Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    ja mrzim rizu da je nemogu smislit
    Pocivao u miru Bozjem

    22.12.1984 - 20.12.2012

    __________________________________________________ ___________________________

    mentor: Sasa Draskovic

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      http://www.index.hr/black/clanak/ana...te/626772.aspx
      Pocivao u miru Bozjem

      22.12.1984 - 20.12.2012

      __________________________________________________ ___________________________

      mentor: Sasa Draskovic

      Comment


      • Mass Shake

        Proslo je 3 sedmice kako sam poceo sa pravilnom ishranom visok 186 i imao sam 60kg
        i nakon 3 sedmice dobio sam 5 kg jedem 6 puta ko *konj* i napredujem da li u debljanju moze pomoci shake
        npr:whey,banana,mlijeko i.t.d
        kako bi unio sto veci kaloriski visak

        Comment


        • Re: Mass Shake

          Originally posted by zvizz View Post
          Proslo je 3 sedmice kako sam poceo sa pravilnom ishranom visok 186 i imao sam 60kg
          i nakon 3 sedmice dobio sam 5 kg jedem 6 puta ko *konj* i napredujem da li u debljanju moze pomoci shake
          npr:whey,banana,mlijeko i.t.d
          kako bi unio sto veci kaloriski visak
          Nema se smisla pretrpavati kalorijama.Ako si dobio 5kg u 3 tjedna znaci da vec imas poprilican dnevni suficit(rekao bih i prevelik,ali nebitno...).
          Sve sto mozes dobiti daljnjim povecanjem broja kalorija je vise sala.
          Jednom kada budes primjetio da kile vise ne idu gore, ili idu ali ocajno sporo - tada pojacas kalorije.

          Ako ti je cilj prvenstveno se debljati,ne zamarajuci se dobijanjem sto je moguce "cisce" mase - zanemari moj post i slobodno krkni koji sladoled dodatno.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • Re: Mass Shake

            Originally posted by zvizz View Post
            Proslo je 3 sedmice kako sam poceo sa pravilnom ishranom visok 186 i imao sam 60kg
            i nakon 3 sedmice dobio sam 5 kg jedem 6 puta ko *konj* i napredujem da li u debljanju moze pomoci shake
            npr:whey,banana,mlijeko i.t.d
            kako bi unio sto veci kaloriski visak
            Tijelo može na dan 300-500 kalorija pretvoriti u novo mišićno tkivo. Čemu onda kalorijski višak od tisuću ili dvije tisuće kalorija?
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • Re: Mass Shake

              Originally posted by kelly View Post
              Tijelo može na dan 300-500 kalorija pretvoriti u novo mišićno tkivo. Čemu onda kalorijski višak od tisuću ili dvije tisuće kalorija?
              Znaci ako je prosjek 2500 kalorija da nebi bio ni u suficitu ni deficitu, da bi na masi bilo dovoljno 2800-3000 kalorija? Ili se varam?

              Comment


              • Re: Mass Shake

                Originally posted by WTF View Post
                Znaci ako je prosjek 2500 kalorija da nebi bio ni u suficitu ni deficitu, da bi na masi bilo dovoljno 2800-3000 kalorija? Ili se varam?
                Da, to je to. Osim ako nisi podmazao...
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Hmmmm, ali ako je po tome za masu 3000 kalorija a racunajmo da sam na treningu izgubio 1000, dosao bi u deficit jer bi bio na 2000 kalorija sto je 500 manje od nule...
                  Idealno bi bilo biti na 4000 kalorija po nekoj matematici... od 4000, 1000 si izgubio što na treningu što kroz dnevne aktivnosti...ostane 3000 i od toga 500 suficit

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by WTF View Post
                    Hmmmm, ali ako je po tome za masu 3000 kalorija a racunajmo da sam na treningu izgubio 1000, dosao bi u deficit jer bi bio na 2000 kalorija sto je 500 manje od nule...
                    Idealno bi bilo biti na 4000 kalorija po nekoj matematici... od 4000, 1000 si izgubio što na treningu što kroz dnevne aktivnosti...ostane 3000 i od toga 500 suficit
                    Pa rekli smo suficit, ako trošiš 4000 onda treba unijeti 4500, ako trošiš 2000 onda treba 2500. Ne možeš biti na 3000 ako trošiš 4000 itd...
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      kuzim, samo kako izracunati koliko potrosim kroz dnevne aktivnosti....
                      samo na poslu izgubim 1000 najmanje, na treningu 1000 i jos kusur ostatka dana.... pa jbt meni ce masa morati biti na min 5000 kalorija i vise... kakva zderacina ce to morati biti...

