Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by IgyBoy View Post
    ...........................................
    koliko to ima uticaja na big picture i ukupni weight loss/fat oxidation ? u poredjenju sa ukupnim energijskim odnosom promatran kroz duzi period(ne samo sat-dva poslije kardio treninga)
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21411835
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23723099

    http://forums.musculardevelopment.co...-fasted-cardio
    http://www.bodybuilding.com/fun/the-...-debunked.html
    Last edited by TripleZ; 24-04-14, 12:07.
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by IgyBoy View Post
      Jutarnji LI kardio se radi na tašte iz razloga što u tom periodu nema inzulina koji bi kočio oslobađanje masnih kiselina iz masnih stanica.
      Već i vrlo slabo lučenje inzulina će utjecati na kočenje lipolize i djelomično(u manjoj ili većoj mjeri) onemogućiti iskorištavanje masnih kiselina kao izvor energije.
      Whey podiže inzulin, pa onda i takav kardio djelomično gubi smisao.
      Kako se onda zastiti od katabolizma ujutro odmah na prazan zeludac i zar nije bolje udarit 10-20g BCAA/Glutamin?
      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
      ----------------------------------------------------------------
      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by IgyBoy View Post
        ...........................................
        ma znam ja tko je u pravu ali hocu da cujem od njih

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by Premium.Better View Post
          Kako se onda zastiti od katabolizma ujutro odmah na prazan zeludac i zar nije bolje udarit 10-20g BCAA/Glutamin?
          Previse analiziras, jutarnji kardio na prazan zeludac nece sigurno bit uzrok katabolizma. Natural si i koliko god clean jea i izgleda "osuseno", imat ce tvoj organizam otopit sta osim misica, nisu misici bas od cukra. Uostalom masu je ljudi, a znam i osobno ih koji prakticiraju drugaciji meal schedule od konvencionalnog poput IF-a pa ne jedu do 6-7 navecer i nemaju takvih problema pa neces ni ti.

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Pricalo se vise puta po forumu u zadnja 2 mjeseca kako kardio na prazan zeludac nikako ne valja i zbog toga me sad ovo zaintrigiralo.
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by TripleZ View Post
              koliko to ima uticaja na big picture i ukupni weight loss/fat oxidation ? u poredjenju sa ukupnim energijskim odnosom promatran kroz duzi period(ne samo sat-dva poslije kardio treninga)
              http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21411835
              http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23723099

              http://forums.musculardevelopment.co...-fasted-cardio
              http://www.bodybuilding.com/fun/the-...-debunked.html



              Ma jasno, šta je njegova pisana reč naspram četri linka....





              Sent from my Windows phone using Tapatalk
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by Premium.Better View Post
                Pricalo se vise puta po forumu u zadnja 2 mjeseca kako kardio na prazan zeludac nikako ne valja i zbog toga me sad ovo zaintrigiralo.
                Aha ok, konkretno u kardio necu ulazit jer ga ne prakticiram ujutro tako da ni nisam pametan sta se osobnog primjera tice. Aludiram cisto na ovaj "katabolizam", zaboli te tuki za to, samo guraj i ne boj se stvari koje se nece desit uz pravilan rad i prehranu.

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by Premium.Better View Post
                  Pricalo se vise puta po forumu u zadnja 2 mjeseca kako kardio na prazan zeludac nikako ne valja i zbog toga me sad ovo zaintrigiralo.



                  Ja sam pričao suprotno, ali nisam dovoljno lean, da bi se moja važila....😉





                  Sent from my Windows phone using Tapatalk
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by Dača View Post
                    Ma jasno, šta je njegova pisana reč naspram četri linka....
                    LOL, pa jesi li ih otvoria i proba procitat?

                    2 linka su ozbiljne studije napravljene na tu temu, koje pokazuju da nema razlika izmedju fasted cardia i cardia nakon nekog manjeg obroka od 300-400kcal(u sta se whey itekako uklapa).

                    Druga 2 linka su clanci koje su napisali Layne Norton i Brad Schoenfeld, obojica uvazeni strucnjaci na tom polju, inace nisan Nortonov fan, al Boze moj, a fact is a fact.

                    Osobno prakticiran IF i iz navike i prakticnosti odradin cardio(brzo hodanje) nataste, cisto jer to hodanje mogu ufitat samo u doba dana kad postin. I to je to. Sutra krecen s blic dijeticom, ic cu s malo jacim deficitom, mozda cak i cardiom, po IF rezimu, pa me bas zanima ocu li ovaj put umrit od katabolizma. Mozda san zadnji put samo ima srice.

                    Sta se ove rasprave tice: Do whatever the fuck you wanna do. Niti ce LISS nataste rezultirat katabolizmom, niti ce na "pun" zeludac bodyfat bit nedostupan ko izvor energije, Obe metode ocito daju rezultate, ne vidin razloga zasto su svi u startu tako iskljucivi. Probajte oboje.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by TripleZ View Post
                      koliko to ima uticaja na big picture i ukupni weight loss/fat oxidation ? u poredjenju sa ukupnim energijskim odnosom promatran kroz duzi period(ne samo sat-dva poslije kardio treninga)
                      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21411835
                      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23723099

                      http://forums.musculardevelopment.co...-fasted-cardio
                      http://www.bodybuilding.com/fun/the-...-debunked.html
                      Tema fasted cardia je poprilično dobro pokrivena istraživanjima, ali su ista, nažalost jako loše interpretirana, pa je fasted cardio kod vježbačke populacije nekako dobio veću pažnju nego mu pripada.

                      Ako mene pitaš, cijela priča oko fasted cardia nema smisla ukoliko već nisi vrlo lean(<10% BF),pa sam od te pretpostavke i krenuo kada sam rekao da gubi smisao ako se prije njega uzme BCAA ili whey kao takav.Objašnjenje slijedi....

