment


                • Re: Kako da dobijem na masi?

                  Originally posted by BenjamiX View Post
                  Lijep pozdrav svima!
                  Znači, 15 godina, 50 kg, 175cm.
                  Ne treniram ikakav sport već većinu dana provodim za računalom.
                  Prije spavanja napravim nekoliko trbušnjaka te sklekova.
                  Mislim da stvarno imam ubrazni metabolizam pošto jedem samo "junk-food" i mirujem uglavnom, a nikako da dobijem na masi.
                  Imate li kakav savjet kako da u roku od 6 mjeseci dobijem nekih 10 kilograma?
                  Hvala lijepa!
                  od junk fooda nečeš dobit nešto puno više češ dobit od zdrave hrane
                  http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                  Uploaded with ImageShack.us

                  Comment


                  • Re: Kako da dobijem na masi?

                    Evo da se malo pohvalim, uspjela sam dobit čak 4 kile u 2 i pol mjeseca, naravno uz ogroman trud na početku sam doslovno ostajala bbudna do kasno da bi unijela svu tu hranu u sebe,bilo je i mučnina i plača al eto sad je sve super,i kile idu sve brže sad sam 2 kile do cilja,i jako mi se sviđaju rezultati imam osjećaj da sam sva mišić . E sad je moje pitanje šta onda,kako održavati tu težinu,dali samo smanjiti kalorijski unos na onaj koliki mi je TDEE i nastavit trenirat i sve ko do sada? Možda kakav kardio ubacit prije il poslije treninga?

                    Comment


                    • Re: Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

                      Imaš više mogučnosti:

                      1. naći "svoj" kalorijski unos za održavanje forme. Ovo može biti vrlo složena radnja, i dosta iskusan treba biti. Ponekad samo unos TDEE-a nije dovoljan. Treba naći dobar omjer UH:P:M
                      2.povećavati aktivnosti malo po malo ,a jelovnik ostaviti isto. Napominjem i ovo je vrlo teško. S vremenom ćeš skužiti kako,šta

                      Comment


                      • Re: Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

                        Originally posted by ajacoub View Post
                        ti trebas lijepo sada kao iz samog pocetka. Prvo svladaj sistem vjezbi, ne znam kako vjezbas, da li pazis na prtavilno disanje, pravilan rad s tezinama. Prehrana, prehrana jer ako ne sredis prehranu i sustavno ne jedes tesko da ces ista napraviti.

                        Uzmi po dvije osnovne vjezbe po misicnoj grupi, mozes i tri, 8 ponavljanja, 4 serije, pazi na one odmore izmedju serija i ponavljanja.

                        Recimo uzmi za prsa bench ravni i kosi, mozes ubaciti i razvlacenje bucicama kao trecu vjezbu, ima tu kombinacija, ali ne pretjeruj. Drzi se tih osniva one su najbitnije da pocnes ubacivati masu. Jedi svaka 2 do 3 sata, ubacuj ne bilo sto, nego kvalitetnu hranu (proteini - ugljikohidrati) i nemoj zaboraviti na vitamine/minerale (neki dobar pripravak). Vode, vode to isto pazi da uzimas dovoljno.

                        Evo ti jedan meni za efektivno dobivanje misicne mase zahvaljujuci kojoj sam i sam imao odlican uspjeh, uz samo nadodan proteinski suplement, a izgradio kvalitetnu mišičnu masu:


                        ZAJUTRAK:
                        6 jaja na bilo koji način
                        1 integralno pecivo s medom
                        1/2 l mlijeka

                        (Bilo je situacija da moram na faks pa bi ubacio u mixer 1/2 l mlijeka s bananom, medom, orasima i wheyom)

                        MEĐUOBROK:
                        1 - 2 kom. svježeg voća


                        RUČAK:
                        250 g biojelog mesa (perad, bijela riba ili kunic)
                        200 g krumpira s povrcem - kuhano
                        1/2 l mlijeka


                        MEĐUOBROK:
                        1-2 kom svježeg voća


                        VEČERA:
                        200 g crvenog mesa (teletina, konjetina, divljač, hobotnica, školjke)
                        150 g riže
                        zdjela salate
                        1/2 l fermentiranog mliječnog (jogurt, kiselo mlijeko, kefir...)

                        PRED SPAVANJE

                        Whey


                        Mozes ubacivati i druge namirnice, ja sam stosta kombinirao, ali bilo je uglavnom uz svježi sir, poneke dane i polumasnog sira zbog puno bjelnacevina (iako i masti)

                        Ja sam pazio na režim ishrane, radio sam i aerobne u anaerobne vježbe da se ne primi sala, ali kad si na masi uobicajeno je dobiti nesto od sala, jer je to tako, no onda prelatzis u period ddefinicije, pa kroz nekoliko mjeseci sagoris masnoce i izdefiniras tijelo do novog ciklusa mase za novih nekoliko cm mišića

                        Konzumirao sam puno vode, tako da sam do 1,5 vode po treningu trusio, a obavezno ne zaboravi na vaznost vitamina i minerala (posebice B kompleks). Ne znam kako drugi ali neka to to bude vazan dodatak
                        Vrlo dobri savjeti, potpis!
                        https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                        http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                        Comment


                        • Re: Ljudiii treba mi hitno pomoc :/

                          Originally posted by fricric1974 View Post
                          pušenje smeta jako za dobivanje mase
                          Meni ne smeta, ni najmanje

                          Comment


                          • Re: Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

                            nije istina da smeta.ja sam napredovao i kao pušač.ako šta smeta,onda je to alkohol.

                            Comment


                            • Re: Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

                              onda po toj fori ne smeta ni alkohol,mozes i s njim dobit na masi,mozes i s pusenjem,al pitanje je koliko koce tu masu,kladim se da ne pusis da bi dobio jos koju kilicu gore

                              Comment


                              • Re: Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

                                alkohol smeta prirodnoj izgradnji testosterona(anabolizam) cak i do 48h poslje posljednjeg pica. sad popio ti pivo ili se nalio nije isto ali alkohol i BB neidu skupa...

                                sto se tice duhana neke studije pokazuju da je poguban koliko i alkohol,a sad vi kako hocete...logicno zakljucite da ljudi koju prestanu pusit vecinom dobiju nekoliko kila. i to ne jer se prebace na grickalice vec je tako. moj tata cjeli zivot jede jednako i nakon 33god je presto pusit i dobio 10tak kila...

                                osobno znam decka koji koristi Snos i raste...a kad je presto narasto je jos vise...a duhan i snos nisu isto...od volje vam
                                Pocivao u miru Bozjem

                                22.12.1984 - 20.12.2012

                                __________________________________________________ ___________________________

                                mentor: Sasa Draskovic

                                Comment

                                Working...
                                X