Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by FEARiTseLF
    koliko kg imas? i koje kolicine hrane su ode u pitanju?

    Imam 72kg visok 178cm.Skupilo se saleka

    Posni-Uglavnom se radi od 150g-200g (nikad više po obroku)
    Tuna-konzerva 100g
    Bademi-10tak komada
    Lanene sjemenke-dvije žlice

    Riba-otprilike 100g
    Krumpir-150-250g ovisi kako kad..


    Radim ujutro LI cardio natašte,a popodne teretana! Jel može tako? Treniram 5 pita tjedno!

    Mislim da sam UH smanjio na minimum.Da nemože i nesmije manje.

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by bilder18
      Hvala puno...

      Što je bolje za doručak : kajgana od 3 jaja ili 3 tvrdo kuhana jaja..

      2 obrok: posni + bademi

      3 obrok: riba+krumpir

      4 obrok: posni+tuna+povrće

      5 obrokosni+voda+lanene sjemenke

      Da li je ovo bolje sastavljeno.Na defki sam,tj treba mi manje UH više P
      premalo ti je 3 jaja u dorucku, kajgana ili kuhana, svejedno, makar kuhanjem odrzis neke vazne enzime bla bla, peci na maslinovom ili najbolje na tefalki, znaci, jaja bubnes 6-7 bjelanjaka i 3 zumanjka, sasvim dovoljno, inace preferiram P+UH obrok ujutro, zobene + whey, ne trebas se bojati UH, samo ih pravilno rasporedi i pripazi na kolicinu, ostali obroci ok, ja bi osobno mijenjao izvore P npr. pileca/pureca prsa jer samim unosom sira unosis i dosta natrija, osim ak ne rokas Milbonu jel imas PWM i ak imas kak ti izgleda?
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Jel pijes kofein i c vitamin prije LI-a?
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Huhuh..to mi se sve nekak puno čini za doručak Jer se za mene lijepi ko šamar za budalu.

          Do sad sam doručkovao zobene+whey al mi je dosadilo,pa tražim zamjenu

          PWM mi je whey+dex i od jučer kreatin


          Znam da nebi trebao toliko posnog(ne jedem milbonu .Pokušavam ubaciti meso ali nisam uvijek u mogučnosti,što zbog posla što zbog vremena za pripremu.


          Ne pijem ništa prije LI-a.

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            a dobro, jedi koliko mozes u jednom obroku, nismo svi isti, gladoši a ovo za posni nije uopce strasno, samo ces biti voden vise manje pa ces ponekad misliti da defka nejde, sve se to da sredit u tjedan dana Na/Ka pumpom, a sto se tice LI-a nema veze, ali kofein ti moze samo pomoci
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by hardstyle91
              a dobro, jedi koliko mozes u jednom obroku, nismo svi isti, gladoši a ovo za posni nije uopce strasno, samo ces biti voden vise manje pa ces ponekad misliti da defka nejde, sve se to da sredit u tjedan dana Na/Ka pumpom, a sto se tice LI-a nema veze, ali kofein ti moze samo pomoci
              Mislim u ovom slučaju sam u deficitu zar ne

              A što se tiče posnog to sam već primjetio,ali čitam o punjenjem i pražnjenjem soli tako da to ne isključujem.Ali ću svakako probati više mesa ubaciti(daj mi samo reci kako ih pripremaš)

              A za kofein ću pronjuškati forumom i probati ga ubaciti


              Hvala ti puno

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by bilder18
                Originally posted by hardstyle91
                a dobro, jedi koliko mozes u jednom obroku, nismo svi isti, gladoši a ovo za posni nije uopce strasno, samo ces biti voden vise manje pa ces ponekad misliti da defka nejde, sve se to da sredit u tjedan dana Na/Ka pumpom, a sto se tice LI-a nema veze, ali kofein ti moze samo pomoci
                Mislim u ovom slučaju sam u deficitu zar ne
                A što se tiče posnog to sam već primjetio,ali čitam o punjenjem i pražnjenjem soli tako da to ne isključujem.Ali ću svakako probati više mesa ubaciti(daj mi samo reci kako ih pripremaš)
                A za kofein ću pronjuškati forumom i probati ga ubaciti
                Hvala ti puno
                Ogledalo ti je najbolji savjetnik, imas neke formule za izracunati bazalni pa si na taj izracun oduzmes 100-200 kalorija i onda si fino zbrojis koliko unosis (P - 4 kcal, UH - 4kcal i M - 9g) oduzmes kcal od treninga s utezima otprilike 450-500 kcal i jos LI oko 300-350kcal i to ti je to ...