                      Zakone termodinamike svi znamo i na kraju dana će jedino biti bitno kcal in vs. kcal out(naravno, poštujući neke faktore,kao što je tajming obroka i makronutrijentski sastav istih), pa na duži rok ovo nema apsolutno nikakvog značaja i u tom kontekstu je totalno nebitno,ali je tada jednako nebitno kada i u koje vrijeme radimo kardio.

                      Cijela priča oko toga zašto je fasted cardio dobar počinje vrijediti kada dođete do razina kada BF padne ispod npr. 10% i kada se mučite sa onim posljednjim ostacima stubborn fat-a.
                      U situacijama kada postane vrlo teško mobilizirati masne kiseline(izvući ih is masnih stanica) itekako je bitno odakle će one doći.
                      Npr. tipična mjesta gdje se mast zadržava kod muškaraca su donja leđa i stomak,a kod žena kukovi i bedra.
                      Sve to ima veze sa količinom, tj. odnosom alfa i beta adreno receptora na pojedinim djelovima tjela.
                      Neću ulaziti u detalje o adrenoreceptorima i interakciji izmedju istih i kateholamina,te hormona, jer je preopširno, ali bitno je znati
                      da alfa adreno receptori onemogučavaju lipolizu i bitan je omjer istih u odnosu na beta adreno receptore.
                      Glavna prepreka gubitku sala sa tih mjesta je upravo velika količina alfa receptora,tj. njihova aktivnost i omjer u odnosu na beta receptore..
                      Long story short(ima poprilično informacija na temu po netu,ali mogu napisati detalje kasnije,ako koga zanima više),za "deaktivaciju" alfa receptora je potrebno jedno vrijeme dijetariti s vrlo niskim udjelom UH-a,što će već samo po sebi ograničiti sekreciju inzulina i inhibirati alfa-2 receptore, ili koristiti prilike kada je inzulin ionako vrlo nisko i iskoristiti taj period za pojačanu lipolizu i sa tih "tvrdoglavih" područja.
                      Na tu priču se dalje vežu teme o alfa i beta agonistima i antagonistima(yohimbin (HCL) npr. je alfa-2 antagonist, efedrin i clen beta agonisti i sl.)
                      Ima tu puno toga čega se nisam dotakao,kao što je trenažni status individue, intenzitet vježbe, vrsta dijete i sl...sve to igra ulogu i pridonosi kompleksnosti teme.

                      Dakle, nije upitno da je fasted kardio korisna stvar, ali je pitane za koga i u kojim uvjetima.
                      Iz tog razloga, ako pričamo o fasted kardiu, onda isti zaista mora i biti fasted (bez whey-a,BCAA-a i ičega drugog).
                      Ako nije, onda pričamo samo o kardiu u smislu overall potrošnje kalorija.

                      Poanta: ako nisi na BF-u ispod 10%, svejedno je kada ćeš ga raditi i hoće li biti u fasted ili fed stanju, bitno je da ga odradiš.
                      Last edited by IgyBoy; 24-04-14, 13:20.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by Premium.Better View Post
                        Kako se onda zastiti od katabolizma ujutro odmah na prazan zeludac i zar nije bolje udarit 10-20g BCAA/Glutamin?
                        Vjerujem da će biti jasnije kada pročitaš odgovor iznad.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          igy svaka cast na postu gore.
                          ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

                          Comment


                          • CHAT Prehrana

                            Ja cu samo dodati jedno na raspravu iznad...
                            Sve se otkrije samo onda kad vjezbac krene s BF-a 10% na 9% na 8% na 7% pa na 6%.
                            Onda tek istom postane jasno sto kako kada i zasto treba i ne treba te moze i ne moze raditi.
                            Dok se ne prođe takav proces uvijek ce ostati zasto i zato i opet zasto.
                            Igy je savrseno sve objasnio i tako sam iskreno sretan sto si back da citam tvoje postove.


                            P.s cinjenica je da se 99.9 % forumasa nikad nije borilo sa "stubborn fatom" kad ne vrijede ista pravila kao i ona koja vrijede iznad 9-10% BF-a.
                            ( tj stvari koje su savrseno funkcionirale do 9-10% BF-a jednostavno vise ne rade da bi se doslo do 2-3% nizeg BF-a)

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Jako dobro pojasnjeno i sretno svima na putu prema dole. (<10)

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by WTF View Post
                                Ja cu samo dodati jedno na raspravu iznad...
                                Sve se otkrije samo onda kad vjezbac krene s BF-a 10% na 9% na 8% na 7% pa na 6%.
                                Onda tek istom postane jasno sto kako kada i zasto treba i ne treba te moze i ne moze raditi.
                                Dok se ne prođe takav proces uvijek ce ostati zasto i zato i opet zasto.
                                Igy je savrseno sve objasnio i tako sam iskreno sretan sto si back da citam tvoje postove.


                                P.s cinjenica je da se 99.9 % forumasa nikad nije borilo sa "stubborn fatom" kad ne vrijede ista pravila kao i ona koja vrijede iznad 9-10% BF-a.
                                ( tj stvari koje su savrseno funkcionirale do 9-10% BF-a jednostavno vise ne rade da bi se doslo do 2-3% nizeg BF-a)

                                Hvala WTF, Bobby Sands, Svitogor.

                                Dobar post WTF. Nizak BF (ja sam isti okarakterizirao kao sve ispod 10%,ali je to za pojedince i dosta niže) je vrlo tricky područje za naturalce.
                                Last edited by IgyBoy; 24-04-14, 13:55.
                                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                                Comment

                                Working...
                                X