Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hardgaineri ipak postoje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Hardgaineri ipak postoje

    Originally posted by gymobsessed View Post
    Fuck WTF!! izgleda mi kao di si ti expert za ishranu! Puno bih volio da pogledas moju prehranu i das mi savjet. Mozda u tome lezi razlog mog slabog napretka. Tako da kad budes imao vremena baci oko, komentiraj

    Medjutim, ja cvrsto vjerujem da sam hardgainer, jer sam isprobao raznorazne nacine ishrane. Isto tako, prehrana koju sada imak mi je prepisana od poznatog instituta u australiji (dje sad zivim), koji se samo bavi time, pomaze ljudima ta povecaju LBW (lean body weight) i smanje bf. Institute se zove Shredded Strength Institute, ako bas imas viska vremena nadji ih na facebooku ili web stranicu, oni cesto znaju da stave slike transformacije njihovih klijenata.
    Da sam ekspert nebi trazio pomoc privatnih trenera
    Ali uz njih se da nauciti puno vise od puke teorije i rad s njima se nikako ne moze mjeriti s onim sto citas pa slijedis. Jer nije sve tako lako kako piše
    Linkaj prehranu pa da bacim oko.

    Comment


    • Re: Hardgaineri ipak postoje

      Džaba tebi govoriti da nema veze odakle tijelo vuče te kalorije iz masti ili glikogena bitno je da ih se potroši i da si na kraju u deficitu.

      Ako je nešto VJ rekao to ne znači nužno da je tačno, a od tog pisanja je prošlo mnogo godina, 7. Valjda je on naučio nešto novo

      Comment


      • Re: Hardgaineri ipak postoje

        Originally posted by WTF View Post
        Moj je posao takav da ja u tom slucaju radim cardio po 7 sati dnevno.
        I mene za 2 mjeseca čeka takav posao. Kakav je osjećaj kad si u deficitu a letaš toliko sati ?

        btw hateru sretan rođendan

        Comment


        • Re: Hardgaineri ipak postoje

          Originally posted by diinnoo View Post
          Džaba tebi govoriti da nema veze odakle tijelo vuče te kalorije iz masti ili glikogena bitno je da ih se potroši i da si na kraju u deficitu.

          Ako je nešto VJ rekao to ne znači nužno da je tačno, a od tog pisanja je prošlo mnogo godina, 7. Valjda je on naučio nešto novo
          Čovjek zna što govori, a za tebe to ne mogu reći. Nisi mogao gluplju stvar napisati...

          Šta ako ti kažem da je tu dijetu radio 1989. kad se pripremao za natjecanje?

          Comment


          • Re: Hardgaineri ipak postoje

            Originally posted by mile View Post
            Čovjek zna što govori, a za tebe to ne mogu reći. Nisi mogao gluplju stvar napisati...

            Šta ako ti kažem da je tu dijetu radio 1989. kad se pripremao za natjecanje?
            Ovdje bih završio raspravu sa tobom jer ne želiš da prihvatiš neke očigledne stvari. Sljedi savjete Vedrana Jakšića pa kad zapne krenut ćeš nešto novo. Ne bih ovo pričao da i sam nisam u početku radio 3 sata lagano kardia i bio u zoni topljenja masti i sl. i na kraju skontaš da je to glupost. Ti nastavi po svom a ja fakat nemam vremena da se raspravljam oko najbanalnih stvari.

            Comment


            • Re: Hardgaineri ipak postoje

              Originally posted by diinnoo View Post
              Ovdje bih završio raspravu sa tobom jer ne želiš da prihvatiš neke očigledne stvari. Sljedi savjete Vedrana Jakšića pa kad zapne krenut ćeš nešto novo. Ne bih ovo pričao da i sam nisam u početku radio 3 sata lagano kardia i bio u zoni topljenja masti i sl. i na kraju skontaš da je to glupost. Ti nastavi po svom a ja fakat nemam vremena da se raspravljam oko najbanalnih stvari.
              Eto, nemam ni ja.

