Announcement

Collapse
No announcement yet.

kružni trening? nakon svakog treninga boli dio tijela? Whey protein? masne naslage na nogama?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: BB početnička pitanja!

    Ne nego možeš samo pisati u podforumu početnici

    Comment


    • #77
      Re: BB početnička pitanja!

      A kad mogu komentirati ostale postove u podforum POSEBNO??

      Comment


      • #78
        Re: BB početnička pitanja!

        Nemam pojma kad Kelly dođe on će ti reći ,ali mislim da tamo među obavjestima admina ti pišu uvjeti. Neda mi se tražiti sad,potraži malo

        Comment


        • #79
          Re: BB početnička pitanja!

          Ok, a slike mogu odmah stavljat il moram imat kao nezz 20-30 postova?
          BTW koliko ste Vi vec na forumu?

          Comment


          • #80
            Re: BB početnička pitanja!

            Odi u slike početnika pa vidi jel možeš otvarati teme ..

            Od 9. mjeseca 2009.

            Comment


            • #81
              Re: BB početnička pitanja!

              http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post881816
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #82
                Pocetnicka pitanja

                Pozdrav. Unaprijed se izvinjavam ako nesto ne objasnim dobro jer sam totalni pocetnik. Imam 16 godina, prije 4 mjeseca krenuo sam u teretanu. U teretanu idem vise rekreativno, dakle, ne uzimam nikakve dodatke ishrani, nemam bas redovne obroke itd...
                Imam neka pitanja koja me muce i volio bih samo da neko odgovori na ta pitanja da me ohrabri da znam mogu li na ovaj nacin kako ja radim ista postici
                Visok sam 180 cm, tezak 70 kg.Na pocetku sam poceo raditi "definiciju", naravno, svjestan sam da sam itekako daleko od definicije i da mi prvo treba mase. Odnedavno sam smanjio broj ponavljanja a povecao tezinu i poceo vise da jedem, nastojim da dobijem koju kilu. Pitanja :

                1. Da li se ikakav rezultat moze postici ako se ide samo u teretanu (3 puta sedmicno) a ako ishrana, odmor i ostalo nije bas sredjeno (idem spavati poslije ponoci uglavnom) ? Pitam jer znam dosta ljudi koji nemaju pravilnu ishranu, a idu u teretanu i lijepo izgledaju, "zategnuti" su, imaju kondicije i zdravi su sto je najvaznije.
                Znaci NE zelim nista previse, samo da malo ojacam, popravim kondiciju i da bolje izgledam.

                2. Mogu li se vjezbanjem "rasiriti" ramena ili je to jednostavno do genetike ?

                3. Zeleni caj, pijem ga svakodnevno, znam da mnogi kazu da je zdrav itd ali spominju i mrsavljenje, to me malo zabrinjava Je li taj caj stvarno ima takve efekte ili je to vise "suplja prica" ?

                Hvala unaprijed, izvinjavam se sto je malo duzi tekst ali eto podebljao sam ono sto mi je najvaznije .

                Comment


                • #83
                  Re: Pocetnicka pitanja

                  Originally posted by platform View Post
                  Pozdrav. Unaprijed se izvinjavam ako nesto ne objasnim dobro jer sam totalni pocetnik. Imam 16 godina, prije 4 mjeseca krenuo sam u teretanu. U teretanu idem vise rekreativno, dakle, ne uzimam nikakve dodatke ishrani, nemam bas redovne obroke itd...
                  Imam neka pitanja koja me muce i volio bih samo da neko odgovori na ta pitanja da me ohrabri da znam mogu li na ovaj nacin kako ja radim ista postici
                  Visok sam 180 cm, tezak 70 kg.Na pocetku sam poceo raditi "definiciju", naravno, svjestan sam da sam itekako daleko od definicije i da mi prvo treba mase. Odnedavno sam smanjio broj ponavljanja a povecao tezinu i poceo vise da jedem, nastojim da dobijem koju kilu. Pitanja :

                  1. Da li se ikakav rezultat moze postici ako se ide samo u teretanu (3 puta sedmicno) a ako ishrana, odmor i ostalo nije bas sredjeno (idem spavati poslije ponoci uglavnom) ? Pitam jer znam dosta ljudi koji nemaju pravilnu ishranu, a idu u teretanu i lijepo izgledaju, "zategnuti" su, imaju kondicije i zdravi su sto je najvaznije.
                  Znaci NE zelim nista previse, samo da malo ojacam, popravim kondiciju i da bolje izgledam.

                  2. Mogu li se vjezbanjem "rasiriti" ramena ili je to jednostavno do genetike ?

                  3. Zeleni caj, pijem ga svakodnevno, znam da mnogi kazu da je zdrav itd ali spominju i mrsavljenje, to me malo zabrinjava Je li taj caj stvarno ima takve efekte ili je to vise "suplja prica" ?

                  Hvala unaprijed, izvinjavam se sto je malo duzi tekst ali eto podebljao sam ono sto mi je najvaznije .
                  1: 3 puta tjedno je dobro, kad vec tek pocinjes, a ideš na masu (?), onda ti je 3-4 puta tjedno teretana sasvin dovoljno. Odmor i prehrana moraju bit sređeni jer inače, bez odmora nema rasta, tijelo se ne oporavlja a to znači nema napretka. Prehrana čini 80% uspijeha pa ti kako očeš, trening samo potakne rast, prehrana ga omogućava, a odmor izvrši.
                  Ti ljudi sta si navea, to je suplja priča, ima tu genetika ulogu, al ne kod svih. Ukratko s*ru, nije sve baš tako kako kažu.

