Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Premium.Better View Post

    Napisi nam koliko si voca jela, zasebno u obrocima ili na kraju obroka kao neki desert? Takodjer bitno je sto si jela tokom cijelog dana?

    Fruktoza je secer koji puni glikogenske zalihe u jetri i moguce je dobit nesto masnih naslaga ako su zalihe glikogena u jetri popunjene sto mozemo jedino razjasnit ako nam opises svoje aktivnosti i prehranu.
    Bilo je ili kao dorucak ili medjuobrok, dakle zasebno.
    O kolicinama mi je neugodno govoriti. a ostala prehrana je bila ok, tipa piletina, riba,jaja, povrce,posni...
    Ok, sad znam pa cu se skulirati. thx

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      nanica moras nauciti sta su kalorije, sta kalorijski deficit, sta kalorijski suficit.

      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by nanica View Post
        Bilo je ili kao dorucak ili medjuobrok, dakle zasebno.
        O kolicinama mi je neugodno govoriti. a ostala prehrana je bila ok, tipa piletina, riba,jaja, povrce,posni...
        Ok, sad znam pa cu se skulirati. thx

        http://www.youtube.com/watch?v=X8s9IKcpLDg

        ova cura jede vec 10 godina svaki dan 3000 kalorija iz voća ,povrća ,riže ,tjestenine ,a ima 49 kila i nije se udebljala

        'don't jugde by theory ,judge by results '

        da ne govorim kako je ukusna prehrana od te comfort hrane ,ne pati se ,a prije je bila debela na low carbu iako je jela manje kalorija

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          nanica samo ti slusaj carla....ni Tomi ti nece onda moci pomoci

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Heli View Post
            zasto , sta ta nije dobra ili?
            Pa sve te tune u konzervi su pune žive, bla, bla, ali stvar je u tome da je u komadićima, ne komadima, a to mi je užas.

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3649104/

              http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22351714
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                poz jedno pitanje dal je na mojih 60kg dovoljno dnevno sto se hidrata tice 200g pirinca, 100g ovsenih,150 tjstenine, 300-400 krompira, naravno cilj masa?

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  generalno pravilo je, ako imas 60kg, a musko si - jedi vise


                  ...ali eto niko ti ne moze tacno odgovoriti, ako dobijas na kilazi konstantno dovoljno je, ako ne, nije...kreni pa vidi
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    hvala triplez, imam jos par pitanja dal je na masi bolje koristit smedju(braon) rizu ili bijelu ili je sve jedno neki kazu da je smedja vise kad si na defci ? i dal se smije koristit soja sos vidim mnogi je stavljaju na rizu pa zato pitam nego rekoh zbog soje mnogi kazu da muskarci ne smiju konzumirat nju pa zato i pitam?

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Ovako zanima me da li sam tacno izracunao dnevne potrebe, oko 2800 kcal pa eto jos mi vi recite. Imam 71 kilu i 188 cm visina treniram 6 puta sedmicno. I ako mogu neki recepti mi trebaju npr za pileca prsa na sto zdraviji nacin, i jos neki prijedlozi za proteinske obroke i naravno koliko koji ima kcal

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by Emchahz View Post
                        Ovako zanima me da li sam tacno izracunao dnevne potrebe, oko 2800 kcal pa eto jos mi vi recite. Imam 71 kilu i 188 cm visina treniram 6 puta sedmicno. I ako mogu neki recepti mi trebaju npr za pileca prsa na sto zdraviji nacin, i jos neki prijedlozi za proteinske obroke i naravno koliko koji ima kcal
                        Obroka imas tonu i recepata za u temi CHAT Kuhinja...

                        Za racunjanje kalorijske i nutritivne vrijednosti hrane i namirnica,skini MyFitnessPal ( imas za sve platforme,puno recepata i domacih i svega i jos ima barcode skener ako nema necega ),mjeri na vazi i unosi
                        http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                        BB AND THIS !

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by didza View Post
                          hvala triplez, imam jos par pitanja dal je na masi bolje koristit smedju(braon) rizu ili bijelu ili je sve jedno neki kazu da je smedja vise kad si na defci ? i dal se smije koristit soja sos vidim mnogi je stavljaju na rizu pa zato pitam nego rekoh zbog soje mnogi kazu da muskarci ne smiju konzumirat nju pa zato i pitam?

                          pojedinacno posmatrano, ni jedan obrok ili varijacija nije bolja ili zdravija od druge, bitno je da unutar dnevnih potreba uneses dovoljno makro i mikronutrijenata...eh sad, sta imas u smedjoj rizi sto nemas u bijeloj? jel ti to treba? da li to unosis kroz drugu hranu...sve to trebas rijesiti prije nego si mozes dati konkretan odgovor na pitanje - ali, da pojednostavimo...ako imalo imas varijacije u prehrani(ne fokusiras se samo na 2-3 izvora namirnica) ispunit ces potrebu za mikronutrijentima dovoljno(vecinom) tako da se svodi na pricu o kalorijama, ugljikohdratima i to sto tebi licno vise odgovara - i cega se ti dugorocnije mozes drzati, bila to bijela ili smedja riza


                          Originally posted by Emchahz View Post
                          Ovako zanima me da li sam tacno izracunao dnevne potrebe, oko 2800 kcal pa eto jos mi vi recite. Imam 71 kilu i 188 cm visina treniram 6 puta sedmicno. I ako mogu neki recepti mi trebaju npr za pileca prsa na sto zdraviji nacin, i jos neki prijedlozi za proteinske obroke i naravno koliko koji ima kcal
                          niko ti ne moze reci na osnovu visine i kilaze...uzmi 2800 kao pocetnu tacku, ako ne dobijas kile na to kroz par sedmica to ti je ''odrzavanje'' - za masu povecaj kalorije, za definiciju smanji

                          to koliko koji ima kcal fino nadjes na google

                          edit: i post iznad ^^
                          Last edited by TripleZ; 11-06-14, 22:23.
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Ma najvise me brine to ulje tj przenje na ulju, sve sam uspio izbacit tipa hljeb i ostale stvari ali to tesko skroz pa zato me zanima, hvala na odgovorima

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              istina, izgleda oooodvratno, nikad vise takvu usitnjenu necu uzet

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Da čujem, što mislite o dimljenoj šunki? Baš šunka, ne salama, i to domaća. Čini se kao prihvatljiva namirnica jer se za šunku uzimaju najbolji dijelovi mesa svinje. Ali opet, sadrži poveću količinu upijene soli

                                Sent from my W8s using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X