              END

              Comment


              • Re: Hardgaineri ipak postoje

                Originally posted by diinnoo View Post
                I mene za 2 mjeseca čeka takav posao. Kakav je osjećaj kad si u deficitu a letaš toliko sati ?

                btw hateru sretan rođendan
                Ups nisam procitao ovo iznad
                Pa šok mi je jer sam navikao jesti obilato i navikao sam obilato jesti pred spavanje. A sad toga nema pa je prisutna nervoza, razdrazljivost i kronicna nesanica ( cca 3h po noci ).. Ali kako dani idu svaki mi je laksi jer se privikavam na rezim ali jos uvijek je unos UH podnosljiv pa imam dovoljno energije kroz dan.
                Svaki tjedan ce biti tezi i tezi bar sto se tice restrikcija hranom, vjerujem da cu biti grozan
                Samo navika nista vise... Nije lako odreci se 300-400g UH odjednom

                Comment


                • Re: Hardgaineri ipak postoje

                  Originally posted by WTF View Post
                  Ups nisam procitao ovo iznad
                  Pa šok mi je jer sam navikao jesti obilato i navikao sam obilato jesti pred spavanje. A sad toga nema pa je prisutna nervoza, razdrazljivost i kronicna nesanica ( cca 3h po noci ).. Ali kako dani idu svaki mi je laksi jer se privikavam na rezim ali jos uvijek je unos UH podnosljiv pa imam dovoljno energije kroz dan.
                  Svaki tjedan ce biti tezi i tezi bar sto se tice restrikcija hranom, vjerujem da cu biti grozan
                  Samo navika nista vise... Nije lako odreci se 300-400g UH odjednom
                  Never give up!

                  Comment


                  • Re: Hardgaineri ipak postoje

                    Oh to ne, mene jedino bolest nedaj Boze moze zaustaviti u pohodu do cilja. Glava je spremna
                    BF do 7-8% ili samoubojstvo

                    Comment


                    • Re: Hardgaineri ipak postoje

                      Originally posted by WTF View Post
                      Da sam ekspert nebi trazio pomoc privatnih trenera
                      Ali uz njih se da nauciti puno vise od puke teorije i rad s njima se nikako ne moze mjeriti s onim sto citas pa slijedis. Jer nije sve tako lako kako piše
                      Linkaj prehranu pa da bacim oko.
                      Ok care, evo moje ishrane..
                      1. 150-200g ovsenih sa 50 g whey
                      2. 5-6 cijelih jaja, dosta zelene salate
                      3. 185 g tune u maslinovom ulju sa salatom
                      4. 300g teletine i shaka badema sa salatom

                      1 sat kasnije tre ing, posle tre inga pwo shake: 40g dekstroze, 50 g whey, 5g kreatina

                      5. 100 g (kuvana mjera) rize, ili 1/2cup ovsenuh, 300 g piletine, dosta salate
                      6. 200g sardine, maslinovo ulje, salata
                      7. Prije spavanja 250 g sira nisko masnog sa 1-2 kasike kikiriki bjtera

                      Znaci uglj hidrate samo ujutru i posle treninga. Dobre masti mijenjam (buter, orasari, kokosovo ulne, maslinovo ulje i dr.). Isto tako kombinujem dosta raznovrsne salate.
                      Nekad imam 6 obroka a ne 7.. Sve u svemu 3-4 g proteina po kg tezine..

                      Comment


                      • Re: Hardgaineri ipak postoje

                        Originally posted by ScuderiaBull View Post


                        I da, Sretan ti dan, kad si s trbuha zašel van! (cenzurirano)
                        Bleji bleji kurvo, dabogda ti svaki zalogaj u mast otisao ( bez cenzure )
                        Tnx

                        Comment


                        • Re: Hardgaineri ipak postoje

                          Originally posted by WTF View Post
                          Bleji bleji kurvo, dabogda ti svaki zalogaj u mast otisao ( bez cenzure )
                          Tnx
                          Ahahahahah, hardcore BB psofka!!! Ovo moram zapisat!
                          Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                          http://www.facebook.com/adoni.costo
                          http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                          http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                          Comment


