Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Lucatoni View Post
    E ovako zanima me nesto,kada kuhate pileca prsa sto radite s onom pjenom sto se stvara tren prije nego ce voda provrijati i sto je ta pjena uostalom ako zna tko,posto ja cekam taj tren i sve to izvadim vanka i pobacam , no procitao sam na negdje davno da tijekom kljucanja se oslobadjaju proteini u mesu i zato se stvara ta pjena,mozda malo glupavo pitanje al ako netko zna fakat me zanima ,thx
    Kažem ženi da skuva to i ne cimam se oko pene...
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Vezano uz ono voće i prditis. Ovisi je li rizični tip voća (te o okolini u crijevima, količini bakterija te tipu bakterija, kao i o hrani koja se prethodno jela). http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/gas/ Na neki način prdimo i na usta.

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by Lucatoni View Post
        E ovako zanima me nesto,kada kuhate pileca prsa sto radite s onom pjenom sto se stvara tren prije nego ce voda provrijati i sto je ta pjena uostalom ako zna tko,posto ja cekam taj tren i sve to izvadim vanka i pobacam , no procitao sam na negdje davno da tijekom kljucanja se oslobadjaju proteini u mesu i zato se stvara ta pjena,mozda malo glupavo pitanje al ako netko zna fakat me zanima ,thx
        nisu sve pjenice iste niti su iste strukture ...pjenica iz mesa prikazuje koagulaciju proteina iz mesa.... Izlozeni visokim temperaturama dugi lanci proteina gube svoju strukturu, odmotavaju se, a zatim se opet spajaju, ali tvoreci drugaciju strukturu. ...To se odrazava otapanjem dijela proteina s mesa u vodi, koji se porastom temperature ponovno koaguliraju...... Istovremeno dio masti se otopi u ulje, ispliva na povrsinu, te okruzi koagulirane proteine, omogucavajuci im da plutaju..... Porastom temperature i vrenjem, ulje se rasprsi a proteini se nastave zgusnjavati, dok se s vremenom ne pretvore u male smede cestice, koje ponekad možemo primijetiti u juhi(slici na mucuce)... teorija kuhara je podijeljena jedni tvrde kako ju je nuzno skinuti jer narusava aromu jela ( ima logike jer zacini a pogotovo mirodije pojedini plutaju po povrsini pa se zakace za pjenici i ne pustaju aromu u jelo) a neki tvrde da to nema nikakve veze nego samo narusava teksturu jela npr juha nemoze biti bistra ako pjenicu nismo uklonili...

        ...osobno je uvijek maknem osim ako kuham u expres (precis) loncu onda ne ali ono se nakupi na stijenkama lonca i jos malo procijedim i to je to
        Last edited by SLAVA86; 27-02-14, 08:53.
        Nije sramota past vec ostat lezat!

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Blago onome ko tebe ženi...
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by SLAVA86 View Post
            nisu sve pjenice iste niti su iste strukture ...pjenica iz mesa prikazuje koagulaciju proteina iz mesa.... Izlozeni visokim temperaturama dugi lanci proteina gube svoju strukturu, odmotavaju se, a zatim se opet spajaju, ali tvoreci drugaciju strukturu. ...To se odrazava otapanjem dijela proteina s mesa u vodi, koji se porastom temperature ponovno koaguliraju...... Istovremeno dio masti se otopi u ulje, ispliva na povrsinu, te okruzi koagulirane proteine, omogucavajuci im da plutaju..... Porastom temperature i vrenjem, ulje se rasprsi a proteini se nastave zgusnjavati, dok se s vremenom ne pretvore u male smede cestice, koje ponekad možemo primijetiti u juhi(slici na mucuce)... teorija kuhara je podijeljena jedni tvrde kako ju je nuzno skinuti jer narusava aromu jela ( ima logike jer zacini a pogotovo mirodije pojedini plutaju po povrsini pa se zakace za pjenici i ne pustaju aromu u jelo) a neki tvrde da to nema nikakve veze nego samo narusava teksturu jela npr juha nemoze biti bistra ako pjenicu nismo uklonili...

            ...osobno je uvijek maknem osim ako kuham u expres (precis) loncu onda ne ali ono se nakupi na stijenkama lonca i jos malo procijedim i to je to
            E hvala na trudu

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by Dača View Post
              Kažem ženi da skuva to i ne cimam se oko pene...
              Kazem i ja zeni da skuha i nek obavezno izbaci pjenu,sad dali me poslusa.....

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Da se zahvalim dincu i slavi za savjete puno slava thx sto si onoliko napisala ali meni se to neda,nemam volje toliko za taj temeljac ima li nešto bb approved ili manje štetno da dodam u rižu dok se kuha?
                Tipa gotove juhe od gljiva pa preliti,nešto brzo i jednostavno,monoton i jednolican okus rize onako same...

                Ode visjeti sad za jaja,nadam se da će puno bolje biti sada

                Sent from my LG-P880 using Tapatalk
                http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                BB AND THIS !

