Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hardgaineri ipak postoje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Hardgaineri ipak postoje

    Originally posted by Archiv3r View Post
    da, i mislio sam da se na to "Hvatate"

    naime, hormon koji se luci tokom posti nema veze sa anabolizmom (nema veze sa sintezom proteina).
    o tome je govorio i layne norton, inace jako pametan lik ako zanemarimo ovo natural, al covjek stvarno zna sto prica i ne prodaje maglu.
    prednost IF-a je prvenstveno kontrola apetita...ako ti odgovara


    nista magicno, dobar princip ali nista magicno(iako ga zagovaram)
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • Re: Hardgaineri ipak postoje

      Originally posted by TripleZ View Post
      prednost IF-a je prvenstveno kontrola apetita...ako ti odgovara


      nista magicno, dobar princip ali nista magicno(iako ga zagovaram)
      slazem se, jednostavan je za pratit. nisam ga probao, mozda jednog dana al ne sada.

      al isto bi ubacio kroz dan neki iznos P-a. nece te P izbacit iz te "polu-ketoze"
      Originally posted by Bilderčić
      Originally posted by Dehydronator
      sve do grama tjedno je natural
      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

      Comment


      • Re: Hardgaineri ipak postoje

        Originally posted by Archiv3r View Post
        slazem se, jednostavan je za pratit. nisam ga probao, mozda jednog dana al ne sada.

        al isto bi ubacio kroz dan neki iznos P-a. nece te P izbacit iz te "polu-ketoze"
        nema to veze s ketozom...ne izbacuju proteini nego kalorije iz tog ''fasting state-a'' pa mozes jesti sve sto nema kaloricnu vrijednost(wow cuj to )
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • Re: Hardgaineri ipak postoje

          Ovako-u svom postu s prosle stranice-nisam mislio na cardio na taste-to nikako.Na taste ni ja ne idem preko 30-40 min. s tim da onda radim cak nesto veceg inteziteta. Cca 65-70% otkucaja. Cardio relativno laganog inteziteta na keto dijeti kad si vec u dubokoj ketozi... tijelo nece i nemoze trosit i dalje 50% energije iz glikogena...ili se varam?
          Netko je stavio i link na postove od Vedrana J. koji takoder zagovara takve treninge-tip je radio cardio setnje i plivanja te bicikla puno puta i preko 6h u danu sa relativno niskim intezitetom...i on tvrdi da je kod takvog treninga katabolizam minimalan jer je potrosnja glikogena minimalna? Onda i on grijesi ili?

          Evo molio maximusa (a i ostale) da mi razjasne neke stvari ukoliko nisam u pravu.
          Na keto dijeti- "nema" glikogena jer je potrosen vec u prvim danima nakon punjenja... tijelo na cardiu od 55% otkucaja trosi masti/ketone, osim ukoliko se jako povecava intezitet (pocnem sprintat npr.)-tijelo ce tad posezat za preostalim minimalnim kolicinama glikogena-inace ostaje pri potrosnji iskljucivo masti??
          Cikliranje itd. tu je po meni svaki cardio daleko katabolicniji nego na keto? ili se varam, upravo zbog vecih varijacija u razini inzulina i punjenja/praznjenja glikogena itd?
          IF-prehrana... kazes prvi ti je obrok u 14h (ako se ne varam) -ustajes u 6-7 i cijelo si jutro u pokretu (opet neka vrsta cardia-ovisno od posla itd.) -zar to opet nije donekle katabolicno buduci da se budimo vec "gladni i prazni"?

          Uzmimo dvije osobe-identicne grade, metabolizma itd (klonove) i jedna osoba trci 60 min cca 10km/h na 75-80% otkucaja i tu potrosi cca 1000 kcal dok druga osoba ode u setnju od 2.5h na 5km/h i 55% otkucaja i takoder potrosi 1000kcal - koja osoba je izazvala veci katabolizam i koja od njih ima veci dio energije utrosen iz masti?
          Po meni je druga osoba potrosila daleko veci dio energije upravo iz masti za razliku od prve osobe i izazvala daleko manji katabolizam. Setnja i sl.cardio u koje je intezitet relativno nizak-takav da se moze normalno radit satima -sorry ali mislim da trosi daleko manje glikogena nego masti i mislim da to nije nikako 50-50, jedino je s++nje sto zahtjeva puno vremena.

