Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

    meni koliko pada na pamet ima 10 stvari koje bi prije u tu svrhu mogao koristiti - u svakom slucaju, to bi bilo zanimljivo pitanje za AMA, ako iko s foruma bude tu i on na takva pitanja bude odgovarao
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

      CYCLE 1, WEEK 2

      DEADLIFT*
      warmup
      150x5
      170x5
      180x5 X2 RPE 8

      Squat
      Warmup
      135x5 X3

      One arm dumbell rows 4x12-15

      Pullups 4x6-8

      Bic curls 3x10

      Komentar: deadlift easy as fuck ali zato sa cucnjem muku mucim** nema veze, bitno da napretka ima pa makar isao puzevim korakom.
      https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
      http://instagram.com/dinc_94
      http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
      myprotein code: MP24017174

      Comment


      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

        19.1. lower

        - napokon se osjecao normalno na treningu poslije 1 rest dana i 11 sati odspavanih danas...ujutro fizikalne(pregled) bile, na kartonu mi je pisalo ''hernija diska'' - kakav pocetak dana i sedmice

        SKWATZ
        200 x 2
        220 x 5
        220 x 5
        220 x 5


        conv. block pulls 16cm
        190 x 5
        200 x 7

        +hack squats(fuj), listovi sjedeci


        - sve super, cucanj isao dobro bez vecih problem osim 1-2 ponavljanja koje sam malo misgroove-ao, ali dobro je...nice napredak i na ovim conv. block pullsima s obzirom da sam prosle sedmice napravio 170 x 8 mada su mi tad i erektori bili upaljeni dosta - uglavnom ide nabolje, a i kilaza je malo stabilnija, 99kg u odjeci pred trening
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

          Evo mene priajtelji stari Opet nazad u teretani, uje.balo me nešto, nisam bio od utorka na treningu, imao vrtoglavice, 0 snage, uvijek pospan, uvijek umoran, nisam mogao jesti jer bi mi se povraćalo nakon što sam se silio da nešto u stavim u sebe, gadni napadaji astme i nemogućnost disanja i onda je dokt. rekla da se odmorim od svega malo i da ležim u krevetu par dana (uz neke lude preglede i tako) i evo me danas nazad....

          DL 3+
          warm up
          115kg x3
          130kg x3
          150kg x3 (ovo je rep PR, nažalost totalno sam zaboravio reći curi da me snima i 'ebiga, ali šta je tu je) (nisam htio ići dalje sa ponavljanjima iako sam imao još dva u sebi bez beda, ali pošto nisam trenirao od utroka, rekoh, nećemo se zaje.bavati)

          deficit DL conv.
          80kg x3
          90kg x3
          100kg x3
          120kg x1 pr
          140kg x1 pr

          back extension
          BW x12
          10kg x8
          10kg x6

          i onda je ostalo još 10min do zatvaranja teretane, pa sam pakirao stvari i bježao...


          komentar: mislio sam da neću ni uspjeti izvući ovo što je bilo zadano po programu, ali eto, išlo je bez neke velike muke, jedini što me nakon odrađene serije od 130kg x3 nešto ponijelo i počelo mi se crniti u očima i lagano vrtjeti ali ok, noopept je bio tu, mozak je bio na mjestu - sasvim fokusiran uz to sam pio glukozu svako malo, jer sam prije ove pauze počeo primjećivati kako lagano pred kraj treninga gubim energiju pa eto, da vidimo kako će biti sada, i tako, sve lepo sve divno. od sljedećeg DL treninga počinjem raditi na lockout-u i vjerojatno ću ubacivati malo block/rack pulls-a ispod i iznad koljena i paused DL pa ćemo vidjeti što i kako hehehe

          Edit: još pitanje da, ovi rack pulls-i, radim conv. tj. raditi ću, pošto se u racku ne mogu namjestiti u sumo stance, pa da pitam, može li tako ili mora biti striktno sumo stance?
          Last edited by Toorop; 19-01-15, 23:36.
          Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

          "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

          https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

          Comment


          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

            Originally posted by TripleZ View Post
            ...ujutro fizikalne(pregled) bile, na kartonu mi je pisalo ''hernija diska'' - kakav pocetak dana i sedmice
            ......
            Da li si ti svestan šta to uopšte znači?

            Previše se ti zayebavaš sa time... Kako smeš uopššte da treniraš sa takvom dijagnozom? Završićeš na hirurgiji frajeru!?!?!
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

              pa da sam u potpunosti neupucen, ne bih trenirao nikako pravo da ti kazem
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                Da li ti misliš da sa diskus hernijom može da se trenira power lifting?

                Ja znam samo jednog lika, koji je trenirao sa tom dijagnozom, ali su njemu operacijom u americi ugrađeni titanijumski "diskovi". Možda grešim u terminologiji, ali je činjenica da je imao operaciju i da su mu ugrađivali neki quratz od titanijuma...