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by emperor View Post
                  Da se zahvalim dincu i slavi za savjete puno slava thx sto si onoliko napisala ali meni se to neda,nemam volje toliko za taj temeljac ima li nešto bb approved ili manje štetno da dodam u rižu dok se kuha?
                  Tipa gotove juhe od gljiva pa preliti,nešto brzo i jednostavno,monoton i jednolican okus rize onako same...

                  Ode visjeti sad za jaja,nadam se da će puno bolje biti sada

                  Sent from my LG-P880 using Tapatalk
                  Mozes dodat malo koncentrata od rajcice ili šalšu u tetrapaku pa dodas uz rizu... Eksperimentiraj pa ces vidjet sta ti najbolje pase

                  sent from my nokia 3410
                  https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                  http://instagram.com/dinc_94
                  http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                  myprotein code: MP24017174

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Vidis dobra ideja
                    Btw.ispravak Slavi hehe

                    Nego kakve UH jedete sa ribom,ja sam danas filete haringe jeo sa rizom i nije mi svejedno po želudac bilo,možda krumpir ?
                    I jeli loš krumpir mislim što se tiče glikemijskog indeksa pecen na papiru u pećnici sa malo vegete o začina?

                    Sent from my LG-P880 using Tapatalk
                    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                    BB AND THIS !

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by emperor View Post
                      Vidis dobra ideja
                      Btw.ispravak Slavi hehe

                      Nego kakve UH jedete sa ribom,ja sam danas filete haringe jeo sa rizom i nije mi svejedno po želudac bilo,možda krumpir ?
                      I jeli loš krumpir mislim što se tiče glikemijskog indeksa pecen na papiru u pećnici sa malo vegete o začina?

                      Sent from my LG-P880 using Tapatalk
                      Dobar je kako da ne, batat iliti slatki krumpir ima nesto nizi GI. Ma blitva najbolje pase sa ribom

                      sent from my nokia 3410
                      https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                      http://instagram.com/dinc_94
                      http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                      myprotein code: MP24017174

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Blitva i cesnjak unutra i kuhani krumpir uz ribu je najbolji! Zaboli te za miris u ustima haha

                        Sent from my CUBOT ONE using Tapatalk
                        Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                        "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                        https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by Toorop View Post
                          Blitva i cesnjak unutra i kuhani krumpir uz ribu je najbolji! Zaboli te za miris u ustima haha

                          Sent from my CUBOT ONE using Tapatalk
                          ... imas nesto protiv toga, kad se najedes cesnjaka, dobro ucisti zube (koncem i cetkicom) zvaci stabljiku od persina u ustima i progutaj rijesava sve...
                          Nije sramota past vec ostat lezat!

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by emperor View Post
                            Da se zahvalim dincu i slavi za savjete puno slava thx sto si onoliko napisala ali meni se to neda,nemam volje toliko za taj temeljac ima li nešto bb approved ili manje štetno da dodam u rižu dok se kuha?
                            Tipa gotove juhe od gljiva pa preliti,nešto brzo i jednostavno,monoton i jednolican okus rize onako same...

                            Ode visjeti sad za jaja,nadam se da će puno bolje biti sada

                            Sent from my LG-P880 using Tapatalk


                            ... nema na cemu, sto god mogu pomoc vrlo rado
                            mozes unaprijed skuhat rizu ( aldente- onako da nije prekuhana nego da je osijetis pod zub), odmah je stavis u gusto cijedilo i polijes hladnom vodom dok je ne ohladis tako se nece toliko lijepit i moci ce ti do 5-6 dana u hladnjaku

                            onda mozes s graskom (bogat vlaknima ima nesto i biljni proteina) npr... malo maslaca do 15 g na to stvais grasak malo propijas, pa dodas kuhanu rizu zacinis dolijes malo vode da upije riza zacine i trebalo bi bit ukusno ovisno o tome kako zacinis (riza-grasak podnosi dosta papra)
                            ... naravno da mozes i sa gljivama pa dodas malo i svijezi tikvica isjecaks i jedno i drugo, vrlo malo propirjas i onda dodas rizu, zacine malo vode i gotovo...
                            ...ako na maslacu prodinstas na kocikce kapulu, papriku i paredaiz ( nebi se slozila s kolegama za vec gotove salse one su puuune neki gluposti npr secera sto nam uopce netreba jer vidim da pazis na GI) i u to dodas rizu to se zove đuveđ riza, naravno da mozes dodat jos povrca npr graska jos ce biti i bolje

                            nemoj koristit juhe od gljiva pogotovo te guste unutra ti je gustin (penicni skrob) on je pravi gustom to je isto da se najedes brasna bijelog (katastrofa )... jos uz to je preslano...

