Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jelovnici forumaša

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jelovnici forumaša

    Originally posted by filip1990
    evo da i ja stavim svoj jelovnik,stavio bi prije ali sam htio jos malo doraditi...

    09:00(buđenje)-100g zobenih+0,2l mlijeka(0,9 m.m)

    10:00-whey+voda

    12:00-2 voćke(bilo koje,osim banana)

    15:00(ručak)-meso,+salata ili slani krumpir nekada

    17:00-konzerva tune,skuse...

    20:00-posni(250g)+omega 3
    cilj-igubiti masne naslage(salo moje malo )
    da li treba jos sta mjenjati????
    ja sam whey totalno izbacio ako želim smršaviti...pijem ga samo prije i poslije neke veče tjelesne aktivnosti! Nebitno dali je to trčanje ili vježbanje,,,
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

    Comment


    • Re: Jelovnici forumaša

      Originally posted by igor
      ja sam whey totalno izbacio ako želim smršaviti...pijem ga samo prije i poslije neke veče tjelesne aktivnosti! Nebitno dali je to trčanje ili vježbanje,,,
      Originally posted by filip1990
      evo da i ja stavim svoj jelovnik,stavio bi prije ali sam htio jos malo doraditi...

      09:00(buđenje)-100g zobenih+0,2l mlijeka(0,9 m.m)

      10:00-whey+voda

      12:00-2 voćke(bilo koje,osim banana)

      15:00(ručak)-meso,+salata ili slani krumpir nekada

      17:00-konzerva tune,skuse...

      20:00-posni(250g)+omega 3
      cilj-igubiti masne naslage(salo moje malo )
      da li treba jos sta mjenjati????
      ja sam whey totalno izbacio ako želim smršaviti...pijem ga samo prije i poslije neke veče tjelesne aktivnosti! Nebitno dali je to trčanje ili vježbanje,,,
      zasto?
      ja zelim smrsavit i pijem ga samo kad imam katabolizam misica, naci ujutro sa zobenima i poslije treninga, i neki put ali ne cesto zamjenim to sa posnim za zadnji obrok(popijem whey sa mlijekom) ili kad nemam posnog doma,pa odna to popijem...dal je to dobro?
      LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

      Comment


      • Re: Jelovnici forumaša

        Originally posted by filip1990
        slani kumpir,to ti je ono sto stavis u juhu pa to mi zovemo slani kumpir,ugl. samo prokuhan u vodi

        znaci da prominim whey prije zobenih,i ubacim jaja umisto voca,banane nesmjem radi alergije a volim ih najvise od voca
        aha, kuhani krompir moze...
        ili popi prije whey sa vodom ili u whey sa vodom ubaci zobene i popi...
        da, jaja bi stavio umjesto voca, jer voce po meni nije obrok... mozes jos uz jaja ako ti pase dodat jabuku itd...


        Originally posted by filip1990
        jer moze umisto rize feta kruva?
        kruha puno treba da se najedes, a feta kruha je nista, ja preferiram rizu...
        LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

        Comment


        • Re: Jelovnici forumaša

          oke havala puno!jos cu malo razmislit pa cu sastavit novi jelovnik...
          Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

          Comment


          • Re: Jelovnici forumaša

            09:00(doručak)-whey+zobene(80g)+2 dl mlijeka(0.9m.m)
            12:00(medjuobrok)-posni sir(250g)+3 jaja(1 zutanjak)
            15:00(ručak)-meso,riba...+salata
            18:00(medjuobrok)-tuna(200g)+smeđa riža(50g)
            21:00(vecera)-posni sir(250g)+omega 3

            jel moze ovak nesto???
            Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

            Comment


            • Re: Jelovnici forumaša

              Originally posted by filip1990
              09:00(doručak)-whey+zobene(80g)+2 dl mlijeka(0.9m.m)
              12:00(medjuobrok)-posni sir(250g)+3 jaja(1 zutanjak)
              15:00(ručak)-meso,riba...+salata
              18:00(medjuobrok)-tuna(200g)+smeđa riža(50g)
              21:00(vecera)-posni sir(250g)+omega 3

              jel moze ovak nesto???
              po meni se cini ok...
              u 12:00 jedi cjela jaja...
              LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

              Comment


              • Re: Jelovnici forumaša

                Originally posted by Marijan
                Ajde nabacajte svoje jelovnike, da komentiramo malo i da se vidi kako ekipa jede.

                ja ću da počnem, znači trenutno masa (182cm, 80kg, ektić ),na dan bez treninga

                10.00 - Zobene 100g, Whey mjerica, mlijeko
                13.00 - 250g meso, 200g riža
                16.00 - 150g Tuna, 200g riža
                19.00 - 5 XL jaja, malo kikiriki maslaca s jednim tostom
                22.00 - 250g Posni, 50g kikiriki

