Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa, Definicija ili Odrzavanje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

    Sretan Bozic svima!!!

    Upravo mi sestra donjela jedan manji kolacic u sobu ( velicina ping pong loptice) vec 10 minuta gledam u njega i razmisljam dal da ga pojedem il ne -.-''
    Cak razmisljam da izbacim neki obrok da smanjim kalorijski unos i onda da ga nadoknadim sa tim kolacicem

    Boze, ovo nije normalno
    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

    Comment


    • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

      Pojeo sam ga, nece bit nista od 1 kolacica u p...u materinu -.-
      I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

      Comment


      • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

        ne znam jesi li ozbiljan ali u pravu si nece ti nista biti...
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

          Ozbiljan sam, ako pojedem nesto izvan mojeg plana prehrane za taj dan lud sam. Znam da je to pretjerano al neznam osjecam se lose kad pojedem nesto "izvan". Sad u strahu od sala bi najrađe isao trcat :/
          I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

          Comment


          • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

            Originally posted by Rijeka87 View Post
            Ozbiljan sam, ako pojedem nesto izvan mojeg plana prehrane za taj dan lud sam. Znam da je to pretjerano al neznam osjecam se lose kad pojedem nesto "izvan". Sad u strahu od sala bi najrađe isao trcat :/
            strahujes bez razloga

            http://forum.bodybuilding.com/showth...ighlight=iifym
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

              Hvala na ovome, bi mi mogao malo objasnit znam citat engleski al nisam shvatio najbolje
              I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

              Comment


              • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                Originally posted by Rijeka87 View Post
                Hvala na ovome, bi mi mogao malo objasnit znam citat engleski al nisam shvatio najbolje
                hmm posto ce me predpostavljam mnogi napadati kada napisem sve to(pa treba uci dublje u temu) mislio sam o tome uskoro jednu veliku temu napraviti ali evo ukratko:


                kad ti pojedes taj kolac, ne kaze tebi tijelo: ''joj jarane gotove je sad, KOLAC, pise na internetu da je to lose - salji odma u salo oko stomaka''

                nego se to rastavi na svoje makrose(tj. P UH M) da bi se tijelo time okoristilo, isto ko sto se rastavi piletina/zobene/riza itd.

                eh sad da bi izgradio svoje tijelo, potrebna ti je odredjena kolicina makrosa(to hoces li izgraditi misice ili salo zavisi od makrosa, hoces li dobiti na kilazi ili izgubiti zavisi od kalorija) tj. odprilike 2+g proteina po kili tjelesne tezine za izgradnju misica, 0.8-1g masti po kili tezine da bi se podstakla/regulisala produkcija hormona u tijelu - kada si uplanirao u ishrani te kalorije od proteina/masti, ostatak kalorija do svog dnevnog cilja(npr. hoces da unese 3000 kcal) rasporedis kako hoces, koju hranu zelis i koja tebi odgovara(ja tu licno skoro sve idem na UH - mozes isprobati vise proteina, vise masti, kako hoces)


                PRAKTICNI PRIMJER 1:
                ja i ti sastavimo sebi istu dijetu, sve isto osim vecere, ti za veceru pojedes:
                500 kalorija vrijednih - 40g protein 40g UH i 20g M od piletine, rize i maslinovog ulja
                a ja jedem:
                500 kalorija vrijednih - 40g protein 40g UH i 20g M od jedne PIZZE sa tim vrijednostima -

                NECU se vise usaliti od tebe

                PRAKTICNI PRIMJER 2:
                meni i tebi je odrzavanja 3000 kcal, odlucili smo krenuti na masu,
                ja cu sa 3700kcal, istim postupkom kao gore, unesem dovoljno proteina i masti 'zdravom prehranom' i onda mi ostane jos mjesta da jedem cokoladice/sladoled/pizze itd.
                ti ides sa 4500 kcal, odlucis da jedes svaka 2 sata i samo ''zdravu'' hranu

                rezultat? ti nabijes vise sala od mene, a isto misica dobijemo
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                  i to sve govori covjek koji je i sam rekao da nije defku napravio nikad ozbiljnijiu. ok.

                  nadalje mislim da je bullshit. JER:

                  1. nije svaki protein isti, nema svaki protein istu kvalitetu.

