Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Treba jesti polako i dobro žvakati hranu, onda možeš jesti prema osjećaju, jer nikada ne možeš sve točno izračunati, i naravno jesti kvalitetno. Tih 500 kalorija suficita najbolje uzeti iz wheya, popiješ par mjerica i to je to.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      totalno neisplativo, mjerica = 30g = 115kcal.

      u salatu ubacit malo maslinovog tu i tamo.i mislim da je prednost mase jedenje crvenog mesa.tu ima dosta kcal
      Pocivao u miru Bozjem

      22.12.1984 - 20.12.2012

      __________________________________________________ ___________________________

      mentor: Sasa Draskovic

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Treba znati jesti polako i dobro žvakati hranu. Ja se trudim, i kad mislim da jedem sporo žena me blijedo gleda. Kaze da ima osjecaj da sjedi sa upaljenim blenderom za stolom

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by IgyBoy View Post
          Tempiranje obroka(ili cikliranje kalorija,kako hocete) FTW.
          Potpis.

          S time da po meni čak niti nema potrebe za prevelikim računanjem. Složi se okvirno neka prehrana i isprobava nekih mjesec dana, pogleda se rezultat, a onda po potrebi malo povečaš ili smanjiš kalorije.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Najisplativije je napravit suficit po meni maslinovim uljem, u P + M obroku, 1 litra 35 kn, tih 500 kalorija je nešto manje od pol' deci, znači 1.75 kn, a mali volumen, nema prežderavanja i nema kuhanja. Također, sječam se da je Priest pisao kako je eksperimentirao i da tijelo i nije baš najučinkovitije u pretvorbi energije iz P.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by PatrickStar View Post
              Potpis.

              S time da po meni čak niti nema potrebe za prevelikim računanjem. Složi se okvirno neka prehrana i isprobava nekih mjesec dana, pogleda se rezultat, a onda po potrebi malo povečaš ili smanjiš kalorije.
              Naravno,moze i tako.Olaksa malo situaciju.


              Originally posted by PatrickStar View Post
              Najisplativije je napravit suficit po meni maslinovim uljem, u P + M obroku, 1 litra 35 kn, tih 500 kalorija je nešto manje od pol' deci, znači 1.75 kn, a mali volumen, nema prežderavanja i nema kuhanja. Također, sječam se da je Priest pisao kako je eksperimentirao i da tijelo i nije baš najučinkovitije u pretvorbi energije iz P.


              Sto se tice suficita,ne bih pokusao suficit raditi proteinima.Nema smisla kada je UH ili M puno isplativiji izvor energije i tjelo ga lakse iskoristi.
              Proteine organizam najteze konverta u iskoristivi oblik energije(ili ne bi li ih ugradio u tkivo) i puno energije potrosi za taj proces(efekt poznat pod kraticom TEF).
              TEF, ili kolicina energije koju tjelo mora upotrijebiti ne bi li probavilo proteine je cca 20%-30%,za UH je to cca 6%,dok masti moze vrlo lako dopremiti do odredista(sala) uz minimalno ulozene energije pa je TEF za masti cca 3%.Za UH bih napomenuo da, ukoliko postoji visak UH-a i tjelo ga zeli pospremiti/konvertirati u salo(kada su zalihe glikogena pune) taj proces ce kostati cca 20% energije.

              Ovo ujedno objasnjava zasto se ljudi na dijetama sastavljenim od puno P (ili samo P) brze defkaju uz isti unos kcal.

              Lyle je to odlicno objasnio,pa evo:

              For example, consider the difference in TEF for carbs versus fat: 5-6% vs. 3%. That means that, for every 100 calories of each you ate, you’d burn 5-6 or 3 calories. So if you replaced 100 calories of fat with 100 calories of carbohydrates, you’d burn a whopping 2-3 extra calories via TEF. If you replaced 1000 calories of fat with 1000 calories of carbohydrates, you’d burn 20-30 more calories. If you were able, by some means, to replace 2000 calories of fat with carbohydrates, you would burn 40-60 more calories via TEF. One study found that metabolism was about 4% higher (100 calories per day or so) for the higher carb versus the higher protein diet. That still only amounts to an extra pound lost per month or so. Nothing to write home about to be sure.

              About the only time that TEF can become considerable is when you replace carbohydrates or fat with protein. For every 100 calories of carbs/fat replaced with protein, you’d expect to burn about 25 calories more (30 cal for protein vs. 3-6 for carbs/fat). So a doubling of protein from 60 to120 grams/day might increase TEF by 80 calories/day. Triple it to 180 grams/day and TEF could increase by 150 calories. The 20-30% TEF of protein can become even more significant at extreme intakes. However, for the most part, such extreme intakes aren’t practical or used outside of the bodybuilding subculture. In all but the most extreme diets, protein stays fairly static and carbs and fats are shuffled around; the effect is typically minimal in terms of TEF.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Određivanje unosa proteina

                npr. osoba ima 75 kg, trudit će se da svaki dan unese oko 150 grama proteina. Budući da jedan gram proteina sadrži oko 4 kalorije, to će onda biti 600 kalorija iz proteina svaki dan (150 x 4 = 600).

                jeli ovo točno?

