Announcement

Collapse
No announcement yet.

kružni trening? nakon svakog treninga boli dio tijela? Whey protein? masne naslage na nogama?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: BB pitanja!

    Kao prvo, bacas novce na te plocice, to pojedi kad si u gradu i jede ti se nest slatko, inace najprakticnije je uzeti whey, posto si endomorf kako kazes, solo whey je dovoljan, neka ti onda 1. kruti obrok iza treninga bude najveci u danu...svi komplicirate s tim ja bi samo malo zategnuo, malo oblikovao, vjezbaj kao da se hoces max. nabildat i kad dođeš do perioda da si zadovoljan onda izmisljaj hoces poraditi na nekim skupinama vise, na nekima manje, definiciju odradi kada nakupis dovoljno mesa, sto se vise opterecujes nekim glupostima to ces manje uzivati i imati motivacije za ovaj sport, samo vjezbaj, jedi kvalitetno i doviđenja, nije lako, al, ako si vec to odabrao nema druge,koliko uopce unosis UH,P,M?
    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

    Comment


    • #17
      Početnik i BB ! AAA :/

      JooJ!!
      Sad me obuzeo BB i skroz sam izgubljen u vremenu i prostoru!! Samo mislim na sebe i BB! AAAA... pomozite!

      Puno pitanja:

      1) Da li treba i kada odlaziti na definiciju? Koje su najbolje vježbe za izvođenje tijekom definicije, te da je bolje raditi više cardio ili sprave?

      2) Ako si ne napravim plan prehrane, tj. svaki put različito jedem DA LI ĆE TO UTJECATI NA IZGLED MOJ TIJELA?

      3) DA LI ĆE TO UTJECATI NA TIJEK MOJE VJEŽBE U TERETANI?

      5) Imam 17 godina, da li je opasno početi uzimati Whey protein ili ne? Da li će NE konzumiranje Whey-a svaki dan učiniti nešto loše mom organizmu?

      6) Koliko je za najbolje rezultate potrebno ostati u teretani, ako ju posjećujemo 2-3 puta tjedno?

      7) Da li je cilj vježbe izvoditi što brže i ritmičnije ili sporije i točnije?

      Ako jednom ne uzmem poslije treninga Whey, jednom uzmem , treći put zamijenim nečim sedmim, hoće li to imati loš
      utjecaj na trening toga dana?

      9) Hoće li mi išta upropastiti manjak sna, tj. spavanje 6-7 sati na dan.

      10) Koja je razlika ako teretanu posjećujemo ujutro ili popodne, da li će naše tijelo reagirati drukčije, ako svaki tjedan mijenjamo rutinu i vrijeme treninga?

      Hvala i još jednom sorry na glupom postavljanju pitanja, ali neka me pitanja toliko muče da ih ni sam nemogu zaobići!! :/

      Comment


      • #18
        Re: Obroci ufff

        Tijelu je potreban stalan prihod proteina kroz dan kako bi moglo uci stanje izgradnje misica . 3 obroka na dan nisu dosta , radije podijela na 6 manjih .. dakle vrijedi zrtvovati se

        Comment


        • #19
          Re: BB pitanja!

          UH - oko 40-50 g
          P - neznam oko 30-tak (to je premalo, jel' da?)
          M - oko 60-70 g

          Comment


          • #20
            Re: Početnik i BB ! AAA :/

            1) Na definiciju ides ako imas dosta masnoce (ili pak nisi zadovoljan svojim bf-om iako je solidan), obicno se ide na definiciju kad bf dostigne nekih 14-15 %. U vjezbanju nema neke razlike, za definiciju ubacis vise cardia, glavna razlika je u sihrani tj, obrtnu ugljikohidrata.
            2) Bitno je jesti kvalitetno, i od toga ti zavisi napredak. Plan imao ili nemao, on je tu da ti olaksa istrajanje u kvalitetnoj ishrani.
            3) U nekim slucajevima DA, npr ako nisi unio dovoljno UH sat-dva prije treninga, i slicno.. logicno da je teze trenirati gladan.
            5) NE
            6) Oko sat vremena
            7) Sporije i tocnije, moras se skoncentrisati na vjezbu odnosno na misic kojeg radis, da bi se razvila umno-misicna veza koja je jako bitna
            8.) Zavisi cim zamjenis.. Jednom preskociti isto sto i jednom uzeti. Znaci, trebao bi sto vise istrajati u tome da uzmes, ako ne whey onda neki drugi brz izvor P.
            9) Pa sad. zavisi od organizma, neko me je potrebno vise sna , nekome manje, oko 7 sati je neki minimum, i mislim da ako su svi ostali faktori zadovoljeni da to nebi trebalo pretstavljati neki problem
            10) Nastoj trenirati uvjek u istom terminu, meni licno najvise odgovara popodne, sad ne znam, razlike ima od covjeka do covjeka.. Citaj forum i clanke pa ti nece vise trebati "glupa pitanja". Sretno.. pozz.
            No pain, no gain!

