Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odlični savjeti za mršavljenje

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

    Originally posted by FcB View Post
    mene zanima u vezi glikogenskih rezervi:

    ako u 8h pojedemo posni sir koji salje proteine misicima 3-4 sata poslije oborka (znaci do 11h)
    ako u 9h pocnemo hodati
    ako se u 9.30h istrose rezerve i pocne trositi salo

    znaci li to da li se poslije 9.30h misici i dalje dobivaju proteine iz posnog sira?
    Originally posted by FcB View Post
    ?

    deset znakova
    Ti se stalno zamaraš sa nekim čudnim sitnicama, pa rekli smo da se posni otpušta do 7 sati...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

      Originally posted by FcB View Post
      mene zanima u vezi glikogenskih rezervi:

      ako u 8h pojedemo posni sir koji salje proteine misicima 3-4 sata poslije oborka (znaci do 11h)
      ako u 9h pocnemo hodati
      ako se u 9.30h istrose rezerve i pocne trositi salo

      znaci li to da li se poslije 9.30h misici i dalje dobivaju proteine iz posnog sira?
      meni je ovo pretjerivanje NHF

      Comment


      • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

        Ljudi, da ne otvaram novu temu ...
        Sta mi predlazete za mrsanje , konkretno ?

        Prije 2 godine sam imao 95kg. Bacio sam se na trcanje svaki dan, jeo zdravo i puno vode, te smrsao 13kg. Dakle, imao sam 83. Poslije toga sam isao u teretanu nekih 6-7 mjeseci i drzao kilazu na 84-85.

        Prije 5 mjeseci sam prestao sa teretanom, sada imam 87kg. 2kg vise, ali izgledam kao bar 5kg vise.

        Sad me interesuje sta mi predlazeete ... Vrijeme je takvo da ne dozvoljava neki cardio vani i slicno.
        PLaniro sam krenuti u teretanu ponovo. Ono, manje kg vise dizanja i serija i tako. DA li se preporucuje neki cardio na biciklu prije ili poslije treninga ? Sta sa ishranom ? Proteini ili neke aminokiseline?

        Comment


        • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

          radiš s utezima normalno kao prije,poslije utega ubaciš cardio.

          možeš uzimati i aminokiseline i proteine,kupi si whey protein i BCAA,to će ti očuvati mišićnu masu i regenerirati mišiće

          Comment


          • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

            savjetujem ti HIIT program za definiciju..kratko traje,a daje odlične rezultate

            Comment


            • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

              savjet:

              70% + je prehrana / 30% - aktivnost

              a 90% prehrane je u glavi. dakle, ispada cirka 65% cijele stvari je u tintari.

              savjet ekstra: izbjegavati UH ... tj konzumirati priblizno 0 (nula) grama UH dnevno

              nakon par dana glad ce proci. a energija/adrenalin otic u nebesa.
              ak se tako uvjerite.... jer je stvar u glavi
              Black leather, knee-hole pants

              Comment


              • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                U par navrata sam se uvjerio da je vise u glavi nego igdje drugo.
                Ajd pocet cu sa dobro smanjenim UH ...

                Prijatelj mi je preprucio za pocetak ovo:


                activlab_bca_xtra.jpg
                Last edited by kelly; 13-02-13, 02:10.

                Comment


                • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                  Originally posted by FcB View Post
                  mene zanima u vezi glikogenskih rezervi:

                  ako u 8h pojedemo posni sir koji salje proteine misicima 3-4 sata poslije oborka (znaci do 11h)
                  ako u 9h pocnemo hodati
                  ako se u 9.30h istrose rezerve i pocne trositi salo

                  znaci li to da li se poslije 9.30h misici i dalje dobivaju proteine iz posnog sira?
                  Vjerojatno jesu ali nebitno,svakako ti posni sir nije baš najidealniji odabir za doručak.

