Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ja želim masu, a uvijek mi je rezultat definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: ja želim masu

    ma samo ti nabij masu i javljaj napredak. Ima puno puno vise na tu temu, a na portalu imas puno odlicnih savjeta o prehrani u sustavima treninga.

    Evo ja sam bas skinuo BB enciklopediju od Arnolda, stavit cu link na torrent u sekciji video filmovi, slike... pa ti toplo preporucujem da ju procitas. Idelano za tebe

    u stvari evo i ovdje linka

    http://torrentscan.com/#!/search/Arn...ngine/btjunkie

    To ti je fundamentalno vrelo BB-a i odlicno objasnjena cijela metodologija BB-a iz Arnijevog aspekta
    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

    Comment


    • #32
      Re: ja želim masu

      nemoj se uvridit al 4 godine i biceps samo 36,5 cm?

      ja san trenira 3 miseca i ne treniran već ima 2 miseca i takav mi je sličan omjer
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #33
        Re: ja želim masu

        pa covjek je naveo da ima problem sto nikako ne moze doci do mase, pa eto nadajmo se da ce uspjeti poticajima s nase strane. Stoga podrzimo ga i neka uspije
        Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

        Comment


        • #34
          Re: ja želim masu

          Originally posted by ibro10 View Post
          -al samo mi nije jasno da treniras 4 godine i da neznas ono osnovno??tj. da do sada nisi naucio??i da jedes SVE sta ti padne pod ruku??
          To i mene fascinira
          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
          ----------------------------------------------------------------
          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

          Comment


          • #35
            Re: ja želim masu

            Originally posted by darios View Post
            neznam puno zato sto meni od pocetka nije niko pomagao i nikad nisam isao u teretanu vjezbam kod kuce od 7 razreda i nije mi imao ko objasniti ista sve ove vjezbe koje redim i dane odmora sam sam sastavio prvi odgovor na neko pitanje vezano uz bodybuilding sam dobio kad sam se uclanio na forum koji sam također sam našao tako da sam praktički kroz godine proučavao svoje mišiče i gledao reakcije na određene vježbe i slozio sam si program a nisam ni gledao koje su to osnovne i izolacijske vježbe
            Slicno je bilo i kod mene, dosao sam kao potpuni amater, nista nisam znao, ali imao sam volju !!
            Poceo sam s 50kg prije 2 ipol godine, sada imam 73,5kg, ali tek prije 2 mjeseca poceo sam maksimalno ozbiljno raditi na sebi kad su u pitanju treninzi, hrana i suplementi.
            Inace samo u periodu od zadnjih 60 dana nabacio sam 3 kg... 70,5kg ---> 73,5kg
            Prehrana me promijenila. Ukoliko zelis mogu ti napisati kako se hranim.

            Originally posted by ajacoub View Post
            ti trebas lijepo sada kao iz samog pocetka. Prvo svladaj sistem vjezbi, ne znam kako vjezbas, da li pazis na prtavilno disanje, pravilan rad s tezinama. Prehrana, prehrana jer ako ne sredis prehranu i sustavno ne jedes tesko da ces ista napraviti.

            Uzmi po dvije osnovne vjezbe po misicnoj grupi, mozes i tri, 8 ponavljanja, 4 serije, pazi na one odmore izmedju serija i ponavljanja.

            Recimo uzmi za prsa bench ravni i kosi, mozes ubaciti i razvlacenje bucicama kao trecu vjezbu, ima tu kombinacija, ali ne pretjeruj. Drzi se tih osniva one su najbitnije da pocnes ubacivati masu. Jedi svaka 2 do 3 sata, ubacuj ne bilo sto, nego kvalitetnu hranu (proteini - ugljikohidrati) i nemoj zaboraviti na vitamine/minerale (neki dobar pripravak). Vode, vode to isto pazi da uzimas dovoljno.

