Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by neuk View Post
    @jozo, dominik kakav cucanj radite? Uzi/siri stav? Low/high bar?
    pa malo vise od sirine kukova .....i high bar .......

    images.jpg

    i ako je sudit po ovome gdje je high a gdje je low..onda low nikad nisam ni radio

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Trening

    @jozo, dominik kakav cucanj radite? Uzi/siri stav? Low/high bar?

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by jozo13 View Post
    jel vidis problem? hahahh

    mene recimo od dl-a nikad ne boli kičma, dok kod čučnjeva nije rijedak slučaj
    mene recimo zna kod cucnja bolit donji dio leda,ali sam skuzio da mi se to desi kod vecih kilaza kada kukove pocnem dizat mrvicu prije ostatka tijela i sva tezina mi ostane na ledima u tom trenu...kad dizem ...ajmo reci sinkroniziraano....tj...u isto vrijme pocnem dizat kukove kada i ramena i ostatak tijela manji mi je pritisak na lumbalni dio,ali ako krenem samo djelic sekunde prije sa kukovima sva tezina mi se prebaci na lumbalni dio i tu mi nastaju problemi....i teznina mi se dosta prebaci napred i na prste ...dok kada dizem "sinkronizirano" (ispricavam se u nedostatku bolje rijeci)tezina mi vise ostaje na petama

    Leave a comment:


  • jozo13
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Dača View Post
    Trapez mi je genetski neizražen, a DL ne radim zbog povrede kičme, tako da sam ograničen izborom vežbi...
    Sem toga,ne intersuje me previše snaga, nego onaj "*****aj" , da budem sexy i to, da se lože milfače sa debelim muževima na mene... Moji su ciljevi skromni...

    Inače, slažem se da DL-eri imaju najbolji trapez...

    Interesantno, ali uveren sam da trapez raste i od čučnja.......


    jel vidis problem? hahahh

    mene recimo od dl-a nikad ne boli kičma, dok kod čučnjeva nije rijedak slučaj

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Pogresno si me shvatio. Cucanj samo sipkom, ali ostale vjezbe kombinujem. Single leg split squat radim teskim bucicama, nekada i iskorake, te dizanje na prste. Tacno nakon tih bucica osjetim trapez.

    Leave a comment:


  • Kahn
    replied
    Re: CHAT Trening

    Hvala ti na odgovoru Kahn. Samo si potvrdio ono sto i ja radim. Nastavit cu to raditi uz nadu da nece biti poteskoca, kao sto do sada nije bilo, te cu jos vise paziti na formu. Sto se tice ramena, ja radim upright rows sirim hvatom i naravno sipkom vise prema sebi, te laktovima iznad zapesca. Sada je pitanje za trapez. Kada zelim vise trapez da pogodim onda radim upright rows dizuci sipku vertikalnije uzim hvatom. Sta mislis o tome? To sam dobio kao savjet i stvarno djeluje. Totalno je drugaciji efekat od onoga kada radim ramena.
    Da, više će trapez radit jer ćeš sa uskim hvatom moć podizat laktove više.


    Trapez itekako raste kada vjezbe za noge izvodis s tezim bucicama. Ipak treba drzati dvije teske bucice u rukama dok se ne izvede tih nekoliko ponavljanja. Zavisi, neko radi i sipkom, ali ja kombinujem.
    Čučanj s bučicama? Daj bre!!!
    Kakvo kombinovanje, radi čučanj ko normalan muškarac, dakle sa šipkom ATG.

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Kahn View Post
    A zašto su upright rows ***** od vježbe? Ja je prvi smatram među top 3 vježbe za ramena, pogotovo srednje deltoide! Kad se izvodi pravilno (a 99.9999% ljudi je radi krivo) daje odlične rezultate. Gledajte na nju kao kompleksnu vježbu za srednji delt.
    Ne koristit prevelike težine, ali ne i pre male. Ne vršit rotaciju u ramenu, i laktovima dizat i držat *****e laktove šta više i uvik poviše razine zapešća koje mora bit opuštenu i ne dizat u ravnoj putanji nego prema gore i malo prema sebi. Pokret je isti kao kad pravilno radiš lateral raises, samo možeš koristit veći teret i malo više trapez gađaš. Vježba je odlična jer gađa trap, srednji delt i prednji. Samo je deggeni ne znaju pravilno radit. Svaka budala vrši vanjsku rotaciju ramena i prebacuje teret na prednje rame jer im je srednje svima inferiorno... zbog toga sjebu rotatore. Ista stvar i sa lateral raises... Drži faking laktove iznad zapešća.

