Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: ja želim masu

    Evo mene opet,od kad sam zadnji put pisala dobila sam čak 1 kilu (nisam zadovoljna napretkom,al bolje nego ništa),ali mislim da jo š uvijek nešto krivo radim da to ide sve tako sporo malo sam promijenila prehranu pa recite dal valja:

    08:30 70g zobenih,2 žlice meda + 3 dcl mlijeka
    10:00 jabuka + voćni jogurt
    12:00 1 mjerica(50g) mass gainera (Power mass 50:50 P:U)
    trening 45 min
    13:00 isto kao u 12
    14:00 120g puretine povrće+salata +50g kruha i otprilike žlica ulja
    16:00 10g badema+2 jabuke
    17:30 jogurt s žličicom meda i 10g zobenih
    20:00 tuna 150g+50g kruha+salata+200g posnog

    Dali tu ima dovoljno P,M,U i sveukupno kalorija za porast mase?
    Dali bi trebala uzimat više mass gainera?
    Također pijem i probavne enzime.Koliki napredak uopće da očekujem mjesečno sa ovim režimom.
    Sigurno sam dosadna,al kad napredak ide ovako nikako trebam se stalno nečim motivirat

    Comment


    • Re: ja želim masu

      prvi obrok nije dobar nema proteina,umjesto mlijeka ubaci whey i stavi 100 grama zobenih,jabuka i vocni jogurt isto ne valja,tu bi bilo najbolje da stavis obrok isti kao u 14 00.,ostalo sve debelo podeblaj i bilo bi ok...
      slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

      Comment


      • Re: ja želim masu

        10g zobenih...pa to je ko i ništa....

        Comment


        • Re: ja želim masu

          Za 10g zobenih se ne isplati trositi vodu
          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

          Comment


          • Re: ja želim masu

            Ma nije mi to neki obrok stavim tek tolko koliko stane u jogurt i meda,desertić

            Comment


            • Re: ja želim masu

              bez previše kompliciranja.. sve što pojedeš u toku dana zapiši kalorijsku vrijednost i zbrojiš to sve i onda si izračunaš koliko dnevno potrošiš kalorija..(par dana samo da vidiš otprilike) ako je deficit manji nego potrošeno..nije dobro ako je veči onda će bit mase
              Originally posted by darios
              pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

              Comment


              • Re: ja želim masu

                Originally posted by Trace_4 View Post
                ako je deficit manji nego potrošeno..nije dobro ako je veči onda će bit mase
                Kako deficit može biti veći?

                Deficit= TDEE - kcal
                Suficit= TDEE + kcal

                Comment


                • Re: ja želim masu

                  Doručak : 120 g zobenih sa mlijekom+15 g wheya+zeleni čaj
                  Mo: 2 cijela jajeta + šnita raženog kruha
                  Ručak: 150 prsa po mogućnosti pileća ili pureća , ako nema jednostavno jedem i druge pileće dijelove , neko povrće + 2 šnite raženog
                  Mo : tuna u konzervi + 2 šnite raženog
                  PreWM : 120 g UH ( čitaj ugljikohidrata )
                  PWM : 30 g whey+ 50-60 g dekstroze
                  Večera : meso zavisi koje nemam ni ja baš neki veliki izbor po mogućnosti piletina tj. prsica zbog treninga
                  Zadnji obrok : 150 g posnog i šaka nečega oraha ili lješnjaka
                  Visok sam 180 cm težak 71 kg što mislite ?

                  Comment


                  • Re: ja želim masu

                    Originally posted by bilder18 View Post
                    Kako deficit može biti veći?

                    Deficit= TDEE - kcal
                    Suficit= TDEE + kcal
                    mislio sam na opčenit pojam.. al baš ako hočeš treba vodit računa da bude u kalorijskom suficitu
                    Originally posted by darios
                    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                    Comment