          Edit: pod relativno nizak intezitet mislim na cca 55% otkucaja- a ne standarnih 65% i vise

          Da, ako me vidite gdje sibam po ZD-slobodno mahnite ali me ne zaustavljajte dok ne zavrsim
          Last edited by Corry; 05-04-13, 08:57.
          MYPROTEIN

          Comment


          • Re: Hardgaineri ipak postoje

            Moj je posao takav da ja u tom slucaju radim cardio po 7 sati dnevno. Ikakve koristi? Teze se mastim ali teze i dobivam na masi jer moram u hrani nadoknaditi gomilu za taj trosak.
            I unatoc tomu ja opet prije 7-satnog "kardijanja" moram ici na onaj ujutro nataste :P
            ( jos ne idem ali oko 01.05 bih trebao )...

            Comment


            • Re: Hardgaineri ipak postoje

              Evo najbitnijeg za one lijene koji nisu pročitali temu s VJ:

              Ako se izvodi neka vježba aerobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima;
              - u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišićnog glikogena, a 1 % iz potkožnog masnog tkiva
              - nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišićnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
              - nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišićnog glikogena, a skoro 100 % iz potkožnog masnog tkiva



              Kod aerobnog treninga niskog intenziteta utrošak kalorija po satu treninga je manji, ali je postotak kalorija dobiven od izgaranja potkožnog masnog tkiva veći.
              Kod aerobnog treninga visokog intenziteta utrošak kalorija po satu treninga je veći, ali je postotak kalorija dobiven od izgaranja potkožnog masnog tkiva manji.




              Što se tiče aerobnih vježbi, poznato je da, ako je to vježbanje niskog intenziteta, tako da može trajati satima:
              - na početku vježbanja, većina kalorija izgara iz mišića (mišićni glikogen), a skoro ništa iz sala
              - nakon otprilike 20 minuta izjednačava se količina energije dobivena izgaranjem mišića i količina energije dobivena izgaranjem sala
              - u svakoj slijedećoj minuti % energije dobivene iz masti je veći, a % energije dobivene izgaranjem mišića je manji

              Aerobni trening od 3 sata u kontinuitetu!
              Za to treba imati čvrstu glavu! A ja sam bar to imao...

              Koju vježbu izabrati? Trčanje nikako, preintenzivno je, da bih mogao trčati 3 sata (ma, čak ni pola sata)
              Hodanje brzinom od 6,5 km/h? To bi već išlo 3 sata.
              Može i voženje sobne bicikle.
              Te dvije aktivnosti troše oko 350 kcal po satu rada.

              Želim li skinuti 21 kg sala za 3 mjeseca, a bez reduciranja kalorijskog unosa ( to sam izbjegavao da ne dođe do smanjena mišićne mase),
              tj. potrošiti aerobnim vježbama 2100 kcal dnevno (sad opet stupa na scenu kalkulator: 2100 kcal/ 350 kcal po satu = 6) trebam raditi 6 sati aerobnog treninga dnevno, uz normalni trening s opterećenjem

              Hoću li to izdržati?
              U to uopće nisam sumnjao. Imao sam dovoljan motiv i znao sam što mi je činiti.

              Kako sam od ponedjeljka do petka radio u školi, pa sam tih dana imao manje vremena i energije, morao sam maksimalno iskoristiti subotu i nedjelju.

              I, jesam. Subota i nedjelja su izgledale ovako:
              08 - 11 voženje sobne bicikle uz gledanje videa, radi motivacije
              11 - 14 brzo hodanje ( brzinom od 6,5 km/h)
              14 - 14:30 ručak za stolom
              14:30 - 16 spavanje
              16 - 18 težinski trening (u staroj obiteljskoj kući, na spravama vlastite izrade)
              18 - 21 voženje sobne bicikle uz gledanje videa
              21 - 24 brzo hodanje ( brzinom od 6,5 km/h)
              oko 24 početak noćnog spavanja

              Dakle, 12 sati aerobnog vježbanja svake subote i nedjelje, ostalim danima manje; prema mogućnostima.
              Matematika je bila zadovoljena, ali je glava patila.