                          • Re: Hardgaineri ipak postoje

                            Originally posted by gymobsessed View Post
                            Ok care, evo moje ishrane..
                            1. 150-200g ovsenih sa 50 g whey
                            2. 5-6 cijelih jaja, dosta zelene salate
                            3. 185 g tune u maslinovom ulju sa salatom
                            4. 300g teletine i shaka badema sa salatom

                            1 sat kasnije tre ing, posle tre inga pwo shake: 40g dekstroze, 50 g whey, 5g kreatina

                            5. 100 g (kuvana mjera) rize, ili 1/2cup ovsenuh, 300 g piletine, dosta salate
                            6. 200g sardine, maslinovo ulje, salata
                            7. Prije spavanja 250 g sira nisko masnog sa 1-2 kasike kikiriki bjtera

                            Znaci uglj hidrate samo ujutru i posle treninga. Dobre masti mijenjam (buter, orasari, kokosovo ulne, maslinovo ulje i dr.). Isto tako kombinujem dosta raznovrsne salate.
                            Nekad imam 6 obroka a ne 7.. Sve u svemu 3-4 g proteina po kg tezine..
                            Bojim se da se neces izdefkati s toliko masti. Pretjerujes a da to ni neznas ili lose kalkuliras..
                            Ovako masti idu kod tebe:
                            - 6 žumanjaka
                            - maslinovo ulje
                            - bademi
                            - maslinovo ulje
                            - kiliriki maslac

                            UH si dobro rasporedio, proteine nema smisla 4 grama, osobno sam na 3g...
                            Smanji masti i to debelo, pocevsi iz svakog ali bas svakog obroka osim zadnjeg kad si mozes priustiti malo.( 20-tak grama ). Ciljano ne ciljano masti ces kroz hranu nabiti do 20-40 g a da ni neznas zato ciljan unos smanji.
                            Budes vidio razliku ako budes dosljedan.

                            Comment


                            • Re: Hardgaineri ipak postoje

                              Wtf-sve najbolje
                              Dino-.-- samo ti sibaj pola sata na traci, ja cu radije ici prosetat satak vremena-bar dok imam viska vremena jos koji dan jer smatram da je daleko manje stetno po pitanju misicne mase. Ako ces tako razmisljat -onda mozes ici i hiit odradivat... po tvome ako nema "zona" za topljenje masti i sl. onda je isti vrag jel sprintas ili setas..?? sasto ne trcat 2x 15min ne max.brzini? samo je razlika u vremenu koje ces izgubit, a potrosnja kalorija dode na isto....
                              Prije sam uvijek isao trcat po 10-15km i gubio sam puno na misicima i snazi (vec sam vise puta isao skidat po 10-ak kg.jos od osnovne skole kad sam imao preko 80kg) , sad sam odlucio ici na setnje i gubim...ako gubim....minimalno na misicima i minimalno na snazi.
                              Previse se gluposti opcenito napise a da ljudi niti ne razmisljaju.
                              VJ su se smijali...ali tip vrhunski izgleda I zato mu se je+e za njih-iskreno..smiju se i meni...(pogotovo dok po kiši i vjetru radim trbusnjake i sl u parku) smiju se i tebi i to na forumu javno dino i uvijek ce bit budala koje ce se smijat ali to je njihova stvar.
                              Ovdje na forumu ima ljudi od kojih se da nesto naucit ali ima i hrpu provala
                              MYPROTEIN

                              Comment


                              • Re: Hardgaineri ipak postoje

                                Originally posted by mile View Post
                                http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=4627 Čitaj postove Vedrana Jakšića!
                                "Što je rad anerobniji (za ovaj slučaj bi se moglo prevesti sa "teži"), veći će postotak utrošene energije dolaziti iz mišićnog glikogena.
                                Što je rad aerobniji (za ovaj slučaj bi se moglo prevesti sa "lakši"), veći će postotak utrošene energije dolaziti iz potkožnog masnog tkiva. "