            Evo ti jedan meni za efektivno dobivanje misicne mase zahvaljujuci kojoj sam i sam imao odlican uspjeh, uz samo nadodan proteinski suplement, a izgradio kvalitetnu mišičnu masu:


            ZAJUTRAK:
            6 jaja na bilo koji način
            1 integralno pecivo s medom
            1/2 l mlijeka

            (Bilo je situacija da moram na faks pa bi ubacio u mixer 1/2 l mlijeka s bananom, medom, orasima i wheyom)

            MEĐUOBROK:
            1 - 2 kom. svježeg voća


            RUČAK:
            250 g biojelog mesa (perad, bijela riba ili kunic)
            200 g krumpira s povrcem - kuhano
            1/2 l mlijeka


            MEĐUOBROK:
            1-2 kom svježeg voća


            VEČERA:
            200 g crvenog mesa (teletina, konjetina, divljač, hobotnica, školjke)
            150 g riže
            zdjela salate
            1/2 l fermentiranog mliječnog (jogurt, kiselo mlijeko, kefir...)

            PRED SPAVANJE

            Whey


            Mozes ubacivati i druge namirnice, ja sam stosta kombinirao, ali bilo je uglavnom uz svježi sir, poneke dane i polumasnog sira zbog puno bjelnacevina (iako i masti)

            Ja sam pazio na režim ishrane, radio sam i aerobne u anaerobne vježbe da se ne primi sala, ali kad si na masi uobicajeno je dobiti nesto od sala, jer je to tako, no onda prelatzis u period ddefinicije, pa kroz nekoliko mjeseci sagoris masnoce i izdefiniras tijelo do novog ciklusa mase za novih nekoliko cm mišića

            Konzumirao sam puno vode, tako da sam do 1,5 vode po treningu trusio, a obavezno ne zaboravi na vaznost vitamina i minerala (posebice B kompleks). Ne znam kako drugi ali neka to to bude vazan dodatak
            Takodjer konzumiram 1litru mlijeka svaki dan. 4 jaja dnevno ili vise. Cijeli post je odlican !!!!
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #36
              Re: ja želim masu

              Originally posted by ibro10 View Post
              -obrok nije -naranca,jabuka,banana!
              Kako kome
              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
              ----------------------------------------------------------------
              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

              Comment


              • #37
                Re: ja želim masu

                Originally posted by ajacoub View Post
                ma samo ti nabij masu i javljaj napredak. Ima puno puno vise na tu temu, a na portalu imas puno odlicnih savjeta o prehrani u sustavima treninga.

                Evo ja sam bas skinuo BB enciklopediju od Arnolda, stavit cu link na torrent u sekciji video filmovi, slike... pa ti toplo preporucujem da ju procitas. Idelano za tebe

                u stvari evo i ovdje linka

                http://torrentscan.com/#!/search/Arn...ngine/btjunkie

                To ti je fundamentalno vrelo BB-a i odlicno objasnjena cijela metodologija BB-a iz Arnijevog aspekta
                hvala stari ti si mi bas puno pomogo
                http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                Uploaded with ImageShack.us

                Comment


                • #38
                  Re: ja želim masu

                  Originally posted by Premium.Better View Post
                  Kako kome
                  aj ako zelis i ti mi napiši svoju prehranu
                  http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                  Uploaded with ImageShack.us

                  Comment


                  • #39
                    Re: ja želim masu

                    zar je stvarno tako malo 36 cm u bicepsima a njima baš posvečujem najviše pažnje i sa njima uvjek treniram do otkaza i sam mislim da bi po ostalim mišičima trebali biti veči al neče rast i neče probam im dat odmor tjedan dana da krenem ispočetka i krenem ispočetka laganim tempom i samo mi se počnu smanjivat a kad vježbam do otkaza stanu točno na određenoj granici i više ne rastu nema logike?
                    http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                    Uploaded with ImageShack.us

                    Comment


                    • #40
                      Re: ja želim masu

                      Originally posted by darios View Post
                      zar je stvarno tako malo 36 cm u bicepsima a njima baš posvečujem najviše pažnje i sa njima uvjek treniram do otkaza i sam mislim da bi po ostalim mišičima trebali biti veči al neče rast i neče probam im dat odmor tjedan dana da krenem ispočetka i krenem ispočetka laganim tempom i samo mi se počnu smanjivat a kad vježbam do otkaza stanu točno na određenoj granici i više ne rastu nema logike?
                      a gle 36 cm nije malo,jel ih radis sa sipkom ,bučicom?
                      slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                      Comment


