Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ako natovarim velike tezine na sebe da ce mi se smanjiti rast i smijem li koristiti proteine?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Prevelike težine

    [QUOTE=arianko;935592]A gdije netko poput mene može naći domaće mlijeko? Ja nemam problema s laktozom ali ne pijem ga baš jer nije domaće a bilo je i nekih afera gdije se govorilo da proizvođaći lažu s podacima o mlijeku, lagalo se o omjeru proteina itd...[/Q

    kupovno nije kao domace ali ugl nije stetno one price da se krave tretiraju hormonima i antibioticima NIKAD NISU DOKAZANE a realno mnogo je bolje piti mlijeko nego kolu i ostala sranja.. mlijeko je prepuno kalcija i provobitno se treba zbog toga piti...

    Comment


    • Re: Prevelike težine

      Koje demoniziranje mlika... Ima u tome nesto istine, al sada cu navest jos nekoliko primjera pa umri od brige

      1.Banane u hrvatska skladista dolaze zelene, prskaju se kemikalijama koje ubrzavaju zrenje(iz prve ruke znan) a voce opcenito cime se sve prska... Kao kupis u bakice na pazaru domace voce a ona ga kupila u plodina ili u nekog svercera, dodjite na pazar u 3 ujutro pa cete vidit to domace voce i salate odakle dolaze...
      2.Tunjevina koju svi jedu, vecinom dolazi iz uzgoja i hranjena je svakakvim sranjima, svako malo neki skandal oko toga
      3. Riba opcenito, kao necu tunjevinu, jest cu domacu jadransku, au zajebaaa. 2 prijatelja mi se bave ribom, odnosno njihovi roditelji, i svercaju ribu iz argentine, koliko je to stalo u ledu, pitaj boga, a prodaju ko frisku jadransku ribu
      4.Teletina i opcenito kravlje meso. Ne znan jel iko od vas ima kravu, i imate li koga na selu, ali prirodnim putem ne mozete tele ugojiti 500kg u godinu dana, guglajte oglase, vidit cete da ljudi tove telad koja kroz 9 miseci dobiju po 500kg. Kojim njih hormonima pucaju...
      5. Piletina, cime nju hrane, u kakvim je uvjetima i kojim sredstvima koke kljukaju da meso bude mekse itd
      6. Jaja, opet ista stvar ko za koke
      7.Za zitarice opcenito vridi ista stvar ko i za voce,pesticidi, gmo i slicno

      Pokria san dobar broj namirnica i stvarno mi se neda vise navodit primjere mislin da je jasno... Zarada je postala najbitnija i sve se prelama po nama, jer svi samo gledaju kako sta vise zajeebat kupca bez obzira na posljedice. Jednu namirnicu demonizirat a ostalo uzdizat bas i nema smisla, dovoljno je samo zbrojit 2 i 2 da zapravo vidimo da nema namirnice koja nije na ovaj ili na onaj nacin obradjena i barem u minimalnoj kolicini "stetna". Sta naravno ne znaci da triba 2l mlika dnevno konzumirat, umjereno, ili koliko ste navikli pijte i dalje, naravno ako imate toleranciju na laktozu

      A sta se tice rasprave o tome kako je mliko prije bilo bolje a sad je smece, pa virujen da se ista stvar moze rec i za sve ostale gore spomenute namirnice, i sve opcenito, samo u to doba je bilo manje ljudi i bilo je nazalost i vise gladi u europi. Iz recimo africke perspektive, radije bih da milijun ljudi godisnje umre od rakova i ko zna cega sa 40, 50g, nego da umru od gladi kao djeca(a uvjeren san da je broj smrti od gladi puno veci nego bi bia od bolesti, iako je ovo dosta nategnuta hipoteza). Napredak ima cijenu... Moramo se osvjestit i vodit racuna o nekim stvarima i stvarat zdrave navike, ali na neke stvari je jednostavno pretesko utjecat, barem sa financijama kojima vecina ljudi raspolaze.

      Btw u njemackoj je u zadnjim godinama izrazen problem zatrpanih groblja. Zasto? Tijela se ne raspadaju. I to tijela koja su pokopana vec 30, 40 godina. Uzrok? Konzervansi uneseni kroz hranu, tako da je ocito da ovo ne traje 2 dana, vec jaaaaaako dugo. Nazalost trujemo se na sve moguce nacine, o vodi uopce necu ni govorit jer tu tek ima materijala...

      A cila prica o suplementima, svako nezavisno istrazivanje pokazuje da je svaki ali bas svaki suplement debelo debelo underdosed, a ima ih i sa neodgovarajucim sastavom. A i to sta se prodaje, prodaje se zbog istrazivanja koja su financirana od strane tih istih proizvodjaca da navedu kupca da uzme nesto sta mu ne treba. Sta naravno ne znaci da recimo whey i kazein nisu odlicna stvar, cisto moramo razmisljat svojom glavom i zapitat se:triba li to meni zapravo i kako ispravno koristit? Jer uzmimo taj famozni window of opportunity koji je zapravo glavni razlog zasto ljudi odma posli treninga trpaju dex+whey u sebe je obicna glupost, progurana od strane tih firmi da povecaju potrosnju. Jedan whey koji je daleko najkorisniji suplement se takvom lazi gura naprijed, pa sta onda lazu da proguraju srannja koja ne sluze nicemu?

      Nemojte me krivo svatit, nije mi cilj nikoga napadat ni potaknit svadju, cisto san tia iznit svoje vidjenje mlika i hrane opcenito, ja konkretno mliko pijen cca 0.5l dnevno i mislin da ne triba pretjerivat, ali isto tako smatran da ima puno drugih stvari kojima bi se mogli pozabavit, samo pitanje je koja korist na koncu od svega toga, mozemo jedino preselit sa amisima proizvodit organsku hranu i zivit mirno. Don't worry be happy
      Last edited by Maximus1950; 11-02-13, 17:50.

