Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hardgaineri ipak postoje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Hardgaineri ipak postoje

    Originally posted by TripleZ View Post
    upravu si svaki, svaki napredni vjezbac radi ili full body split, ili upper/lower split ili bodypart split



    a za ono sto si ti mislio, nadam se da se salis...pa ljudi kako vi odlucujete sta raditi, otvorite bodybuilding casopise i kopirate jay cutlerov trening ili ?
    A dobro, većina ljudi razlikuje samo full-body i split treninge. Druga stvar je što ga ti zoveš bodypart split.
    Ne, ne treba kopirat Cutlera nego treba naći vlastiti program koji odgovara pojedincu. Dini i tebi odgovara full-body split, meni ''klasičan split'' i tu je kraj priče.

    Comment


    • #77
      Re: Hardgaineri ipak postoje

      Originally posted by mile View Post
      A dobro, većina ljudi razlikuje samo full-body i split treninge. Druga stvar je što ga ti zoveš bodypart split.
      Ne, ne treba kopirat Cutlera nego treba naći vlastiti program koji odgovara pojedincu. Dini i tebi odgovara full-body split, meni ''klasičan split'' i tu je kraj priče.
      hmm.. a kako znaš da tebi ne odgovora full body, ako ga nisi probao? jer se bojiš pretreniranosti, kao večina koja se drži običnog splita
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #78
        Re: Hardgaineri ipak postoje

        je, a mom prijatelju najbolje noge rastu ako ih radi jednom u 6 sedmica jer ima jake upale i hoce dovoljno da ih umori




        ignorisacemo svu sasvim jasnu pricu i cinjenice o tome koliko nam odmora treba za misice, koja frekvencija treninga je optimalna za naturalca itd....nego cemo za svaki prijedlog drugaciji od onog naseg reci ''ali meni ovako najbolje odgovara necu da probam kao ti'' i ponavljati istu glupost iz godine u godinu, pa poslije 3-4 godine se zalit da nema napredka, pa skociti na steroide

        logicno
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #79
          Re: Hardgaineri ipak postoje

          Originally posted by domagoj View Post
          hmm.. a kako znaš da tebi ne odgovora full body, ako ga nisi probao? jer se bojiš pretreniranosti, kao večina koja se drži običnog splita
          Radio sam ga u početku dok sam kreto, i nisam uopće bio zadovoljan. Zašto bih se bojao pretreniranosti? Pretrenirat se može na svakom splitu, ne mora bit full-body. Umjerenost je majka!

          Comment


          • #80
            Re: Hardgaineri ipak postoje

            Full body trening ti je dobar u početku kasnije nema šanse da ti napreduješ tako, jer u 1h takvog treninga ne možeš pogoditi ni pola mišiča na sebi. Nakon nekog vremena taj trening ti bude skoro isto kao i kardio.


            By arianko

            Tako i ja mislim.

            Comment


            • #81
              Re: Hardgaineri ipak postoje

              Za sat vremena se moze bez imalo beda napravit 30 serija a to je mislim i vise nego dovoljno da se pogodi vecina misica na tijelu. Ja sam osobno potaknut nekim izjavama tripleZ nakon cega sam malo proucavao phat i tome sl shvatio da sam u biti grijesio u nekim stvarima... prestao sam gledat broj serija za misic u jednom treningu-pratim samo broj serija za odredeni misic u jednom tjednu i mislim da se vise ne vracam na klasicni split.
              Na ovaj nacin cak imam vise odradenih serija u tjednu za npr. leda nego sa klasicnim splitom,a dodatni plus-pogadam ih 2x tjedno s serijama do otkaza. Upale imam ali ne traju predugo-taman me popusti dan prije nego opet pogadam ciljani misic.
              Mislim da se ovdje ne moze izvest zakljucak sto je najbolje nego treba probat. Ako nesto funkcionira-super...ali bi mozda nesto drugo bolje radilo. Meni je i klasicni split funkcionirao, ali sad vidim da mi podjela na G. i D. dio tijela jos i vise odgovara.
              MYPROTEIN

              Comment


              • #82
                Re: Hardgaineri ipak postoje

                Kao prvo, mišljenja sam da se s full body treningom može napredovat uvijek, a ne samo u početničkoj fazi. Čak možda i bolje nego splitom jedna kupina tjedno... Naravno da nismo svi isti i ne odgovaraju svakome iste stvari, ali siguno fb trening ima svoje mjesto u bb-u.

                Osim toga, bilderi iz pred-steroid perioda su u pravilu i trenirali na taj način, i pogledajte njihovu građu!

                Ja bih osobno uvijek svakom naturalcu bio on početnik ili ne, preporučio fb kao temeljni trening, uz povremene promjene u rutini...

                Comment


                • #83
                  Re: Hardgaineri ipak postoje

                  Originally posted by mile View Post
                  Full body trening ti je dobar u početku kasnije nema šanse da ti napreduješ tako, jer u 1h takvog treninga ne možeš pogoditi ni pola mišiča na sebi. Nakon nekog vremena taj trening ti bude skoro isto kao i kardio.