    Ako ćemo govorit o vježbama koje su teški kuratz i beskorisne, to bi svakako bia onda dumbbell pullover. Besmislenija vježba ne postoji, a ljudi je i dalje rade.


    I potisak šipkom iza glave ne **** rame ako se izvodi pravilno, skupljenih lopatica i blago archanim leđima. Ja spuštam šipku do trapeza, ne kratim pokret i nikad problema s ramenima. Štaviše, ova je vježba odlična za fleksibilnost ramena.
    Hvala ti na odgovoru Kahn. Samo si potvrdio ono sto i ja radim. Nastavit cu to raditi uz nadu da nece biti poteskoca, kao sto do sada nije bilo, te cu jos vise paziti na formu. Sto se tice ramena, ja radim upright rows sirim hvatom i naravno sipkom vise prema sebi, te laktovima iznad zapesca. Sada je pitanje za trapez. Kada zelim vise trapez da pogodim onda radim upright rows dizuci sipku vertikalnije uzim hvatom. Sta mislis o tome? To sam dobio kao savjet i stvarno djeluje. Totalno je drugaciji efekat od onoga kada radim ramena.

    Originally posted by Dača View Post
    Interesantno, ali uveren sam da trapez raste i od čučnja
    Trapez itekako raste kada vjezbe za noge izvodis s tezim bucicama. Ipak treba drzati dvije teske bucice u rukama dok se ne izvede tih nekoliko ponavljanja. Zavisi, neko radi i sipkom, ali ja kombinujem. Tako da, istina je. Takodjer osjetim trapez.

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Dača View Post
    Sem toga,ne intersuje me previše snaga, nego onaj "*****aj" , da budem sexy i to, da se lože milfače sa debelim muževima na mene... Moji su ciljevi skromni...:
    Pazi da ne ostanes ulogiran na forumu pa ti zena slucajno ne vidi ovo

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Kahn View Post
    A čemu izoliranje trapeza??? Dead liftaj heavy pa mi reci da neće da rastu. Pendlay rows, upright rows, lateral raises, military press... Trapez je i više nego pogođen bez da ga se izolira.
    Trapez mi je genetski neizražen, a DL ne radim zbog povrede kičme, tako da sam ograničen izborom vežbi...
    Sem toga,ne intersuje me previše snaga, nego onaj "*****aj" , da budem sexy i to, da se lože milfače sa debelim muževima na mene... Moji su ciljevi skromni...

    Inače, slažem se da DL-eri imaju najbolji trapez...

    Interesantno, ali uveren sam da trapez raste i od čučnja.......
    Last edited by Dača; 15-02-15, 01:25. Reason: mnogo grečim u kucanju... gutm slov... :)

    Leave a comment:


  • Kahn
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Dača View Post
    Btw

    Trapez radim sa leđima, a za trapez je osnova sleganje ramenima... To je alfa i omega...

    Što reče neko, stavi 200 kila na šipku i uradi sleganje, pa da vidiš da l' neće da rastu....

    A čemu izoliranje trapeza??? Dead liftaj heavy pa mi reci da neće da rastu. Pendlay rows, upright rows, lateral raises, military press... Trapez je i više nego pogođen bez da ga se izolira.

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: CHAT Trening

    Btw

    Trapez radim sa leđima, a za trapez je osnova sleganje ramenima... To je alfa i omega...

    Što reče neko, stavi 200 kila na šipku i uradi sleganje, pa da vidiš da l' neće da rastu....

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Kahn View Post
    A zašto su upright rows ***** od vježbe? ................
    Ja govorim isključivo na osnovu sopstvenog iskustva... Meni je kuratz, a vidim i mnogim drugima, čim je ubrajaju u najgore vežbe što se tiče povređivanja... Takođe, ne radim ni potisak iza glave, a mnogi ga rade... Kad im sugerišeš da je nepotrebno i opasno, gledaju te začuđeno, kao "vidi budalu"...

    Ali znaš kako kažu, ko se od mleka opeče, taj i u jogurt duva... Tako i ja...

    Obzirom da su me mnogo bolela ramena ranije, gledao sam da izbacim ono što može biti opasno za povredu... Od kako sam izbacio to, nemam problema sa ramenima. Bole me možda samo jedan dan nakon treninga grudi, zbog lošeg postavljanja nagiba klupice kod kosog benča, ali to prođe za dan...

