Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Pa može... Kakao ne može da smeta...Ili neka topping čokolada...

    Poenta - ovde ljudi često mešaju prehranu u vreme takmičenja i neposredno pred izlazak na binu, sa prehranom u ostalim periodima treniranja i odmora.
    Last edited by Dača; 25-02-14, 11:32.
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Tijekom dugih vožnji biciklom (5+ sati) trošim dosta kalorija. Što biste preporučili kao suplementaciju da ne dođe do prevelikog katabolizma?
      Inače se trpam sa UH u rangu kolika mi je kalorijska potrošnja te vožnje.
      Tipa: ako cu vozeći potrošiti 1000kcal, trudim se tijekom voznje unijeti oko 800kcal većinom iz UH kako bi kompenzirao taj gubitak.
      Da pokušam ubaciti neki whey tijekom te vožnje ili proteinski obrok, a da smanjim UH?
      The first principle is that you must not fool yourself — and you are the easiest person to fool.

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by Kopenhagen View Post
        Tijekom dugih vožnji biciklom (5+ sati) trošim dosta kalorija. Što biste preporučili kao suplementaciju da ne dođe do prevelikog katabolizma?
        Inače se trpam sa UH u rangu kolika mi je kalorijska potrošnja te vožnje.
        Tipa: ako cu vozeći potrošiti 1000kcal, trudim se tijekom voznje unijeti oko 800kcal većinom iz UH kako bi kompenzirao taj gubitak.
        Da pokušam ubaciti neki whey tijekom te vožnje ili proteinski obrok, a da smanjim UH?
        Ako unosis 800kalorija iz UH, to je 200g.. Suluda brojka. Smanji to drasticno. Zelis smrsavit? Ubaci whey obavezno.
        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
        ----------------------------------------------------------------
        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by Kopenhagen View Post
          Tijekom dugih vožnji biciklom (5+ sati)
          Dugotrajna vožnja biciklom nije zdrava, posebno za muškarce, jer je veliki pritisak na međunožje, ak već voziš tako dugo nadam se da imaš dobru opremu, prvenstveno dobro sjedalo. Brzo hodanje je ipak najbolje.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Premium.Better View Post
            Ako unosis 800kalorija iz UH, to je 200g.. Suluda brojka. Smanji to drasticno. Zelis smrsavit? Ubaci whey obavezno.


            Originally posted by kelly View Post
            Dugotrajna vožnja biciklom nije zdrava, posebno za muškarce, jer je veliki pritisak na međunožje, ak već voziš tako dugo nadam se da imaš dobru opremu, prvenstveno dobro sjedalo. Brzo hodanje je ipak najbolje.
            Posvetio sam posebnu pažnju geometriji i dijelovima prilikom kupnje. Tako da s time nema problema

            Možda je krivo protumačeno: dijeta prilično dobro funkcionira, kilogrami idu dolje. Radim LI kardio ujutro natašte, pazim na deficit i unos makrosa. No međutim:
            vikendima se volim zaletiti na vožnje oko 100km. Gušt mi je i ne bih volio to izbaciti.
            To je opet dugotrajan kardio i bojim se da bi moglo štetiti tj. dovoditi do katabolizma pa tražim način da što više umanjim štetu.
            Prošle godine sam prakticirao tako da popunim taj veliki suficit kalorija pretežno ugljikohidratima.
            No ove godine prakticiram i odlazak u teretanu, pa tražim neki kvalitetan kompromis.
            The first principle is that you must not fool yourself — and you are the easiest person to fool.

            Comment


            • Jel dobro jest kikiriki svaki dan za povećanje mase?

              Pozdrav,

              Trebam dobiti kila al nemam baš previše novca. Kikiriki je jeftin a ima mnogo kalorija pa sam se pitao je li ga dobro jesti svaki dan za povećanje mase? I ima li kikiriki dovoljno proteina za mišiće? Koja su Vaša iskustva?
              Puno hvala!