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  S tim da moze unijeti i 3g P po kg tjelesne tezine. A to za kalorije je tacno
                  I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Ne znam zašto ti treba, ali lakše ti je npr., ako si pojeo 100 g piletine, to je 11o kalorija, pogledaš u tablicu kalorijske vrijednosti...
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by PatrickStar View Post
                      Ne znam zašto ti treba, ali lakše ti je npr., ako si pojeo 100 g piletine, to je 11o kalorija, pogledaš u tablicu kalorijske vrijednosti...
                      tamo piše 145 kalorija za 100g piletine....jesi li ti to pogriješio ili ja krivo gledam?


                      btw jedno pitanjce...

                      ...došao sam do cifre od 3600 kalorija...od toga mi dnevni unos treba biti: 150g P = 600 kalorija, 100g M = 900 kalorija, 526g UH = 2100 kalorija....


                      jeli sad iz svake namirnice moram izvlačiti posebno UH, posebno M, posebno P, i zbrajati da dođem do tih cifri i da zadovoljim dnevni kriterij?

                      tek sam počeo s tim računanjem kalorija pa se gubim....

                      tnx unaprijed....
                      Last edited by young hunter; 24-07-12, 23:21.

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Posni Sir+Nesquik ili kakao nesto najsavršenije odsad zivim za posni
                        Prvo će ti se smijat,onda će te ignorirat,zatim ćeš pobijedit.

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          onaj osjećaj kad ideš blendat posni i zapneš za čašu i sve ti ispadne na pod, pa moraš otvarat novu milbonu -.-
                          Originally posted by darios
                          pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by young hunter View Post
                            tamo piše 145 kalorija za 100g piletine....jesi li ti to pogriješio ili ja krivo gledam?


                            btw jedno pitanjce...

                            ...došao sam do cifre od 3600 kalorija...od toga mi dnevni unos treba biti: 150g P = 600 kalorija, 100g M = 900 kalorija, 526g UH = 2100 kalorija....


                            jeli sad iz svake namirnice moram izvlačiti posebno UH, posebno M, posebno P, i zbrajati da dođem do tih cifri i da zadovoljim dnevni kriterij?

                            tek sam počeo s tim računanjem kalorija pa se gubim....

                            tnx unaprijed....
                            Mislim da se previše brineš oko kalorija, a koliko sam vidio u tvojim prijašnjim postovima želiš masu znači totalno je nepotrebno da gledaš u gram šta ćeš pojesti...

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by Ant0ni0 View Post
                              Mislim da se previše brineš oko kalorija, a koliko sam vidio u tvojim prijašnjim postovima želiš masu znači totalno je nepotrebno da gledaš u gram šta ćeš pojesti...
                              +1

                              Ljudi polude kad mjere svaku kaloriju, i ja san bia takav pri pocetku. Samo jedi
                              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by young hunter View Post
                                tamo piše 145 kalorija za 100g piletine....jesi li ti to pogriješio ili ja krivo gledam?


                                btw jedno pitanjce...

                                ...došao sam do cifre od 3600 kalorija...od toga mi dnevni unos treba biti: 150g P = 600 kalorija, 100g M = 900 kalorija, 526g UH = 2100 kalorija....


                                jeli sad iz svake namirnice moram izvlačiti posebno UH, posebno M, posebno P, i zbrajati da dođem do tih cifri i da zadovoljim dnevni kriterij?

                                tek sam počeo s tim računanjem kalorija pa se gubim....

                                tnx unaprijed....
                                Pileća prsa bez kože: http://www.centar-zdravlja.net/nutri...ez-koze-100-g/

                                Kompliciraš si život. Ne moj računati koliko UH i M unosiš. Računaj samo P. Npr., treba ti, bezveze kažem, 140 g P i to ćeš podmiriti iz 700 g piletine, znači 7 * 20 = 140. Podmirio si 140 g P, a ujedino unio 770 kalorija jer to je 7 * 110. Ostatak kalorija uneseš npr iz 200 g riže i 100 g zobenih. Sve zbrojiš, pa ostatak vrijednosti koji ti fali do željenog kalorijskog unosa uneseš iz nekih drugih namirnica po želji. Jednostavnije za računati, a nije toliko bitno koliko si ti g UH ili M unio, koliko kalorije iz kompletne namirnice u kojima se nalaze.
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X