Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Mit o zdravom mlijeku

    Evo, čisto da upotpunim temu nečim što ovde nije spomenuto.
    Mleko može biti ili ne mora biti pogodna hrana za čoveka, ali HOMOGENIZOVANO i PASTERIZOVANO mleko, a to je svako mleko u supermarketu, je veoma opasno.
    Homogenizacijom, koja se vrši kako bi mleko duže trajalu u pakovanju, masti iz mleka se razbijaju na veoma sitne čestice koje prouzrokuju teške zdravstvene posledice. Naravno, o ovome niko ne želi da se razgovara, jer bi u suprotnom mlečna industrija imala velikih problema.
    Pasterizacijom se opet vrši degradacija sastava mleka, uništavaju se enzimi, itd..
    Kozje mleko ne zahteva homogenizaciju i zato je bolji izbor od kravljeg mleka.

    Pretpostavljate da je najbolje piti sveže tek pomuzeno kravlje i kozje mleko, neprokuvano.

    Naravno, tu opet postoji opasnost od zaraze, ako je životinja bolesna ili u toku muže nije poštovana higijena...

    Moje mišljenje je: za nas u gradu, koji ne možemo da legnemo ispod koze i sisamo, ili da pijemo tek pomuženo kravlje mleko, je da pijemo kupovno kozje mleko (po mogućnosti nepasterizovano) ili nikakvo mleko. Ja sam se odlučio za nikakvo

    Evo malo o istraživanju naučnika na temu opsanosti homogenizacije mleka
    http://www.realmilk.com/homogenization.html
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • Re: Mit o zdravom mlijeku

      Originally posted by vege
      Evo, čisto da upotpunim temu nečim što ovde nije spomenuto.
      Mleko može biti ili ne mora biti pogodna hrana za čoveka, ali HOMOGENIZOVANO i PASTERIZOVANO mleko, a to je svako mleko u supermarketu, je veoma opasno.
      Homogenizacijom, koja se vrši kako bi mleko duže trajalu u pakovanju, masti iz mleka se razbijaju na veoma sitne čestice koje prouzrokuju teške zdravstvene posledice. Naravno, o ovome niko ne želi da se razgovara, jer bi u suprotnom mlečna industrija imala velikih problema.
      Pasterizacijom se opet vrši degradacija sastava mleka, uništavaju se enzimi, itd..
      Kozje mleko ne zahteva homogenizaciju i zato je bolji izbor od kravljeg mleka.

      Pretpostavljate da je najbolje piti sveže tek pomuzeno kravlje i kozje mleko, neprokuvano.

      Naravno, tu opet postoji opasnost od zaraze, ako je životinja bolesna ili u toku muže nije poštovana higijena...

      Moje mišljenje je: za nas u gradu, koji ne možemo da legnemo ispod koze i sisamo, ili da pijemo tek pomuženo kravlje mleko, je da pijemo kupovno kozje mleko (po mogućnosti nepasterizovano) ili nikakvo mleko. Ja sam se odlučio za nikakvo

      Evo malo o istraživanju naučnika na temu opsanosti homogenizacije mleka
      http://www.realmilk.com/homogenization.html
      Cekaj,jesi uopce procitao clanak koji si postao do kraja?
      Ovaj clanak ne govori nista o opasnosti homogeniziranog mlijeka.
      Dapace,iznosi teoriju jednog znanstvenika koji je tako tvrdio,ali u nastavku clanka je navedeno vise od nekoliko istrazivanja koja su pokazala da takva pretpostavka nije tocna.

      Sto se pasterizacije tice,ne vidim po cemu je pasterizacija toliko stetnija od klasicnog kuhanja?
      Mislim,svakom toplinskom obradom bilo koje hrane,ne samo mlijeka, se unistava jedan dio nutrijenata namirnice koja je podvrgnuta takvoj obradi.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • Re: Mit o zdravom mlijeku

        U PRAVU SI!! greškom sam postovao taj link, e baš sam neodgovoran, hehehe
        dakle evo:http://www.authorsden.com/categories...id=16&id=18866
        kuvanjem ili pasterizacijom mleka i hrane uopšteno, uništavaju se enzimi iz hrane koji su značajni za zdravlje. Nisu samo vitamini bitni, neki se vitamini i ne uništavaju mnogo kuvanjem (liposolubilni). Zato treba jesti što više nekuvane hrane
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • Re: Mit o zdravom mlijeku

          Originally posted by vege
          U PRAVU SI!! greškom sam postovao taj link, e baš sam neodgovoran, hehehe
          dakle evo:http://www.authorsden.com/categories...id=16&id=18866
          kuvanjem ili pasterizacijom mleka i hrane uopšteno, uništavaju se enzimi iz hrane koji su značajni za zdravlje. Nisu samo vitamini bitni, neki se vitamini i ne uništavaju mnogo kuvanjem (liposolubilni). Zato treba jesti što više nekuvane hrane
          Šta se to može jesti nekuhano osim neke sezonske salate ili nekog povrća...skoro ništa
          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