              Comment


              • Re: Jel dobro jest kikiriki svaki dan za povećanje mase?

                Ako ti ne smeta ne vidim razlog zašto ne.
                ali valjda sam shvaćaš da nije pametno bazirat unos P preko kikirikija. Još su tu i masti i uh....

                Sve u svojim granicama
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment


                • Re: Jel dobro jest kikiriki svaki dan za povećanje mase?

                  Originally posted by Mark97 View Post
                  Pozdrav,

                  Trebam dobiti kila al nemam baš previše novca. Kikiriki je jeftin a ima mnogo kalorija pa sam se pitao je li ga dobro jesti svaki dan za povećanje mase? I ima li kikiriki dovoljno proteina za mišiće? Koja su Vaša iskustva?
                  Puno hvala!
                  Ne treba preterivati sa kikirikijem, jer ćeš se usaliti.... Proteini biljnog porekla su nepotpuni, jer nemaju potpuni aminokiselinski sastav, pa se s toga ne računaju u dnevni unos proteina. 100 g kikirikija ima 500 kalorija. Umesto toga bolje ti je pojesti kvalitetan obrok na bazi mesa ili ribe. Em ćeš biti sitiji, em ćeš napraviti bolju osnovu za dobijanje čiste mišićne mase.
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Moram priznati da kod mene faza masa djeluje deprimirajuće.
                    Žderem i došao sam do 105 kg i osjećam da ne mogu više. Pomalo sam se i usalio i to me iritira.
                    Trenutno stojim sa kilažom, a Pruga bi htio da idem na 110 kg, a radije bih na defku, sredio BF i onda na masu sa boljom startnom pozicijom.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by Gogeta View Post
                      Moram priznati da kod mene faza masa djeluje deprimirajuće.
                      Žderem i došao sam do 105 kg i osjećam da ne mogu više. Pomalo sam se i usalio i to me iritira.
                      Trenutno stojim sa kilažom, a Pruga bi htio da idem na 110 kg, a radije bih na defku, sredio BF i onda na masu sa boljom startnom pozicijom.
                      Sta klasican bulk radis ? A i sta nisi nedavno pricao da te ne masti onoliko uh

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by Homemade View Post
                        Sta klasican bulk radis ?
                        Da, radim klasičan bulk s Prugom jer citiram: "Nema te mase što defka ne može izrezati."

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by Gogeta View Post
                          Da, radim klasičan bulk s Prugom jer citiram: "Nema te mase što defka ne može izrezati."
                          Znači, pokidaće te kad bude defka...
                          Last edited by Dača; 25-02-14, 23:25.
                          Pivo za masu, rakija za defku...

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Gogeta View Post
                            Da, radim klasičan bulk s Prugom jer citiram: "Nema te mase što defka ne može izrezati."
                            Drzi se onda. Ja bi uvijek slusao svoj organizam i ako mi psihicki tesko pada jest toliko i neide dalje onda rade stat pa na defku, a i zagovaram pristup bolje se ocistit posteno pa onda na masu pakirat misice. Al pruga je ipak profi i ako si ga uzeo za trenera onda slusaj njega jer covjek zna sta radi sigurno

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by Homemade View Post
                              Drzi se onda. Ja bi uvijek slusao svoj organizam i ako mi psihicki tesko pada jest toliko i neide dalje onda rade stat pa na defku, a i zagovaram pristup bolje se ocistit posteno pa onda na masu pakirat misice. Al pruga je ipak profi i ako si ga uzeo za trenera onda slusaj njega jer covjek zna sta radi sigurno
                              Uvjeren sam da zna što radi.
                              Suradnja s njim je odlična, ali mi je nekako preko glave ovo silno hranjenje.

                              Drugi bi imali psihičke faze na defki, a ja na masi.

                              Na defki ću biti miran, već sam tijelo dovodio u stanje manjeg kalorijskog unosa.

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Sent from my Windows phone using Tapatalk
                                Pivo za masu, rakija za defku...

                                Comment

                                Working...
                                X