Announcement

Collapse
No announcement yet.

marink - trening...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: marink - trening...

    Originally posted by Soner
    Kak vam ne dosade takve podjele?
    imas bolje???prije sam trenirao svaki dan jednu misicnu skupinu 5x tjedno
    Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

    Comment


    • Re: marink - trening...

      Originally posted by marink
      Originally posted by Soner
      Kak vam ne dosade takve podjele?
      imas bolje???prije sam trenirao svaki dan jednu misicnu skupinu 5x tjedno
      Ma ja bi umro od dosade na tim klasičnim split treninzima

      Ok, bilderi ste i igrate na mind-muscle i te šeme, ali po mome trening treba imati malo drugačiju koncepciju. Prsa/triceps, Leđa/biceps je šema treninga koju su radili još bilderi u 70im a od tad su se ipak neke stvari promijenile i došlo se do zaključka da i drugačije podjele rade isto tako dobro, ako ne i bolje. Ne kažem ja da takve klasične podjele nisu dobre, ok su ali tijelo i živčani sustav će se nakon nekog vremena naviknuti na konstantno isti rad i gađanje mišića jednom tjedno, rađenjem hrpe izolacija u cilju da se izolira jedan određeni mišić itd.
      Možeš si podijelit program na push i pull pokrete, uzet neki fullbody il kaj ja znam. To je eto neka moja percepcija ali opet ja sma više okrenut funkcionalnom treningu i powerliftingu nego bbu tak da ne znam koliko ćeš to uzet u obzir
      Chill bro

      Comment


      • Re: marink - trening...

        hvala na savjetu al ipak sam privrzeniji ovakvim programima,sto se tice toga mjenjam treninge na pocetku sam radio svaki misic 2x tjedno,onda sam promjenio na 5x tjedno(svaki dan drugi m. skupina) i sad je ovaj 4x tjedno,al mislim opet mali sok napravit sa ovim da sve treniram osim nogu 2x tjedno kojih mj i pol...
        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

        Comment


        • Re: marink - trening...

          Originally posted by Soner
          Kak vam ne dosade takve podjele?



          Ovak, prema prvoj shemi bih ga stavio s nogama, a prema drugoj s ramenima (ujedno i vidiš kako ti paše s kojom grupom), i to poslje ramena, a prije nogu, na sljedeći način:

          - kada ga radiš s prsima, radi dvije vježbe, prvu 4*6, a drugu 3*8
          - kada ga radiš s ramenima ili nogama, druge dvije vježbe 3*10 i 2*12

          Ili, zanemari ovo gore i počni koristiti cheatanje i forsirana ponavljanja:

          - idealan za cheatanje je standardni biceps pregib bučicom, sa rotacijom u zglobu. Dakle, kada ne ide više, koristi zamah i tijelo za još dva-tri ponavljanja. Svaki sljedeći put moći ćeš izvući jedno clean ponavljanje više. Bandažiraj zglobove.

          - za forsirana ponavljanja možeš probati koncentracijski pregib u pretklonu, jer se radi ruka po ruku i sa slobodnom si možeš pomoći

          Osobno mi je takav pristup pomogao kada sam primjetio stagnaciju bicepsa u smislu stalno istog broja ponavljanja. E, i ak' radiš hummer, bolje ga ostavi za zadnju vježbu, budući da dosta radi podlaktica, pa da te to ne spriječi u narednim vježbama.

          Ako se odlučiš za prvu varijantu, pojačaj malo unos kalorija taj dan.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • Re: marink - trening...

            dao ovo mi se cini super...probat cu ga sa ramenima stavit,milsim da ce mi vise pasati...hvala patrik,milsim da bi mogolo bit nes od ovoga
            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

            Comment


            • Re: marink - trening...

              evo pa mi recite sto mislite o ovakvom rasporedu treninga,znaci ovakav trening bi imao kojih 2-3 mj pa onda na klasicnu podjelu...

              znaci posto ja radim jedan dan ujutro a jedan popodne ispada me da radim jedan ponedjeljak ujutro a jedan popodne i tako ukrug,sto mi mjenja trening

              u PON-prsa,biceps,srednje rame

              p UTO

              u SRI-leda,triceps,z. rame,trapez

              p CET

              u PET-prsa,biceps,sr rame

              p SUB

              u NED-leda,triceps (trening u parku,posto gym ne radi)



              p PON

              u UTO-prsa,biceps,sr rame

              p SRI

              u CET-leda,triceps z. rame

              p PET

              u SUB-noge,trapez

              p NED

              znaci samo nemojte sad rec zasto noge radis svaki drugi tjedan jer nisu mi trenutacno toliko bitne,prvo hocu vratit gorji dio u stanje kakvo je bilo a za noge lako jer dosta dobro rastu....
              Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

              Comment


              • Re: marink - trening...