      Comment


      • Re: Prevelike težine

        Originally posted by Maximus1950 View Post

        1.Banane u hrvatska skladista dolaze zelene, prskaju se kemikalijama koje ubrzavaju zrenje(iz prve ruke znan)
        Dali mi možeš reći o kojoj se kemikaliji radi,idem agronomiju pa me takve stvari zanimaju!

        Comment


        • Re: Prevelike težine

          Pojma neman, prije dvi godine san radia u sjevernoj luci(teretna luka u Splitu) na istovaru i vidia san radnike u odijelima i sa maskama kako prskaju banane, jedini odgovor koji san dobia je bia:"to prskaju da sazrije, ajde mali bogati suti i nosi" pa nisan vise pita

          Comment


          • Re: Prevelike težine

            Ovo sve iznad je hrpa nepotrebnih gluposti. Ajd napiši odmah i za Big Mac

            Comment


            • Re: Prevelike težine

              Originally posted by Maximus1950 View Post
              Koje demoniziranje mlika... Ima u tome nesto istine, al sada cu navest jos nekoliko primjera pa umri od brige

              1.Banane u hrvatska skladista dolaze zelene, prskaju se kemikalijama koje ubrzavaju zrenje(iz prve ruke znan)
              Ne prskaju se kemikalijama već je nešto drugo u pitanju. Znam da ekoliški uzgajane banane i ove na isti naćin sazrijevaju. Koliko sam ja skužio tu se radi o nekakvoj tvari koja se rasprši po kontejneru u brodu koj dovozi banane do europe.

              Comment


              • Re: Prevelike težine

                Originally posted by mile View Post
                Ovo sve iznad je hrpa nepotrebnih gluposti. Ajd napiši odmah i za Big Mac
                Poanta price nije bilo da stvaran paniku i laprdan teorije urote, nego san karikira kako bi to bilo kad si svaki prehrambeni proizvod toliko analizirali ka sta analiziramo mliko na ovom forumu. Nebi daleko dogurali. A sad da su gluposti, e nisu, malo guglaj pa ces vidit da je sve sta san napisa istina, samo sta se ja time ne zamaran jer pijen mliko jeden jaja, piletinu teletinu i ribu, svjestan san "stetnosti" ali time ne razbijan glavu, bas kao kad odes u meka i maznes par big mekova
                arianko, moze bit, stvarno ne znan o kojoj se kemikaliji radi, ali ako je bezopasna, zasto ljudi nose odijela i maske...

                Comment


                • Re: Prevelike težine

                  OD MLIJEKA SE DEBLJA

                  zbog toga su sve bebe debele !


                  zar nije logicno ?



                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: Prevelike težine

                    Originally posted by T.A.T.A. View Post
                    Dali mi možeš reći o kojoj se kemikaliji radi,idem agronomiju pa me takve stvari zanimaju!
                    To bi ti mogao biti etilen.

                    Inače, jedan od velikih razloga zašto NIKAD ne mješajte banane i jabuke u istu zdjelu (jabuke sadrže dosta etilena, i ispuštaju ga...to ti lijepo zahvati banane i eto ti ga, zrele ili prezrele banane prije roka)
                    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                    http://www.facebook.com/adoni.costo
                    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                    Comment


                    • Re: Prevelike težine

                      Originally posted by T.A.T.A. View Post
                      Dali mi možeš reći o kojoj se kemikaliji radi,idem agronomiju pa me takve stvari zanimaju!
                      Najviše Etilen

                      Comment


                      • Re: Prevelike težine

                        et sad sam u inter sport, reko ocu da su tegovi 39 km ( oko 160 kn) a ocigledno nisam dobro vidio -.- i ispadne da su 59 km (240 kn) ... Eh sad jos radi tog mog "iskustva" se za***** i dobijem jednu sipku unutra -.-

                        Comment


                        • Re: Prevelike težine

                          moze vase misljenje, kakva je ova vrsta proteina? mislio sam uzimati 100 % whey protein u plavoj tegli/boci ali pre skupo, sta kazete na ovu vrstu, jeftino me dodje i po cemu se razlikuje od onog plavog jer ima nesto "fuel"

                          Bez naslova.png
                          Last edited by kelly; 13-02-13, 00:24.

                          Comment


                          • Re: Prevelike težine

                            Whey kao whey,uzmi onaj koji pruza najbolji omjer cijena-kolicina..Ti natpisi su marketinski trik

                            Comment


                            • Re: Prevelike težine

                              Ne gledaj naiv proteina nego sastav. Gledaj da ima što veći postotak proteina, neka ti omjer cijene i količine praška bude prihvatljiv, i gledaj koliko je velika mjerica (ako doma imaš odgovarajuću mjericu onda te to ne treba zanimati.) uglavnom imaš ih od 25g do nekih 35g.

                              Comment


                              • Re: Prevelike težine

                                Originally posted by arianko View Post
                                Ne gledaj naiv proteina nego sastav. Gledaj da ima što veći postotak proteina, neka ti omjer cijene i količine praška bude prihvatljiv, i gledaj koliko je velika mjerica (ako doma imaš odgovarajuću mjericu onda te to ne treba zanimati.) uglavnom imaš ih od 25g do nekih 35g.
                                Nek onda ima wc blizu sebe

                                Kad sam ga ja konzumira, proizvodio sam toliko plina da mi je i Putin zamjeria.....
                                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                                Comment

                                Working...
                                X