                  Comment


                  • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                    http://www.fitness.com.hr/vjezbe/sav...-trcanjem.aspx Ja tek sad ništa neznam. Kaže: Što mislite koja aktivnost od ovih triju –
                    1. sjedenje na kauču,
                    2. trčanje umjerenim tempom,
                    3. trčanje maksimalno brzim tempom (sprint) – troši najveći udio masnoća za dobivanje energije? Pustit ću vas da malo razmislite…I, jeste odlučili? Treća? Prva? Druga?... Točan odgovor je …

                    PRVA!!! Da, prva. Ne druga, ne treća nego baš prva. Vjerovali ili ne, u NAJBOLJOJ ste „zoni topljenja masti“ onda kada NE RADITE BAŠ NIŠTA!!!

                    Kako? Lako. Što je aktivnost kojom se bavite nižeg intenziteta, to je veći udio masti koje se koriste za energiju.

                    Comment


                    • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                      *jos jedna rasprava o trcanju*
                      Clanak je dug i stvarno ne virujen da ce se ikom dat tipkat opsezan odgovor, pa necu ni ja

                      Ima dobrih stvari u clanku, ima naravno i manje dobrih al sada cu se na samo osvrnit na ovo citirano.
                      Nije poanta koja od te tri aktivnosti topi manji ili veci udio sala, poanta je samo kod koje si u aerobnoj zoni, jer "zona veceg postotka koristenja masti" ne postoji. Znaci da sad ne nabrajamo sve nacine dobvanja energije, jedan od njih je krebsov ciklus, odvija se u mitohodrijima, ovo san vec pisa al ne mogu nac... Uglavnom, u tom procesu, koji je btw karakteristican za veliki broj zivih bica koja koriste kisik za stanicno disanje, se kao izvor energije koriste masti i ugljikohidrati.Da sad ne iden previse u dubinu sa jednadzbama itd, nikad se ne trose samo masti,nego i UH te je omjer masti i ugljikohidrata uvik isti jer kemijska jednadzba se ne minja, znaci ili koristis aerobni izvor energije ili ne. Eventualno se kod manjka UH koriste bjelancevine koje se razlazu na aminokiseline i odredjene aminokiseline se pretvaraju u glukozu i ulaze u proces kroz puteve koji su karakteristicni ugljikohidratima. Znaci, kod topljenja masti, nuzno ide i uh, a ako njega nema... OM NOM NOM

                      Tako da tvrdnja "Što je aktivnost kojom se bavite nižeg intenziteta, to je veći udio masti koje se koriste za energiju." zapravo i nema puno smisla iz vise razloga:
                      1. Omjer masti i UH(eventualno P) je uvik isti (2H2+O2--> 2H2O jednostavan primjer izgaranja vodika, ne mozes povecat broj vodika, bez povecanja kisika, i ocekivat da ces dobit vise vode, ne ide rodjo... Jednadzba je jednadzba, nema promjene omjera.) dakle ne mozes rec, da je u nekoj aktivnosti veci udio topljenja masti, ili radis aerobno ili ne, ili topis salo ili ne.
                      2. Sto je aktivnost nizeg intenziteta, manja je i potrosnja energije, u pitanju je samo koliki je kapacitet organizma za opskrbu energijom aerobnim putem. Dakle, ako hodas 5km/h i recimo trosis 300kcal/h i i tijelo je na 50%, zasto ne pojacat intenzitet i potrosit vise kalorija (naravno pod uvjetom da ne pretjeras i izadjes iz aerobnog rada) i potrosit ces vise masti(naravno i vise UH/P).
                      Nadan se da nisan previse zakomplicira stvar, i da nisan neke stvari banalizira do te mjere da izgleda glupasto i netocno... U svakom slucaju, carolije nema, postak je isti, a kada, kako, zasto i koliko se aerobni rad desava, e to je drugi set pitanja na koje ja u ovu kasnu uru neman odgovor

                      A sta se mog obecanja kratkog odgovora I lied.jpg

                      Comment


                      • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                        Šta onda trčanje ne skida masne naslage? Zbunjen sam totalno. Tu takvih gluparija na netu možeš nać da je to strašno...

