Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odlični savjeti za mršavljenje

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Odlični savjeti za mršavljenje

    mene malo buni jedna stvar.
    kaže se da nakon vježbana sa utezima zalihe glikogena padnu na minimum (to već i vrapci znadu). i nakon toga je dobro raditi lagani kardio do max 30 min.
    a kaj ako ja radim ruke, onda se isprazne glikogenske zalihe ruku, a ja trčim na traci gdje se najviše koriste noge. dali onda treba jedno vrijeme da se isprazne zalihe u nogama da bi se trošilio salo kao izvor energije?

    Comment


    • #32
      Re: Odlični savjeti za mršavljenje

      Glavne zalihe glikogena su ti u jetri, tako da nema veze jesi li radio ruke, ramena ili gluteus maksimus.

      Comment


      • #33
        Re: Odlični savjeti za mršavljenje

        Originally posted by DeniZg
        Glavne zalihe glikogena su ti u jetri, tako da nema veze jesi li radio ruke, ramena ili gluteus maksimus.
        Ti želiš reći da se radom u teretani ne troši glikogen iz mišića?

        Comment


        • #34
          Re: Odlični savjeti za mršavljenje

          Originally posted by elHuron
          Originally posted by DeniZg
          Glavne zalihe glikogena su ti u jetri, tako da nema veze jesi li radio ruke, ramena ili gluteus maksimus.
          Ti želiš reći da se radom u teretani ne troši glikogen iz mišića?
          A to si iz mog upisa pročitao gdje?

          Comment


          • #35
            Re: Odlični savjeti za mršavljenje

            Pa pošto si napisao da su glavne zalihe glikogena u jetri, kakve to veze ima?
            Malo me nešto buni sa glikogenom, pa ako možeš ti ili netko drugi razjasniti:
            Kada krenemo raditi u teretani prvo se potroši glikogen iz jetre pa se onda troši glikogen iz mišića?
            Kako se troši glikogen, lokalno pretpostavljam ili ne?
            Ako radimo noge potrošit će se glikogen samo iz nogu ili?
            Ako smo odradili trening u teretani i potrošili glikogen, i onda idemo na kardio, u stanju smanjenog glikogena, moje pitanje je koliko smanjenog, nije isto raditi ruke ili noge?
            Kako ide potrošnja glikogena? Ima itko kakav link ili zna objasnit?

            Comment


            • #36
              Re: Odlični savjeti za mršavljenje

              Evo link koji bi ti mogao pomoći:

              http://www.faqs.org/sports-science/Ba-C ... ucose.html

              Comment


              • #37
                Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                Glikogen spremljen u jetri se oslobadja kad god razina secera u krvi padne ispod neke razine ili kad se u bilo kojem od misica javi potreba za glukozom.
                S druge strane, zalihe glikogena u misicima mogu sluziti samo lokalno - dakle,samo za misic u kojem su pohranjene.
                Misic ce prvo potrositi glikogen spremljen u samoj misicnoj stanici,a tek kasnije ce potrebno "gorivo" za njegov rad biti dopremljeno iz jetre.

                Odgovor sa skums-a:
                Ako si radio ruke,potrosio si primarno glikogen spremljen lokalno(u misicima ruku) i jedan dio glikogena spremljenog u jetri,jer zalihe glikogena u misicima su dosta male.
                Kada krenes raditi noge,prvih par minuta ces svakako trositi glikogen spremljen u tim misicima,a poslije toga ce se glukoza dopremiti iz jetre.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #38
                  Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                  Originally posted by IgyBoy
                  Glikogen spremljen u jetri se oslobadja kad god razina secera u krvi padne ispod neke razine ili kad se u bilo kojem od misica javi potreba za glukozom.
                  S druge strane, zalihe glikogena u misicima mogu sluziti samo lokalno - dakle,samo za misic u kojem su pohranjene.
                  Misic ce prvo potrositi glikogen spremljen u samoj misicnoj stanici,a tek kasnije ce potrebno "gorivo" za njegov rad biti dopremljeno iz jetre.

