Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa, Definicija ili Odrzavanje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masa, Definicija ili Odrzavanje?

    Pozdrav,
    Dakle visok sam 172cm i imam 63kg. Otkad idem u teretanu i hranim se zdravo osjecam se predobro Dok svi koje znam ne mogu osjetiti posni sir, zobene pahuljice, tunu u konzervi ja uzivam u tome

    http://i46.tinypic.com/2e1c6jq.jpg
    http://i47.tinypic.com/fp2qsp.jpg

    smrsavio sam 32kilograma i sad neznam dal da idem na masu il da skinem jos ovo sala sto je ostalo ili cak da pokusavam odrzavat ovu tezinu?

    Trening:

    Utorak= Prsa, triceps, trbuh + (LI kardio ujutro na taste 30-ak min)
    Srijeda= Leđa, biceps, trbuh + (LI kardio ujutro na taste 30-ak min)
    petak= Ramena, Noge, Trbuh + (LI kardio ujutro na taste 30-ak min)
    Nedjelja= fullbody + (LI kardio ujutro na taste 30-ak min)

    Ponedjeljkom, Cetvrtkom i Subotom najcesce odradim nekakav kardio (bicikl) 30min.

    Dali tu nesto treba promijeniti?

    Mislio sam ici na masu do 3.mjeseca i onda na definiciju tako da do ljeta napravim nesto sa svojim tijelom

    unosim najmanje 2g/kg P svakodnevno
    koristim whey i glukozu poslije treninga
    trenutno mi je kcal unos negdje oko 2200kcal, a za odrzavanje bi trebao unositi 2600kcal. mislio sam povecati unos negdje na 2700-2750kcal?

    A sad prehrana mislio sam nesto tipa P/UH/M 40:40:20
    u ovu prehranu treba nadodati jos toga:

    primjer prehrane u dane treniranja (u dane ne treniranja, kad radim kardio smanjim UH na cca 100g):
    primjer kad imam sk ujutro i popodne-

    UJUTRO SK uto,sri,pet,ned

    1. Zobene 50g, caj, jabuka 400g, salama od pilecih prsa 100g = 550kcal
    2. Shake od posnog 250g = 175kcal
    3. (prije teretane) Piletina 300g + int. riza 50g/tjestenina 50g = 650kcal
    4. PWM whey + glukoza 30:30g = 250kcal
    5. Tuna = 200kcal
    6. posni250g + orasasti 15g = 310kcal

    =2200kcal CCA! treba 2700kcal

    UH=180UH
    P =190P

    POPODNE SK uto,sri,pet,ned

    1. zobene 100g,caj,jabuka 400g,salama 100g = 750kcal
    2. PWM whey+glukoza 30:30 = 250kcal
    3. Piletina//puretina/riba 200g/200g/400g = 300-500kcal
    4. jaja 200g = 300kcal
    5. tuna = 200kcal
    6. posni 250g +orasasti 15g = 310kcal

    = 2100-2300kcal treba 2700kcal

    UH= 180g
    P = 180g cca


    Slobodno mi ukazite na greske.
    Također se ispricavam na ovako velikom postu
    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

  • #2
    Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

    ubaci ujutro jos 50 gr zobenih 173 kcal,i kupi u lidlu tunu u konzervi ima 150 grama 426 kcal i nek ti to bude 1 obrok i obavezno uz rucak puno povrca i salate,mozes ubaciti jos i koje jaje u ovu prehranu

    Comment


    • #3
      Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

      Da sam na tvom mjestu iso bi na masu
      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

      Comment


      • #4
        Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

        Fali ti puno mesa da bi imao šta definirati.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

          Odradi masu cistu sa minimalno sala, i pocetkom maja se kreni defkat. Jer ti je cilj na ljeto izgledati dobro.

          Comment


          • #6
            Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

            Originally posted by diinnoo View Post
            Odradi masu cistu sa minimalno sala, i pocetkom maja se kreni defkat. Jer ti je cilj na ljeto izgledati dobro.
            Onda radje da krene sa defkom i to zestokom , od 4. mjeseca , jer tesko da ce u 4 tjedna postici zeljeni cilj.
            There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
            - Aldous Huxley

            Comment


            • #7
              Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

              Ok, Hvala onda cu na masu
              treba nesto izmjeniti u prehrani ili?
              I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

              Comment


              • #8
                Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                Originally posted by seage View Post
                jer tesko da ce u 4 tjedna postici zeljeni cilj.
                Kad bi samo znao kakva se cuda mogu napraviti u 4 tjedna. Samo za takvo nesto treba znanja i iskusna ruka koje ce te voditi.