                  PRAKTICNI PRIMJER 1: nije isto pojest 50 g proteina iz oslica ili 50 g proteina iz smokija, kruha(neovisno sada o UH i M)

                  2. nije svaki ugljikohidrati isti, nema svaki ugljikohidrat isti glikemički index.
                  PRAKTICNI PRIMJER 2: probaj raditi masu sa 400 g UH iz rize ili sve iz glukoze.

                  3. nije svaka mast ista, nema svaka mast istu kvalitetu.
                  PRAKTICNI PRIMJER 3: pojesti 80g masti preko maslinovog, lanenog ulja ili pak motornog ulja(sala), onog iz pomfrija(przenog - biljnog). itd itd

                  rezultat za sva tri primjera: prvi navedeni pristupi ce dovesti do zeljenih rezultata, drugi do propasta.
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                    To sto ti govoris ne moze proci, jer ja sam sam prosao kroz obje situacije, ne kazem ja da se tako ne moze defka odraditi, ali nikada ne moze biti kvalitetna i brza kao i no junk. Kad se krenes defkat samo ce ti se kazati.

                    Comment


                    • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                      staragarda i diinnoo potpuno ste promasili sta je covjek htio poruciti , nije nigdje naglasio da se cijeli jelovnik treba osloniti na junku , vec je kao primjer uzeo jedan obrok , a to i je poanta IIFYM , ne da se konstantno jede "junk" hrana , već da povremeno kada treba pogoditi zeljene macrose posegnemo za 1 tzv. junk obrokom.

                      A sad mozemo do nebesa raspravljati o junk hrani , jer junk hrana kao hrana nije u potpunosti junk , vec su je ljudi takvom nazvali jer smo kao bica opcenito prozdrljivi i normalno cim je nesto ukusno odmah smo spremni pojesti i vise nego sto trenutno mozemo i treba nam za normalan rad te se samim time vise dobijalo sala i svega ostalog.

                      Za primjer mozemo uzeti rizu (ili tjesteninu/pastu) koju sam vec jednom negdje spomenuo , ona je isto po meni junk hrana jer kao takva ne sazdrzi sve "potrebne" mikronutrijente , dok primjerice jabuka sadrzi.
                      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                      - Aldous Huxley

                      Comment


                      • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                        http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphoto...75427708_n.jpg
                        http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...75585884_n.jpg

                        samo da vam ostavim link, ovdje imate najmanje 30 natjecatelja koja svakodnevno postavljaju i od kojih sve do jednog u potpunosti podrzavaju iifym http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=563

                        Originally posted by staragarda View Post
                        i to sve govori covjek koji je i sam rekao da nije defku napravio nikad ozbiljnijiu. ok.

                        nadalje mislim da je bullshit. JER:

                        1. nije svaki protein isti, nema svaki protein istu kvalitetu.

                        PRAKTICNI PRIMJER 1: nije isto pojest 50 g proteina iz oslica ili 50 g proteina iz smokija, kruha(neovisno sada o UH i M)

                        2. nije svaki ugljikohidrati isti, nema svaki ugljikohidrat isti glikemički index.
                        PRAKTICNI PRIMJER 2: probaj raditi masu sa 400 g UH iz rize ili sve iz glukoze.

                        3. nije svaka mast ista, nema svaka mast istu kvalitetu.
                        PRAKTICNI PRIMJER 3: pojesti 80g masti preko maslinovog, lanenog ulja ili pak motornog ulja(sala), onog iz pomfrija(przenog - biljnog). itd itd

                        rezultat za sva tri primjera: prvi navedeni pristupi ce dovesti do zeljenih rezultata, drugi do propasta.
                        prvi komentar koji sam ocekivao na ovo - i da kroz ovo sam prosao milion puta

                        oo da, ja propadam kompletno, evo nema me -.- (mogli ste sacekati da ja otvorim temu kad imam vremena, jer vi volite reci, ne valja to i gotovo a ja volim pokazati, pa mi treba vremena)

                        ali eto posto nemate strpljenja da vam ja prevodim, pojednostavim i skratim, evo ti:

                        2. http://forum.bodybuilding.com/showth...1#post92533583
                        pogledaj i malo sta doktor alan aragon dalje kaze u toj temi (jedan od najcjenjenijih nutricionista na svijetu trenutno)

                        i moram ti reci da sam se nasmijao malo sto si prvo spomenuo GI http://www.simplyshredded.com/the-sc...rb-a-carb.html
                        pod 1 http://www.t-nation.com/free_online_...utrition_myths


