Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

    Dali se preporuča jutarnji li cardio? ako da dali onda ide uobičajeno privi obrok iz menija?

    Comment


    • #17
      Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

      Definitivno san se zagrija za ovu dijetu, vrijedi probat, ne vidin trenutno iz ovog sta je napisano razlog sta bi me odvratio od barem pokusaja. Kako i sami kažete, kad je jednom probaju, ljudi se teško skidaju sa nje. Zašto ne onda
      Originally posted by WTF View Post
      - uzmimo u obzir da je trening i cardio na nivou, koliko je potrebno vremena da se recimo BF spusti s 20% na 15% ili npr. koliko je brzi ili sporiji napredak od neke klasike s cikliranjem Uh-a...
      Zanima me ista stvar što i kolegu, kakvi su rezultati, ne sumnjam za kvalitetu, ali sta je sa brzinom skidanja BFa s obzirom na druge dijete?
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #18
        Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

        Molim vas za mišljenje. Koji je najbolji način za skidanje BF-a sa cca 12% na 10%?
        Nakon 12% kao da dođe do zastoja i već klasičan deficit ne pomaže. Jedino kaj počinjem gubiti drastično na mišićnoj masi.
        Na keto dijetu baš nisam spreman, jer ne znam baš dali bi izdržao 2-3 tjedna samo na P+M obrocima.
        I još jedno pitanje, dali se na keto dijeti izgubi mišična masa više nego na klasičnoj? Jer nije mi jasno kako se izvući iz katabolizma nakon treninga bez UH-a?

        Comment


        • #19
          Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

          UH ima savrseno nikakve veze sa ''izvlacenjem iz katabolizma' nakon treninga
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

            Originally posted by WTF View Post
            Jako zanimljivo...
            Vrijedi pokusati svakako, cini se bolje od klasicnih dijeta na kojima si redovito gladan kao pas. Na keto dijeti vjerujem da je glad isto prisutna ali zbog vece kolicine masti ipak u znatno manjoj mjeri.

            Moja pitanja:
            - uzmimo u obzir da je trening i cardio na nivou, koliko je potrebno vremena da se recimo BF spusti s 20% na 15% ili npr. koliko je brzi ili sporiji napredak od neke klasike s cikliranjem Uh-a...

            - jeli tocno da je potrebno 48 sati da bi usli u ketozu, sto bi znacilo da bi u ketozi bili 4 dana u tjednu, posto bi nam npr. PON I UTO trebali da udjemo a nedjeljom bi se punili, ili se varam?

            To je to za sad, hvala na trudu i LP...
            U biti to je to što si napisao, 48h ali i tih 48h i wsvi ostali parametri su individualni, često ljudi zbog pretrpavanja hranom trebaju neko vrijeme na masnoj d aim se želudac stisne, no od samog početka nema gladi ukoliko te i uhati glad 50g kikirikija rješava situaciaju... ono što nisam spoenuo jak odobro dođe Pepsi Ligt na ovoj dijeti što zbog kofeina što zbog kiselina koje olakšaju probavu masti djeluje osježavajuće. Na deklaracijama samčitao za Zero da smiješ popiti 2l denvno ovdje kod Pepsi piše ako se
            ne varam 11l dnenvno, čisto s neke prepektive brige o zdravlju.

            p.s. ne zabaoravi unos vlakana na ovoj dijeti psilium husk odnosno indisjki trputac je vrl odobro nabaviti kao supplement.

            Comment


            • #21
              Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

              Originally posted by T.A.T.A. View Post
              Dali se preporuča jutarnji li cardio? ako da dali onda ide uobičajeno privi obrok iz menija?
              Na ketogeničkim dijetama kardio je nepotreban, klasičan strenth trening intenzivan čisto dovoljno je.

              Comment


              • #22
                Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                Originally posted by Skums View Post
                Molim vas za mišljenje. Koji je najbolji način za skidanje BF-a sa cca 12% na 10%?
                Nakon 12% kao da dođe do zastoja i već klasičan deficit ne pomaže. Jedino kaj počinjem gubiti drastično na mišićnoj masi.
                Na keto dijetu baš nisam spreman, jer ne znam baš dali bi izdržao 2-3 tjedna samo na P+M obrocima.
                I još jedno pitanje, dali se na keto dijeti izgubi mišična masa više nego na klasičnoj? Jer nije mi jasno kako se izvući iz katabolizma nakon treninga bez UH-a?
                prvo zabaoravi postotke, drugo većina kaže trebam skintu 5kg 7kg i sl. ja kažem gledaj ogledalo, tu neki postotci su čisto za statistiku ukoliko koristiš kalipere.