                  By arianko

                  Tako i ja mislim.
                  krajnje glupa izjava

                  trening na kojem radiš čučanj sa 100 kg, pa onda bench, pa onda veslanje, pa onda dipsevi + neka izolacija se ne može porediti sa nekim kardio treningom.

                  A to što ti misliš da si pogodio noge ako sutra ne možeš hodati je zabluda koja će se teško iskorjeniti. (ne kažemm da nisi ali ne mora biti nužno tačno), kažem sa manjim upalama mi noge odlično rastu.

                  Znam ljude koji treniraju po 2-3 godine i dan danas smjenjuju full body i upper lower i koji su natural(ako vam to šta znači) i za naturalca je bolje pogoditi mišić 2xsemično zbog povećanja sinteze proteina a kada si na roidsima to postaje manje bitno jer roidsi to odrade(sinteza proteina).

                  A i prije roids ere ljudi su trenirali full body principom i ne bih rekao da nisi imali napredka.

                  http://www.iron-age-classic-bodybuil...y-routine.html





                  Ovim ja ne kažem da je full body od Boga dan i dao on jedini radi, ali natural vježbaču je bolje pogoditi mišić 2xsedmično. Opet ima genetičara(ili su na rodsima) koji rade dosta stvari krivo a rastu kao iz vode što ne znači nužno da rade dobro.

                  Comment


                  • #84
                    Re: Hardgaineri ipak postoje

                    Nije sarkazam:

                    Nikad nisam radio full body osim onda kad bi se nakon 2-3 tjedne pauze vracao u gym pa eventualno taj tjedan laganini da se zagrijem za sljedece mjesece.
                    Neznam nacin na koji bi mogao noge raditi 2x tjedno ili više kad od jednog treninga ne mogu hodati 6 dana, eventualno pod upalom sto mi se ne cini kao neki deal. Usudio bi se 2x tjedno tako brutalan trening odraditi mozda da sam na kemiji.

                    diinnoo, ajde budi ljubazan pa nam stavi ovdje svoj tjedni trening kad radis full body, kako ga radis, serije, ponavljanja, kad koja skupina ide na red..etc..etc.. raspiši se malo o treningu.

                    Comment


                    • #85
                      Re: Hardgaineri ipak postoje

                      Mislim da je full body trening odlican u kombinaciji za izoliranjem, najbolji trening po meni je PHAT od Layna Northona. Otkad sam poceo raditi po njemu kilaže idu gore i osjecam se izvrsno.... http://www.simplyshredded.com/mega-f...ated-2011.html
                      “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

                      Comment


                      • #86
                        Re: Hardgaineri ipak postoje

                        Casy Butt, poznati trener i tručnjak u polju drug-free body buildinga:

                        "There is a common misconception that full-body routines are only suitable for beginners. Nothing could be further from the truth. While it is true that the widespread introduction of anabolic steroids into bodybuilding in the early-1960s allowed many trainees to prosper from much more elaborate and frequent training splits, this does not reflect on the suitability of the full-body program for even very advanced drug-free bodybuilders. In fact, some of the most heavily muscled drug-free bodybuilders in history, such as Clancy Ross, John Grimek and Reg Park, still come from the early-to-mid 1950s and trained, almost exclusively, on this type of routine. The original HIT master himself, Arthur Jones, was clear in his opinion about the superiority of full-body workouts for producing strength and size gains."

                        Comment


                        • #87
                          Re: Hardgaineri ipak postoje

                          Evo još nešto od C. Butta, a tiče se osim fb i same teme i otvarača teme:

                          "Small-boned "hard gainers" typically progress best on two or three full-body workouts per week - though a two-day-per-week split routine may be best for pure, low-rep strength gains. If a three-day-per-week scheme is adopted, significantly different exercises must be performed at each session (for instance, Incline Presses could be performed for chest on Monday, Dumbbell Pullovers on Wednesday and Dips on Friday) and/or a heavy-light-medium scheme must be imposed on each of the training days (for instance, Monday would be "heavy" day, Wednesday "light" day and Friday "medium" day).

                          And don't let this "low-tech" approach to training fool you; more muscle has been built on this type of routine, throughout history, than any other. It must also be considered that split routines (along with scads of isolation exercises) and steroid use proliferated through bodybuilding at around the same time - the early-to-mid 1960's. Was that just coincidence or was it specifically the drugs that allowed people to gain on those types of routines?"

                          http://www.weightrainer.net/training/split.html

                          Comment


                          • #88
                            Re: Hardgaineri ipak postoje

                            ako hocete da vidite primjer FB treninga
                            http://www.building-body.com/forum/t...435#post942435
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #89
                              Re: Hardgaineri ipak postoje

                              Hej momci, ja radim 4 dana split trening, i mislio sam 1x sedmicno hiit. Da li mi preporucujete da radim hiit?

                              Comment


                              • #90
                                Re: Hardgaineri ipak postoje

                                Originally posted by WTF View Post

                                diinnoo, ajde budi ljubazan pa nam stavi ovdje svoj tjedni trening kad radis full body, kako ga radis, serije, ponavljanja, kad koja skupina ide na red..etc..etc.. raspiši se malo o treningu.
                                evo ovdje sam odg

                                http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post942621

                                Comment

                                Working...
                                X