                      • #41
                        Re: ja želim masu

                        Originally posted by darios View Post
                        a što sve spada pod osnovne i izolacijske vježbe
                        dobro ti je rekao ajacoub radi osnovne pokrete
                        slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                        Comment


                        • #42
                          Re: ja želim masu

                          Čitam ovaj forum već jako dugo,i koliko sam uspjela vidit ne postoji takav beznadni slučaj kao ja Prije nekih mjesec dana počela sam ić u teretanu i radim po programu za masu i pijem whey i šećer nakon treninga da bi se pomakla sa svojih 45 kila na 170 cm..Užasno sam mršava i htjela bi dobit barem 5 kila,ali ne uspjeva mi koliko god se trudila i jela puno zdrave hrane,ili pokušala sa nezdravom. Ja bi rekla da održavam svoju mizernu kilažu tako da uz sve zdravo što se preporuča za rast mase ( piletina,sir,tuna,bademi...) moram jest i nezdravo da nebi smršavila( kolače,salame,pizze,sireve masne,čokolina..) E sad imam samo jedno pitanje, kako sam svuda pročitala da je zapravo prehrana najbitnija kod dobivanje mišićne mase, zanima me dali ovo što ja ''griješim'' i ne jedem posni sir i tunu za večeru, nego sireve kruha salame i eventualno nakon toga sira svježeg hoće li to utjecat da nemam zapravo nikakve koristi od teretane?

                          Comment


                          • #43
                            Re: ja želim masu

                            Originally posted by katastrofa View Post
                            Čitam ovaj forum već jako dugo,i koliko sam uspjela vidit ne postoji takav beznadni slučaj kao ja Prije nekih mjesec dana počela sam ić u teretanu i radim po programu za masu i pijem whey i šećer nakon treninga da bi se pomakla sa svojih 45 kila na 170 cm..Užasno sam mršava i htjela bi dobit barem 5 kila,ali ne uspjeva mi koliko god se trudila i jela puno zdrave hrane,ili pokušala sa nezdravom. Ja bi rekla da održavam svoju mizernu kilažu tako da uz sve zdravo što se preporuča za rast mase ( piletina,sir,tuna,bademi...) moram jest i nezdravo da nebi smršavila( kolače,salame,pizze,sireve masne,čokolina..) E sad imam samo jedno pitanje, kako sam svuda pročitala da je zapravo prehrana najbitnija kod dobivanje mišićne mase, zanima me dali ovo što ja ''griješim'' i ne jedem posni sir i tunu za večeru, nego sireve kruha salame i eventualno nakon toga sira svježeg hoće li to utjecat da nemam zapravo nikakve koristi od teretane?
                            Uvijek ima koristi od vježbanja.
                            Moraš imati u svakom obroku animalne proteine, samo od njih možeš izgraditi novu masu. Prouči malo našu prehranu...i ne odustaj.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #44
                              Re: ja želim masu

                              Originally posted by darios View Post
                              zar je stvarno tako malo 36 cm u bicepsima a njima baš posvečujem najviše pažnje i sa njima uvjek treniram do otkaza i sam mislim da bi po ostalim mišičima trebali biti veči al neče rast i neče probam im dat odmor tjedan dana da krenem ispočetka i krenem ispočetka laganim tempom i samo mi se počnu smanjivat a kad vježbam do otkaza stanu točno na određenoj granici i više ne rastu nema logike?
                              probaj prominit vježbe, mišić se navikne na iste vježbe (težine) i onda ne raste više
                              "What the mind believes the body achieves."

                              Comment


                              • #45
                                Re: ja želim masu

                                Ovakko izgleda u prosjeku moj dan:

                                9:00 3 šnite kruha,putra,meda,čaj
                                11:00 200g jogurta,naranča,20-tak badema,šnita kruha i namaza
                                13:00 piletina/teletina oko 100g otprilike,neko povrće,krumpir,il 2 šnite kruha,riža..
                                15:00 jabuka + puding
                                17:00 banana+voćni jogurt
                                18:00 trenin poslije toga whey sa šećerom
                                20:00 čokolino/musle oko 100g + 3 dcl mlijeka
                                22:00 250g svježeg sira

                                Šta da mijenjam,da se napokon udebljam? Opet napominjem da imam samo 45kg na 170 cm

                                Comment

                                Working...
                                X