                180g P, 300-400g UH, 100g masti (brijem, nisam ziher)
                uz to vitamini ujutro.

                oko 3500kcal. Kad je treningić onda uleti i pwm od 400injak kcal.
                Pozdrav!
                Možeš li uz ovaj jelovnik napisati kada ti je trening i od čega ti se sastoji PWM?
                Imam problem da imam trening ujutro u teretani, a proučio sam svih 18 stranica ove teme i nisam našao nijedan jelovnik s treningom ujutro pa me zanima kako uskalditi npr. gore navedeni jelovnik uz trening: 09:00 - 10:30?
                Unaprijed hvala svima.

                Comment


                • Re: Jelovnici forumaša

                  Originally posted by boxy
                  Pozdrav!
                  Možeš li uz ovaj jelovnik napisati kada ti je trening i od čega ti se sastoji PWM?
                  Imam problem da imam trening ujutro u teretani, a proučio sam svih 18 stranica ove teme i nisam našao nijedan jelovnik s treningom ujutro pa me zanima kako uskalditi npr. gore navedeni jelovnik uz trening: 09:00 - 10:30?
                  Unaprijed hvala svima.
                  Dva sata nakon ustajanja nemoj ići u teretanu, znači ako ti je trening u 9 moraš ustati najkasnije u 7.
                  Jedan od najboljih jutarnjih obroka su zobene i whey, uglavnom obrok UH+P.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • Re: Jelovnici forumaša

                    Imam samo pitanje vezano za laneno ulje, pa da ne otvaram novu temu ! Mozete mi rec dali u DM ili Konzumu ima lanenovog ulja ali ne u tabletama nego u tekucem stanju ? I ako ima mozda znate koliko dode ?

                    Comment


                    • Re: Jelovnici forumaša

                      ..imaš u DM-u..neznam kolika je cijena zato što se kod nas otvorio dm tek nedavno tako da još nemaju lanenog al mi je ženska rekla da če naručit ako postoji potražnja..
                      http://img398.imageshack.us/img398/9...wkz2wj7sd9.gif

                      Comment


                      • Re: Jelovnici forumaša

                        Dakle, situacija je ovakva:

                        Imam 26 godina, 187 cm / 110 kg.

                        Prije par godina, dok sam još bio u odličnom stanju (mislim estetski, u ogledalu), idealna težina mi je bila 92-93 kg.
                        Ovo je program prehrane koji sam sastavio uz pomoć trenera u teretani, literature sa neta i vaših programa sa ovog foruma (na čemu zahvaljujem).

                        6:00 - 7:00 - trčanje (3 puta tjedno, parni dani)
                        7:00 - 200 g zobenih pahuljica sa zelenim čajem
                        10:00 - 200 g posnog sira, 100 g pilečih prsa, dvije šnite integralnog kruha
                        13:00 - 300 g tune, zelena slata, rajčice, paprike, krastavci (svježe povrće)
                        16:00 - 2 banane ili jabuke
                        17:15 - 18:45 - teretana (3 puta tjedno, neparni dani)
                        19:00 - 4 cijela jaja, vrećica mješanog povrća na maslinovom ulju
                        22:00 - 200g posnog sira, umješam šaku badema ili kikirikija
                        23:00 - spavanje

                        Na dane kada idem u teretanu odmah nakon vježbanja uzimam Whey sa glukozom.
                        Uslijed ovih vrućina i totalnog manjka kondicije se znojim da nije za povjerovati, pa dnevno popijem 4-5 l vode.
                        7. dan u tjednu jedem što hoću i koliko hoću.

                        Molio bih vas da komentirate, napišete što dodati ili izbaciti iz kojeg obroka, date neku novu ideju. Imajte na umu da sam nov u planiranju prehrane, pa bih cijenio da navedete konkretna jela, a ne samo proteini, UH ili masti. Znam da moram naučiti, i naučit ću, ali zasad se još teško snalazim u tome.
                        Na ovom režimu sam tek tjedan dana, tako da još ne mogu vidjeti rezultate, a ako ima grešaka, volio bi ih ispraviti odmah.
                        Hvala unaprijed.

                        Comment


                        • Re: Jelovnici forumaša

                          Dosta dobra prehrana... možda je 4 cijela jaja previše! Na tvome mjestu bih pojeo samo bijelanjke (kuhane naravno)! Pretpostavljam da si na defki ???
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • Re: Jelovnici forumaša

                            I ja pretpostavljam da sam na defki
                            Ma ovo što sad radim sam si protumačio kao nekakav uvod u svijet ozbiljnog vježbanja, da mi se mišići naviknu na dosad nepoznate napore i da se ja upoznam sa spravama i principima rada u teretani.

