Announcement

Collapse
No announcement yet.

kružni trening? nakon svakog treninga boli dio tijela? Whey protein? masne naslage na nogama?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: BB početnička pitanja!

    Pozdrav,

    krenuo sam u teretanu prije 5 tjedana nakon duže stanke, iako niti onda nisam išao aktivno.

    Ono što me zanima je da li mi je ovaj raspored ok, znači radim Pon (Triceps-Prsa), Uto(Biceps-Leđa), Sri(Noge, Ramena, Trbuh), te zatim opet ponavljam Čet (Triceps-Prsa), Pet(Biceps-Leđa), Sub(Noge, Ramena, Trbuh) i idem znači 5-6x tjedno.

    Čitao sam da je za oporavak mišića dovoljno 48h što kod mene i je ok, pa me zanima vaše mišljenje što se tiče tog rasporeda, te da li će biti nekakvih problema ako radim dva puta tjedno istu mišićnu skupinu i u razmaku od 48h.

    Hvala!

    Comment


    • Re: BB početnička pitanja!

      Prvo, drži se ti organiziranosti i tjednog rasporeda, bolje ti je tako. Ovo ode, po ovome sta pise, radis 6 puta tjedno zaredon? Noge sa ramenima i trbuhom?

      Aj ovako kao prvo, kako bi bilo da ti ubacis jos jedan dan pa da radiš 4 puta tjedno? Ne mijenjat ništa osim šta bi ostavia noge same, a ramena i trbuh radia kao taj dodatni dan? Ili ako ti se to ne sviđa ili nemožeš tako radit, bar ramena podijeli u dva puta pa radi prsa-triceps-prednje rame i leđa-biceps-srednje i zadnje rame.

      Koju god opciju odaberes, imaj na umu da bi bilo dobro nakon svako tri dana treninga zaredon valja ubacit dan odmora (streching). Po tome bi te ispalo 3-4 dana odmora u tjednu, pravilno ih rasporedi i pun pogodak. Nemoraš sve odradit do četvrtka pa do slj ponediljka lajat na misec. Tu dolazimo ponovno do tvoje zamišljene rutine, al daj mišiću odmora. Off dan ne znači ništa ne radit, moš napravit streching, izdržaje, bodyweight vježbe...

      Probaj, viruj mi neš požalit ako lipo radiš. Mišiću triba odmora
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • Re: BB početnička pitanja!

        Vježbe za trbušne radim svaki dan poslje treninga ali uvijek različitu seriju. Recite mi dali je to uredu ili bi trebao svaki drugi dan

        Comment


        • Re: BB početnička pitanja!

          previše ti je to
          smanji na 2-3 puta tjedno

          Comment


          • Re: BB početnička pitanja!

            Sta vi mislite da Dorian Yates,Ronnie ili neke druge IFBB Pro bodybuildere da rade trbusne svaaki dan ?? Ma kako ne to oni malo vjezbaju njih prije takmicenje. Ti u sustinu radis trbusne kad radis osnovne vjezbe: Cucajn i Mrtvo cak i kod neke vjezbe ramena opreteruje se abdomen tako da nemas potrebu svaki dan da radis ili sta ja znam.. dosta je 1-2puta tjedno (ako imas dana kada radis samo kardi-a pa ubacis i trbusne). To je to!
            I live for BODYBUILDING

            Comment


            • Re: BB početnička pitanja!

              Uz prsa-triceps koju skupinu mišiča još mogu da ubacim ramena ili trapez ?

              Comment


              • Re: BB početnička pitanja!

                Bavim se nogometom i hoću da dobijem mišćnu masu pa me zanima dali bi mi koristio kreatin pošto teško unosim kalorije jer dosta trcim i trosim ih puno.Šta mi vi predlažete?
                Some people dream of success while others wake up and work hard at it!!!

                Comment


                • Re: BB početnička pitanja!