                Comment


                • #9
                  Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                  izbaci te kardio treninge ako ces masu raditi
                  izbaci taj full body trening nedeljom
                  odvoji noge od ramena OBAVEZNO

                  trenutno si samo mrsav,.. a da bi dobio na kvalitetnoj masi, svaka suvisna potrosnja kalorija ce ti samo otezavati sad posao.
                  hrani se kvalitetno, kako se ne bi doeo opet u situaciju da moras skidati 30-ak kila.
                  samim tim sto za izgradnju misicne mase treba biti u suficitu s kalorijama, to automatski i znaci KOLIKO-TOLIKO masnih naslaga, ali se to kontrolisanom ishranom da drzati pod kontrolom, a svakako slijedi i feza definicije onda, gdje ces se rijesiti tih suvisnih slojeva.
                  kad si uspio sam tih 30 kila, onda ces i uz pomoc forumasa i tu defkicu odraditi.

                  sad nemoj naglo povecati kalorije odjednom..nego u naredne 2-3 dizi lagano da bi usao u suficit.
                  tu jutarnju salamu bi ja zamijenio whey proteinom, i kvalitetniji izvor proteina, i puno jeftiniji.

                  hidrate slobodno unosi u svim obroima, a neka ti zadnji obrok s hidratima bude u prvom krutom nakon treninga.

                  i kako si do 300g piletine, i 50g ize dobio 600+ kalorija ???
                  50g rize - 40-ak g hidrata X4 - cca160 kalorija
                  300g piletine - 60-akg proteina (ja zaokruzim uvijek na 20, gram dva vise mi nista ne znace, a pogotovo tebi na ove kolicine) X4 = 240 kalorija ..znaci 400 kalorija.

                  tu piletinu bi ja prije prepolovio na 2 X 150g i pojeo jednom prije i jednom poslije treninga sa kvalitetnim hidratima, i tek onda tuna i ostalo, nema potrebe da ti unosis ogromne kolicine proteina u jendom obroku.
                  unos proteina ti je sasvim dovoljan da napredujes kvalitetno,.. ostatak kalorija vad iz hidrata i masti.
                  i ubaci slobodno jaja u toku dana zbog holesterola.

                  i za kraj, ne provodi dan u teretani..ogranici se na max sat vremena i pici kuci
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • #10
                    Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                    Vendetha puno ti hvala
                    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                      no problemo
                      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                      http://www.staying-fit.net/

                      Comment


                      • #12
                        Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                        Zanima me jos posto sam endomorf dali ima veze ako konzumiram ugljikohidrate ujutro i oko treninga il bi ih samo trebao unositi ujutro i prije ili poslije treninga?

                        koliko bi trebao kg dobivat svaki tjedan a da znam da to nije salo? 0,5kg?
                        ubacio sam sad kad sam ujutro u skoli 200g jaja sa onom tunom i jos 15g orasastih u zadnji obrok je to ok?
                        i mozete mi prema mojim slikama reci otprilike bf? ja bi rekao da je negdje oko 20-25%
                        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                          http://www.fitness.com.hr/blog/Thorn..._svoj_BF_.aspx evo tu imas sve za izmjeriti svoj bf odokativno nije uopce tesko,a koliko ces dobivati tjedno sve ovisi koliko ti je kalorija u suficitu a i to sto dobijes da bi bila cista misicna masa ovisi o tome koliko ti je kvalitetna prehrana.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                            Originally posted by Rijeka87 View Post
                            Zanima me jos posto sam endomorf dali ima veze ako konzumiram ugljikohidrate ujutro i oko treninga il bi ih samo trebao unositi ujutro i prije ili poslije treninga?

                            koliko bi trebao kg dobivat svaki tjedan a da znam da to nije salo? 0,5kg?
                            ubacio sam sad kad sam ujutro u skoli 200g jaja sa onom tunom i jos 15g orasastih u zadnji obrok je to ok?
                            i mozete mi prema mojim slikama reci otprilike bf? ja bi rekao da je negdje oko 20-25%
                            mozes ih ti unositi u 5 dnevnih obroka, al bitna je sama kolicina ugljikohidrata,..recimo da startas sa nekih 200-240, i onda prati.
                            nema tu pravila koliko bi trebao dobiti sedmicno,.. sto sporije se bude kilaza povecavala to bolje, inace ces u kratkom vremenu nagomilati opet sala.
                            neka ti vaga ne bude pokazatelj napretka, nego ogledalo..
                            al uporedo pratis, i vagu, i obime, i stanje u ogledalu..
                            jer dobiti 5kg, ako s poveca samo obim struka je fulan posao..

                            zadnji obrok ne bi lose bilo da ubacis sir.

                            bf nije toliko visok, samo kao sto rekoh, mrsav si,..pa i taj mali visak izgleda drukcije nego sto bi izgledao na nekom sa vecom misicnom masom.
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • #15
                              Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                              zadnji obrok mi je posni sir 250g i 30g orasastih, tako jedem vec dosta vremena samo sto je do sada bilo 15 g orasastih
                              I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                              Comment

                              Working...
                              X