                Ponoviti ću još jednom svje je individualno, no na keto dijeti gubiš namanje mišića često je zovu jedinom dijetom na kojoj možeš dobiti mišiće i gubiti masno tkivo u isto vrijeme što je sveti gral bodybuildinga.

                Comment


                • #23
                  Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                  Originally posted by Skums View Post
                  Jer nije mi jasno kako se izvući iz katabolizma nakon treninga bez UH-a?
                  Na masnoj dijeti nema katabolizma, konačno masna ili ketogenička dijeta po Dr. Mauro Di Pasqualeu je
                  anabolična zato je isvoju knjigu o ketogeničkoj dijeti jednu od prvih u ovom području nazvao ANABOLIC
                  DIET. Naime na vim dijetama ne dolazi do sniženja testoterona i hormona rasta kao na low carb dijetama i dr.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                    Da li se na keto preporčuje HIIT?

                    Comment


                    • #25
                      Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                      Originally posted by diinnoo View Post
                      Da li se na keto preporčuje HIIT?
                      HIIT je bio hit prije nekih 10g od tada se pokazalo da nije nešto posebno, a
                      na kraju zaključilo da je ipak bolji low intensiti cardio.

                      Po mojem je nabolje bez carda uopće... samo 5-15min ugrijavanja prije treninga na
                      roweru i sl.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                        a mogu li ja otic na ketogen, jest piletinu jaja govedinu tunu posni itd.. a od masnoca samo uzet par kapsula omega 3 , maslinovog ulja na salati i navečer šaku orašastih plodova. Pošto nezelim jest masnu (nekvalitetnu) hranu kao pršut hrenovke (niskog uh) i te pi*darije....
                        “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

                        Comment


                        • #27
                          Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                          Pa dan je samo primjer obroka , ti to mozes zamjeniti i tempirati kako pase tvojim kcal , zamijenis majonezu sa jajima ili orasastim plodovima i rijesena stvar
                          There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                          - Aldous Huxley

                          Comment


                          • #28
                            Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                            to san i mislija, nego mene zanima koliko je bitna prisutnost masti u "velikim" kolicinama...
                            “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

                            Comment


                            • #29
                              Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                              Originally posted by IvorIvor View Post
                              a mogu li ja otic na ketogen, jest piletinu jaja govedinu tunu posni itd.. a od masnoca samo uzet par kapsula omega 3 , maslinovog ulja na salati i navečer šaku orašastih plodova. Pošto nezelim jest masnu (nekvalitetnu) hranu kao pršut hrenovke (niskog uh) i te pi*darije....
                              Pitanje na mjestu, naime osnovini sistem ove dijete izveden je s hrenovkama, majonezama i sl, pošto dosta ljudi i na zdravoj prehrani vapi za time ali i prvenstveno zbog cijene i navika početnika. Naime u trenutnoj krizi dosta njih se buni na cijenu zdrave prehrane pa rekoh evo sistema, koj isam i sam prokušao.

                              Ovo što ti predlažeš više bi bila proteinska dijeta nego li ketogenička masna.

                              No imaš raznih sistema ovog tipa dijete imaš i tzv BodyOpus dijetu gdje se od masti koristi laneno ulje, bijelo pileće meso i sl, ako imaš para to je ono što bih i ja preporučio ali uzmi u obzir a proteina odukupnog unosa nutrienata ide 20-30% max, a 80-70% čista masti, laleno ulje, ulje crnog kima, kokosovo ulje, maslinovo ulje (bogato omegom 3), bademi (pomažu i kod probavnih problema), orasi znaju biti teži kao i popularan kikiriki kod kojeg pazi na unos carbsa jer je bogat njima.

                              Za carbse pazi d ane pređeš 30g po danu. Bjeljanjci koji žumanjak, neki tvrdi sitr isto dobro dođu.

                              p.s. samo mi se nemoj puniti zobenima u nedjelju
                              Last edited by TitanGym_VP; 18-01-13, 02:06.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                                inače masti se u fazi ketoze pretvaraju u ketone koji imaju 7 kalorija i tijelo korsiti te ketone za enrgiju ostatak se izbacuje iz tijela ne dolazi do pohrane u masno tkivo i na taj način čovijek brzo mršavi.

                                Ne može se reći da se na masnoj dijeti koriste masti već ketoni.

                                Comment

                                Working...
                                X