    Meni je bezveze jedna stvar. Gledamo kako trenira neko drugi i onda hoćemo i mi tako, a zaboravljamo da je BB individualni sport. Ono što odgovara nekom profi bilderu, ne mora da odgovara i meni.

    Postoje mnoge druge vežbe, koje će dati rezultat, a lakše ćemo ih podneti... Kome odgovaruju gore pomenute vežbe, naravno da će ih raditi. Ja ih ne obeshrabrujem u tome. Ali ako imaju probleme sa bolovima, dobro je da znaju gde može biti problem.

    Inače, radim ja neku vrstu upright rows, ali to radim za zadnje rame i to na smith mašini, kao što sam postovao @Argeti, da to radi Ado Gosto... Meni lično to baš odgovara i to sam naglasio (blagi predklon, široki hvat i ne idu laktovi iznad ramena), ali opet, imam drugare u teretani, koji su mi isto rekli da je njima to kuratz od vežbe..

    Leave a comment:


  • TajmM
    replied
    Re: CHAT Trening

    Worst exercises:

    3. Partial or Half Squats:

    Risk: Quad-dominant movement only, neglecting the posterior chain for which squats were designed.

    Problem: These are just an easy way to get by with half-reps for time. Nothing beneficial to be gained here but sore knees, along with a weak core and posterior chain.

    Alternative: Full squats - below parallel, knees out, feet narrow, chest up, tight core.
    A na drugoj listi:


    Squats make excellent upper-leg exercises, but you risk straining your knee joints and lower back if you force your knee joints past about a 90-degree angle, warns the Better Health Channel. Keep your squats to about half that -- 45 degrees
    You can injure your knees doing full squats


    Kad smo već kod čučnjeva da li bi ja mogao radit sumo čučnjeve umjesto standardnih jer imam problema sa donjim leđima ?
    Last edited by TajmM; 15-02-15, 00:14.

    Leave a comment:


  • Kahn
    replied
    Re: CHAT Trening

    A zašto su upright rows ***** od vježbe? Ja je prvi smatram među top 3 vježbe za ramena, pogotovo srednje deltoide! Kad se izvodi pravilno (a 99.9999% ljudi je radi krivo) daje odlične rezultate. Gledajte na nju kao kompleksnu vježbu za srednji delt.
    Ne koristit prevelike težine, ali ne i pre male. Ne vršit rotaciju u ramenu, i laktovima dizat i držat *****e laktove šta više i uvik poviše razine zapešća koje mora bit opuštenu i ne dizat u ravnoj putanji nego prema gore i malo prema sebi. Pokret je isti kao kad pravilno radiš lateral raises, samo možeš koristit veći teret i malo više trapez gađaš. Vježba je odlična jer gađa trap, srednji delt i prednji. Samo je deggeni ne znaju pravilno radit. Svaka budala vrši vanjsku rotaciju ramena i prebacuje teret na prednje rame jer im je srednje svima inferiorno... zbog toga sjebu rotatore. Ista stvar i sa lateral raises... Drži faking laktove iznad zapešća.

    Ako ćemo govorit o vježbama koje su teški kuratz i beskorisne, to bi svakako bia onda dumbbell pullover. Besmislenija vježba ne postoji, a ljudi je i dalje rade.


    I potisak šipkom iza glave ne **** rame ako se izvodi pravilno, skupljenih lopatica i blago archanim leđima. Ja spuštam šipku do trapeza, ne kratim pokret i nikad problema s ramenima. Štaviše, ova je vježba odlična za fleksibilnost ramena.

    Leave a comment:


  • jozo13
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Sta onda savjetujete da radim na dan ramena? Upright rows i behind neck press sipkom su dvije rizicne vjezbe, a obje ih radim. Do sada nisam imao problema, ali radije bih izbjegavao da se povrijedim.

    Uzmite u obzir da radim jednu misicnu skupinu dnevno. Volio bih da cujem sta biste vi ubacili na dan ramena. Radim vojnicki potisak, potisak iza vrata, upright rows, potisak bucicama, frontalna dizanja sipkom, lateralna dizanja i lateralna dizanja u pretklonu za zadnje rame. Ako vam nije problem, volio bih da napisete i broj serija, te ponavljanja. Zanima me intenzitet. Slusajuci brojne savjete smanjit cu volumen.

    Vojnicke potiske radim po cetiri serije i sest ponavljanja. Sve ostalo po tri serije i osam ponavljanja.


    to promijeni i riješio si stvar.

    Leave a comment:

Working...
X