                  2: Mogu se raširit, 85 % NBA košarkaša ima šira ramena, sad cu opet rec da genetika može usporit ili pomoć rastu
                  3: Da, zeleni čaj je stvarno tolko dobar kako se priča. 3 šalice dnevno- 60 kcal dolje, nije kaloričan...itd. Pij ga
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #84
                    Par pitanjaca ^^

                    Ovako... Sad sam krenuo s vježbanjem tj. prošli tjedan. 187 i 82 kg. Cilj je da nabijem malo mišićne mase, nije da je nemam, al' htio bi sve fino oblikovati

                    Nadalje... Par dana sam ovdje čitao kako se trebaju izvoditi vježbe i pauze etc... Sad se desilo sljedeće napravio sam si utege radim svaki 2 dan i to po sat - sat i pol Polako prolazim sve izvedive vježbe za cijelo tijelo. Dakle 3 - 4 serije s tim da si kilažu naštelam da mogu između 8 - 10 puta dignuti, a zadnja serija ide do otkaza. Znači do sada nikakva upala mišića, niti osjetim nekakv umor, apsolutno ništa... Čudno mi je to jer sam prije upalu kupio samo tako... 2 vreće od 50 kg dignem na prikolicu sutra dan ne mogu vilicu i nož držat (Nije baš tako, al' da vam dočaram xD) Ugl. Da možda radim 2 dana za redom pa uzmem jedan stanke ili što? Ili je pak dobro ovo što radim trenutno?

                    Hvala unaprijed!

                    Comment


                    • #85
                      Re: BB početnička pitanja!

                      Upisi teretanu ili nabavi pravu sipku i prave utege

                      Comment


                      • #86
                        Re: BB početnička pitanja!

                        ma ako je to dobro napravljeno nema beda...mozda nemas dobro formu dok radis ili nesto,skoncentriraj se dok radis,ak si bas pocetnik nema potrebe da ti odmah na pocetku ides do otkaza s nekim ozbiljnim tezinama,stavi laksu kilazu i uci kako pravilno raditi,osjeti kako misic radi dok dizes uteg,kad to savladas dodaj kilazu...nemoj se na pocetku odmah zamarati s tim 8-10 teskih ponavljanja itd. idi ti i do 15-16 ponavljanja ako treba ak ces tak osjetit misic pa lako poslje dignes gore kako sam napisao...i naravno prehrana...

                        bilder18 nemoj se naljutit al nebi se bas slozio da mora kupit sipku itd,frend si je dao napravit kod covjeka koji radi sa tokarskim strojem i itd ploce i sipke i prefarbao ploce u crno i odlicno izgleda bas ono hardcore,je da ploce nemaju 5,10,20,25kg al recimo napravio je kolut i imao je 18kg i onda po njemu jos par i imaju istu kilazu i tako manje ploce itd...
                        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                        Comment


                        • #87
                          Re: BB početnička pitanja!

                          Malo sam smanjio kilažu. Radim sve isto, ali s više ponavljanja... Osjetio sam nakon polovice 2. serije da se mišić lagano umara (Govorim o Bicepsu ruke) Nakon 3. serije tj. otkaza sam osjetio da mišić "gori" dakle, sad osjetim promjenu, a danas osjetim kao laganu upalu mišića tj. slaba bol kada stisnem mišić i malo stisnem prstima druge ruke.

                          A sad drugo pitanje... Dali kao Kardio trening može koristiti vožnja bicikla? Otprilike nekih 10-ak kilometara dnevno? Prosječne brzine od 25 - 30 km/h

                          Comment


                          • #88
                            Re: BB početnička pitanja!

                            ja kardio radim bajkom oko 20km ujutro na prazan zeludac i u dane kad ne treniram 20km ujutro i 20km popodne...volim vozit bajk,odredis si tepmo koji ti pase,điras i razgledavas prirodu...
                            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                            Comment


                            • #89
                              Re: BB početnička pitanja!

                              Originally posted by -Atomix- View Post
                              A sad drugo pitanje... Dali kao Kardio trening može koristiti vožnja bicikla? Otprilike nekih 10-ak kilometara dnevno? Prosječne brzine od 25 - 30 km/h
                              Svaki dan vozim bike na posao i nazad(cca 25km/h)...odlicna sredstvo za rekreaciju i svakako se moze racunati kao kardio,ALI......

                              Nisam siguran koliko si u kondiciji,ali 25-30km/h prosjeka drzati na 10-ak km bi ti,ovisno o tome moglo biti malo van aerobne zone...
                              U svakom slucaju:

                              Originally posted by marink;
                              odredis si tepmo koji ti pase,điras i razgledavas prirodu...
                              Forsirati tempo,narocito ujutro i nataste nije dobro.
                              Ako to ne planiras raditi ujutro na taste - slobodno razvali...
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #90
                                Re: BB početnička pitanja!

                                Mislim... Nije baš 25 - 30 km/h svo vrijeme... Nego ono, lagano pa si ubacim nekih kilometar malo dinamičnije vožnje i tako... Ugl. danas sam se razvukao na 17 km, al' pošto imam prastari bike xD Onda je malo shebano zbog sica, al' sad kad ga budem restaurirao ide i novi sic jer je ovaj stvarno 'pain in the ass'. Ugl. To onako malo vozikam, al' dobra je stvar, iako sam ja sav u motorima pa onda rijetko da sam vozio bike, al' sad sve više razmišljam o štednji na gorivu, a da više vozim bike

                                Hvala!

                                Comment

                                Working...
                                X