                            Što se tiče jaja, mislim da sam baš na ovom forumu pročitao kako se jedenje samo bjelanjaka u zadnje vrijeme odbacuje, i jede se sve.
                            Mada, s obzirom na to da imam dosta sala za izgubiti, tvoja ideja mi zvuči logično.
                            Što kažu ostali?

                            Comment


                            • Re: Jelovnici forumaša

                              Originally posted by Moriarty
                              I ja pretpostavljam da sam na defki
                              Ma ovo što sad radim sam si protumačio kao nekakav uvod u svijet ozbiljnog vježbanja, da mi se mišići naviknu na dosad nepoznate napore i da se ja upoznam sa spravama i principima rada u teretani.

                              Što se tiče jaja, mislim da sam baš na ovom forumu pročitao kako se jedenje samo bjelanjaka u zadnje vrijeme odbacuje, i jede se sve.
                              Mada, s obzirom na to da imam dosta sala za izgubiti, tvoja ideja mi zvuči logično.
                              Što kažu ostali?
                              ma svako ima nešto svoje...ako si čitao često u vezi prehrane vidjet češ kako ima jako puno rasprava u vezi toga... jedni kažu da su hranjive vrijednosti jajeta jednako raspoređene,a neki ipak tvrde da u žumanjku ima više masti...
                              ja sam isto na defki i izbacio sam žumanjke jer se osječam pre sito kada ih jedem, a i razlike osjetim!
                              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                              Comment


                              • Re: Jelovnici forumaša

                                Originally posted by Moriarty
                                Dakle, situacija je ovakva:

                                Imam 26 godina, 187 cm / 110 kg.

                                Prije par godina, dok sam još bio u odličnom stanju (mislim estetski, u ogledalu), idealna težina mi je bila 92-93 kg.
                                Ovo je program prehrane koji sam sastavio uz pomoć trenera u teretani, literature sa neta i vaših programa sa ovog foruma (na čemu zahvaljujem).

                                6:00 - 7:00 - trčanje (3 puta tjedno, parni dani)
                                -umjesto trčanja na tašte ubaci brzo hodanje,trčanjem ćeš izgubit dossta mišiča a oni su ti potrebni da bi sagorjevali masti između ostalog
                                7:00 - 200 g zobenih pahuljica sa zelenim čajem
                                -smanji na 150 gr i dodaj mjericu wheya
                                10:00 - 200 g posnog sira, 100 g pilečih prsa, dvije šnite integralnog kruha
                                -tu bi čak izbacio ove 2 šnite kruha i ubacio laneno ili maslinovo ulje 2-3 žlice
                                13:00 - 300 g tune, zelena slata, rajčice, paprike, krastavci (svježe povrće)
                                16:00 - 2 banane ili jabuke
                                -ovo možeš izbacit pošto si na defki,radije ova jaja zvekni
                                17:15 - 18:45 - teretana (3 puta tjedno, neparni dani)
                                -nadam se da tu imaš PWM
                                19:00 - 4 cijela jaja, vrećica mješanog povrća na maslinovom ulju
                                -radije piletina neka,puretina,riba...
                                22:00 - 200g posnog sira, umješam šaku badema ili kikirikija
                                -tu dodaj lanenog ulja,2-3 jušne žlice
                                23:00 - spavanje

                                Na dane kada idem u teretanu odmah nakon vježbanja uzimam Whey sa glukozom.
                                Uslijed ovih vrućina i totalnog manjka kondicije se znojim da nije za povjerovati, pa dnevno popijem 4-5 l vode.
                                7. dan u tjednu jedem što hoću i koliko hoću.

                                Molio bih vas da komentirate, napišete što dodati ili izbaciti iz kojeg obroka, date neku novu ideju. Imajte na umu da sam nov u planiranju prehrane, pa bih cijenio da navedete konkretna jela, a ne samo proteini, UH ili masti. Znam da moram naučiti, i naučit ću, ali zasad se još teško snalazim u tome.
                                Na ovom režimu sam tek tjedan dana, tako da još ne mogu vidjeti rezultate, a ako ima grešaka, volio bi ih ispraviti odmah.
                                Hvala unaprijed.
                                Napravi punjenje UH svakih 4 dana,možeš ih ubacit u svaki obrok osim zadnjeg,al nemoj pretjerivati cca3-4 gr UH po kg tjelesne težine

                                I promatraj napredak pa javi ak di zapne

                                Comment

                                Working...
                                X