                        1. ako si vec unio dovoljno proteina iz 'whole foods' (jer to i jest bit, popunis minimum i onda imas prostora za junkanja) neces imati vidljivu razliku izmedju to dvoje, tj. ako mislis da bi u ovom slucaju ''nepotpuni proteini'' i 8 esencijalnih aminokiselina izaslo samo kroz guzu u wc solju

                        doktor layne norton: vidi tacku 2 http://www.fitnessrxwomen.com/nutrit...yths-examined/




                        kad sam vec kod layne-a i bb-era s onog foruma koji sam maloprije linkovo, ovaj momak je uradio pripreme za natjecanja sa layne nortonom, i obojica su jeli kokice tokom priprema http://forum.bodybuilding.com/showth...#post724349701 (to je postavio prije par dana mozes mu malo potraziti post history)


                        3. ako si dovoljno pametan da pises na kompjuteru mislim da si i dovoljno pametan da ne pijes motorno ulje
                        ponovo, ako si vec napunio svoje potrebe, jeo normalno i ostalo ti 500 kcals i njih izmedju ostalog napunis sa mastima iz pomfrija, NE nece ti oni nekim magicnim putem stvoriti kilu sala na stomaku

                        sto vise dobro je napraviti kombinaciju svih tri vrsta masnoca
                        '' In general, saturated fat has been seen to raise LDL and HDL cholesterol, polyunsaturated fat has been seen to lower both, and monounsaturated fats has been shown to raise HDL and lower LDL. Therefore, consuming a sound ratio of the three is important. I would suggest around 50-55% monos, 20-30% polys, around 15-25% saturated



                        i da, nisam imao potrebe da radim defku, krenuo sam sa 50 kila i sad sam na 95 i nikad se nisam puno usalio ili otisao preko 15%bf tako da nikad nije bilo potrebe - ovo dok ja radim masu godinama ovako izdefinisaniji sam od tebe na pola svoje defke predpostavljam

                        Originally posted by diinnoo View Post
                        To sto ti govoris ne moze proci, jer ja sam sam prosao kroz obje situacije, ne kazem ja da se tako ne moze defka odraditi, ali nikada ne moze biti kvalitetna i brza kao i no junk. Kad se krenes defkat samo ce ti se kazati.
                        odkud ti to? btw svidja mi se dokaz koji si dao, nepobitan...hoces da mi kazes da si odradio defku sa TACNO u bobu racunanjem makrosa i nije ti uspjela ? o tome sigurno nije prica

                        kilaza ti zavisi od kalorija, body composition od macrosa - to je to

                        josef rakich ima negdje log na kojem oppisuje sta jede svaki dan, i kako ukljuci pizze i sladoled redovno u dijetu dok odrzava 6-7 %bf http://bodyspace.bodybuilding.com/Josef_Rakich/

                        http://forum.bodybuilding.com/showth...#post719696241





                        EDIT: najezim se kad neko kaze JUNK, izbacite to iz rjecnika odmah... i hvala seage
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                          Napomena: vecina ljudi koje si naveo gore nisu natural, a natural defkanje je umjetnost.

                          Uzmimo primjer jednog obroka.
                          160 g tune u salamuri, 2 snite hljeba, 100 g posnog = 250 kcal, kada se jelo maskimalno uspori ovo bi moglo da me zasiti.
                          A sada uzimo primjer 5 keksa - 250 kcal, kao da nista nisi pojeo.

                          Moj sadasni rezim je 3 dana 2000-2200 kcal 1 dan 2600 kcal. Znaci prehrana se ne mijenja, sve vrijeme samo sto svaki 4 dan se dodaj junk u vrijednosti 500-600 kcal, da bi se zavarao organizam.
                          A svaki dan da unosis neki procenat junka i da drzis kcal na 2000, to se zove gladovanje. (mozda je to kod mene zato sto imam ogromoan apetit, pa mi bigmack od 500 kcal ni ne dotakne "gladno")

                          Sta ja kome pricam jucer palacinke sa nutellom pojeo, ali naravno uskladio sa ostalih 2000 kcal. Naravno i ja radim ovako, naleti neki junk s vremena na vrijeme i kada nije planiran, ali kada se uskaldi sa ostalom prehranom nije problem.

                          Ta rijec junk je rasirena i neka hrana koja nije junk tako je okarakterisana, ja znam da je pica iz moj skole junk, kada koriste bijelo brasno, neki biljni sir(fuj), i neku najjeftiniju salamu, ali isto tako kada mi majka spremi kuci picu od integralnog brasna, mozzarele, gljiva i pilecih prsa, tune to za mene nije junk.