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by WTF View Post
                        kuzim, samo kako izracunati koliko potrosim kroz dnevne aktivnosti....
                        samo na poslu izgubim 1000 najmanje, na treningu 1000 i jos kusur ostatka dana.... pa jbt meni ce masa morati biti na min 5000 kalorija i vise... kakva zderacina ce to morati biti...
                        wellcome to my world....
                        Pocivao u miru Bozjem

                        22.12.1984 - 20.12.2012

                        __________________________________________________ ___________________________

                        mentor: Sasa Draskovic

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by remode View Post
                          wellcome to my world....
                          Ti ne voliš jesti
                          Doduše ne volim ni ja, jedem da se najedem, da ne budem gladan, nisam neki gurman...
                          Ali sam pohlepan, greedy mofo, koliko god mi staviš u tanjur sve cu požderati, jedem odvratno brzo i usta su mi uvijek puna hrane hehe, iskreno, ljudi se čude za 250 grama riže u obroku, ja bi i 400g ubacio bez problema, samo gutam kao tica...
                          ... sad vidis koliko mi je defka tesko pala, oči gladne, ja gladan, a pretrpavanja ni za lijek...
                          Sad sam opet nabrijan, jedva cekam da zagrijavanje prođe i da me general Barić povede u bitku...

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by WTF View Post
                            kuzim, samo kako izracunati koliko potrosim kroz dnevne aktivnosti....
                            samo na poslu izgubim 1000 najmanje, na treningu 1000 i jos kusur ostatka dana.... pa jbt meni ce masa morati biti na min 5000 kalorija i vise... kakva zderacina ce to morati biti...
                            Zato postoje proteini u prahu, da ne razvališ želudac.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by kelly View Post
                              Zato postoje proteini u prahu, da ne razvališ želudac.
                              Mislim da je ovaj želudac jako teško razvaliti, budemo vidjeli kad krenem, naravno da cu napisati dojmove, mislim da Marko nece imati težak zadatak...
                              Mogu žderati koliko hoces, obozavam trenirati i poslušan sam kao

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Nikada neces znati tocno koliko trosis,ali mozes biti vrlo blizu tocnoj brojci.
                                Meni je,npr. glupo se drzati fixnog broja kalorija,kao sto to mnogi rade.
                                Ono sto vidim da ljudi u vecini slucajeva rade kada racunaju dnevnu potrosnju jeste da izracunaju svoj BMR(ili RMR),BMR je inace broj kalorija koje nam treba samo za prezivljavanje iz dana u dan, i to zatim pomnoze sa nekakvom konstantom za aktivnost, tipa:
                                - ako si tip koji radi u uredu i vjezba jednom tjedno, pomnozi to sa 1.1
                                - ako si tip koji radi u uredu i vjezba tri puta tjedno, pomnozi to sa 1.3 i sl.(cifre sam bubao napamet)

                                I zatim se drze toga kao pijan plota.
                                Ono sto ja radije radim jeste: izracunam svoj BMR,a ostatak aktivnosti nadodam na njega.
                                Primjer. BMR mi je 2200kcal.
                                Ako u toku dana ne mrdam iz kreveta,gledam telku,sjedim za kompom i sl. i iako sam na masi - jedem svega par-sto kalorija vise od toga(2500kcal npr.)
                                Ako u toku dana imam 1h voznje biciklom, 1h zestokog treninga u teretani i jos sam radio po kuci, uzmem i iz tablica aktivnosti (imas ih na net-u)pronadjem koliko koja aktivnost trosi kalorija na moju kilazu i pribrojim to svojoj kilazi(ustvari lazem,jer to za mene radi mobitel ).
                                Jednostavniji pristup bi bio da izracunas BMR, a zatim svaki dan mnozis sa faktorom tjelesne aktivnosti za taj dan, da bi dobio bar okvirni broj kalorija koje si potrosio.
                                Cifra kod mene zna lako ici i preko 4000kcal. Logicno, taj dan cu unijeti opet par-sto kalorija vise od toga i eto me na >4000kcal.
                                Kod mene su takve razlike u danima jako izrazene i gornji primjer nije pretjerivanje.
                                Kada bi se drzao standardnog pristupa da BMR jednostavno pomnozim sa faktorom aktivnosti,bio bih u banani.
                                Jedan dan u gadnom deficitu(i to bas na dan treninga kada mi treba sto vise kalorija) a drugi dan bi imao 1000kcal viska,koji nemaju kamo nego u salo.
                                Gledajuci na tjednoj razini sam unio jednak broj kalorija i teoretski bi sve trebalo biti ok,medjutim nije, jer nisam optimizirao unos.
                                Tempiranje obroka(ili cikliranje kalorija,kako hocete) FTW.
                                Last edited by IgyBoy; 20-07-12, 11:57.
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X