              3 sata voženja dalo se izdržati, pogotovo kad sam nabavio kazete s Mr.O. Te su me kazete posebno motivirale, jer su svi ti šampioni svaki dan izgledali isto na videu, a ja sam svakim danom bivao bolji. Trudio sam se jednog po jednog dostizati u postotku masnog tkiva, i to je bila dodatna motivacija.Već puno prije kraja priprema, imao sam manji postotak sala od bilo kojeg olimpijca, što mi je izuzetno doprinosilo samopouzadanju.

              3 sata brzog hodanja, bilo je prava mora. Pješačio sam hodnikom škole, dugim 86 metara, 6,5 km/h. Trebao sam prepješačiti hodnik, brzinom od 6,5 km/h 226 puta, 113 puta u jednom smjeru i isto toliko u drugom. Ti su sati prolazili užasno sporo.

              A, moramo sam pješačiti školom, jer bi me na otvorenom svako malo netko nešto pitao i zaustavljao me. Kad bih prekinuo hodanje na par minuta, narušila bi mi se razgradnja masnog tkiva i, kad bih nastavio pješačiti, % utroška energije iz masti bio bi manji nego kad sam prekinuo pješačiti, a % utroška energije iz mišića bio bi veći nego kad sam prekinuo.

              S fizičke strane, veoma ugodan doživljaj!
              Trošenje glikogena, kojeg tijelo ima u ograničenim koločinama, izaziva osjećaj gladi i umora. Time nas tijelo štiti od nas samih, tj. čuva naš glikogen.
              S druge strane, trošenje masti, kojih tijelo ima praktički u neograničenoj količini, ne izaziva osjećaj gladi ni umora, tj. što aerobno vježbanje traje dulje, sve je manje gladi i umora, jer sve manji % energije nastaje trošenjem glikogena.

              Suvišno je govoriti da je donosilo rezultate.

              Ljudi ponekad kukaju; smanjio sam ishranu, a kilogrami ne odlaze. Pa tako je ljudsko tijelo i ustrojeno.
              Teško da će neko kukati; pješačim 6 sati dnevno, a kilogrami ne odlaze.

              Kako sam smanjivao postotak potkožnog masnog tkiva, dobivao sam ... sljedbenike, što bih drugo.

              Comment


              • Re: Hardgaineri ipak postoje

                Pa za cardio kao sto je tvoj posao- (radio prosle godine preko ljeta) i nije mozda bas prava rijec cardio... osim kad je guzva
                Naime.kod tog posla i tome slicnih stvari, rad koji obavljas nije konstantan. hodas, stanes-razg.s ljudima>hodas s teretom, stanes-stojis...hodas 5m, razg. s ljudima, hodas 2 m. stanes-hodas 8m, stanes i stojis minutu-dvije-10.....itd
                Ali opet je potrosnja kalorije i to znatna. Sad zamisli da svoj posao nisi nikako radio do pocetka dijete i da tek onda pocinjes,a te potrosene kalorije ne nadoknadujes u potpunosti--- gubit ces na kilogramima, jedino je problem kao sto vec znas sto se tijelo brzo prilagodava pa i to postane "premalo cardia".
                Cardio jutarnji -i ja ga uskoro ubacujem u redovni program-za sad sam na popodnevnim setnjicama i zadovoljan sam,kile idu dolje-misici ostaju-bar koliko vidim za sad.
                MYPROTEIN

                Comment


                • Re: Hardgaineri ipak postoje

                  Originally posted by WTF View Post
                  Uffff...
                  Bojim se da ces ti to morati gadno srezati. Naime tebi je ostao final cut a to sigurno neces izvesti s takvim macrosima, to ti garantiram.
                  Bojim se da te ceka patnja kad shvatis da se u biti prezderavas naspram onog sto trebas raditi da srezes taj najtvrdoglaviji dio.
                  Toplo preporucam da se odreknes parsto kuna angaziras trenera s iskustvom i prestanes lutati vec dugo vremena i odradis to vec jednom kako treba i pucas na sigurno.
                  Neznam kako nisi luda vec od pustih pokusaja...
                  Ja ti kazem da ti nitko nece dati preko 20g masti ( ako i toliko ) a UH bi ti vec sad u trecem tjednu ciklirao od 40 do 100 a i puno sam rekao...
                  To je tako...budes vidjela prije ili kasnije...
                  Fuck WTF!! izgleda mi kao di si ti expert za ishranu! Puno bih volio da pogledas moju prehranu i das mi savjet. Mozda u tome lezi razlog mog slabog napretka. Tako da kad budes imao vremena baci oko, komentiraj

