Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    http://www.youtube.com/watch?v=R44SmxcB06Y
    Evo jedan odlican klip...
    I jedan moj problem znaci nemogu pronaci neku ranotezu u dizanju i spustanju kilaze....znaci do sad sam dizo recimo 10kg,15kg,20kg,25,kg,30kg ali problem je sto mi prva serija bude prelagana a opet neznam kolko ej pametno radit 30 ponavljanja u seriji....a opet ove zadnje dvije su ok napravim od 8-12ponavljanaj e sad ja sam mislio ovako radit znaci 20kg 10-12,25kg 10-12,30kg 10-12,35kg 6-8puta i onda recimo zadnja serija 40kg 2-6 puta i odmah nastait s 25,30kg do otkaza sta kazete na to???unaprijed zahvaljujem

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Jel ima smisla radit LI kardio natašte duze od cca max 60min? Ili nakon 60min dolazi do prestanka korištenja masti i pocetka katabolizma?
      Wenn schon, denn schon!

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        Originally posted by knightrider View Post
        Jel ima smisla radit LI kardio natašte duze od cca max 60min? Ili nakon 60min dolazi do prestanka korištenja masti i pocetka katabolizma?
        Trenutni katobolizam je nebitan, katabolizam i anabolizam se dnevno konstatno smjenjuju i to niko ne može upratiti. Bitno je da na kraju dana, sedmice, mjeseca anabolizam "nadvlada" katabolizam ili da se izjednače. Oboje se postiže treningom i suficitom ili deficitom.

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          Nema ti smisla ici preko 60min. Radije ako si bas tako zeljan cardia ili ti se nekud zuri odradi jos jedan u kasnijim satima. Ali ni taj nemoj da prelazi cca 60-90 min.
          Osim ako nije jako niskog inteziteta.
          MYPROTEIN

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            Originally posted by pocetnik View Post
            http://www.youtube.com/watch?v=R44SmxcB06Y
            Evo jedan odlican klip...
            I jedan moj problem znaci nemogu pronaci neku ranotezu u dizanju i spustanju kilaze....znaci do sad sam dizo recimo 10kg,15kg,20kg,25,kg,30kg ali problem je sto mi prva serija bude prelagana a opet neznam kolko ej pametno radit 30 ponavljanja u seriji....a opet ove zadnje dvije su ok napravim od 8-12ponavljanaj e sad ja sam mislio ovako radit znaci 20kg 10-12,25kg 10-12,30kg 10-12,35kg 6-8puta i onda recimo zadnja serija 40kg 2-6 puta i odmah nastait s 25,30kg do otkaza sta kazete na to???unaprijed zahvaljujem
            Niko nista!?

            Comment


            • Re: CHAT Trening

              Originally posted by knightrider View Post
              Jel ima smisla radit LI kardio natašte duze od cca max 60min? Ili nakon 60min dolazi do prestanka korištenja masti i pocetka katabolizma?
              Ne valja ići preko 60 min. Masti će se i dalje trošiti ali i mišići sve više.

              Originally posted by diinnoo View Post
              Trenutni katobolizam je nebitan, katabolizam i anabolizam se dnevno konstatno smjenjuju i to niko ne može upratiti. Bitno je da na kraju dana, sedmice, mjeseca anabolizam "nadvlada" katabolizam ili da se izjednače. Oboje se postiže treningom i suficitom ili deficitom.
              Opet pišeš gluposti. Znači možeš mjesec dana biti u katabolizmu i onda se najesti i vratiti sve mišiće?
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                Originally posted by kelly View Post
                Ne valja ići preko 60 min. Masti će se i dalje trošiti ali i mišići sve više.


                Opet pišeš gluposti. Znači možeš mjesec dana biti u katabolizmu i onda se najesti i vratiti sve mišiće?
                nije to rekao, nego da u X vremenskom periodu nadvlada anabolizam....to se nece postici gladovanjem od 29 dana
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  Originally posted by kelly View Post


                  Opet pišeš gluposti. Znači možeš mjesec dana biti u katabolizmu i onda se najesti i vratiti sve mišiće?
                  Bravo

                  opet isto, bukvalno shvatanje i hvatanje za jednu riječ. I naravno po običaju odlazak u "ekstreme".

                  Niko nije rekao da gladuješ 29 dana.

                  Imaš primjer IF-a gdje provedeš dosta vremena u kataboličnom stanju ili bez hrane, i samim tim ga neki karakterišu kao kataboličnog. Međutim nije tako, nakon fastinga ili ti posta dolazi anaboličko stanje koje će ako si u suficitu da nadvlada katabolizam, a u optimalnom deficitu, naravno uz trening kao najbitniji faktor da se izjednači sa njim.

                  Ili da uzmemo primjer defke, npr održavaš se ne 2500 kcal, i jedeš 6 dana u 2000 kcal i u deficitu si 500 kcal, a u famoznom cheat day-u pojedeš 6000 kcal, nećeš se zdefkat. Slobodno računaj kao da sedam dana jedeš 2500 kcal, i nisi u deficitu. Pa se neki pitaju zašto se ne mogu zdefkat, tijelo nećeš za*ebat

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    Originally posted by diinnoo View Post
                    Bravo

                    opet isto, bukvalno shvatanje i hvatanje za jednu riječ. I naravno po običaju odlazak u "ekstreme".

                    Niko nije rekao da gladuješ 29 dana.

                    Imaš primjer IF-a gdje provedeš dosta vremena u kataboličnom stanju ili bez hrane, i samim tim ga neki karakterišu kao kataboličnog. Međutim nije tako, nakon fastinga ili ti posta dolazi anaboličko stanje koje će ako si u suficitu da nadvlada katabolizam, a u optimalnom deficitu, naravno uz trening kao najbitniji faktor da se izjednači sa njim.