                Sto se tice pripreme hrane, nista ne zacinjavam, pripremam meso na nekoj tavi sto su starci kupili sa Top Shopa, nist se ne lijepi na nju, predobra tava, eventualno dodam luka prethodno izdinstanog cisto radi okusa i uz to povrca (paradajz - krastavac) + tjestenina (nju samo skuham u vodi) i to ti je to, prejednostavno

                imas u web shopu od MVP-a caffein u tabletama, meni odlicno radi

                nemas frke, tu smo da si pomognemo
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by hardstyle91
                  Ogledalo ti je najbolji savjetnik, imas neke formule za izracunati bazalni pa si na taj izracun oduzmes 100-200 kalorija i onda si fino zbrojis koliko unosis (P - 4 kcal, UH - 4kcal i M - 9g) oduzmes kcal od treninga s utezima otprilike 450-500 kcal i jos LI oko 300-350kcal i to ti je to ...

                  Sto se tice pripreme hrane, nista ne zacinjavam, pripremam meso na nekoj tavi sto su starci kupili sa Top Shopa, nist se ne lijepi na nju, predobra tava, eventualno dodam luka prethodno izdinstanog cisto radi okusa i uz to povrca (paradajz - krastavac) + tjestenina (nju samo skuham u vodi) i to ti je to, prejednostavno

                  imas u web shopu od MVP-a caffein u tabletama, meni odlicno radi

                  nemas frke, tu smo da si pomognemo
                  To za ogledalo sam davno shvatio Nekad sam znao stati na vagu i imati više kila a izgledati bolje nego ikada(mislim na manje sala)

                  Stalno me buni to brojanje kalorija.Bazalni sam izračunao no nikako nemogu naučiti brojati faking kalorije.Pogotovo kada dođem kod stare na ručak kako ti to brojiš

                  tako ću sada obroke raditi A ove tabletice ću si isto piknuti

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    To je to, ogledalo uvijek ispred vage

                    Kalorije ne brojim tokom dana jer svakodnevno unosim istu kolicinu hrane tak da nemam brige ni pameti osim kada cikliram UH pa se vise manje pozabavim vaganjem, ali kao sto sam rekao znajuci da P i UH imaju 4 kcal, a M 9 kcal (sad sam tek skonto da sam napisao za masti 9g hahahahah ) mi je dosta jednostavno otprilike zakljuciti koliko sta ima kalorija, ako znam koja namirnica sadzi koliko P, UH i M
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by hardstyle91
                      To je to, ogledalo uvijek ispred vage

                      Kalorije ne brojim tokom dana jer svakodnevno unosim istu kolicinu hrane tak da nemam brige ni pameti osim kada cikliram UH pa se vise manje pozabavim vaganjem, ali kao sto sam rekao znajuci da P i UH imaju 4 kcal, a M 9 kcal (sad sam tek skonto da sam napisao za masti 9g hahahahah ) mi je dosta jednostavno otprilike zakljuciti koliko sta ima kalorija, ako znam koja namirnica sadzi koliko P, UH i M

                      E onda ću se sada malo pozabaviti time.Vagicu imam,tablice imam u knjizi ali i na netu.Tako da nebi trebalo biti problema.


                      U Hrvatskoj su jako loše označene nutritivne vrijednosti hrane.Dok sam bio u Engleskoj vidio sam da tamo svaki proizvod(što god bilo) mora imati svoje vrijednosti.sad su i kod nas to počeli,ali još uvijek nedovoljno.

                      Znači od paštete,mesnog nareska,svih sireva,salama,pilećih prsa.Stvarno odlično

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Da li je Whey stvara salo ako nisi aktivan osim kad si u teretani 30 min - 3 puta tjedno?

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by Ivan1993
                          Da li je Whey stvara salo ako nisi aktivan osim kad si u teretani 30 min - 3 puta tjedno?
                          da li 150-200 kalorija stvara salo? hajd malo razmisli kada da a kada ne.
                          uvijek cu bit na masi...DZABA TI SVE!!!

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Ivan1993
                            Da li je Whey stvara salo ako nisi aktivan osim kad si u teretani 30 min - 3 puta tjedno?

                            Pogledaj sastav Razmisli logički Napiši što si zaključio

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              BMR= 1794,5kcal
                              TDEE=2781kcal


                              Ja bi sada na TDEE trebao dodati 500kcal dnevno.Znači trebao bi unosti cca 3200kcal na masi ako sam dobro shvatio

                              UUu nekako mi se to čini puno

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by bilder18
                                BMR= 1794,5kcal
                                TDEE=2781kcal


                                Ja bi sada na TDEE trebao dodati 500kcal dnevno.Znači trebao bi unosti cca 3200kcal na masi ako sam dobro shvatio

                                UUu nekako mi se to čini puno
                                a ti bi jos i uh izbacio
                                uvijek cu bit na masi...DZABA TI SVE!!!

                                Comment

                                Working...
                                X