                        Comment


                        • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                          Trcanje skida masti ali ovisno o intezitetu skida i UH I P iz tijela. Sjedenje na kaucu u najvecej mjeri trosis masti.. istina-toliko je mizeran rad da gotovo i ne trosi nista osim masti-mislim da je 99% kalorija tako potrosenih upravo iz masi, ali sve skupa u jako jako jako malim kolicinama. za smrsat- trcanje ili bilo kakav aerobni rad je najprikladniji. Ajd otprilike laicki pojasnjeno buduci da sve ovisi i o pojednicu itd- aerobni rad do cca 105-110 otkucaja srca trosi velikom vecinom salo i nesto sitno UH , 110-140 otkucaja- trosi opet velikim djelom masti ali uz malo vecu kolicinu UH, rad iznad toga trosi jos vise UH a nesto manje M da bi pri maksimalnom broju utkucaja trosio gotovo isklucivo UH. Da se razumijemo-pricamo o POSTOTKU kalorija uzetih iz M ili UH za vrijeme nekog rada. Za pretvorit mast u energiju i koristit je-zamisli da je potrebno puno vise vremena i da ce se to desit samo ako rad nije preforsiran- dok su UH u organizmu konstantno spremni za uporabu u bilo kojem trenutku.
                          Pri pocetku bilo kakve aktivnosti tijelo ce uzet za energiju u prvom trenutku uh-a zatim ako se rad nastavi istim intezitetom (ukoliko nije prevelik) pocinje mobilizirat masti i njih koristit kao primarno gorivo.
                          MYPROTEIN

                          Comment


                          • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                            Originally posted by Corry View Post
                            Trcanje skida masti ali ovisno o intezitetu skida i UH I P iz tijela. Sjedenje na kaucu u najvecej mjeri trosis masti.. istina-toliko je mizeran rad da gotovo i ne trosi nista osim masti-mislim da je 99% kalorija tako potrosenih upravo iz masi, ali sve skupa u jako jako jako malim kolicinama. za smrsat- trcanje ili bilo kakav aerobni rad je najprikladniji. Ajd otprilike laicki pojasnjeno buduci da sve ovisi i o pojednicu itd- aerobni rad do cca 105-110 otkucaja srca trosi velikom vecinom salo i nesto sitno UH , 110-140 otkucaja- trosi opet velikim djelom masti ali uz malo vecu kolicinu UH, rad iznad toga trosi jos vise UH a nesto manje M da bi pri maksimalnom broju utkucaja trosio gotovo isklucivo UH. Da se razumijemo-pricamo o POSTOTKU kalorija uzetih iz M ili UH za vrijeme nekog rada. Za pretvorit mast u energiju i koristit je-zamisli da je potrebno puno vise vremena i da ce se to desit samo ako rad nije preforsiran- dok su UH u organizmu konstantno spremni za uporabu u bilo kojem trenutku.
                            Pri pocetku bilo kakve aktivnosti tijelo ce uzet za energiju u prvom trenutku uh-a zatim ako se rad nastavi istim intezitetom (ukoliko nije prevelik) pocinje mobilizirat masti i njih koristit kao primarno gorivo.
                            Ja sam prije nekolio godina držao dijetu, tako što sam samo regulirao prehranu. Rijetko kad bi išao hodati. Prije tome, ja bih rekao da sam više mišića izgubio nego masti.

                            Comment


                            • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                              Da si trcao-izgubio bi vjerojatno jos i vise. Da si pametnije slozio prehranu i treninge-izgubio bi vjerojatno i puno manje...
                              MYPROTEIN

                              Comment


                              • Re: Odlični savjeti za mršavljenje

                                Originally posted by Corry View Post
                                Da si trcao-izgubio bi vjerojatno jos i vise. Da si pametnije slozio prehranu i treninge-izgubio bi vjerojatno i puno manje...
                                Imam jednog frenda, koji misli isto krenuti u teretanu al je dosta masan. Jel onda njemu bolje prije to skidat trčanjem ( i prametnom prehranom) il da krene odmah u teretanu radit definiciju?

                                Comment

                                Working...
                                X