                  Medjutim, ja cvrsto vjerujem da sam hardgainer, jer sam isprobao raznorazne nacine ishrane. Isto tako, prehrana koju sada imak mi je prepisana od poznatog instituta u australiji (dje sad zivim), koji se samo bavi time, pomaze ljudima ta povecaju LBW (lean body weight) i smanje bf. Institute se zove Shredded Strength Institute, ako bas imas viska vremena nadji ih na facebooku ili web stranicu, oni cesto znaju da stave slike transformacije njihovih klijenata.

                  Comment


                  • Re: Hardgaineri ipak postoje

                    Originally posted by mile View Post
                    Evo najbitnijeg za one lijene koji nisu pročitali temu s VJ:

                    Ako se izvodi neka vježba aerobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima;
                    - u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišićnog glikogena, a 1 % iz potkožnog masnog tkiva
                    - nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišićnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
                    - nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišićnog glikogena, a skoro 100 % iz potkožnog masnog tkiva



                    Kod aerobnog treninga niskog intenziteta utrošak kalorija po satu treninga je manji, ali je postotak kalorija dobiven od izgaranja potkožnog masnog tkiva veći.
                    Kod aerobnog treninga visokog intenziteta utrošak kalorija po satu treninga je veći, ali je postotak kalorija dobiven od izgaranja potkožnog masnog tkiva manji.




                    Što se tiče aerobnih vježbi, poznato je da, ako je to vježbanje niskog intenziteta, tako da može trajati satima:
                    - na početku vježbanja, većina kalorija izgara iz mišića (mišićni glikogen), a skoro ništa iz sala
                    - nakon otprilike 20 minuta izjednačava se količina energije dobivena izgaranjem mišića i količina energije dobivena izgaranjem sala
                    - u svakoj slijedećoj minuti % energije dobivene iz masti je veći, a % energije dobivene izgaranjem mišića je manji

                    Aerobni trening od 3 sata u kontinuitetu!
                    Za to treba imati čvrstu glavu! A ja sam bar to imao...

                    Koju vježbu izabrati? Trčanje nikako, preintenzivno je, da bih mogao trčati 3 sata (ma, čak ni pola sata)
                    Hodanje brzinom od 6,5 km/h? To bi već išlo 3 sata.
                    Može i voženje sobne bicikle.
                    Te dvije aktivnosti troše oko 350 kcal po satu rada.

                    Želim li skinuti 21 kg sala za 3 mjeseca, a bez reduciranja kalorijskog unosa ( to sam izbjegavao da ne dođe do smanjena mišićne mase),
                    tj. potrošiti aerobnim vježbama 2100 kcal dnevno (sad opet stupa na scenu kalkulator: 2100 kcal/ 350 kcal po satu = 6) trebam raditi 6 sati aerobnog treninga dnevno, uz normalni trening s opterećenjem

                    Hoću li to izdržati?
                    U to uopće nisam sumnjao. Imao sam dovoljan motiv i znao sam što mi je činiti.

                    Kako sam od ponedjeljka do petka radio u školi, pa sam tih dana imao manje vremena i energije, morao sam maksimalno iskoristiti subotu i nedjelju.

                    I, jesam. Subota i nedjelja su izgledale ovako:
                    08 - 11 voženje sobne bicikle uz gledanje videa, radi motivacije
                    11 - 14 brzo hodanje ( brzinom od 6,5 km/h)
                    14 - 14:30 ručak za stolom
                    14:30 - 16 spavanje
                    16 - 18 težinski trening (u staroj obiteljskoj kući, na spravama vlastite izrade)
                    18 - 21 voženje sobne bicikle uz gledanje videa
                    21 - 24 brzo hodanje ( brzinom od 6,5 km/h)
                    oko 24 početak noćnog spavanja

                    Dakle, 12 sati aerobnog vježbanja svake subote i nedjelje, ostalim danima manje; prema mogućnostima.
                    Matematika je bila zadovoljena, ali je glava patila.