                  Odgovor sa skums-a:
                  Ako si radio ruke,potrosio si primarno glikogen spremljen lokalno(u misicima ruku) i jedan dio glikogena spremljenog u jetri,jer zalihe glikogena u misicima su dosta male.
                  Kada krenes raditi noge,prvih par minuta ces svakako trositi glikogen spremljen u tim misicima,a poslije toga ce se glukoza dopremiti iz jetre.
                  znači nakon rada sa utezima (recimo radili smo ruke ili prsa) krenemo na traku, prvo će trebati jedno vrijeme da se isprazne zalihe u nožnim mišićima (pošto su veliki) i tek onda krene salo kao primarni izvor energije? znači nekih 5-10 minuta možda? normalno ovisno o mišiću.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                    Originally posted by Skums
                    znači nakon rada sa utezima (recimo radili smo ruke ili prsa) krenemo na traku, prvo će trebati jedno vrijeme da se isprazne zalihe u nožnim mišićima (pošto su veliki) i tek onda krene salo kao primarni izvor energije? znači nekih 5-10 minuta možda? normalno ovisno o mišiću.

                    Posto su veliki,zahtjevaju i puno energije,pa ce se i zalihe glikogena u njima brze istrositi.Neka te to ne zabrinjava - rijec je o par minuta(naravno,ovo ovisi i o intenzitetu)
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                      pozdrav svima novi sam na forumu i imam jedan specifičan slučaj...
                      ovako: zadovoljan sam sa misicima imam 14 godina, 185 cm visina i samo 65,6 kg, nisam uopce na izgled zgoljav, ali imam premalo kila...i jos jedan problem: imam masno tkivo na trbuhu, samo na trbuhu...ja bi zelio izgubiti to masno tkivo a da ne izgubim jos na kilazi...
                      ali neznam na koji nacin..jel trcanje dobro za to?A kasnije bi zelio dobit na tezini a da se ne zdebljam nego cu raditi na misicima...to vec radim (sklekovi, trbusnjaci, leđnjaci, razne vjezbe svakodnevno) HVALA

                      Comment


                      • #41
                        Re: fitness zavjere??

                        Originally posted by kelly
                        Naslov je dobar, ja već dugo vremena govorim da dugotrajno lagano trčanje izaziva više štete nego koristi, treba šprintati ili brzo hodati.
                        Tu je izneseno još puno toga pa reci šta te konkretno zanima da ne pišem romane ovdje...

                        nu pa da ne znam šta radiš, ne možeš izgubit salo a da ne ode malo i mišića... naravno da nije dobro samo trčat a ne ići u teretanu... al ne slažem se s tim da trebaš istrčat 10 min i crknit, umjesto nekih 45 min laganog trčanja poslije treninga... ovih 10 min više se odvija u anaerobnoj zoni i ne znam zašto bi to bilo bolje... (to bi odgovaralo nekom tko je na masi, a želi održat kondiciju)
                        - i onda argument temelji na bukvalnom shvaćanju teze da se prvih 30 min treninga ne broji totalno glupo... mislim da upravo suprotno, treba dopustiti tijelu da kalorije izgaraju uz kisik, znači lagano trčanje, ali poslije intenzivnijeg treninga s utezima i to neće usporit metabolizam...
                        zaključak je da je članak jako nespretno napisan i još uvijek nisam skužio što je lik zapravo htio reći...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                          nije savjet, vise opaska... bio sam na definiciji skoro pa cijelo ljeto, skinuo 11kg i sad sam prije 2 i pol tjedna otisao na godisnji i prekinuo s defkom te uzivao u blagodatima ugljikohidrata. ono kaj je najbolje, sada, dva i pol tjedna nakon svakodnevnog unosenja vece kolicine UH (300-500, ako ne i vise grama dnevno) mogu reci da si danas izgledam bolje nego prije 2 i pol tjedna. kaj je najgore, zbog obveza nisam stigao ici previse u teretanu, imao sam 4 treninga u 2 tjedna, a misici su mi puniji, trbuh mi je malo veci (napunio se) ali su mi cak i trbusni misici koji su mi najslabija tocka vidljiviji.
                          ako mozete kaj izvuci iz ovog napisanog, super!
                          mozda da kada mrsavite za plazu, da 10 dana prije mora, pogotovo ako radite keto dijetu (kao ja) da povecate unos UH. ako se ne varam da UH donosi vodu u misic (ne u smislu kreatina) ili tak nes... al nemojte me za to uzeti 100%
                          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                          Comment


                          • #43
                            Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                            Izgledaš bolje jer si napunio mišiće glikogenom...

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #44
                              Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                              uh = glikogen
                              prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                              Comment


                              • #45
                                Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                                Kad si na definiciji dali je dobro raditi u ponedjeljak i utorak trening+LI kardio, srijeda HIIT+LI cardio, četvrtak i petak trening+LI kardio, subota i nedjelja pauza?
                                Znači pitanje je dali bi srijeda trebala biti dan odmora ili slobodno radim HIIT?

                                Comment

                                Working...
                                X