                    • Re: ja želim masu

                      Originally posted by Zvonimir Brle View Post
                      Doručak : 120 g zobenih sa mlijekom+15 g wheya+zeleni čaj
                      Mo: 2 cijela jajeta + šnita raženog kruha
                      Ručak: 150 prsa po mogućnosti pileća ili pureća , ako nema jednostavno jedem i druge pileće dijelove , neko povrće + 2 šnite raženog
                      Mo : tuna u konzervi + 2 šnite raženog
                      PreWM : 120 g UH ( čitaj ugljikohidrata )
                      PWM : 30 g whey+ 50-60 g dekstroze
                      Večera : meso zavisi koje nemam ni ja baš neki veliki izbor po mogućnosti piletina tj. prsica zbog treninga
                      Zadnji obrok : 150 g posnog i šaka nečega oraha ili lješnjaka
                      Visok sam 180 cm težak 71 kg što mislite ?
                      1. zašto ne cijela mjerica wheya?
                      2.ubaci jos bar 2 jaja i podebljaj taj kruh nisi curica
                      3.još malo mesa,ubaci i kruha još slobodno neš umrijet
                      4.aj aj može proć
                      5.PREW+PWM ok je to
                      6.P+UH neka bude obrok
                      7.ok


                      Ovo je onako na brzinu ,sad ti to izbrusi malo i presloži

                      Comment


                      • Re: ja želim masu

                        Originally posted by Zvonimir Brle View Post
                        Doručak : 120 g zobenih sa mlijekom+15 g wheya+zeleni čaj
                        Mo: 2 cijela jajeta + šnita raženog kruha
                        Ručak: 150 prsa po mogućnosti pileća ili pureća , ako nema jednostavno jedem i druge pileće dijelove , neko povrće + 2 šnite raženog
                        Mo : tuna u konzervi + 2 šnite raženog
                        PreWM : 120 g UH ( čitaj ugljikohidrata )
                        PWM : 30 g whey+ 50-60 g dekstroze
                        Večera : meso zavisi koje nemam ni ja baš neki veliki izbor po mogućnosti piletina tj. prsica zbog treninga
                        Zadnji obrok : 150 g posnog i šaka nečega oraha ili lješnjaka
                        Visok sam 180 cm težak 71 kg što mislite ?
                        Ubaci voce, ja jedem 2 jabuke, 1 bananu i 1 narancu ujutro. 5 jaja za dorucak i jos 2 tokom dana.
                        Cijelo pakiranje (500g) posnog sira dnevno, 200g tokom dana i 300g pred spavanje.
                        Nemam bas ambicija racunati kalorije iz tvoje prehrane, savjetujem tebi da to napravis i unos kalorija reguliraj prema rezultatima (TDEE) TOTAL DAILY ENERGY EXPENDITURE.

                        http://www.bmi-calculator.net/bmr-calculator/
                        http://www.bestdallaspersonaltrainer...alculator.html

                        500 kalorija viska dnevno, odnosno 3500 kalorija tjedno i dobiva se 0,5kg na tezini.

                        Moj TDEE iznosi 2900 kalorija, trenutni dnevni unos kalorija iznosi 3400 kalorija. Mjesecno dobijem 2kg.
                        Nisam fanatik u brojanju kalorija, treba to napraviti jednom i onda se otprilike moze sve znati ubuduce..
                        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                        ----------------------------------------------------------------
                        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                        Comment


                        • Re: ja želim masu

                          I da..***** je dobro ovaj zadnji...daj rokaj više tog sira

                          Comment


                          • Re: ja želim masu

                            A voće nisam sad ubacio jedem ga i ja naravno , šta se tiče wheya štedim ga :P za poslje treninga , a za doručak si uzmem onda jaja
                            ove godine idem i na more i maturalac pa štedim pare tako što se suplementacije tiče samo whey i dekstroza, a i malo hrana šteka, trudi m se da ona ipak ne šteka

                            Comment


                            • Re: ja želim masu

                              http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

                              imas ovdje takoder ako ti jelakse na hrvatskom. aronmax je u pravu. jednom si izracunaj to na papir i poslje ce to sve bit u glavi znati ces.
                              Pocivao u miru Bozjem

                              22.12.1984 - 20.12.2012

                              __________________________________________________ ___________________________

                              mentor: Sasa Draskovic

                              Comment


                              • Kako da dobijem na masi?

                                Lijep pozdrav svima!
                                Znači, 15 godina, 50 kg, 175cm.
                                Ne treniram ikakav sport već većinu dana provodim za računalom.
                                Prije spavanja napravim nekoliko trbušnjaka te sklekova.
                                Mislim da stvarno imam ubrazni metabolizam pošto jedem samo "junk-food" i mirujem uglavnom, a nikako da dobijem na masi.
                                Imate li kakav savjet kako da u roku od 6 mjeseci dobijem nekih 10 kilograma?
                                Hvala lijepa!

                                Comment

                                Working...
                                X