                  Originally posted by SABB View Post
                  Bavim se nogometom i hoću da dobijem mišćnu masu pa me zanima dali bi mi koristio kreatin pošto teško unosim kalorije jer dosta trcim i trosim ih puno.Šta mi vi predlažete?
                  kreatin nema kalorijsku vrijednost tj. jednaka je NULA

                  ne pomaze ti on u dobivanju mase osim sto ces vode navuci

                  jednostavno unesi vise kalorija, nije toliko tesko....
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: BB početnička pitanja!

                    u zadnje vrijeme kad sam u teretani i vježbam osjćam vrtoglavicu,nizak mi je tlak.Dali to ima neke veze sa NO bosterom jer ga koristim neko vrijeme,znam da širi žile ako se nevaram jel mi možda zato nizak tlak ili je upitanju nešto drugo?
                    Some people dream of success while others wake up and work hard at it!!!

                    Comment


                    • Re: BB početnička pitanja!

                      Kad sam na masi dali da svaki put kad npr. vjezbam prsa da radim sa bucicama od 20kg sve 4 serije ili da povecavam tezinu da uzimam sve vece bucice nakon svake serije?
                      Some people dream of success while others wake up and work hard at it!!!

                      Comment


                      • Re: BB početnička pitanja!

                        Originally posted by SABB View Post
                        Kad sam na masi dali da svaki put kad npr. vjezbam prsa da radim sa bucicama od 20kg sve 4 serije ili da povecavam tezinu da uzimam sve vece bucice nakon svake serije?
                        Ima više načina, možeš povećavati, možeš smanjivati a možeš i piramidu.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: BB početnička pitanja!

                          Originally posted by kelly View Post
                          Ima više načina, možeš povećavati, možeš smanjivati a možeš i piramidu.
                          Hvala ti na odgovoru
                          Last edited by SABB; 09-02-13, 09:17.
                          Some people dream of success while others wake up and work hard at it!!!

                          Comment


                          • Re: BB početnička pitanja!

                            Originally posted by SABB View Post
                            Kad sam na masi dali da svaki put kad npr. vjezbam prsa da radim sa bucicama od 20kg sve 4 serije ili da povecavam tezinu da uzimam sve vece bucice nakon svake serije?
                            Tu dolazi do izrazaja ono pravilo "slusaj svoje tijelo"
                            Ne mozemo mi tebi rec da nakon svake serije povecas tezinu ako ti to ne mozes itd.
                            Uzmi si tezinu sa kojom mozes napraviti 4-6 ponavljanja i deri, barem ja tako radim
                            I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                            Comment


                            • Re: BB početnička pitanja!

                              Pozdrav..

                              Da ne otvaram beze novu temu pa cu ovdje pitat sta i kako

                              Znaci:
                              - 19 godina
                              - 183
                              - 71
                              - 80 - 85 kg
                              - teretena radno mjesto
                              - tek sam poceo u teretani (kruzni za pocetak), a isao sam prije nekih malo manje od godinu dana 3 mejeseca u teretanu
                              - treniro nogomet 13 god. i uz to su isli trbusnjaci, sklekovi..
                              - problema sa zdravljem nemam


                              E sad, ako bi neko strucan bio voljan nabacit neki program (http://www.coopersguns.com/videos/ex...-encyclopedia/ s nazvima s ove stranice posto mi je lako vidit kako se izvodi koja), poceo sam s kruznim i planiram tako tjedan - dva, dok ne aktiviram misice.
                              Posto vikendom ne mogu radit, mislio sam od ponedjeljka do petka, pa da se i na tome bazira program.
                              Dalje, mislim uzet i 1kg wheya za pocetak (lako je uzet jos ako bude potrebno), pa me zanima da li me jos nesto neophodno uz to. Za sad uzimam onak beze multivitamine i tribusteron (ne mislim vise ovo koristit, ne bi se zaebavo s tim stvarima iako ovo i nije nesto posebno). Kreatini, sterodi i ostala sranja me ne zanimaju, ako moze ikako samo whey.
                              Cilj mi je na kraju da bude oko 80 kg, prvo mislim pokusat nabacit 80+ i onda iskelsat to na oko 80.
                              Svaki savjet dobrodoso
                              ...Go Hard, Or Go Home...

                              Comment


                              • Re: BB početnička pitanja!

                                Originally posted by Linc View Post
                                Kreatini, sterodi i ostala sranja me ne zanimaju
                                heheheheh

                                Comment

                                Working...
                                X