                Mozes tako, samo pazi sto se tice prehrane da unosis jako puno proteina prva 3-4 tjedna da muscle memory proradi
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • Re: marink - trening...

                  pozdrav svim forumasima...evo da se javim da sam i ja poceo trenirati ponovno,razlog prestanka nije bila ni manjak motivacije ni nista drugo!razlog je bio nedostatak financija(izgubio posao),ni sada ga nemam ali sam odlucio poceti opet trenirati s onim sto imam...trenutno sam na ketogenoj dijeti i doma treniram full body treninge za vlastitom tezinom i pomagalima koje imam(i mogu rec da svaki misic jako dobro pogodim osim nogu jer bas i nije preveliki efekt radit noge sa vlastitom tezinom ali oko toga se ne brinem jer imam jake noge i full brzo napreduju)...snalazim se doma sa mesom kakvim imam,posnim sirom,jajima i ostalim namirnicama koje su dozvoljene u bb...2 puta dnevno kardio i tako...et nadam se da ce se stvari popravit i da cemo se nastavit druzit i dalje...trenutno sredujem neki posao i tako..ugl najvise mi je zao sto sam morao prestati trenirati a islo mi je i vise nego dobro...jedan pogled na 2 slike gdje sam imao oko 90kg i sada kad sam u misicnoj masi nakon 9mj ne treniranja pao oko 11kg...na drugoj slici sam vec prestao sa trenizima oko 3tjedna...

                  404968_2752877016997_1109810478_32261096_854216454_n.jpg
                  550058_3002221090443_1109810478_45286858_471575634_n.jpg
                  Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                  Comment


                  • Re: marink - trening...

                    Originally posted by marink View Post
                    pozdrav svim forumasima...evo da se javim da sam i ja poceo trenirati ponovno,
                    Poz, lijepo da opet treniraš...

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: marink - trening...

                      i mogu ti rec u ovih 10 mj ne treniranja,samo mi je iz cista mira jednostavno dojadio zivot da sjedim i jedem sranja i gledam se u ogledalo kako se iz tjedna u tjedan moj izgled pogorsava....samo sam se digao od kompa sjeo na bajk i odvozio 20 km kardia prvi dan...pa poslje smisljanja vjezbi i tako...et nadam se da cu uskoro dobit posao i krenut u gym i vratit se u staru forumu i nadam se prestici ju kardio mi se sastoji od voznje bajkom ujutro na prazan zeludac 20km(umjereni tempo) i popodnevni 45 min orbač ,upale misica su ogromne doslovno se nisam mogao micati al bolje se osjecam .
                      Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                      Comment


                      • Re: marink - trening...

                        Pozdrav prijatelju, nadam se da će stvari krenuti nabolje sada...sritno
                        Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



                        mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

                        Comment


                        • Re: marink - trening...

                          Pozdrav, volja je najbitnija, sve najbolje ti zelim!
                          https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                          https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                          Instagram: @shredded_dario

                          Comment


                          • Re: marink - trening...

                            hvala decki....pa di si veprino legendo,sad ak dobijem đob selim se iz svog malog mjestasca u zg i tamo odmahhhhh upisujem gym....nakon par treninga iako sam na dijeti tezoj mogu rec da forma vec drugacije izgleda,jbga trebat ce opet kad krene masa to kvalitetno izgradit...trenutno mi je najbitnija stvar da snizim bf maksimalno koliko ide i koliko cu moc izdrzat tako da kad se otvori prilika za pravo treniranje da mogu krenut sa kvalitetnom masom i to na jedan malo duzi period(gdje cu naravno skroz drzat kcal pod kontrolom da se ne ugojim previse) i naravno tezit sto vecoj misicnoj masi...
                            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                            Comment


                            • Re: marink - trening...

                              oko 20tak dana ketoze,rezulatata itekako ima....zasada zadovoljan
                              Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                              Comment


                              • Re: marink - trening...

                                Originally posted by marink View Post
                                oko 20tak dana ketoze,rezulatata itekako ima....zasada zadovoljan
                                slike? daj nešto
                                Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



                                mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

                                Comment

                                Working...
                                X