                            zasto si nebi ponekad cvijetacu i brokulu skuhao za prilog to ti je jednostavno a i povoljno, ili recimo prokulice (kelj pupcar- zimski cuvar zdravlja bogate su vitaminima i mineralima, a zbog male kolicine kalorija, spadaju u dijetetske namirnice..... Ovi neobični plodovi su jedinstveni po svom sastavu koji je bogat vitaminima C, A, B kompleks, folnom kiselinom, magnezijem i kalcijem... Osim ovih hranjivih tvari, prokulice obiluje i zaštitnim faktorima – sulforafan i indol -3-karbinol su komponente koje djeluju protuupalno i antikancerogeno... zato papaj )
                            mozes s krompirima na gusto samo ubacis krompir na krupnije kocke, prokulice ako su malene onda cijela ako nisu onda na pola i skuhati jedno 20 min - (ne previse povrce nikad kuhat a ni frigat)

                            ... mozes i malo maslinova ulja ili maslaca pa izezat poriluka, gljiva, tivice malo prodinstat zacin i odlican prilog brzo gotov...

                            osobno rijetko koristim sam krumpir ili rizu uvijek hrpu povrca na tanjuru jer nam triba i vitamina i minerala (vijerovatno znate koliko su oni vazni u prehrani) tako da usput se zasitim, riza ili kropir mi nisu jednolicni a zadovoljim i mikronutrijente (bar neki dio) jer ni voce nam nije dobro previse a povrce mozemo punooo
                            Last edited by SLAVA86; 28-02-14, 08:47.
                            Nije sramota past vec ostat lezat!

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by Dinč View Post
                              Mozes dodat malo koncentrata od rajcice ili šalšu u tetrapaku pa dodas uz rizu... Eksperimentiraj pa ces vidjet sta ti najbolje pase

                              sent from my nokia 3410
                              ... prijatelju nemoj koristit kupovnu salsu ili paredaiz... rade odi imas u intersparu ili merkatroru uvijek snizenje povbrca koje je malo osteceno na 50% i uzmes si tamo paredaiz i onda izrezes luk na kolutice tanke i malo maslinova ulja, pirjas dok luk ne omeksa, dodas paredaiz na kockice, malo bosiljka (moze i suhi) i list lovora i kuhas dok se paredaiz ne pretvori u kasu ( moze i malo vode do 1 dl i ako koristis malo soli a nikad i nikako vegetu jer pokvari okus takoder moze i papra u zrnu) i gotova salsa, bez secera i gluposti (samim time i mnje kcal).... jedino u krajnjem slucaju ako neces paredaiz ovaj domaci imas onaj u knzervi ali pelati ili onaj na kockice u njemu nebi trebalo bit nista osim malo konzervansa... ma odvojite jednu nedjelju npravi si u teglice ovoga svega i cijeli tijedan si miran - tako i ja nasjecakm povrca- zatvorim u plastike. skuham rizu, napravim sve sto mi triba za jedan tijedan tako da mi je gotovo za 15 min kad dodem s treninga
                              Nije sramota past vec ostat lezat!

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by SLAVA86 View Post
                                ... prijatelju nemoj koristit kupovnu salsu ili paredaiz... rade odi imas u intersparu ili merkatroru uvijek snizenje povbrca koje je malo osteceno na 50% i uzmes si tamo paredaiz i onda izrezes luk na kolutice tanke i malo maslinova ulja, pirjas dok luk ne omeksa, dodas paredaiz na kockice, malo bosiljka (moze i suhi) i list lovora i kuhas dok se paredaiz ne pretvori u kasu ( moze i malo vode do 1 dl i ako koristis malo soli a nikad i nikako vegetu jer pokvari okus takoder moze i papra u zrnu) i gotova salsa, bez secera i gluposti (samim time i mnje kcal).... jedino u krajnjem slucaju ako neces paredaiz ovaj domaci imas onaj u knzervi ali pelati ili onaj na kockice u njemu nebi trebalo bit nista osim malo konzervansa... ma odvojite jednu nedjelju npravi si u teglice ovoga svega i cijeli tijedan si miran - tako i ja nasjecakm povrca- zatvorim u plastike. skuham rizu, napravim sve sto mi triba za jedan tijedan tako da mi je gotovo za 15 min kad dodem s treninga

                                Slava, čisto sumnjam da će oni ići to sve čistiti, spremati i stavljati u teglice..ne da se ni meni, a ja sam žensko, doduše ženska na defki i u PMS-u, ali svejedno

                                Da im olakšam malo bar sa pomidorima/rajčicama, evo preporuka:

                                IMG_6612m-600x1020.jpg

                                Sastav: oguljena rajčica, sok od rajčice; cijena: 3-5 kn, ovisno jel na akciji

                                (Kcal: 19; http://peranoenrico.com/Italiano/pomodori_pelati.html)

                                Okus: 5/5




                                P.S. Nadam se da je po sastavu, Slava approved!
                                Last edited by gavranka; 28-02-14, 10:32.
                                Simplify.

                                There are no shortcuts to any place worth going.

                                ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                                HARDER.


                                Comment

                                Working...
                                X