                    Ili da uzmemo primjer defke, npr održavaš se ne 2500 kcal, i jedeš 6 dana u 2000 kcal i u deficitu si 500 kcal, a u famoznom cheat day-u pojedeš 6000 kcal, nećeš se zdefkat. Slobodno računaj kao da sedam dana jedeš 2500 kcal, i nisi u deficitu. Pa se neki pitaju zašto se ne mogu zdefkat, tijelo nećeš za*ebat
                    Znaci, zelis reci da ako si 6 dana u deficitu, i u tom cheat dayu odes u masivni suficit ces nadjacat/ponistit sav taj deficit koji si odrzavao tih 6 dana, ako sam dobro shvatio? Znaci, zbog toga je cheat meal pametniji izbor od cheat daya na defki ili je nesto drugo u pitanju? Jer po takvom djabe ti sva muka i gladovanje tih 6 dana ako u jednom danu mozes nadoknadit i vise od tog i jos k tome ponistit sav trening tokom tog tjedna...ako sam ja to dobro shvatio ili se varam?
                    Wenn schon, denn schon!

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      Originally posted by knightrider View Post
                      Znaci, zelis reci da ako si 6 dana u deficitu, i u tom cheat dayu odes u masivni suficit ces nadjacat/ponistit sav taj deficit koji si odrzavao tih 6 dana, ako sam dobro shvatio? Znaci, zbog toga je cheat meal pametniji izbor od cheat daya na defki ili je nesto drugo u pitanju? Jer po takvom djabe ti sva muka i gladovanje tih 6 dana ako u jednom danu mozes nadoknadit i vise od tog i jos k tome ponistit sav trening tokom tog tjedna...ako sam ja to dobro shvatio ili se varam?
                      pa ako 6 dana zaredom stavis po euro u kasicu i onda sedmi dan potrosis 6 eura nece ti puno ostati
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        Znaci dobro sam pokopcao...pff, ne znam cemu onda price o tome kako je junk day potreban i koristan tijelu...ili pak oni smijesni mitovi da kao junk day-om mozemo prevariti organizam te ga natjerati da pomisli kako je dijeta gotova i onda kao da opet drugi dan ubacimo dijetu i da cemo onda jos efektivnije i vise masti topit....kolko sam po ovome skontao, junk day nije nista osim savrsenog dana za unistavanje defke i ponistavanje svega truda koji smo ulozili u trening i prehranu tokom tog tjedna...RED,RAD I DISCIPLINA,jednostavno nema mjesta junku na definiciji a mislim da niti na masi nije bas previse pozeljan...
                        Wenn schon, denn schon!

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          Hmmmmm?!
                          Ne ide to bas tako u praksi...
                          Nece 1 dan zajeb.ati prethodnih 6 sigurno.
                          Ako si u deficitu s vremenom i praznis glikogen, a kad je glikogen prazan od kud crpimo energiju? Iz masti. A kad se punimo taj 7 dan gdje ide ta hrana? U glikogen. Sto se dogadja tada? Varamo to "nemos zaj.ebati tijelo"...
                          I tako ga naviknemo 6 dana na jedan rezim i onda ga 7 dan zaj.ebemo. I tada tijelo nije toliko pametno da kompenzira nasih 6 prethodnih dana s tim jednim danom.
                          Ista stvar je kod dehidracije. Pijes i pijes i pijes po 15 litra vode na dan, i onda kad prestanes i krenes a dehidriranjem to pametno tijelo i dalje misli kako pijes. Itekako mozes zaje.bati tijelo samo trebas znati kako i kada. Sve je u tajmingu.
                          Vi se pretjerano glupirate po forumu, tocno mi zao momaka koji sad nece raditi potrebno punjenje od straha da ne e sje.bu prethodne dane.. Điz'z...

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            eh sad si zeznuo stvar


                            ici iznad odrzavanja dok si na defki moze imati i beneficije, a ne mora uvijek biti ekstremno kao primjer koji je dino naveo(6000 kcal) i sve se to moze uplanirati i ukomponovati da valja, samo treba znati kako



                            eh sad ako pricamo iskljucivo o ''junk day'' sto bi trebalo da znaci preseravanje s hranom i to redovno u tako ogromnom suficitu, onda generalno ne bi valjalo
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              Originally posted by knightrider View Post
                              Znaci dobro sam pokopcao...pff, ne znam cemu onda price o tome kako je junk day potreban i koristan tijelu...ili pak oni smijesni mitovi da kao junk day-om mozemo prevariti organizam te ga natjerati da pomisli kako je dijeta gotova i onda kao da opet drugi dan ubacimo dijetu i da cemo onda jos efektivnije i vise masti topit....kolko sam po ovome skontao, junk day nije nista osim savrsenog dana za unistavanje defke i ponistavanje svega truda koji smo ulozili u trening i prehranu tokom tog tjedna...RED,RAD I DISCIPLINA,jednostavno nema mjesta junku na definiciji a mislim da niti na masi nije bas previse pozeljan...
                              Ovdje se ne spominje "junk" vec kompenzacija deficita u prvih 6 dana sa suficitom od 7-og dana.
                              A kompenzirati se sigurno nece... Jer malo se drugacije rasporedi ta hrana 7 dan nakon sto si prethodno u deficitu bio. Sigurno drugacije nego da 7 dan zamijenis sa 1 danom.

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Originally posted by TripleZ View Post
                                pa ako 6 dana zaredom stavis po euro u kasicu i onda sedmi dan potrosis 6 eura nece ti puno ostati
                                - to je mocno procitat al' to nije tocno :=) za jedan dan neces i nemozes puno toga pokvariti!

                                Comment

                                Working...
                                X