                    3 sata voženja dalo se izdržati, pogotovo kad sam nabavio kazete s Mr.O. Te su me kazete posebno motivirale, jer su svi ti šampioni svaki dan izgledali isto na videu, a ja sam svakim danom bivao bolji. Trudio sam se jednog po jednog dostizati u postotku masnog tkiva, i to je bila dodatna motivacija.Već puno prije kraja priprema, imao sam manji postotak sala od bilo kojeg olimpijca, što mi je izuzetno doprinosilo samopouzadanju.

                    3 sata brzog hodanja, bilo je prava mora. Pješačio sam hodnikom škole, dugim 86 metara, 6,5 km/h. Trebao sam prepješačiti hodnik, brzinom od 6,5 km/h 226 puta, 113 puta u jednom smjeru i isto toliko u drugom. Ti su sati prolazili užasno sporo.

                    A, moramo sam pješačiti školom, jer bi me na otvorenom svako malo netko nešto pitao i zaustavljao me. Kad bih prekinuo hodanje na par minuta, narušila bi mi se razgradnja masnog tkiva i, kad bih nastavio pješačiti, % utroška energije iz masti bio bi manji nego kad sam prekinuo pješačiti, a % utroška energije iz mišića bio bi veći nego kad sam prekinuo.

                    S fizičke strane, veoma ugodan doživljaj!
                    Trošenje glikogena, kojeg tijelo ima u ograničenim koločinama, izaziva osjećaj gladi i umora. Time nas tijelo štiti od nas samih, tj. čuva naš glikogen.
                    S druge strane, trošenje masti, kojih tijelo ima praktički u neograničenoj količini, ne izaziva osjećaj gladi ni umora, tj. što aerobno vježbanje traje dulje, sve je manje gladi i umora, jer sve manji % energije nastaje trošenjem glikogena.

                    Suvišno je govoriti da je donosilo rezultate.

                    Ljudi ponekad kukaju; smanjio sam ishranu, a kilogrami ne odlaze. Pa tako je ljudsko tijelo i ustrojeno.
                    Teško da će neko kukati; pješačim 6 sati dnevno, a kilogrami ne odlaze.

                    Kako sam smanjivao postotak potkožnog masnog tkiva, dobivao sam ... sljedbenike, što bih drugo.
                    hahaha čitao sam ali veću glupost niko u životu nije provalio

                    VJ je koliko se ja sjećam cijeli dan hodao po Tržnim centrima ljudi ga ko čudaka gledali

                    I Saša Drašković je pisao o tome da je i on to radio te da je to obična glupost, radije odradi 30 min na traci i sprži 500 kcal i to je to.

                    Zona topljenja masti je jedna od najvećih gluposti koja je ikada bila.

                    Comment


                    • Re: Hardgaineri ipak postoje

                      Samo sam čekao Dinin odgovor. Bolje se ti bacaj na najnovija istraživanja.

                      Čovjek je za 3 mjeseca istopio 21 kg masti.

                      Ti se bolje pokrij ušima, nemoj drugima solit pamet. Prvi put vidim da se netko suprotstavlja tvrdnjama VJ-a.

                      Comment


                      • Re: Hardgaineri ipak postoje

                        Originally posted by mile View Post
                        Samo sam čekao Dinin odgovor. Bolje se ti bacaj na najnovija istraživanja.

                        Čovjek je za 3 mjeseca istopio 21 kg masti.

                        Ti se bolje pokrij ušima, nemoj drugima solit pamet. Prvi put vidim da se netko suprotstavlja tvrdnjama VJ-a.
                        hahahah da je Colleman ali valja gluposti ljudi sa ga na ovu tezu nebrojano puta ismijali.

                        Da li je bio na hemiji tada ne znam, ali uzgubio je 21 kg za 3 mjeseca. Izgubio ih je zato što je bio 1500 kcal u deficitu i zato što je imao hrpu antikatabolika a ne zato što je ko budala šetao po 6 sati.