                          Comment


                          • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                            pa bravo, to ti citavo vrijeme govorim(i seage)...IIFYM kad ides u krajnosti u krajnosti(recimo pijes motorno ulje :P ) mislim radice ali 0 vlakana/mikronutrijenta itd. ce imati negativan uticaj na zdravlje +mozda neces biti toliko sit, ALI bit toga je(i ono od cega sam krenuo da objasnjavam) ako imas dobru prehranu, i sve je ok, taj ekstra bozicni kolac NISTA negativno nece uraditi - niti pica koju cu ja sutra ujutro pojesti u u2 poslije faxa, zato sto cu to uskladiti sa ostatkom prehrane i sto ce mi to FIT MY MACROS

                            princip radi, ali tvoje ja kako ces se toga okoristiti

                            i ne, kad kazem da pratim iifym ne mislim da jedem svasta 24/7, ali jedem raznu hranu (sto neko smatra dobrom a neku losom)

                            ne volim pricati o ovom al eto:
                            rakich bi mogao biti natural, lol ima 80 kila (iako izgleda impresivno) mada se i koristi mnogo dobrim uglovima u slikama
                            da vecina tih sto sam spominjao da stanu na binu isto nisu natura, naravno...ali layne norton je jedini lik koji izgleda ono iznad natural granice za kojeg bi ja ruku u vatru stavio da jeste


                            napomena:
                            1. i da jedes samo rizu i piletinu citav dan, i to je iifym, sve je iifym - radio ti to svjesno ili nesvjesno - ne znaci iifym = 'losa' hrana
                            2. i ja cu svoju natural defku raditi po ovom principu, mislim cak da cu i IF uz to raditi i mozda temu otvoriti o tome ( mada sam I radio uvijek tokom ramazana proteklih godina svakako)
                            3. izbacite pojam 'junk' iz razloga sto je to subjektivno i po meni ne postoji losa hrana(sve dok nije direktno stetna za zdravlje) nego, kao sto ti kazes, bitno je kako sve to uskladis s prehranom - prehrana je dobra ili lose, a hrana je hrana, ima svoju vrijednost i to je to
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                              Također zbog tolike brige o kalorijama (pri tome mislim na vrijednosti istih , a ne na kolicinu koja je djelomice vaznija) dolazi do stresa te do povecane razine kortizola u krvi sto sigurno ne zelimo pogotovo na defki , tako da treba samo opusteno uci u to i pratiti napredak i ne sekirati se ako nam se zalomio pola kolaca , jer jednostavno cete ga ufitat i manje pojesti od sljedeceg obroka.Simple as that.

                              Druga stvar sto ljudi krive "zlu" ili "junk" hranu za neuspjeh na defki , a ne cjelokupni proces te se drze jednog pristupa kao pijan plota umjesto da mjenjaju dijete kako bi dolazili do konstantih rezultata iz tjedna u tjedan. (primjerice rotacije :1)rotacija carbsa 2)low carb 3)keto )
                              There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                              - Aldous Huxley

                              Comment


                              • Re: Masa, Definicija ili Odrzavanje?

                                To je to, ali dosta ljudi kada ovo procita, a rijesili su da gube kilograma kazu super moze junk samo da ga uklopim u prehranu, 99% ih ne zna sloziti osnovni plan prehrane,a nesto bi da uklapaju. Zato ko god da je poceo da skida kilograme, 2-3 mjeseca odvikavanja od junk-a, uz povremenu dozu jedno sedmicno. To je isto kao sa pusacima treba da prebrode tu pocetnicku krizu, i da onda kada sjedne da ispuse jednu, da im to nista ne znaci, gust jeste ali nisam ovisan i mogu bez njih. Isto tako je i sa hranom, tak kasnije nakon dva tri mjeseca odvikanja, mozes poceti "junk" uklapati u svoju prehranu. Znaci sa rajom si pojedes jednu dvije palacinke, izgusto si i dosta ti, neces sada naruciti jos 5 da se prezderes, jer si je uzeo zbog gusta a ne da se od njih prejedes. Ko je prosao gubitak kilograma zna koje su muke doci do ovog levela, da poslije dvije kazes dosta i ne vuce te za vise.

                                PS. Pisem o ovim palacinkama a voda mi na usta.

                                Comment

                                Working...
                                X