                                Citat Vedrana Jaksica s tog foruma, on malo banalizira cilu stvar al izgleda da cu morat i ja ako zelin bit shvacen... Dakle, nije u pitanju jel neka vjezba vise ili manje aerobna od druge pitanje je moze li tijelo proizvest dovoljno energije za neku aktivnost pretezno aerobnim putem. Ako ne moze tijelo se potpomaze anaerobnim zalihama, jer ka sta san reka aerobni kapacitet proizvodnje je jako skroman. Znaci, ja tvrdim da 98% ljudi nema dovoljnu fizicku spremu da trci i vecinu energije dobiva aerobno, i da je hodanje nemjerljivo bolji izbor.
                                A sta se tice samog omjera potrosnje masti i uh aerobno, ljudi svatite, nije to bas tako jednostavno (u suprotnom bi jako puno ljudi setalo i kurcilo se diplomama iz biokemije), puno je faktora i varijabli ali u svakom slucaju sa jako velikom sigurnoscu tvrdim da nikad ali bas nikad nece 99% masti bit iskoristeno za energiju. U najboljem slucaju bi reka da ce se radit o omjer 50:50(za ovo neman znanstvenu podlogu). Dakle jedino pitanje kod kardia je ovo, radite li aktivnost ciji energetski zahtjev mozete pokriti aerobno ili ne. I to je to.


                                Originally posted by Archiv3r View Post
                                neznam zasto bi netko isao na IF.
                                to jedino moze bit korisno nekim pocetnicima u fitnessu koji neznaju sto pojedina hrana ima (koliko nutrijenata, kalorija itd)
                                kad vec imas to poslozeno u glavi, mozes jest 10 puta dnevno neces otic u suficit.
                                nekako nemogu vidjet prednost IF-anja.
                                Da sad ne citiran i Scuderiu i 3Z, nije u pitanju odlazak u suficit, u pitanju je kontrola apetita. Nije meni problem izracunat i poslozit 5 obroka da se uklope u 2500kcal ali problem je to sta je svaki obrok 500kcal, i ja san sat vrimena nakon obroka ponovo gladan. A meni osobno je teze izdrzat tih prvih sat ili dva gladi do iduceg obroka, nego iducih 6h. Na IFu san u principu vec u fasted stateu cim se dignem, i dosta lako podnesem glad, skoro ko da je nema(pijen dovoljno vode i to je to), sta mi otvara mogucnost da u ostatku dana jedem dovoljno i osjecam se sito.
                                Dakle, izbor je ovakav, cili dan gladan i cangrizav na mini obrocima od 500kcal,ako i toliko, ili par sati postit, sta meni osobno nije nikakav problem, pa ostatak dana jest normalne obroke od 800-900kcal.

                                Opet kazen, to je moje osobno iskustvo, ne kazen da je ovo za svakoga. A sta se tice znanstvene podloge i benefita za zdravlje, naravno istrazivanja tvrde da ih ima, poboljsana hormonalna slika, posebno sta se tice GH, manje sna je potrebno, itd itd al mene to u principu nista ne zanima, u pitanju mi je samo kontrola apetita.

                                A sta se tice kalorija za vrime posta, o tome se i radi, cak ne smis uzimat ni bcaa+glutamin ili kreatin prije cardia jer to je 10g praha, dakle skoro 40kcal, i to te moze izbacit iz fasted statea, nema govora o nikakvoj ketozi.

                                Originally posted by mile View Post
                                Evo najbitnijeg za one lijene koji nisu pročitali temu s VJ:

                                Ako se izvodi neka vježba aerobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima;
                                - u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišićnog glikogena, a 1 % iz potkožnog masnog tkiva
                                - nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišićnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
                                - nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišićnog glikogena, a skoro 100 % iz potkožnog masnog tkiva
                                I opet ti mile po svome. Nikad nikad nikad nikad nikad nikad a mozda ni tada se iskljucivo mast ne koristi kao izvor energije(u normalnim okolnostima, o ketozi cu naknadno). Dosadilo mi je vise objasnjavat. Nije to kosi benc da nekom pase a nekom ne jer je sve individualno, u pitanju su univerzalni kemijski procesi. A Vedran Jaksic je veliki strucnjak sa naprednim idejama. Posebno mi se svidja ona prica di spava isprekidano po 3 sata u komadu jer tako stimulira hormon rasta.
                                Ako se glikogen potrosi, desavat ce se glukoneogeneza, tijelo ima nacina dobivanja glukoze...


