Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    riža, krumpir, kruh, rižini krekeri....

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      A za početnika koji ima manjak kila? Smijem li jesti sve da dobijem te kile ili trebam jesti određene proizvode ( Trudim se jesti sira mesa povrca ) smijem li ubaciti i malo fast fooda kebab cheeseburgerd itd

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by LegenderyNewb View Post
        A za početnika koji ima manjak kila? Smijem li jesti sve da dobijem te kile ili trebam jesti određene proizvode ( Trudim se jesti sira mesa povrca ) smijem li ubaciti i malo fast fooda kebab cheeseburgerd itd
        Jedi sta god i koliko god ti srce pozeli. Tvoje kile su mizerno niske u odnosu na tvoju visinu. Bit ce to dug proces debljanja, posebno ako si ektomorf ili zena koja ne jede. Jedi i dizi koliko god mozes.

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by Argentum View Post
          Jedi sta god i koliko god ti srce pozeli. Tvoje kile su mizerno niske u odnosu na tvoju visinu. Bit ce to dug proces debljanja, posebno ako si ektomorf ili zena koja ne jede. Jedi i dizi koliko god mozes.
          Izvini sto upadam sad,ali kontradiktoran si sam sebi,prije tjedan-dva si se tu prepirao sa nekime u vezi da vrsta hrane igra ulogu u svemu ( bro food vs junk food ) i da kalorije nisu bitne koliko vrsta hrane,a sad pricas nesto drugo...

          Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
          http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
          BB AND THIS !

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by emperor View Post
            Izvini sto upadam sad,ali kontradiktoran si sam sebi,prije tjedan-dva si se tu prepirao sa nekime u vezi da vrsta hrane igra ulogu u svemu ( bro food vs junk food ) i da kalorije nisu bitne koliko vrsta hrane,a sad pricas nesto drugo...
            Ovo sam napisao jer covjek ima mizerno nisku kilazu u odnosu na visinu. Za sve one koji zele masu, a ne zele se udebljati ili spaliti masnoce ovo sigurno ne vrijedi. Covjeku je sada primarno dobiti masu, a svi znamo kako mrsav covjek moze dobiti masu. Kalorije, kalorije i samo kalorije. Ako moze i zivog konja da pojede dobro ce mu doci.

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Ljudi imam manji problem, stvar je sljedeca, uzeo sam 1,5 kilu pilecih prsa, drzao ih prvo u frizideru 2 i po dana , pojeo 600 grama, i onda sam ih morao zalediti da se ne pokvare, zaledio ih sve zajedno i tu se dobro zeznuo, e sad kad budem odmrzavao tih preostalih 900 grama, moram sve odlediti jer se nisam sjetio ih razdvojiti (citaj idiot), ako ih sve odledim i ispecem citavu kilu, koliko dugo mogu stojati tako pecena, i jel moraju biti u frizideru?

              btw. Je li moram odmrzavati u hladnoj vodi ili mogu i u toploj jer cu ih odmah sve peci?
              Last edited by Builty; 13-12-14, 21:41.

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by Builty View Post
                Ljudi imam manji problem, stvar je sljedeca, uzeo sam 1,5 kilu pilecih prsa, drzao ih prvo u frizideru 2 i po dana , pojeo 600 grama, i onda sam ih morao zalediti da se ne pokvare, zaledio ih sve zajedno i tu se dobro zeznuo, e sad kad budem odmrzavao tih preostalih 900 grama, moram sve odlediti jer se nisam sjetio ih razdvojiti (citaj idiot), ako ih sve odledim i ispecem citavu kilu, koliko dugo mogu stojati tako pecena, i jel moraju biti u frizideru?

                btw. Je li moram odmrzavati u hladnoj vodi ili mogu i u toploj jer cu ih odmah sve peci?
                Edit: da naglasim, pileca prsa su smrznuta prije 2 dana

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  u hladnoj vodi nema smisla odmrzavati, u vrućoj se odmrzava, u tom je poanta

                  pečeno meso u frižideru može stajat 3 dana bez problema
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Citao sam po internetu da je to velika greska kad se odmrzava u vrucoj vodi, jer na povrsini mesa se pocinju mnoziti bakterije jer im je to podobna temperatura, zato i nisam koristio taj nacin.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by Builty View Post
                      Citao sam po internetu da je to velika greska kad se odmrzava u vrucoj vodi, jer na povrsini mesa se pocinju mnoziti bakterije jer im je to podobna temperatura, zato i nisam koristio taj nacin.
                      A i stvori se onaj bijeli sloj kao da je lešana i bude užasno za jest...

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        ovo za loš okus je istina, al žurba ne pita. a ovo za bakterije mi nije valjan argument.
                        Znoj štedi krv

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Evo da se ispravim, moze se odmrzavati u vrucoj vodi jedino ako ces odmah nakon toga spremati isto meso. Ako ces odmrznuti i ostaviti da stoji nekoj vrijeme, pocinju se stvarati bakterije na povrsini mesa jer su im to idealni uvjeti, znanstveno dokazano, ima mnogo clanaka o tome.

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            a koja bi bila svrha odmrzavati po hitnom postupku ako ga nećeš odmah spremati?
                            ako se odmrzava u vrućoj vodi znači da si zaboravio izvaditi meso na vrijeme i da na brzinu moraš streminti jelo.

                            ako ga vadiš npr večer prije stavi ga da se odmrzava u frižideru, ako ga odmrzavaš za pripremu isti dan izvadi ga van. a ako misliš odmah spremati odmrzni ga u mikrovalnoj ili vrućoj vodi.
                            Znoj štedi krv

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Jel mi može sto smetati ako sada dok sam na masi jedem 2-3 puta tjedno crveno meso vecinom je to svinjetina jer citam po neki portalima da ne valja jesti preko pola kile crvenoga mesa tjedno pa me sad bas zanima vaše mišljenje? ja recimo pojedem tjedno svinjetine do 2,5 kg!!!

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Samo jedi i treniraj.

                                Comment

                                Working...
                                X