                        Comment


                        • Re: Hardgaineri ipak postoje

                          Originally posted by mile View Post

                          Želim li skinuti 21 kg sala za 3 mjeseca, a bez reduciranja kalorijskog unosa ( to sam izbjegavao da ne dođe do smanjena mišićne mase),
                          tj. potrošiti aerobnim vježbama 2100 kcal dnevno (sad opet stupa na scenu kalkulator: 2100 kcal/ 350 kcal po satu = 6) trebam raditi 6 sati aerobnog treninga dnevno, uz normalni trening s opterećenjem
                          Evo rješenja za mene..ako želim skinuti 4 kg u mjesec dana to bi bilo:
                          4*7000= 28000 kcal,
                          28000/30=cca 900 kcal /300 (smanjila sam malo)= 3 h aerobnog treninga dnevno

                          I jedem po TDEE-u 2300 kcal. Nekako mi se ovo čini predobro da bi bilo istinito..
                          Simplify.

                          There are no shortcuts to any place worth going.

                          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                          HARDER.


                          Comment


                          • Re: Hardgaineri ipak postoje

                            Originally posted by diinnoo View Post
                            hahahah da je Colleman ali valja gluposti ljudi sa ga na ovu tezu nebrojano puta ismijali.

                            Da li je bio na hemiji tada ne znam, ali uzgubio je 21 kg za 3 mjeseca. Izgubio ih je zato što je bio 1500 kcal u deficitu i zato što je imao hrpu antikatabolika a ne zato što je ko budala šetao po 6 sati.
                            Tko ga je ismijavao?? Ljudi koji naočigled vide da čovjek hoda 6h dnevno, pa im je to smiješno možda?

                            Da je korisitio steroide, nebi taj isti način skidanja masnih naslaga ljudima (naturalcima) savjetovao na forumu.


                            Ti si još zelen, a praviš se da si ''popio'' svu pamet ovoga svijeta.

                            Comment


                            • Re: Hardgaineri ipak postoje

                              Originally posted by mile View Post
                              Tko ga je ismijavao?? Ljudi koji naočigled vide da čovjek hoda 6h dnevno, pa im je to smiješno možda?

                              Da je korisitio steroide, nebi taj isti način skidanja masnih naslaga ljudima (naturalcima) savjetovao na forumu.


                              Ti si još zelen, a praviš se da si ''popio'' svu pamet ovoga svijeta.
                              haj prvo budi razuman i Miloš Sarčev je preporučivao 500g proteina dnevno.



                              Evo ja cu danas odraditi trening sa uteima potršit ću 600 kcal i još ću odraditi 45min jači kardio i potrošiti još 600-700 kcal.
                              Nek mi je bazali 2000+ 1200 potrošnje + 200 TEF.a = 3400. Jest ću 2400 kcal i biti u deficitu 1000 kcal.

                              Ili ću umjesto 45 min jačeg kardia hodati 3 sata i na kraju doć na isti.

                              Jedina razlika je što ćeš u drugom slučaju izgubit 2-3 sata.

                              Ne tražim nikakve studije samo upotrjebi logiku .

                              Comment


                              • Re: Hardgaineri ipak postoje

                                Originally posted by diinnoo View Post
                                haj prvo budi razuman i Miloš Sarčev je preporučivao 500g proteina dnevno.



                                Evo ja cu danas odraditi trening sa uteima potršit ću 600 kcal i još ću odraditi 45min jači kardio i potrošiti još 600-700 kcal.
                                Nek mi je bazali 2000+ 1200 potrošnje + 200 TEF.a = 3400. Jest ću 2400 kcal i biti u deficitu 1000 kcal.

                                Ili ću umjesto 45 min jačeg kardia hodati 3 sata i na kraju doć na isti.

                                Jedina razlika je što ćeš u drugom slučaju izgubit 2-3 sata.

                                Ne tražim nikakve studije samo upotrjebi logiku .
                                Haj ti Dinček, pročitaj ovaj link: http://forum.teretana.net/viewtopic....r=asc&start=15 (Ohh, noooo, znam da ti se ne da).

                                Najbitniji zaključak ti je: Ako se izvodi neka vježba aerobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima;
                                - u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišićnog glikogena, a 1 % iz potkožnog masnog tkiva
                                - nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišićnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
                                - nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišićnog glikogena, a skoro 100 % iz potkožnog masnog tkiva

                                I zašto spominješ sad Šarčeva? Kolko ja vidim, nigdje se on ne spominje...

                                Comment

                                Working...
                                X