                                @corry: ovo se pretvara u maratonski post pa cu samo najbitnije citirat i odgovorit.
                                Sta se tice potrosnje glikogena i masti, vec san napisa pa ako ne razumis, probaj mi konkretno pitanje postavit, sta ti je nejasno jer meni ponestaje ideja kako objasnit.

                                Keto je vec objasnjen u titangym sekciji (medjutim ima par rupa i nedosljednosti koje cu probat dodatno analizirat, pa ko svati svati). U svakom slucaju tijelo se prebacuje na alternativne izvore energije. E sad me probaj ispratit, stvar je malo komplicirana i ja se moran potrudit da se ne izgubin, mogu mislit kako ce bit citatelju...
                                Dake ovako acetil koenzim A igra vaznu ulogu u krebsovom ciklusu a nastaje kao produkt glikolize, dakle razgradnje secera dalje ulazi u razne procese. Sada cemo se zadrzat na ovome jer je po meni u ovoj raspravi jedino bitno. Dakle Acetil CoA, mozemo dobit i iz ugljikohidrata i iz masti(naravno i iz bjelancevina). Ne moran uopce ni objasnjavat da ga je najlakse dobit iz UH. I on ce se u pravilu tako i proizvodit, dok tijelo ima dovoljno glukoze, medjutim kada je potrosi, prebacuje se na masti. To sada funkcionira ovako, dakle u slucaju manjka goriva(UH), masne stanice prolaze kroz beta oksidaciju i daju taj famozni Acetil CoA koji dalje ulazi u krebsov ciklus. E sad, koja je caka keto dijete, zasto "stedi misice" i zasto je "superiorna", u slucaju kada tijelo ima dovoljno glukoze(znaci glikogen je pun, mitohondriji rade punom parom) visak tog AcetilCoA i opcenito glukoze se pretvara u mast i sprema se. Medjutim, kada tijelo udje u ketozu, tijelo ima 0 UH i primorano je koristit ketonska tijela, inace bi se masne kiseline u mitohondrijima rabile ali zbog nedostatka UH fali jedan medjuprodukt pa mora ic drugim putem. Dakle U jetri se AcetilCoA razbija na ketone koji putuju do mitohondrija te se tamo ponovno sastavljaju u AcetilCoA i tu je caka, u slucaju dovoljne razine ketona, visak ketona se ne vraca u masti, kao sto je slucaj sa viskom glukoze, nego se gubi odnosno izlucuje putem urina(use it or lose it princip). Medjutim nije istina da mozete jest koliko zelite jer se mast ne "prima". Nazalost, inzulin nije jedini krivac lipogeneze. U uvjetima niskog inzuilna, postoje i druge metode, recimo ASP - ascylation stimulating protein, tako da i na ketu morate bit u deficitu jer u suprotnom cete nabacit nesto masti.

                                U svakom slucaju dosadilo mi je zivit od ovoliko pisanja vise i previse san izgoren da nastavin iako tu ima jos toooona materijala. Kratki zakljucak bi bia ovakav:
                                1. Kolicina i omjeri sagorene masti i UH aerobnim putem variraju, ovisno o dostupnosti UH (tijelo uvik tezi najjednostavnijem rjesenju), medjutim, nebi se zaletia i reka da se u normalnim uvjetima ikad desi situacija di tijelo sagori 99% masti, pa cak ni nakon 6 sati cardia. Niti blizu.
                                2. Keto je koristan utoliko sta se mast konstantno koristi kao izvor energije, i visak vec ulivenog goriva se ne vraca u masne zalihe, medjutim unesena hrana i ketoni nisu jedna te ista stvar, te se uneseni visak itekako moze spremit u masne zalihe.
                                3. Ne pokusavam progurat nikakav rezim dijete, meni IF odgovara, probajte pa donesite sami svoj sud.
                                4. Hajduk zivi vjecno.
                                Last edited by Maximus1950; 05-04-13, 14:40.

                                Comment

                                Working...
                                X