          Comment


          • Re: Mit o zdravom mlijeku

            Originally posted by vege
            U PRAVU SI!! greškom sam postovao taj link, e baš sam neodgovoran, hehehe
            dakle evo:http://www.authorsden.com/categories...id=16&id=18866
            kuvanjem ili pasterizacijom mleka i hrane uopšteno, uništavaju se enzimi iz hrane koji su značajni za zdravlje. Nisu samo vitamini bitni, neki se vitamini i ne uništavaju mnogo kuvanjem (liposolubilni). Zato treba jesti što više nekuvane hrane
            Ne kuzim link....mislim,kuzim,ali se cijeli clanak bazira opet na istrazivanju jednog(istog onog iz proslog linka) covjeka,za cija se saznanja ispostavilo da nisu utemeljena na znanstvenim cinjenicama.Dakle,samo pogedaj kraj onog prvog clanka,gdje se navodi niz studija koje pokazuju da Xanthine Oxidaza (XO) unatoc homogenizaciji nema mogucnosti doci u krvotok. On pokusava usporedjivati sitne masne globule u homogeniziranom mlijeku i lipozome, koji nikako nisu isti....pogledaj samo prvi clanak pri kraju.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • Mlijeko

              Sami počeci bodybuildinga vezani su uz mlijeko kao vrlo važnu kariku prehrane uz meso i jaja. Vrlo jeftini proteinski napitak još i danas je nezamjenjiv u sportskoj prehrani, no možda je malo podcjenjen i potisnut u stranu nakon velikog buma proteinskih pripravaka.

              Mlijeko od 1.5 % masti, sadrži u jednoj litri do 37 grama proteina, 15 grama masti i 48 grama ugljikohidrata i oko 400 kalorija.Protein u mlijeku je jedna trećina whey, a ostalo casein, što su dva najkvalitetnija proteina čije molekule najbolje prolaze stijenke stanica mišićnih vlakana, a imaju najbolji lanac aminokiselina, što znači maksimalnu iskoristivost. Najbolje od svega što ćemo za sve to izdvojiti jedva 5 kn, koji proteinski pripravak se s time može mjeriti !?

              Ako pijemo 2-3 litre mlijeka dnevno, zadovoljit ćemo veliki dio dnevnih potreba za proteinom (1.5 – 3 grama po kilogramu tjelesne težine), a isto tako unijet ćemo i dosta tekućine tj. vode koja igra važnu ulogu u životu svakog čovjeka, a posebice bodybuildera.

              To sam nasao na internetu , nek mi netko obrazlozi zasto svi govore da ne bi trebalo piti mlijeko zbog previse masti ,i loše i spore iskoristivosti .. ?

              Comment


              • Re: Mlijeko

                Ako imaš dobru inzulinsku osjetljivost te ako podnosiš laktozu, deri po mlijeku. Mlijeko je po mom kvalitetna namirnica.
                "Neuspjeh nije opcija."

                Comment


                • Re: Mlijeko

                  Originally posted by Builty

                  To sam nasao na internetu , nek mi netko obrazlozi zasto svi govore da ne bi trebalo piti mlijeko zbog previse masti ,i loše i spore iskoristivosti .. ?
                  Zabrijali su
                  Al aj da ne počinjemo opet raspravu o mlijeku, ok?
                  Chill bro

                  Comment


                  • Re: Mlijeko

                    Originally posted by Soner
                    Originally posted by Builty

                    To sam nasao na internetu , nek mi netko obrazlozi zasto svi govore da ne bi trebalo piti mlijeko zbog previse masti ,i loše i spore iskoristivosti .. ?
                    Zabrijali su
                    Al aj da ne počinjemo opet raspravu o mlijeku, ok?
                    haha da su ovo pisali neki amateri koji nemaju pojma , razumijem , ali da su znanstvenici zabrijali ne bih bas rekao al dobro hehe ..

                    Comment


                    • Re: Mlijeko

                      Originally posted by Builty
                      Originally posted by Soner
                      Originally posted by Builty

                      To sam nasao na internetu , nek mi netko obrazlozi zasto svi govore da ne bi trebalo piti mlijeko zbog previse masti ,i loše i spore iskoristivosti .. ?
                      Zabrijali su
                      Al aj da ne počinjemo opet raspravu o mlijeku, ok?
                      haha da su ovo pisali neki amateri koji nemaju pojma , razumijem , ali da su znanstvenici zabrijali ne bih bas rekao al dobro hehe ..
                      Mislim da si me krivo shvatio, mlijeko je ok namirnica ali je na lošem glasu zbog toga što kompanije koje prave dodatke prehrani moraju zarađivati. Sve ti je to marketing, jbg, ako imaš imalo zdravog razuma skontat ćeš da mlijeko nije loša stvar i da se prašina bezveze diže, eto
                      Ali u dublje stvari ne želim opet ulazit, bilo je par rasprava gdje smo napisali sve moguće o mlijeku pa da ne ponavljamo bezveze jednu te istu stvar
                      Chill bro

                      Comment


                      • Re: Mlijeko

                        Originally posted by Soner
                        Mislim da si me krivo shvatio, mlijeko je ok namirnica ali je na lošem glasu zbog toga što kompanije koje prave dodatke prehrani moraju zarađivati. Sve ti je to marketing, jbg, ako imaš imalo zdravog razuma skontat ćeš da mlijeko nije loša stvar i da se prašina bezveze diže, eto
                        Ali u dublje stvari ne želim opet ulazit, bilo je par rasprava gdje smo napisali sve moguće o mlijeku pa da ne ponavljamo bezveze jednu te istu stvar
                        Slušaj Sonera
                        Mlijeko je +
                        +1
                        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                        Comment


                        • Re: Mit o zdravom mlijeku

                          to ce biti i moje misljenje onda od sad

                          Comment


                          • MLIJEKO

                            Misljenje o mlijeku? Da li je dobro posle treninga?

                            Comment


                            • Re: MLIJEKO

                              Stisni gore "aktivne teme" i pogledaj par tema ispod svoje da'l ima kaj o mlijeku.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment


                              • Re: MLIJEKO

                                zakon..

                                Comment

                                Working...
                                X