            Comment


            • #21
              Re: Obroci ufff

              http://www.building-body.com/forum/t...vljena-pitanja
              Sve ti je objašnjeno.
              Originally posted by Songoku
              najbolji pwm je burek

              Comment


              • #22
                Re: BB pitanja!

                otvorio si 4 teme sa glupastim pitanjima :/
                nemoze ti sve sjest u jednu noc. uzmi si malo vremena da naucis sto trebas i onda tek pitaj. ili sva pitanja stavljaj u jednu temu.
                evo procitaj ovo. nekakve bb osnove su tu.
                http://www.building-body.com/forum/t...vljena-pitanja
                Originally posted by Bilderčić
                Originally posted by Dehydronator
                sve do grama tjedno je natural
                gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                Comment


                • #23
                  Re: MULTIPOWER DA ili NE?

                  100% gold Whey od ONa... + jeftinije od ovoga tvog...
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • #24
                    Re: MULTIPOWER DA ili NE?

                    Gdje ga kupis?
                    Kolko kosta?
                    Kolka je gramaza?

                    Comment


                    • #25
                      Re: BB pitanja!

                      Originally posted by roundtable212 View Post
                      VISINA: 185 m
                      ufff
                      "What the mind believes the body achieves."

                      Comment


                      • #26
                        Re: BB pitanja!

                        Originally posted by roundtable212 View Post
                        UH - oko 40-50 g
                        P - neznam oko 30-tak (to je premalo, jel' da?)
                        M - oko 60-70 g
                        To ti je jako malo P... trebaš unjati 2 grama po kilogramu tjelesne mase ako imaš 92kg onda uneseš 184g P.

                        Comment


                        • #27
                          Opterećenje - trening

                          Znam da su neki već ovo 100% pitali, ali nisam nasao slične postove koji odgovaraju na ovakva pitanja!

                          Na koliko je opterećenje, tj. težinu najbolje namjestiti sprave za pojedini dio tijela ako smo početnici. (Npr. lat, chest press, leg press, itd.)

                          Da li je za POČETNIKE najbolje staviti što veće težine ili je bolje staviti onu koja nam nije ni laka ni teška već srednja? :/
                          I još, da li se sve sprave za vježbanje moraju namjestiti na istu težinu, tj. da li kada stavimo chest press na nezz 60 lbs - 28 kg, da li trebamo staviti i lat na 28 kg, ili??

                          Hvala!

                          Comment


                          • #28
                            Bježanje Mišića haha

                            Bok!

                            Imam dva nova pitanja... Krenuo sam nedavno u teretanu i počeli su mi se razvijati mišići.

                            Kako to da mi se npr. kada napnem trbušne mišiće, lijevi dio ima veću mišićnu masu, a desni kao da je uopće nema.
                            Ruke: Desna je jača od lijeve, to je kao za dešnjake..?
                            Noge: Lijeva je jača od desne, desnu kao da ni ne osjećam!

                            Kako to sprječiti? Kako izjednačiti mišiće tako da isto izgledaju? Kako je to moguće, ako se sve vježbe izvode pravilno i onda na kraju ispadne deformirano tijelo? I, zašto se kod nekih BB-a događa deformacija trbušnih mišića, zašto su im na trbuhu neispravno raspoređeni mišići (prsa također)??

                            Hvala!

                            Comment


                            • #29
                              Re: BB pitanja!

                              Kao prvo da pocnes sa BB ne trebaju ti znanje o treningu Split i onakve dr stvare... Programi su na kraj price. Da postanes dobar BB prvo trebas rjesit problem sa ishranom 1.6-2.5 gr po kg Proteina, UH 6-10gr po kg i dr Vitamine C,B,Cink itd..
                              Nakon sto sredi ishrano trebas za BB da se pripremis i Psihicki ne samo fizicki zasto ovaj sport trazi Posvetenos i Disciplina 24/7 kada se kaze da alkohol vise ne pijem to treba da ostane tako makar bio na odmor od treninga ne smes da se napijes... ako disciplinu ne odrzavas onda nista...um-misic veza, koncentracija itd itd. Suplemente ako mozes zbog finansija da uzmes uzmi Whey, BCAA, L-Glutamin ako ne onda samo jedi Proteine UH i dovolno Kalorije za Masu a za Defke Manje kaloorija i UH vise kardio treniranje 3 puta tjedno u krugove i svaki dan kardio kardio kardio dobra ishrana jak trening i ipak DOBAR ODMOR napravices svoje tjelo kao zmaj. E nakon svega ovoga idemo na Programe koje su manje bitne ali ipak imaju svoj udjel u izgradnju tjela. Od obican Split do OVT, GVT itd sve je to dobro.. Nema losa programa nego ima los vjezbac. Nadam se kolko tolko sam pomogo ako treba jos nes pisi u temu ili PM Pozz i srecno
                              I live for BODYBUILDING

                              Comment


                              • #30
                                Re: Bježanje Mišića haha

                                sa slabijon rukon/nogon napraviš 2 ponavljanja više i to je to. il nešto tako slično, svaćaš valjda
                                "What the mind believes the body achieves."

                                Comment

                                Working...
                                X