                U svakom slučaju nije zajebancija.
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                  pa eto, blize ili dalje znam sigurno 50+ ljudi...s druge strane, znam mnogo vise ljudi koji u zivotu nisu cucnuli jer ''ajoj bole ih koljena''


                  a da je zajebancija, daleko od toga
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                    19.1. SQ c8w2


                    warmup
                    104 x3
                    114 x3
                    126.5 x6 (+4 kg, =pon)

                    100x5

                    boring but big SQ
                    90x8 X5

                    60x13


                    SLDL
                    60x8, 8 (početna gornja pozicija, pa dokle ide dolje sa ravnim nogama)
                    60x8, 8 (početna donja pozicija)

                    core: kotač
                    10, 8, 8


                    #ide pomalo

                    bez puno kompliciranja sa accessorijem, i na SQ dayu ću radit ovaj boring but big, pošto mi se pokazao dosta dobar sa DL-om.
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                      Originally posted by TripleZ View Post
                      pa eto, blize ili dalje znam sigurno 50+ ljudi...s druge strane, znam mnogo vise ljudi koji u zivotu nisu cucnuli jer ''ajoj bole ih koljena''


                      a da je zajebancija, daleko od toga


                      nisam upucen, ali tu i tamo bacim oko i vidim da imas problema s leđima...

                      e sad jel boli jako ili te malo zateze?

                      i dali je taj problem nastao zbog vjezbanja ili genetski imas problema sa leđima?

                      Comment


                      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                        Originally posted by jozo13 View Post
                        nisam upucen, ali tu i tamo bacim oko i vidim da imas problema s leđima...

                        e sad jel boli jako ili te malo zateze?

                        i dali je taj problem nastao zbog vjezbanja ili genetski imas problema sa leđima?
                        pricao sam dosta o tome pa ukratko:
                        1) zavisi, nekad jako nekad malo, sad je oke...posljedni simptomi su problemi sa išiatikusom pa me vise bole gluteus i noga nego ledja i trni mi noga

                        2) i kad sam bio mali lijecio sam na ovom odjelu za fizikalnu isti problem tj. skoliozu, vucem to sa sobom od malena, uvijek je tu do neke mjere ali sad su nasli da to rjesavaju - e sad, mozda predpostavljaju neku korelaciju izmedju mojih sadasnjih simptoma i te dijagnoze, mada meni to sve baca na herniju/napuknuce diska L4/L5 ili L5/S1, sto ne mogu potvrditi 100% osim sa MRI-om koji ne mogu dobiti, odnosno jos nisam nasao stelu da dobijem - to sto meni na kartonu pise hernija ne moze biti 100% sigurno bar se ne moze razlikovati od samog napuknuca diska jer za to opet treba MRI, ali u svakom slucaju bi tretman bio isti pa je doktorica napisala valjda to
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                          CYCLE 1, WEEK 2

                          BENCH PRESS paused
                          warmup
                          95x5
                          105x5
                          115x5 X2
                          90x5 close grip

                          OHP
                          Warmup
                          70x5 X3

                          Hammer press 4x12-15

                          Tric rope puahdown 4x12

                          Facepulls 3x10

                          Abs cable crunches 3x20
                          https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                          http://instagram.com/dinc_94
                          http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                          myprotein code: MP24017174

                          Comment


                          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                            20.1. sml jr. BENČ w1d3


                            warmup
                            100x4 X8


                            veslanje bučicama
                            27.5 x10, 10, 8, 8, 8

                            dips
                            bw x10
                            +20 kg x8
                            +30 kg x10, 8


                            lat široki hvat, dlan naprijed
                            12, 12

                            lat uski, dlan naprijed
                            10, 10, 10

                            fejspuls
                            4 x15


                            #bez problema. zadnja ponavljanja sam pauzirao, i zadnju cijelu seriju.
                            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                            Fak me, right?

                            Comment


                            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                              20.1.

                              bench
                              130 x 5
                              130 x 5
                              130 x 4
                              130 x 4
                              130 x 3
                              130 x 3
                              105 x 8
                              105 x 8
                              110 x 8
                              130 x 3


                              ewww
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                                Molim jedan savjet, po mogucnosti od nekog ko radi po ovom programu....dakle ima san 5 dana crijevnu virozu od 31.12. do 04.01. i radi koje san izgubia na snazi iskljucivo u 5+ 3+ i 1+ seriji, po 2-3 ponavljanja u sve 4 vjezbe ...accesorie vjezbe radim sa identicno istim kilazama i ponavljanjima kao i prije viroze tako da mi se tu snaga vratila... da skratim, da li da nastavim normalno sa ciklusima unatoc gubitku na snazi ili da resetiram kompletno TM ? BTW i dalje ja "zadovoljim" tu 3. glavnu seriju u svim vjezbama tj napravim vise od zadanih 5 , 3 ili 1 ponavljanja ali jedva (1-2 ponavljanja preko)...

                                Comment

                                Working...
                                X